Piękne światy do pobrania za darmo

1171820222325

Komentarz

  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    edytowano września 2018
    Ostatni ze światów Quailhogs. Ostatni nie w sensie chronologicznym, ale ostatni w tym temacie - bo przedstawiłem już wszystkie. :wink:

    Jest to Vargfjell, które jest światem w stylistyce wikingów. Jest zbudowane na średniej mapie, a całość z góry prezentuje się tak:

    mowaclvk440r.jpg

    Jedna strona jest sinie zabudowana

    2v6mymipnbar.jpg

    a druga jest bardziej pusta. Znajdziemy tam kilka działek pod rozbudowę.

    gky27ndlwpwo.jpg

    Miasto jest rozmieszczone głównie na trzech wyspach. Jest jeszcze kilka malutkich wysp na których znajdują się pojedyńcze parcele.

    Na tej wąskiej i długiej wyspie widocznej na ostatnim zdjęciu, są szklane kopuły pod którymi kryje się ciepły klimat.

    Pod pierwszą kopułą jest po prostu park z łowiskiem.

    idyxkpk968od.jpg

    A pod drugą egzotyczny basen.

    ljpoquppa20o.jpg

    Dalsza część wąskiej wyspy prezentuje się tak:

    fnj225256qr5.jpg

    Na końcu mamy zameczek.

    8ugffkkyxfjl.jpg

    Wnętrza utrzymane w klimacie.

    xdknq0mw5fnb.jpg

    Najmniejsza wyspa z tych trzech większych. Jest tam kilka domów, klub oraz popularna miejscówa.
    A to wielkie to jest po prostu stadnina z nadbudówką. Wygląda przez to bardziej monumentalnie, jak jakaś świątynia. :smile:

    vljli7tmfbem.jpg

    Kolejny zamek, tym razem na głównej wyspie. Po tej mniej zabudowanej stronie.

    ymzirc6rc3ic.jpg

    Wnętrze z mieszkańcami przy wejściu.

    zxwjvhxoh588.jpg
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    Nad miastem góruje świątynia. Jest to grobowiec do którego można się dostać tylko z innych grobowców. :wink:

    0vmcuzcddg0x.jpg

    Las budynków o szpiczastych dachach.

    av2ukgp90h3f.jpg

    yatif2rcsbw9.jpg

    3s1m5nto5j9g.jpg

    bvixcx2w4q0c.jpg

    Znowu szczypta wnętrz.

    vcamg3y8ckhl.jpg

    U podnóża góry znajdziemy katedrę. W piwnicy była chyba dziupla szpitala.

    12guqfvmgjk7.jpg

    A to najdroższy dom w mieście. To jest dopiero zamczysko! :smiley:

    js8rbmewl4um.jpg

    Nie wszystkie dziuple są pochowane w piwnicy. Część jest wolnostojąca.
    Nie całe miasto jest też w jednym stylu, wtedy byłoby nudno. Poniżej widać młodszą część miasta.
    To tutaj jest największe skupisko dziupli.

    cjlhs0jtudov.jpg

    Są tutaj nawet kluby. W całym świecie jest ich chyba sześć.

    x552wotv2xc7.jpg
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    edytowano września 2018
    Doki

    n8twh32ym9gg.jpg

    Malutki grobowiec w latarni.

    gybujstuyyo6.jpg

    Dużutki grobowiec na malutkiej wyspie.

    gdsbzzj8iwpp.jpg

    3ug5z172ddn7.jpg

    Unikatowe bilbordy

    0arsimxuhrt9.jpg

    k8skdzoficxm.jpg

    Koci park, psi park i cmentarz.

    3k5mbzkmljv6.jpg

    Zbliżenie na cmentarz. Jest tam nietypowy fajny grobowiec. :wink:

    obrezmfmbzu2.jpg

    Duża brama (grobowiec)

    8cwzf91vdcau.jpg

    Mała brama (plaża)

    g0npbum4dalx.jpg

    Widoczki

    453ljusoqr0m.jpg

    3z1wldk40xcu.jpg

    Na angielskim forum jest temat o tym świecie: *link*

    Świat wymaga wszystkich dodatków oprócz pór roku, studiów oraz skoku w przyszłość.
    Wymaga także akcesoriów szybka jazda i impreza w plenerze. Choć nic się nie stanie jak nie macie któregoś z tych pakietów.
    Ja nie mam szybkiej jazdy i chyba tylko jedno biurko zastąpiło mi w wielu domach.

