Isengard buduje

13»

Komentarz

  • Opcje
    Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    Cieszę się, że o tym napisałaś, bo w kącikach gracze preferują przede wszystkim obiekty EA, choć nie gardzą namiastką CC w postaci obrazów "No CC", które także nie są obojętne dla gry. Ale nie ma się co im dziwić, gdy Galeria nie przyjmuje CC, jedynym wyjątkiem to te obrazy. :)
    Do budowy moich domów czasem używam CC i przede wszystkim są to całe zestawy, staram się, by nie przekraczać 20 zestawów w jednym domu, z uwagi na graczy, którzy potem pobierając moje domy, muszą osobno pobrać CC.
    Dopiero z zestawów urządzam wnętrza. Nie jest to łatwe, zwłaszcza, gdy budując dom opieram się tylko na podstawce gry. Style, kolory można mieszać, trzeba tylko uważać, by nie przedobrzyć.

    CC nie powinny nie działać w grze, chyba, że posiadasz jakieś stare, niezaktualizowane CC, a przede wszystkim rekolory, ktorych nie da się aktualizować. Twórcy meshy pilnują aktualizacji i zawsze je aktualizują, więc warto na bieżąco pilnować aktualizacji.
    Rekolorow radzę się pozbyć, wiele z nich jest niestarannie robionych, czasem na niezaktualizowanym programie wprowadzone do gry, więc radzę uważać.

    CC z trybu CAS to w 80% rekolory i także lepiej po ważniejszych aktualizacjach wymieniać je na nowe.

    Czekam zatem na następne twoje prace. :)
  • Opcje
    IsengardQueenIsengardQueen Posty: 30 Member
    edytowano marca 2018
    Dzień dobry, Forumowicze!
    Jak mówiłam, zrobiłam domek bez CC i o dziwo jestem zadowolona z efektu. Starałam się stworzyć coś przytulnego z dominantą kolorystyczną by wszystko było spójne, a jednocześnie dodać jakieś akcenty kolorystyczne. Pierwszy raz zdecydowałam się również na próbę zrobienia normalnego dachu, ponieważ jest to moja pięta achillesowa. Bawiłam się w sumie całkiem nieźle, może nawet lepiej niż grzebiąc się w setkach CC.

    Dom z każdej strony, patio:
    y6ixowxunieb.jpg
    p6nsvz0a766l.jpg
    f70jewzr6ncd.jpg

    Rzuty pięter: na piętrze 0 znajduje się przedpokój, łazienka, kuchnia, jadalnia, salon i kącik malarski; na piętrze +1 biuro i sypialnia simki; na piętrze -1 pokój relaksacyjny, sypialnia dla gości i łazienka przy niej.
    k0r2tjg9xm7n.jpg

    Aaaa, edytuję post, zapomniałam o poziomie 0!:
    Przedpokój i przylegająca do niego łazienka:
    srs1leqs544i.jpg

    Kuchnia i kącik jadalniany dla tych, którzy nie chcą jeść przy barze:
    1bgz1344anba.jpg

    Obok salon z kącikiem malarskim:
    s3aj2gpcavh3.jpg

    Wybaczcie mi tego królika pod telewizorem, ale jak go zobaczyłam, wiedziałam, że muszę go gdzieś umieścić! Kocham króliki, sama mam swoją Polly i jestem kompletnie zakochana w tej rzeźbie. c:

    Zaczniemy od +1, biuro:
    fowixiqo4tj7.jpg

    Starałam się zrobić je w bardziej oldschoolowym klimacie, dlatego, że simka pochłonięta jest podróżami i fascynacją kulturami świata, nie ma czasu na poznawanie nowinek technicznych.
    Jej sypialnia jest za to pełna akcentów wschodnich i marokańskich, przesiąknięta duchem jej podróży, kolorowa, oddaje pasje właścicielki i jej upodobania:
    xot1m0rodmce.jpg

    Teraz -1, pokój relaksacyjny to miejsce do medytacji połączone z sauną i kącikiem z widokiem na basen i patio. To sposób radzenia sobie ze stresem mojej simki, szukała alternatywnych metod by odnaleźć się w szybkim tempie dzisiejszego świata:
    1p4xlqqfd40s.jpg

    Sypialnia dla gości jest zdecydowanie skromniejsza i jednolita by nie przytłoczyć ich zbyt dużą ilością ozdób i kolorów:
    jbu43mdc2m8d.jpg

    Obok mała łazienka:
    75lkfbnqrtwu.jpg

    To już wszystko c: Nie wiem czy podoba się Wam równie mocno co mi, ja jestem naprawdę zaskoczona. Myślę, że może może nawet zostawię sobie ten domek do rozgrywki.
    Następną budowlą nad jaką myślę jest prywatna rezydencja, nie byłaby tak modernistyczna jak poprzednie moje prace, więc to również byłoby ciekawe wyzwanie.
    Pozdrawiam!

