Agusiowy Zakątek: Eco Living czyli eko czy nie? (str. 27)

1151618202128

Komentarz

  • Opcje
    Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    edytowano czerwca 2015
    kreatora napisał użytkownik: »
    Tam byla bardzo ostra konkurencja w tym challenge - niezaleznie w jakiej klasie startowalas. tym bardziej, ze iestety szanowne tajne jury tam preferuje - czasem dosc stronniczo - praca rdzennych amerykanow z ich forum, bo sie znaja jeszcze z Trojki. Inna sprawa, czy gdybysmy my tu mieli takie konkursy i nagle, by nam tu wystartowala Zita, to czy polskiego jury potrafiloby byc tez obiektywne :p

    Trudno porównywać prace Zity do domów Agnieszki, bo te ostatnie biją na głowę budownictwo Zity.
    Niestety większość twórców amerykańskiego forum nie pokazało do tej pory wybitnych dzieł, poza paroma wyjątkami (które można policzyć na palcach). Ale masz rację Elu, tamto jury jest stronnicze. A dlaczego nie miałoby być? Od dawna wiadomo, że ustalając pewne kryteria, ludzie kierują się przede wszystkim sympatiami, co rzadko idzie w parze z faktycznym stanem. A, że wśród tych sympatii zdarzają się naprawdę dobre prace, to już inna sprawa. ;)

    Agnieszko, bardzo zgrabnie ci wyszedł bliźniak, przede wszystkim wnetrza są ciepłe, bardo dobrze rozplanowane i zapewne funkcjonalne. Fajne patio dodaje uroku i spaja w całość dom.
    Najbardziej spodobała mi się lewa część domu należąca do Natalii i Mattea Gemellich, chociaż czarna sypialnia niezupełni mi się podoba, nie z powodu koloru, gdyż lubię takie klimaty, lecz z powodu cegły, która ją trochę przytłacza.
    W prawej części domu (Bianci i Paola Gemellich) trochę uporządkowałabym obrazy, których za dużo na ścianach w różnych stylach. Mimo tych paru szczegółów dom bardzo fajnie się prezentuje.

    Natomiast z Szachownicą trochę przegięłaś. ;)
    O ile bryła domu jest spokojna (oprócz otoczenia) to z wnętrzami poszłaś na całego. W kuchni można dostać oczopląsu od ilości biało-czarnych szafek. Trochę ich za dużo. Za to salon i jadalnia wyszły bardzo fajnie, malutka łazienka skromna, nie przerysowana dlatego to wygląda bardzo elegancko. Sypialnia (Sypialnia ciemna z garderobą i jasną łazienką) jest świetna, ale łazienkę niepotrzebnie "zagraciłaś", trochę za dużo w niej drobiazgów, bez nich wyglądałaby elegancko. Podobnie jest z jasną sypialnią z garderobą i ciemną łazienką, sypialnia rewelacyjna, choć w garderobie trochę za dużo wszystkiego (przez to wygląda, jakby był w niej bałagan), łazienka podobnie, jak jasna - także ma za dużo dodatków.
    Tarasy zaś bardzo mi się podobają z jednym małym drobnym szczegółem, umieściłaś tam dużo fajnych elementów do rekreacji i wypoczynku, podczas, gdy basen wyszedł ci bardzo skromnie. Powoduje to mały zgrzyt w proporcjach.
    Rozumiem jednak, że swoje parcele dostosowujesz do gustu amerykańskich odbiorców,
    Tak, czy inaczej, w całości dom prezentuje się bardzo fajnie. :)

    @Edit.
    PS. Nie przejmuj się moim komentarzem. :) Ja także mam tendencje do zagracenia parceli i muszę się powstrzymywać. :)
    Dobrze pamiętać, że bibeloty nie służą do zapełniania przestrzeni, lecz nadaniu parceli/pomieszczeniom klimatu.
  • Opcje
    The user and all related content has been deleted.
  • Opcje
    saszenkasaszenka Posty: 384 Member
    Agusiu, Chequer jest Twoim kolejnym fantastycznym domem, za równo pod względem kształtu /ale o tym wiesz sama najlepiej/, jak również urządzeniem otoczenia i wyposażeniem wnętrz. Fajnie wygląda basen z wysepkami - tą "śniadaniową" oraz tymi z rzeźbami czy fontannami. Cudny jest taras. Tak tu elegancko, wygodnie, schludnie /dzięki wykorzystaniu tylko dwoch kolorów/faktycznie można tam zrelaksowac się totalnie i ... napić czegoś dobrego :p Wspaniały jest także salon z innowacyjnie zaprojektowanymi niektórymi meblami. Sypialnie i łazienki to także ogromny atut domu /i ciemna z jasną, i dla kontrastu jasna z ciemną/. Zresztą atutów jest w nim mnóstwo i każde pomieszcze zasługuje na ochy i achy. Tylko w kuchni dostałam nieco oczopląsy od szafkowej szachownicy.