    Ostatnia wersja świata jest do pobrania tutaj: *link*

    Można też pobrać wcześniejsze wersje świata. Wymagają one mniej dodatków.
    Szczegółową rozpiskę znajdziecie w temacie autora na angielskim forum.

    Świat ten jest pełen niesamowitych grobowców i zagadek w nich. :smile: Do niektórych grobowców można się dostać tylko z innych grobowców, więc to dodaje smaczku. Sam spędziłem sporo czasu na odkrywaniu tego wszystkiego.

    Vargfjell ma też niesamowite światło i kolory. Normalnie miasto-kameleon. Mam sporo zdjęć z tego miasta w różnych porach roku. Możliwe że sklecę z tego jakąś historyjkę lub jakiś post z widoczkami. Jeszcze nie wiem. :wink: Jakbym coś gdzieś więcej napisał, to wkleję tutaj link. :smile:

    Jedyne co mnie drażniło w tym świecie, to że jest rozlokowane na dużej ilości wysp i simowie często się blokowali przepływając gdzieś łódkami. Doszło nawet do takich absurdów, że dzikie konie podróżowały taksówkami wodnymi, żeby dostać się na sąsiednie wyspy. Sama idea tworzenia parku i basenu na osobnej wyspie jest dla mnie dziwna. Podczas rozgrywki nie chciało mi się płynąć na sąsiednią wyspę tylko po to, żeby je odwiedzić.

    Z racji, że taksówki wodne się dosyć często blokują w tym świecie, polecam zainstalować mody overwatch i errortrap od Nraas'a.
  • Opcje
    edakraft2edakraft2 Posty: 1,043 Member
    Mnie on też przypadł do gustu najbardziej tylko miałam problem z jednym z grobowców. Nie wiem czy to błąd gry, czy tak miało być ale podłoga była tak dziurawa, że nie mogłam wejść wyżej.
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    @edakraft2 Też miałem problem z jednym grobowcem. Zejście do grobowca było ukryte w studni na powierzchni. Problem był w tym, że była tam drabina, a nie schody. Simowie nie mogli użyć tej drabiny, więc musiałem za pomocą kodu wejść w tryb budowania i zamienić drabinę na schody, tak żeby nie obejrzeć reszty tego grobowca.

    W kilku innych miejscach musiałem teleportować gdzieś simów, ale nie wiem czy to był błąd w budowie grobowców czy może to, że ja nie znalazłem rozwiązania.
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    Małe ogłoszenia i autopromocja. :smile:
    • Jakby ktoś chciał pooglądać więcej zdjęć z Vargfjell, to będzie mógł to zrobić w historyjce w moim kąciku. Link tutaj.
    • Kolejny świat od Quailhogs jest w trakcie tworzenia. Będzie to pierwsze jego miasto z futurystycznym akcentem. Będzie się nazywało "Tribus". Poniżej mała fotka na zachętę. :smile:

      Screenshot-1070_zpsnrtsixtq.jpg

      Jakby ktoś chciał być na bieżąco z tworzeniem tego świata, to może obserwować ten temat na anglojęzycznym forum:
      https://forums.thesims.com/en_US/discussion/940517/wip-tribus-the-threefold-fairgrounds

      A także tumblr autora:
      quailhogs.tumblr.com/

    • Jakby ktoś nie czytał mojego poradnika o Narzędziu Stwórz Świat, to link jest tutaj. W tym poradniku jest przedstawiony proces tworzenia świata od początku do końca. Każdy etap jest starannie opisany. Skorzystać z niego mogą nie tylko te osoby, które tworzą własne światy, ale także te osoby które grają w światach stworzonych przez innych graczy. Najważniejsze są rozdziały o trasowaniu oraz o łączeniu roślinności w grupy. Po ich przeczytaniu będzie można wywnioskować jakie światy są dobrze zoptymalizowane i w jakich nie napotkamy blokujących się simów (i innych błędów).