  • Opcje
    IsengardQueenIsengardQueen Posty: 30 Member
    Hejka! Dziś stworzyłam sportowego świra do rozgrywki, więc budować "poważnie" będę dopiero gdy trochę zarobi, prawdopodobnie będzie to jakieś nowoczesne mieszkanko.
    wc4pdm759f38.jpg
  • Opcje
    AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    Zaglądałam do twojego kącika już wcześniej, ale nie pisałam - to zajmuje mi zawsze mnóstwo czasu...
    Masz świetny styl. Czasami zżymam się patrząc na bryłę domu, ale wnętrzami mnie rozbrajasz... Nie będę wypisywać tu wszystkich pochwał, bo to, co ważne, zostało już powiedziane.
    Z simami różnie. Akurat ten ostatni podoba mi się bardzo :) Często tworzę pojedyncze postaci i patrzę, jak się same "rozporządzają" własną wolą. Ten tutaj wygląda na bardzo zdecydowanego gościa :)
  • Opcje
    IsengardQueenIsengardQueen Posty: 30 Member
    Cześć! Ostatnio tutaj straszna cisza, więc nie wiem czy jest sens wstawiania postów, niestety. :c W takim razie pokażę Wam na razie bryłę nowego domku, jeśli będzie jakiś odzew, wstawię więcej.
    rva5amwpfmlb.png
  • Opcje
    ANIA3ANIA3 Posty: 1,331 Member
    jeśli każdy będzie tutaj wychodził z tego jakże pięknego założenia, że nie ma tu po co i na co wstawiać czegokolwiek, a na co w ogóle wchodzić! to faktycznie nic się nie będzie działo ;)
    oczywiście wolna decyzja, ale jednak mimo wszystko zachęcam do podzielenia się zdjęciami nowej budowli, a nuż, widelec, jakiś nowy świeży użytkownik z zachwytu nad Twoim domkiem postanowi zostać tu na dłużej :)
    a domek naprawdę prezentuje się bardzo ładnie i nowocześnie :)
    budujmy i twórzmy, nie rujnujmy, choćby nie wiem, ile to frajdy sprawiało
    Keep Calm 
    and 
    patatajaj na tęczowej owcy 

    B)
  • Opcje
    Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    edytowano kwietnia 2018
    Zgadzam się z Anią - @ANIA3, ludzie odchodzą, a na ich miejsce przychodzą nowi, więc nie ma co lać łez.

    Mamy wiosnę, świat rozkwita , tak jak rozkwita twoja twórczość @IsengardQueen, w porównaniu z pierwszymi domami - ten prezentuje się bardzo dobrze. Jedynie światło blade, rób zdjecia, gdy dom jest skąpany promieniami słońca, a będzie wyglądał jeszcze lepiej. No i czekamy na zdjęcia wnętrz. :)
    Post edited by Danuta720 on
  • Opcje
    dzidziak86dzidziak86 Posty: 4,262 Moderator
    Modern wyglada naprawdę świetnie! Ciekawe to zadaszenie z boku, czekam na więcej fotek :)

