Isengard buduje

«13
Cześć, cześć. Zbudowałam dzisiaj domek z którego jestem w sumie całkiem dumna, podzielę się nim z Wami.

Właścicielka, Maja Kapeć:

9fafkac37hx7.png

Bryła i patio:

irkwa0exqfbh.png
2rqid6lbbwfz.png

Przedpokój, salon, kuchnia i stół:

snmdq90ytyjs.png
ahspp127maux.png
zzw3j6089mvq.png

Sypialnia i mała łazienka:

ca0u5yijkic4.png
clywsxhbfqx2.png
tl5ar2inq4j4.png

Moje domy to zazwyczaj taka rupieciarnia i połączenie wielu stylów, bo generalnie sama żyję tak na co dzień. :D Nie podoba mi się jedynie bryła, ale to zawsze sprawiało mi kłopoty.






Komentarz

  • Opcje
    kate_lupkate_lup Posty: 110 Member
    edytowano listopada 2017
    Witaj :) Mnie się ta "rupieciarnia" bardzo podoba, przydaje domkowi życia. I bryle też bym nic nie zarzuciła, jest urozmaicona, a działka nie jest duża, mimo to zmieściłaś na niej nie tylko dom ale i ładne otoczenie. Kącik pod pergolą skombinowaną z drabinek, uroczy :).
  • Opcje
    wiki2004rwiki2004r Posty: 145 Member

    Hej! Całkiem fajny domek. Oryginalna modernistyczna bryła. Wnętrza takie swojskie, własnie takie jak zazwyczaj w normalnych, prawdziwych domach, w których żyje większość z nas. Natomiast, co mnie szczególnie zachwyciło to patio, o na tym zdjęciu.
    https://us.v-cdn.net/6022084/uploads/editor/76/2rqid6lbbwfz.png
    Wspaniałe!
  • Opcje
    Dziękuję za miłe słowa przy pierwszym projekcie, będzie ich więcej. :) Dlatego mam też pytanie natury technicznej - jak dobrze robić zdjęcia domów w grze?
  • Opcje
    kate_lupkate_lup Posty: 110 Member
    Z tego co zapamiętałam z dobrych rad, to przede wszystkim nie robić ich w trybie budowania. Trzeba jakiegoś sima zasiedlić i łapać ujęcia, ew. (ja tak robię) na pauzie. Wcale nie przeszkadza, jeśli sim znajdzie się w kadrze. Twoim zdjęciom ja nie mam nic do zarzucenia, ich jakość w dużym stopniu zależy też od ustawień grafiki, im wyższe tym fotki wychodzą ładniejsze. Niektórzy przepuszczają foty przez filtry, ale chyba najlepiej jak się tylko zmniejszy. Czasem jedynie rozjaśniam, zmniejszam, zmieniam format na jpg i gotowe.
  • Opcje
    AericiaAericia Posty: 574 Member
    Po pierwsze! Simka super! Nie wiem jakie miny strzela w grze. Ja ostatnio zrobiłam sobie taką jedną ciekawszą (zwykle robię klasyczną, owalną twarz w stylu lalki Barbie) i przeraziłam się, kiedy zobaczyłam, jak wygląda in game. :<

    Domek fajny, poszalałaś trochę ze ścianami. Ja się na budowaniu słabo znam, nie moje klimaty zdecydowanie, ale podobają mi się te tarasiki i pięterka. Ciekawe jakby ten budynek prezentował się w Oazie... ;)

    Wnętrza bardzo przytulne i delikatne. Świetne łóżko (czy to CC, chyba nie mam takiego?). Przyjemne, pastelowe kolory (masz wyczucie do kolorów - maja odpowiednią tonację) i to, co mi niespecjalnie wychodzi, czyli rozwieszanie ozdób na ścianach - wszystko jest zaplanowane choć wygląda na przypadek i radosną twórczość mieszkańców. Obrazki to dla mnie niezaprzeczalny atut. :)
    ID Origin: ukyojin (można sobie posłuchać wycia wiatru bo prawie nic tam nie ma)
    Historyjka: Pamiętnik Psotnika (w pozostałych rolach: Diabeł, szczury, karaluchy, Simbugi i simowa logika)
  • Opcje
    Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    Isengard napisał użytkownik: »
    Dziękuję za miłe słowa przy pierwszym projekcie, będzie ich więcej. :) Dlatego mam też pytanie natury technicznej - jak dobrze robić zdjęcia domów w grze?

    Zdjęcia najlepiej robić, gdy na parceli znajduje się jakiś sim. Przy czym, sima delegujemy z parceli na jakiś mały spacerek, następnie robimy pauzę w grze i włączamy klawisz TAB, a następnie za pomocą klawiszy Q,W,E,A,S,D,Z,X oraz myszki ustawiamy obraz w grze i robimy zdjęcie.