    A już niedługo zwiedzimy świat na wyspach brytyjskich. :wink:
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    Vendon jest światem stworzonym na podstawie mapy Riverview. Jest to brytyjskie miasto zrobione na podobieństwo Londynu.

    Tak wygląda z góry:

    hw773saqg5sq.jpg

    Zbliżenie na tzw. "city":

    iuqt9r22bb30.jpg

    Przez środek tego city biegną dwa parki.

    egvszggvv4vn.jpg

    Śliczna kamienica z dopieszczonymi detalami.

    hr1ddpqj5924.jpg

    W środku tylko niewielka część jest użytkowana, reszta budynku ma znaczniki ukrytego pokoju.
    Poniżej widać salon.

    7tj4xbbdw6u1.jpg

    ezrbqq0hl47d.jpg

    Jest jeszcze spory park z egzotycznymi akcentami. Znajduje się na końcu wyspy.

    i1z507ufp9gy.jpg

    uffaoih7y3r2.jpg

    Wnętrze jednego z budynków. Na drugim piętrze można zuważyć coś na kształt sali lekcyjnej.
    To chyba nie jest wliczane w cenę apartamentu, bo zdaje się że były tam znaczniki "części wspólnej".

    mbyoglu8z8kz.jpg

    egntj82g3ag7.jpg

    qu4b53byz27d.jpg
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    Olbrzymi teatr ze sceną w środku.

    wh15bzo6k46n.jpg

    g59mnmt8eybq.jpg

    Coś na kształt budynku brytyjskiego parlamentu z Big Benem.

    839i6gbsnawu.jpg

    Jest nawet szyba z teksturą zegara na szczycie wieży. :tongue:

    se9pa4wfr7e4.jpg

    Most zwodzony. Co prawda się nie otwiera, ale wygląda ciekawie.

    pycrugxptt5f.jpg

    Jakieś osiedle nad brzegiem rzeki

    ng5x5my4peze.jpg

    Urocze osiedle nad kanałem

    18kf11200jy5.jpg

    Lokalne knajpki

    emevpec91vae.jpg

    c6qy38jijvgg.jpg

    Sklep z komiksami

    ens7qm2rihzn.jpg

    Osiedle z kanałami jest przy uniwersytecie. Nie wiem czy można zdobyć tam dyplom.
    Chyba trzeba wyjechać do świata ustawionego jako uniwersytet, żeby to zrobić.

    ggb905zd5gob.jpg
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    Wróćmy jeszcze na wyspę. Na jej drugim brzegu są takie kamienice:

    eydqgq10qd0l.jpg

    Solarium i spa.

    lxqyagh9b54g.jpg

    Kręgielnia.

    2gdnhuz4jyme.jpg

    Drogie posiadłości z daleka od innych zabudowań.

    88gzoevnh6qm.jpg

    Szkoła na krańcu miasta. To już totalne odludzie.

    tng0txp1w74n.jpg

    Ale jest dobrze wyposażona! :smiley:

    tp9yg31u4bxn.jpg

    W Vendon poziom rzeki jest zdaje się sporo niższy niż w Riverview. Albo mi się zdaje.

    7fm3n4yv7v3a.jpg

    Brytyjskie szeregowce z przytulnym wnętrzem.

    tulp7skoynyf.jpg

    2wg57p96qj5v.jpg

    job64j7957h5.jpg

    76kva7lhw2o8.jpg

    gcyi58gxbh2h.jpg
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    Galeria sztuki jest na wyspie. Nie wiem czy jest to odwzorowanie jakiegoś budynku z rzeczywistości.
    W każdym razie wygląda bardzo dziwnie. Możliwe że jakieś CC się nie załadowały, bo nie pasują do wersji gry którą mam.

    i7gwxzex774i.jpg

    7dg4ksyk7x28.jpg

    y6f55ykly9a9.jpg

    Laboratorium naukowe i szpital.

    lv4cfyv4czmd.jpg

    Tutaj także mamy dobrze wyposażone laboratorium.

    r38seifrmnt6.jpg

    Pastelowe apartamenty.

    esx3r25m05i2.jpg

    Kościół i cmentarz.