    Agusiu jeszcze raz podkreślę - cudowny dom :):)
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    edytowano czerwca 2015
    Ojoj, to raj dla alkoholika. :o

    A tak na poważnie, to bryła i ogród proste i przejrzyste. Nie mam na myśli że bryła prostacka, ale łatwa do ogarnięcia. :smile: Podobają mi się te "orbity" nad balkonami. Wewnątrz urzekła mnie szara sypialnia, pięknie tam wszystko zróżnicowałaś na ścianach, pomimo że jest jeden odcień. Miejscem w którym jeszcze mógłbym się zaszyć jest kącik pod schodami. Przytulny. Na zewnątrz urocze jest słońce w serduszku i malutki basen. :wink: Szachownica w kuchni pasuje do motywu domu. Jako całość bardzo dobry. Jedyne czego nie mogę przeżyć to biała elewacja. Często idziesz tak na łatwiznę, bo boisz się spierniczyć dom z zewnątrz. Biała elewacja po całości wygląda nudno. Być może tylko ja jestem na tyle szalony żeby szkarłat dać na elewację. No, ale ja tutaj nie jestem specjalistą. Poczekam na Elę lub Kamelię. Wtedy lanie będzie. Oj będzie. >:)
  • Opcje
    KORNELIE15KORNELIE15 Posty: 510 Member
    Chequerje krásná moderní vila s pěkným interiérem a hezkou zahradou s bazénem a vodotrysky :)
    Všechny pokoje jsou barevně hezky navrženy a líbí se mi terasa ,ložnice, posezení u bazénu i s barem a televizí :)
    Hezký obývací pokoj a posezení u vnitřního bazénu je super nápad :)
    Jediné co mi v domě trochu připadá nápadnější ,že v kuchyni je pro mě více skřínek , než by mělo být ;)
    Velmi hezká prezentace Anežko a hezky jsi ji obohatila přátely :)
    Pro mě je dům skvělý a líbí se mi :) Super <3
  • Opcje
    kreatorakreatora Posty: 7,255 Member
    Na tej parceli co wybralas w zyciu nie bedzie bialego koloru :) W calej grze sa tylko dwie, na ktorych bywa bialy kolor i to tez tylko w gornej czesci domu. Ale niebieskawy tez ladny i wszyscy juz przywykli , ze to standart kolor milosnikow bieli.
    Bryla fajna =- najbardziej mi sie spodobal plaski dach, a la zolty ser z dziurami, ktory ostatnio jest bardzo modny w Galerii. Wnetrza jak zawsze super - salon tez konsekwentnie w szachownice wyszedl piekny i elegancki. W kuchni tez mnie troche zabila oszalamiajaca ilosc szafek, ale rozumiem ze trudno sie oprzec tej pieknej bieli - nielicznej co w grze wychodzi kontrastujacej slicznie z czarnym. Zreszta u mnie kazda kuchnia tez tylko w tych dwoch kolorach szafek wiec trafilas w moj gust idealnie. Zreszta z kolorami mi bardzo trafilas, biel i czern to kocham, choc obie uzywamy innych materialow by te kolory przywolac. Czarna sypialnia swietna - kocham czarne sypialnie. Niestety nie moge miec w realu - bo rodzina sie palcem w czolo zaczyna pukac wiec chociaz w grze sie pozachwycac moge.
    Ale jedna rzecz Ci powiem moim zdaniem te wieszaczki z ubrankami, co nam EA dala sa ohydne i niegustowne - jeszcze wetkniete MOO do namiastki szafa ujda w tloku - ale wiszace w danym pokoju na widoku od razu odbieraja temu pokojowi 50% urody i do zera obnizaja mu elegancje. No ale to jest tylko moj poglad moze inni, w tym tworcy gry z EA lubia trzymac swe ciuchy na widoku. 80% Chinczykow byloby zachwycone ( te pozostale 20% juz sie zeuropeizowalo)
    Patio jak zawsze mistrzostwo swiata - piekne, eleganckie i przytulne. ♥♥♥