    Myslę dokładnie jak napisała @ANIA3 :) Wrzucaj zdjecia, chętnie je obejrzymy. :)
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    Bardzo schludny i ciekawy modern. :smile: Jestem ciekaw jak rozwiniesz pomysł ogrodu na dachu.
    Też czekam na więcej zdjęć. :smile:
  • Opcje
    IsengardQueenIsengardQueen Posty: 30 Member
    Cześć, Kochani! Kurcze, dzięki za szybką odpowiedź, po prostu myślałam, że forum lekko podupadło po odejściu tych kilku osób, bo loguję się codziennie i trochę tu cisza, ale w takim razie cieszę się, że jesteście. Jutro wstawię fotki, tylko zrobię nowe i zmienię format, bo te obecne które mam jakoś nie oddają charakteru wnętrza. ;D Dziękuję też za pozytywne opinie, staram się poprawiać swoje bryły, bo faktycznie z nimi mam zawsze problem.
  • Opcje
    IsengardQueenIsengardQueen Posty: 30 Member
    Dzień dobry! Jestem, posklejałam trochę zdjęcia, bo znowu wyszło ich mnóstwo. Robiłam ten dom dobry tydzień; starałam się tym razem skupić na bryle i ogrodzie, bo z tym zawsze mam problem. Bryła składa się z głównej części, tej bocznej części oszklonej (mnie osobiście wygląda to trochę jak mini galeria sztuki, ma taki nowoczesny i awangardowy styl) i bocznego malutkiego budynku, który obecnie nie jest urządzony - mój sim jest naukowcem, urządzę mu tam później prywatne labo żeby łatwiej mu się pracowało. Jest też zadaszony basen, patio i fontanna przed domem.
    Na parterze znajduje się duża łazienka, sypialnia i właśnie ten oszklony kąt z kanapami. Są to dwa piętra, pomiędzy którymi nie kładłam podłogi i umieściłam tam dużą lampę sufitową. Obok znajdują się schody prowadzące na piętro, znajduje się tam kuchnia, jadalnia, salon i mała łazienka. Najwyższe piętro to prywatne biuro i sypialnia mojego sima, odbiega nieco od reszty, dlatego, że stworzony jest w jego stylu.
    Dom był generalnie dużym eksperymentem. Dalej nie korzystam z CC (podoba mi się to, że gra 'chodzi' szybciej), staram się za to kombinować z dostępnymi meblami. Powiększam, pomniejszam, łączę. Tym razem wykorzystałam wiele ozdób ściennych (głównie widać to na tej ściance pomiędzy jadalnią i salonem. Lubię otwarte przestrzenie, ale chciałam dodać właśnie jakiś element ozdobny, który jednocześnie by je nieco oddzielił, stąd też ten pomysł. Wspomniana wcześniej galeria łączy je ze sobą i stanowi nowoczesny element. Wiele łączenia mebli możecie zauważyć w łazience na dole. Tam również wykorzystałam ozdoby ścienne, połączyłam ze sobą blaty, lutra i półki. Wrzuciłam trochę szpargałów, dobrałam kolorystycznie po to by wyglądało schludnie i naturalnie jednocześnie. Sypialnia na dole to ponownie połączenie obrazu, półek, wzorku na ścianie.
    Okej, koniec gadania, zdjęcia.

    Bryła z każdej strony:
    x7nbl0ogxj1s.jpg
    at27a1rfpj53.jpg
    mmpyurglkayo.jpg

    Patio - wykorzystałam przy jego budowie szklarnię po to by zadaszyć całość w razie niepogody (rzecz jasna tutaj deszcz padać nie może, ale budując staram się tworzyć 'prawdziwe' domy):
    t0h5brr1492g.jpg

    Rzuty pięter:
    lroqg5s4lbff.jpg

    Korytarz na dole:
    0mtryatt4gfv.jpg

    "Galeria":
    a4bzvb0edngj.jpg

    Łazienka:
    qc5mug5fyaru.jpg

    Sypialnia:
    z95yp45qfchf.jpg

    Jadalnia i przedpokój za nią na kolejnym piętrze:
    bpvcdg4kttoj.jpg

    Salon:
    1zzri0pdaa88.jpg

    Kuchnia:
    dwc7mvm80zjj.jpg

    Mała łazienka:
    davhzu0ea39z.jpg

    Najwyższe piętro, biuro:
    l6vi22dxsf9z.jpg

    Sypialnia sima:
    y25z8su8l735.jpg

    Przepraszam za tak długie posty, ale nie dość, że jestem gadułą, to jeszcze uwielbiam projektowanie wnętrz. Od dziecka się tym zajmuję, od początkowych zeszytów z projektami, przez programy do urządzania wnętrz aż po simsy. Żałuję, że nie skupiłam się na tej pasji przy wyborze studiów, bo rysować również potrafię, niestety jedynie artystycznie, a nie technicznie. Z racji braku teczki z pracami i braku umiejętności musiałam zrezygnować z architektury wnętrz. Dzisiaj to kwestia przyjemności i zabawy.