    8ey7tp0uuu8q.jpg

    Wnętrze kościoła.

    l59pxpzio12o.jpg
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    edytowano listopada 2018
    Osiedle misz-masz, trochę tego i trochę tamtego.

    uzng97ricw0w.jpg

    4k7lwua1xuna.jpg

    8mpodygfcs4r.jpg

    Wnętrze jednego z tamtych wieżowców.

    lcuyp1kxayub.jpg

    Rudy wąsaty kot - jeden z mieszkańców.

    72uyk9jl9vch.jpg

    Osiedle przemysłowe. Możecie kojarzyć gdzie to jest, bo w Riverview też było osiedle przemysłowe w tym miejscu.

    nxfxyn8c4b63.jpg

    Niedaleko znajdziemy stadion.

    6w3do8dmol4p.jpg

    Jest i drogi klub golfowy.

    20gke8ltcxrn.jpg

    dx2pjfrwf6hy.jpg

    xwp2opovfmg8.jpg

    8tqg98d9ps8q.jpg

    Niestety sporo budynków w Vendon jest nieumeblowanych i stoją puste.
    Świat ten jest jednak Wielką Brytanią w pigułce i jak ktoś lubi takie klimaty, to warto pobrać i obejrzeć samemu. :smile:
    Przy odrobinie pracy ten świat może być dla kogoś idealnym miejscem do gry.

    Świat wymaga wszystkich dodatków. Wykorzystuje także kilka CC.
    Instalacja jest specyficzna bowiem nie istaluje się przez laucher, a wkleja plik miasta i zapis gry bezpośrednio do plików gry.
    Więcej informacji i zdjęć z tego świata znajdziecie tutaj. Do pobrania też tamże.

    Autorka dalej buduje dodatkowe parcele do Vendon, ale wymagają one już dużo CC. Jest wśród tych parcel piękny park inspirowany obrazem Moneta - do pobrania tutaj.

    Tutaj do pobrania jest muzeum do Vendon.

    A tutaj znajdziecie inne dodatkowe budynki do Vendon i zdjęcia z tego miasta.
    Post edited by chojrak on
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    edytowano listopada 2018
    Kolejny świat od Vendeli, jest to przeróbka. Oryginalnie jest to świat od Nilxisa i znajduje się tam tylko latarnia. Mowa o Sa Pineda. Vendela przerobiła go na grecką wyspę o nazwie Simtorini.
    Poniżej kilka fotek od autorki.

    tumblr_o8i4itaLVy1somyt8o9_r1_1280.jpg

    tumblr_o8i4itaLVy1somyt8o10_r1_1280.jpg

    tumblr_o8i4itaLVy1somyt8o8_r1_1280.jpg

    tumblr_o8i4itaLVy1somyt8o6_r1_1280.jpg

    Świat wymaga zestawu CC, żeby wyglądał w grze tak jak na zdjęciach. Nilxis pisał, że świat wymaga Monte Vista, bo wykorzystuje drzewa które doszły z tym miastem. Jeśli nie macie Monte Vista to drzewa i krzewy zostaną zastąpione jakimiś innymi.

    Więcej informacji znajduje się w tym poście oraz tutaj.
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    edytowano grudnia 2018
    Jakiś czas temu ukazało się miasto od potato-ballad-sims. Jest to świat stylizowany na jakąś dzielnicę Nowego Jorku. Grywalna jest tylko niewielka część świata - reszta jest tłem/ozdobą. Warto jednak zaznaczyć że ozdoby są interaktywne! Pociągi przemykają po moście, metro w podziemiach, samochody autostradą, a widok miasta w tle wygląda bardzo realistycznie. Miasto przy tym wygląda na bardzo grywalne i nie jest ciężkie dla komputera. Sam tego miasta nie testowałem, jednak mogę Wam polecić kilka filmów na których ktoś zwiedza miasto i pokazuje jego przeróżne zakamarki. Świat jest perfekcją jeśli chodzi o dopieszczenie detali, nie znam żadnego innego miasta które choćby zbliżyło się do tego poziomu.