    Moj EA id w Galerii kreatora
    Champion on EA AHQ
  • Opcje
    Anilewe89Anilewe89 Posty: 3,050 Member
    Jak najbardziej podołałaś swojemu wyzwaniu i stworzyłaś piękny czarno-biały dom! <3 I rzeczywiście jest on świetnym miejscem na imprezę, tak więc czekamy na relację z takowej! :D;) Najbardziej spodobało mi się "zewnętrze" i salon <3 A w kuchni też mnie trochę osłabiła ta szachownica z szafek xD Ale poza tym wcale nie uważam, że jest zagracone :) Jak dla mnie bibeloty nadają charakteru i przytulności :)
  • Opcje
    Anna_vel_annAAnna_vel_annA Posty: 3,173 Member
    Duży przestronny i elegancki. Bryła oczywiście przednia. Wykorzystane zakątki na balkonach czy na patio żeby było skąd podziwiać panoramę miasta. Jest bardzo realnie, swobodnie, uroczo jak w najprawdziwszym domu. W kuchni to ja bym miała co robić :) Cudowny salon, wspaniałe ozdoby, extra barek! Nowoczesny styl poprowadzony przez cały projekt, do tego gustowne barwy przeplecione bibelotami w intensywnych kolorach. Dużo się tam dzieje, przez co dom żyje.

    Wspaniała praca Aguś <3
    h6shak8bpgow.jpg

  • Opcje
    bubu53bubu53 Posty: 580 Member
    Co za świetna praca! Oglądając, widać trud jaki był przy powstawaniu tego domu. Klimatyczne pokoje, lubię dużo dekoracji i ciekawych schematów łączenia mebli, niestety ja kodów na to żadnych nie używam i mogę jedynie sobie popatrzeć ;) Jedyne co bije po oczach to te szafki w kuchni, ale w końcu to szachownica. W ogródku przy basenie mogłabym zamieszkać, starczy mi leżak i drinki. Pozdrawiam ;)
    MOJA GALERIA - CLAUDIOVA