    Skoro rozmawiamy już na temat społeczności forum - Jestem Weronika, chętnie poznam Was wszystkich bliżej.
    Pozdrawiam. :)





  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    Podoba mi się pomysł z tą "galerią". :smile: Pomieszczenia w tym domu są bardzo różnorodne. Mamy ciepłe barwy w dużej łazience i gabinecie, albo zimne jak w kuchni czy salonie. Te ciepłe pomieszczenia są nieduże i przytulne, z kolei te chłodne są przestronne i dają poczucie świeżości. Uzupełniają się. Bardzo podoba mi się też sypialnia na ostatnim piętrze, jest kameralna i odcięta od reszty domu. Choć dałbym jakąś stojącą lampę przy biblioteczce na ostatnim zdjęciu, bo ciemno tam. :tongue:

    Myślę, że dużo osób z tego forum chciałaby projektować budynki lub wnętrza. :wink: Niestety rzeczywistość jest mniej kolorowa. Te kierunki studiów są bardzo czasochłonne, pracochłonne i kosztochłonne. Praca architekta czy projektanta wnętrz jest też bardzo stresująca, bo trzeba dogadywać się z masą specjalistów i pogodzić to z oczekiwaniami klienta - często powstają konflikty.
  • Opcje
    dzidziak86dzidziak86 Posty: 4,262 Moderator
    Weroniko, modern jest naprawdę piękny! Zawsze podziwiam budowę w tym stylu, bo mi nigdy nie wychodzi :) Tez bardzo podoba mi się pomysł z przeszkolną galerią. Do tego stworzyłaś cudowne i luksusowe otoczenie.
    Jeżeli chodzi o wnętrza to każde pomieszczenie ma swój klimat. Podoba mi się deska w kuchni na ścianach, w ogóle kuchnia wyszła Ci świetnie. Ta druga sypialnia ma fajny klimat, taka przytulna i nastrojowa. Super praca! :)

    Co do projektowania to też bym chciała się tym zajmować, ale w przeciwieństwie do Ciebie moje zdolności artystyczne są naprawdę marne ;)

    Czekam na więcej! :)
  • Opcje
    IsengardQueenIsengardQueen Posty: 30 Member
    @chojrak @dzidziak86 Dziękuję za pozytywne komentarze! Mnie się zawsze wydawało, że te zróżnicowane wnętrza to właśnie problem, bo cały dom powinien być w jakimś określonym stylu, a u mnie zawsze pojawią się jakieś wnętrza, które nie pasują do reszty ni w oko ni w ząb. Na razie mam przerwę od budowania ale myślę już nad następnymi projektami. Chciałabym stworzyć coś unikalnego, więc będzie to domek na drzewie, podwodna kryjówka albo chatka w górach.

    @dzidziak86 Za to Twoje zdolności architektoniczne są boskie! Więc to chyba coś za coś, nie można być najlepszym we wszystkim, musisz zostawić coś dla innych. :D
  • Opcje
    ANIA3ANIA3 Posty: 1,331 Member
    Witaj Weroniko! :)
    taaak, ta dzikość na zewnątrz w postaci słonia i lamy mnie przekonały :D własne zoo przydomowe prawie :) napatrzyć się na ten ogród nie mogę!
    salon idealnie barwami przygotowany na imprezę czarnobiałą :smiley:
    świetny nowoczesny domek! :)
    Keep Calm 
    and 
    patatajaj na tęczowej owcy 

    B)
  • Opcje
    CayreesCayrees Posty: 1,547 Member
    hej hej Weroniko!
    wo!! bardzo ładne domy! klimatyczne wnętrza, takie eleganckie, a jednocześnie komfortowe, przytulne i funkcjonalne, fajnie dobierasz CC, simeczki przecudne :) może tu czasami zaglądasz
    Z A P R O S Z E N i E!

    hej hej! :)
    ...ekhmmm
    jestem Frania co z ulotkami zaiwania!
    Mam zaszczyt zaprosić Cię do wspólnej zabawy w Karczmie pod Krzywym Młotkiem!
    Nowoczesny, sielski i anielski! <<<<< zajrzyj, poczytaj, przyłącz się :)

    d75nvgujzi2w.gif
  • Opcje
    VanillaAdmin7VanillaAdmin7 Posty: 1 Member
    Nice post
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Return to top