    Zdjęcie z lotu ptaka i gify od autorki:

    tumblr_pbiur6nqzE1ta8pmho7_r1_1280.jpg

    tumblr_pbiur6nqzE1ta8pmho10_r4_540.gif

    tumblr_pbiur6nqzE1ta8pmho9_r3_540.gif

    Wcześniej wspomniane filmy:

    https://www.youtube.com/watch?v=bNvbMU-_he0

    https://www.youtube.com/watch?v=fN_2Z-NtUeI

    https://www.youtube.com/watch?v=itOV6dDNsz4

    Miasto nie jest w całości zabudowane. W drugim filmiku można zobaczyć, że znaczna część budynków to tzw skorupy, które tylko tworzą tło. Tutaj link do tej części filmu. Ja osobiście nie uważam tego za wadę, bo bez tego nie udałoby się oddać gęstości zabudowań w tak zabudowanej dzielnicy. Dzięki temu gra też lekko chodzi w tym mieście. Można usunąć te skorupy i postawić własny budynek na ich miejsce. :smile:

    Miasto do pobrania pod tym linkiem.
    Wszystkie ważne informacje znajdziecie też tam.

    Do miasta powstał szereg dodatkowych parcel. Między innymi piękny śródmiejski kościół oraz straż pożarna.

    Więcej dodatków do tego miasta, jak i więcej zdjęć z niego można znaleźć pod tym linkiem.


  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    edytowano grudnia 2018
    Jakby ktoś był zainteresowany wbogaceniem Boroughsburg o nowe parcele, to na modthesims pewna użytkowniczka (nitromon) zbudowała kilka parcel publicznych do tego miasta. Na razie są cztery. Poniżej miniaturki i linki do pobrania.

    1811385.largethumb.jpg
    Hotel

    1808192.largethumb.jpg
    Remiza

    1806957.largethumb.jpg
    Posterunek policji (z dziuplą komisariatu)

    1806267.largethumb.jpg
    Szpital (z dziuplą szpitala)

    Pamiętajcie żeby przeczytać dokładnie wszystko na stronie z której pobieracie, żeby mieć pewność że wszystko będzie wyglądać w grze tak jak na zdjęciach. Z tego co widziałem, to prawie wcale nie ma tam CC. Jedynie co dywaniki i prawdopodobnie CC które doszło z miastem Boroughsburg. Ale warto się upewnić.
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    edytowano grudnia 2018
    Jest taki piękny świat, co zwie się "Eriu Fe". Jest niestety bardzo ciężki dla gry z racji tego, że autorka użyła tam mnóstwo roślin i tekstur terenu. Domy są wykończone tylko z zewnątrz, wewnątrz trzeba umeblować wszystko samemu. Poniżej kilka fotek z różnych tumblerów.

    tumblr_oskxuj56zX1sr1fqyo1_1280.png

    tumblr_osmijz47sU1sr1fqyo2_1280.png

    tumblr_osk6e0xruV1vfpayio4_1280.png

    tumblr_ostjnqFXAN1wuoz1do2_1280.jpg

    tumblr_otb673UkvP1tvwvygo2_1280.png

    tumblr_osc4itqlFM1tdirheo1_1280.png

    tumblr_osdtrzqmrx1sa526zo2_1280.png

    tumblr_osc44diQgY1tdirheo2_1280.png

    tumblr_or2y59FuLO1txdryyo6_r1_1280.png

    Wiadomo, że zdjęcia z tumblerów mają mnóstwo filtrów, a osoby które je robiły mają pewnie różne mody na światło. Widać jednak, że Eriu Fe posiada oszałamiające widoki i bardzo dopieszczoną przyrodę. W poniższym filmie można zobaczyć mapę świata na początku. Autorka pokazuje świat z widoku sima, przedziera się przez starannie ułożoną roślinność i pokazuje swój mikrokosmos.

    https://www.youtube.com/watch?v=uJqgPRnS9_Q

    Jest to średni świat, połowę mapy zajmują jednak góry. Ma 27 parcel publicznych i 23 mieszkalne. Więcej informacji pod tym linkiem.