    Przy okazji, zdjęcie bryły nie robimy z widoku "ptaka", lecz z poziomu chodnika kierując obiektyw ku górze, tak, by cały budynek znalazł się w kadrze.
    Zdjęcia wnętrz robimy z poziomu oczu sima, gdy pokój do sfotografowania jest bardzo mały, włączamy perspektywę.

    Jeżeli jest to jeden z twoich pierwszych domków to bardzo przyjemnie wygląda. :)

  • Opcje
    Danuta, dziękuję, faktycznie mi to pomogło. Pracuję nad nowym projektem i zdjęcia są zdecydowanie lepsze <3
  • Opcje
    KameliaxxxKameliaxxx Posty: 5,410 Member
    Fajna ta sypialnia
  • Opcje
    SimDelsSimDels Posty: 3,201 Member
    Fajny haus, świetne wnętrza a właścicielka wygląda bardzo realistycznie. Z chęcią obczaję kolejne Twoje prace, pozdrawiam :)
  • Opcje
    Zapowiedź nowego domku!
    Siedzę nad nim po nocach, ale jakoś dobieranie wszystkiego mi chwilę zajmuje. Dłuższą chwilę. Starałam się zbudować coś bardziej klasycznego, staromodnego, co jest kompletną nowością dla mnie, jakoś ujednolicić styl i kolory, żeby wszystko wyglądało elegancko i przytulnie.
    Sim odziedziczył domek po dziadkach, więc staram się w nim przekazać ciutkę ich osobowości i takiego.. wiecie, dziadkowego charakteru.

    97qooetl47da.png
  • Opcje
    Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    edytowano listopada 2017
    Bardzo fajnie się zapowiada. :) Pobierz sobie ten mod na ostrość tła (okolicy), jest w pełni bezpieczny, a wyostrza grafikę gry: http://modthesims.info/download.php?t=532909

    Przy okazji, lepiej zmieniać format zdjecia na jpg., gdyż format png. długo wczytuje się na forum,tutaj poradnik:
    http://forums.thesims.com/pl_PL/discussion/771509/jak-zmienic-rozszerzenie-pliku-graficznego#
    W tym poradniku nie napisałam o zmniejszaniu zdjęcia, ale tam też można to ustawić, najlepszy rozmiar to 800 (szerokość zdjecia)x..x
  • Opcje
    Danuta720 napisał użytkownik: »
    Bardzo fajnie się zapowiada. :) Pobierz sobie ten mod na ostrość tła (okolicy), jest w pełni bezpieczny, a wyostrza grafikę gry: http://modthesims.info/download.php?t=532909

    Przy okazji, lepiej zmieniać format zdjecia na jpg., gdyż format png. długo wczytuje się na forum,tutaj poradnik:
    http://forums.thesims.com/pl_PL/discussion/771509/jak-zmienic-rozszerzenie-pliku-graficznego#
    W tym poradniku nie napisałam o zmniejszaniu zdjęcia, ale tam też można to ustawić, najlepszy rozmiar to 800 (szerokość zdjecia)x..x

    Oj, wolę nie. Gram na laptopie, więc i tak się dziwie, że gra jest grywalna przy wysokich ustawieniach.
    A zdjęcia mogę sobie przerobić, nie ma sprawy.
  • Opcje
    SimDelsSimDels Posty: 3,201 Member
    Bardzo fajny haus się szykuje ale widać i w nim twoje zamiłowanie chyba do bardziej nowoczesnej architektury po niektórych elementach :) Ciekaw jestem efektu ostatecznego
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    Witaj. :smile: Pierwszy dom wyglądał trochę aztecko. W sumie nie wiem czemu. Wewnątrz jest bardzo kolorowo i świeżo. Po tym co widać na zewnątrz nie spodziewałem się takiej eksplozji kolorów wewnątrz. Ale te kolory są na plus. :wink:

    W nowym projekcie nie pasuje mi tylko ta altanka po lewej, ze ścianą wody.
  • Opcje
    Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    edytowano listopada 2017
    Myślę, że altanka jest najlepsza. Natomiast poprawiłabym dach nad wystająca częścią domu, jest za bardzo szpiczasty i ta część wygląda jak wieża. Na miejsce dachu można dać na przykład pół-ściankę, wtedy dom będzie wyglądał się bardziej modernistycznie.
    Okna i drzwi także można zmienić na bardziej nowoczesne, chyba, że wnetrza będą bardziej klasyczne.