  • Opcje
    SimDelsSimDels Posty: 3,201 Member
    Elegancka bryła (chyba tu możesz być zupełnie zadowolona o każdy front) i ogromnie ciekawe fajne wodniste otoczenie.Uwiebiam wodę w simsowych parcelach w dużej dawce a wykorzystana pomysłowo przysparza ogromnie dużo fajnego uroku i klimatu parceli tak jak tu.
    Fontanny,roślinnosc ,szachownica... to wszystko kojarzy się z trochę bajkowym klimatem lub domem pewnej bogatej także w pomysły pani architekt :) Wnętrza to ponownie istny szał ,przyglądam się rozkminiając jak co zrobiłaś bo sporo tu ciekawego wykorzystania kodu.
    Tak duży dom z mnóstwem stylowych wnętrz także za sprawą stylu,w którym urządziłas jego pomieszczenia kojarzy mi się nie tylko z domem mieszkalnym ale i z salonem/studiem mody czy nawet jakimś świetnym sklepem gdzie wszystkiego można dotknąc i rozgościc się na kanapie przed ewentualnym zakupem, może takie skojarzenie mam też za sprawą mnogości elementów obrazów itp.
    Fajną idea jest motyw szachownicy,w tej czarno-białej stylistyce obrazy kolorowe jak u czy inne elementy wydają się ciekawsza ozdoba niż zazwyczaj bo bardziej rzucaja się w oczy.
    Sam w meblowaniu za dobry nie jestem więc tym bardziej głowię się ile czasu musiało ci t wszystko zająć.
    Gratuluje świetnej i pomysłowej pracy!
  • Opcje
    krulih2krulih2 Posty: 869
    Aguś obejrzałem sobie dokładnie domek w grze, i za dnia i nocą - Rewelacja <3 Świetna bryła, pięknie zagospodarowany teren przed domem, patio na tyłach wymiata. Wnętrza mnie zachwyciły wszystkie (chociaż z jednej łazienki jednak zabrałbym kilka dywaników i faktycznie kilka szafek kuchennych z kuchni ). Mega pomysły na łączenie obiektów, tego nawet nie potrafię opisać, to trzeba zobaczyć, kominek szafki, półki, szafy wnękowe, połączenia pokryć podług, tapet, ozdób ,fantastyczne <3<3<3 Powiem tak, dzięki tym wszystkim małym ozdobom, bibelocikom, ten dom naprawdę żyje i to jest piękne w Twojej pracy, i trafia w moje serducho najbardziej <3
  • Opcje
    Kamil1990Kamil1990 Posty: 523 Member
    Aguś, gratuluję wykonania wyzwania ;) Bryła dzięki zaokrąglonemu dachowi wygląda lekko, a nawet i kosmicznie ;) Wnętrza nowoczesne, utrzymane w założonej kolorystyce z niewielką ilością innych kolorów. Obie sypialnie wraz z łazienkami skradły moje serce <3
  • Opcje
    CrazySimMattCrazySimMatt Posty: 312 Member
    Masz rację Agusiu, bryła jest fenomenalna! Motyw szachownicy, fontanny, ciekawy dach i balkon, który mnie osobiście zauroczył! B) Podziwiam Cię za zrobienie wnętrza w czarno-białych kolorach, ja zawszę będę powtarzać że te kolory pasują do wszystkiego i są wiecznie w modzie! Postawiłaś sobie wyzwanie, ale domyślam się, że gdzieś na pewno podczas budowania kusiło Cię wstawić soczysty kolorek, ;) tak czy siak wyszło fantastycznie - wyzwanie zaliczone! <3
    EA ID: Mattoowy
  • Opcje
    The user and all related content has been deleted.
  • Opcje
    KtosikKtosik Posty: 3,546 Member
    Aguś, stworzyłaś piękny modernistyczny dom. Ta szachownica przed wejściem ślicznie wygląda, a pomysł na czarno-białe wnętrza jest godny pochwały, bo są bardzo eleganckie, i wszystko tam świetnie ze sobą pasuje. :) Świetna praca <3
    PS. Uzyskanie bieli na elewacji, zależy od pory dnia i od parceli, na której jest ustawiona. Twój dom chyba stoi w WZ na parceli "Cienisty dwór", tam najlepsze światło dla bieli jest pomiędzy godziną 15.30 - 16.30. :)
    Pozdrawiam serdecznie <3
  • Opcje
    CayreesCayrees Posty: 1,547 Member
    cześć Agusiu :)<3
    przepiękną parcela, taka wytworna... nie powiem podoba mi się bardzo ;):)))
    widzę, że eksperymentujesz! co się bardzo chwali, a w dodatku Ci to wychodzi piękny dom! Złamana biel, grafit, czerń... nadają klasy, ekskluzywności, a przy tym w środku czuje się energię i życie... nic tylko zamieszkać
    pewnie tam zawojowałaś Galerię! :)))
    Gratuluję
    jak tylko się dorwę i zainstaluję grę, to będzie pierwszy dom (no dobra jeden z pierwszych :D bo chętnie pobrałabym kilka na raz!) jaki pobiorę
    moc buziaków! pozdrawiam :):kissing_heart:
  • Opcje
    LamomaniaxLamomaniax Posty: 456 Member
    Witaj kochana Ago :kissing_heart: No tak patrząc, zastanawiałam się skąd ja ten kącik znam,a przecież Twoją pracę już wcześniej oglądałam, tylko po prostu jej nie skomentowałam :p Agusiu, Ty mnie nigdy nie rozczarowujesz, budujesz tak wspaniałe domki, że nigdy nie ma co skrytykować :p a gdzie tam, takich wspaniałych ludzi jak Ty nie ma miejsca na krytyki :) Wspaniała chatka! A najbardziej spodobał mi się kącik: "malutkie biuro pod schodami" <3 cuudo B) Pozdrawiam i ściskam najmocniej :kissing_closed_eyes:
    "Wakacyjne" <3
    tlnhmcafbmk3.jpg
  • Opcje
    Anna_vel_annAAnna_vel_annA Posty: 3,173 Member
    Agusiuuuuuuuuuuuuuu! Spójrz mi w oczy i powiedz że za nami nie tęsknisz... ;)

    16f7f1b835c7cfa38bae7109dbbb23d5.jpg
    h6shak8bpgow.jpg

  • Opcje
    MychQQQMychQQQ Posty: 507 Member
    edytowano stycznia 2016
    Wooooow Agnieszko, w końcu znalazłam i Twój kącik <3 Jestem oczarowana Twoimi kreacjami, Tworzysz cudowne, piękne, świetnie przemyślane domki bardzo gustownie urządzone. Masz dar do urządzania wnętrz oraz ogólnie do tworzenia domów. Wszystko zrobione z wielką precyzją, bez zbędnych dodatków i wymyśleń, a to zdjęcie jest mega, ta szafa, bądź garderoba jest superowa <3

    s0b81v34w8pe.jpg

    Z niecierpliwością czekam na Twoje nowe dzieło ♥♥♥♥♥

    Pozdrawiam serdecznie :blush:
    Post edited by MychQQQ on
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Return to top