    Więcej zdjęć można znaleźć tutaj.

    Świat ten rozpowszechnia się nietypową drogą... pocztą pantoflową :lol:
    Autorka (gruesim) napisała, żeby poprosić kogokolwiek kto ma ten świat, żeby go udostępnił go prywatnie dla was.
    Oczywiście można też poprosić osobiście samą autorkę, zawsze bezpieczniej. Żeby napisać do gruesim trzeba mieć konto na tumblerze. Sam jednak nie wiem czy wysłałaby świat komuś kto dopiero się zarejestrował i ma pusty blog. Próbować zawsze jednak można. Być może ma też profile na innych stronach i można się z nią skontaktować gdzieś indziej. Na przykład poprzez youtube.
  • Opcje
    nustarelanustarela Posty: 1 Member
    edytowano stycznia 2019
    Cześć wszystkim!
    Jestem pod wrażeniem Chojrak nad światami, jakie tu prezentujesz i nad tym ile wkładasz w to pracy! Pięknie <3
    Piszę tutaj, ponieważ szukam idealnego miasta do mojej rozgrywki. Zobaczyłam już te, które tu umieściliście i zastanawiam się nad niektórymi, ale może ktoś posiada coś idealnego dla mnie.
    Szukam świata średniej lub małej wielkości, podobnego do Hidden Springs. Umiarkowany klimat, może nawet chłodny, bez żadnych wysp czy mostów. Coś w stylu Sunset Valley, ale tam strasznie denerwuje mnie fakt, że jak jest plaża nagle robi się supertropikalnie. Nagle palmy i złocisty piasek jak na Hawajach normalnie, a reszta mapy wygląda totalnie zwyczajnie i umiarkowanie. Przecież tak nie jest, heloł! :D
    Góry najlepiej z jednej strony, woda z drugiej a w środku zwykłe miasteczko, nie za duże, bez żadnych wieżowców.
    Posiadam dodatki: Kariera, Zostań Gwiazdą, NZTŚ, Żwierzaki, Wymarzone Podróże i Po zmroku, ale planuję również zakup SŻ i Pokoleń. Nigdy jeszcze nie instalowałam sama miasta, no oprócz Riverview :D
    Będę baaardzo wdzięczna jak ktoś mi pomoże. Pozdrawiam!
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    @nustarela Dzięki :smiley:

    Skoro widziałaś wszystkie światy w tym temacie to ciężko będzie Cię czymś zaskoczyć. Najbliżej klimatem do Hidden Springs jest Constain Springs. Ale jest to duży świat, jest tam dosyć ciemno, no i jest na samej podstawce, więc może szybko się znudzić. Plus jest taki, że jest lekkie dla gry i daje sporo możliwości do przebudowy lub rozbudowy.

    Poniżej wklejam odnośniki do małych lub średnich światów.

    Bleake Islands
    Fharhond Glacier
    Amberville

    Isle of Clouds
    Lilleby
    Caldera
    Pounawea

    Enekjaer
    Mandora
    Suvadiva Resort
    Russelleton

    Najbardziej z tych wszystkich polecam Isle of Clouds i Russelleton. Oba są w miarę minimalistyczne i lekkie zarówno dla gry, jak i dla oka. Mają też całkiem sporo miejsca pod rozbudowę. Jeśli jakieś miasto wymaga dodatku którego nie masz, to obiekty powinny być zastąpione. :smile:
  • Opcje
    Kacper1702Kacper1702 Posty: 73 Member
    @chojrak @Alicja moglibyście znaleść mi jakiś ciekawy świat do 3 ? Mam takie dodatki : nie z tego świata pory roku zwierzaki wynarzone podróże jakbyście zanleźlibez zwierzaków to by było git ale z też może być
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    edytowano stycznia 2019
    @Kacper1702 W tym temacie masz dziesiątki światów zaprezentowanych i opisanych jak na dłoni. Ja niejednokrotnie instalowałem światy u siebie tylko na podstawie jednego czy dwóch zdjęć znalezionych w internecie. Ty masz o tyle łatwiej, że masz podane jak na tacy dużo zdjęć i informacji na temat każdego świata, więc możesz równie dobrze sam sobie wybrać. Poza tym, nie wiemy jakie są Twoje preferencje i oczekiwania odnośnie światów. Najlepiej będzie jeśli sam zdecydujesz. :smile:

    W poście wyżej wymieniłem małe światy które są dobre na słabsze komputery. Jak szukasz czegoś większego, to polecam światy od Aarona. Jego blog jest już niedostępny, ale na szczęście światy można jeszcze pobrać z mediafire. Tutaj masz opisany jeden z tych światów:
    https://forums.thesims.com/pl_PL/discussion/comment/12437343/#Comment_12437343
    W tamtym poście są też linki do pozostałych jego światów. Zaletą jest to, że jest w nich dużo miejsca do rozbudowy i są lekkie dla gry. Są jednak na podstawowej grze, więc mogą się szybko znudzić.

    Z większych światów, które są zbudowane z większą ilością dodatków mogę polecić:
    Światy od Quailhogs też są zbudowane na wielu dodatkach. Ostatni z jego światów masz na górze strony, na poprzednich stronach są pozostałe.

    Niektóre światy wymagają CC, które są dołączone w plikach do pobrania. Ale tu już wymagana jest znajomość angielskiego, żeby wiedzieć gdzie co rozpakować.

    Jak nie masz jakiegoś dodatku, to obiekty zostaną zastąpione. Nie ma z tym większego problemu, o ile nie ma się dużo dodatków, bo wtedy miasto w grze może wyglądać zupełnie inaczej po zastąpieniu obiektów.
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    edytowano lutego 2019
    Duński świat jakby ktoś był zainteresowany - nosi nazwę "Martoele Lowlands". Do architektury w tym mieście przyłożono szczególną wagę. Starówka prezentuje się zjawiskowo. :smile: Miasto wydaje się być malownicze i czarujące.

    Z wad można wymienić to, że posiada sporo CC. Jeszcze kwestia tego, że na wielu parcelach w centum jest zbiornik wodny, nie wiem jak się to odbije na optymalności. Sam nie miałem tego miasta w grze, kiedyś może przetestuję, ale na razie nie mam czasu ani ochoty. W tym świecie najbardziej odrzuca mnie brzydko ukształtowany i pomalowany teren. Wygląda niedbale i jakoś nienaturalnie. Ale to nie wszędzie. Czytałem, że mapa tego miasta została stworzona na podstawie map google i była tylko nieznacznie zmieniana, co tłumaczyłoby dziwne ukształtowanie w niektórych miejscach. Sporo domów i parcel publicznych jest nieumeblowanych w środku, ale miasto jest za to zaludnione.

    Żeby nie było, z tym miastem odwalono kawał dobrej roboty, po prostu nie czuje żeby było to coś dla mnie. :wink: Wady są dla mnie zawsze ważniejsze przy wybieraniu światów niż zalety. Gdyby było odwrotnie, to miałbym ze 120 tych światów i niewiedział które mieć w grze.

    Kilka zdjęć poniżej.

    tumblr_obfc43xrtv1thxftfo1_1280.jpg

    tumblr_obfc43xrtv1thxftfo2_1280.jpg

    tumblr_obfc43xrtv1thxftfo3_1280.jpg

    tumblr_obfc43xrtv1thxftfo4_1280.jpg

    tumblr_obfc43xrtv1thxftfo10_1280.jpg

    A także dwa filmy

    https://www.youtube.com/watch?v=9rTuzWqokiw

    https://www.youtube.com/watch?v=PJ21zrnUbPc

    Tutaj link do pobrania:
    https://thesimsresource.com/artists/martoele/downloads/details/category/sims3-worlds/title/martoele-lowlands-/id/1348869/

    Wszystkie ważne informacje znajdziecie właśnie tam. W zakładce "TSR Creations" są wszystkie przedmioty CC z TSR których użyto podczas tworzenia tego miasta. Trzeba je pobrać, żeby miasto wyglądało jak na zdjęciach.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Return to top