    Nawet, gdy dom został odziedziczony to można w nim zmienić co nieco, czyli w zasadzie wszystko oprócz bryły. ;)
  • Opcje
    LLaurkaLLaurka Posty: 168 Member
    Mi też bardzo spodobała się ta altanka. Chociaż może troszkę gryzie się z tą starodawną fontanną z prawej. Bryła domku też bardzo ładna i jestem bardzo ciekawa jak będzie wyglądał efekt końcowy.
    W poprzednim domku też pomysł na altankę z drabinek fantastyczny, miejsce z biurkiem wygląda bardzo prawdziwie a do tego łóżka mam ochotę wskoczyć i się opatulić śliczną kołderką. Fajnie by było mieć pokój z takimi ogromnymi oknami.
    Zapraszam do mojego katalogu Origin ID: LLaurka
    Mój kącik na forum
  • Opcje
    Okej! Dzień dobry, witam, w końcu udało mi się skończyć to, co zaczęłam. Nie potrafiłam zmusić się do zrobienia piętra, ostatecznie jestem zadowolona z efektu.

    W bryle ostatecznie edytowałam dach i usunęłam altankę, która faktycznie była zbyt nowoczesna.

    ptn3fhaufgbt.png
    vfmx6sjmoerx.png


    Po wejściu do domu wchodzimy do przedpokoju prowadzącego do salonu, kuchni i malutkiej toalety.

    ezv9baljgfbv.png
    4vqr7xj2njan.png

    Salon z miejscem do czytania:
    g79rfjotpp50.png
    paw3ghigxr0h.png

    Kuchnia połączona z jadalnią:
    6o6kfqfc30vl.png
    rqy3o544lgz6.png
    325w3vgw8w3v.png

    Mała toaleta:
    pin47zm1bgqn.png
    nohttnud49ry.png


    Schody prowadzą do małego przedpokoju:
    cqm7r6h67n61.png

    Znajduje się tam malutki gabinet zaaranżowany przez nową właścicielkę w taki sposób, by stylem nie odbiegał od reszty domu aż nadto:
    i38556dkql77.png

    Sypialnia:
    rdet35w26pgq.png
    8aihphyi6jp3.png

    Duża łazienka:
    qbttowdm6mim.png
    r0avyk0rq1q7.png
    q6gfz8tq4jcj.png

    Generalnie zamysł był taki by simka odziedziczyła dom po dziadkach, stąd ten nieco klasyczny i staromodny styl, szpargały i pozostałości po nich.
    Oto ona:
    7jgut74svh2n.png




  • Opcje
    SimDelsSimDels Posty: 3,201 Member
    Piękne wnętrza zwłaszcza zielona kuchenka z efektownym "zapieckiem" naprawdę super ! Świetne przytulne wnętrza i ciekawy pomysł z rurami wewnątrz co urealistycznia jakoś wszystko, dużo szczegołów zwłąszcza w łazience, bardzo fajny tradycyjny klimat. Co do bryły to ciekawie wygląda to połączenie różnych tekstur i sam budynek też jest bardzo ładny, wygląda trochę tak jakby właściciel kiedyś rozbudował mały domek dobudowywując "wieże" bardzo fany pomysł. Simka bardzo ładna i z tego co mówisz ma niezły spadek :)
  • Opcje
    LLaurkaLLaurka Posty: 168 Member
    Śliczne wnętrza, super pomysł i widok z korytarza i salon i kącik z książkami i kuchnia i sypialnia i łazienka bardzo mi się podoba :) Śliczna simka taka z charakterem nie do pomylenia. Ulubione moje zdjęcie to ten kącik z gramofonem - kolory, kwiaty, zasłonki, całość tworzy taki klimat że nie mogę się napatrzeć. Ale nadal jestem anty-fanką tej fontanny jakoś :( Przy tym pięknym domku jakoś mi nie pasuje, mimo że patrząc na wnętrza altanka odbiegała nowoczesnością to fontannę też bym uprościła dla całości.
    Zapraszam do mojego katalogu Origin ID: LLaurka
    Mój kącik na forum
  • Opcje
    AericiaAericia Posty: 574 Member
    edytowano listopada 2017
    O matko, ale to jest świetne!
    Pomysł wyborny, taki babciny domek - te mebelki (kuchnia rewelacja - stary piec, bomba normalnie!) i nawet są ubytki na ścianach! Aż szkoda przerabiać bo naprawdę, czuć tam ducha dawnych lokatorów (powinnaś tam zamieszkać jeszcze ich duchy!). Nie no! Te talerze w komodzie i na kominku, kapelusz dziadka przy wejściu! Aż się łezka w oku zakręciła. Podziwiam, bo musiałaś bardzo długo wyszukiwac w akcesoriach odpowiedni sprzęt! Super!
    ID Origin: ukyojin (można sobie posłuchać wycia wiatru bo prawie nic tam nie ma)
    Historyjka: Pamiętnik Psotnika (w pozostałych rolach: Diabeł, szczury, karaluchy, Simbugi i simowa logika)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Return to top