Isengard buduje

2

Komentarz

  • Opcje
    Hej, dziękuję wszystkim za miłe komentarze, doceniam, starałam się.
    Aericia - mnie też kuchnia podoba się najbardziej chociaż to o nią najbardziej się martwiłam. A generalnie CC uwielbiam, więc szukanie wszystkiego to dla mnie czysta frajda. c;
    LLaurka - No właśnie mnie się ta fontanna całkiem podoba, bo jest troszkę jaśniejsza niż reszta, rozświetla całość. Boję się, że bez niej byłoby zbyt ponuro na zewnątrz. A te kolorowe dodatki uwielbiam, moje domy zawsze mają jakieś akcenty kolorystyczne.
    SimDels - o to mi chodziło. Generalnie oglądałam dużo poradników dotyczących budowania brył, głównie na youtube i inspiruję się nimi. Moje bryły zawsze były szare i nudne, nie potrafiłam ich budować, ale te poradniki potrafią zdziałać cuda.

    Obecnie pracuję nad kolejnym projektem, tym razem modernistyczną bryłą z kolorowymi akcentami tak by ocieplały całość. Totalnie w moim stylu. Mogę Wam już pokazać właścicielkę. c;

    7fm0f1fyr7yc.png
    59zxep8p9165.png

  • Opcje
    LLaurkaLLaurka Posty: 168 Member
    Śliczna simka. Jej oczy mnie hipnotyzują :)
    Zapraszam do mojego katalogu Origin ID: LLaurka
    Mój kącik na forum
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator

    Mi też się nie podoba ta fontanna. :lol: Ta klasyczna kaskadowa jest spoko, ale ten zbiornik pod nią już mi się nie podoba. Lepiej by było gdyby była sama kaskadowa, bez tego zbiornika. Obok jakieś kwiatki i byłoby idealnie.

    Wnętrza bardzo przytulne. Najbardziej spodobał mi się ten zakątek w kuchni.

    We wnętrzach nie podoba mi się jedynie to ogromne okno za toaletą. Prywatności to nie zapewnia. :smile:

    Mała prośba. Zmieniaj format zdjęć na jpg. Oryginalnie zdjęcia z gry są w formacie png. Z tym że png jest kilka razy cięższy niż zdjęcia jpg, choć różnicy w jakości nie ma. Format png dużo dłużej ładuje się na forum. Zwykle zmieniamy też rozmiar na mniejszy, żeby strony na forum szybciej się wczytywały.

    Rozmiar i format zdjęcia można zmienić w paint. Wystarczy opcja "zmiana rozmiaru" i ograniczyć jeden wymiar (na przykład szerokość do 800 pikseli), zaś żeby zmienić na format jpg wystarczy opcja "zapisz jako".

    Jest też łatwiejszy i szybszy sposób. Tutaj jest poradnik jak zmniejszyć zdjęcia. W tym programie jest też opcja do zmiany formatu.
    forums.thesims.com/pl_PL/discussion/769809/jak-zmniejszyc-50-zdjec-w-minute/p1
  • Opcje
    wiki2004rwiki2004r Posty: 145 Member
    Interesująca bryła - różnorodna, ciekawie skomponowana. Otoczenie domu ładnie zagospodarowane, przyciąga wzrok. Jednak to, co mnie zachwyciło najbardziej, to wnętrza. Przede wszystkim przytulne, klimatyczne. Faktycznie wydaje się, że byli gospodarze może i byli staroświeccy, ale mieli dobry gust . Pięknie prezentuje się sypialnia, ale równie przyjemnie jest w kuchni.
    Świetna praca :)
  • Opcje
    SimDelsSimDels Posty: 3,201 Member
    Świetna simka zdaje się, że wielbiciele w jej mieście nie dają jej spokoju a gdzie będzie mieszkać ? Bardzo jestem ciekaw. Tez lubię żywe kolory także w nowoczesnych budynkach.
  • Opcje
    IsengardQueenIsengardQueen Posty: 30 Member
    Cześć! Wróciłam po długiej nieobecności, miałam kilka prywatnych spraw do załatwienia. Niestety nie mogę zalogować się na moje stare konto, zatem będę tworzyć z Tego.
    - Isengard :)
  • Opcje
    KtosikKtosik Posty: 3,546 Member
    Witaj :)
    Tworzysz bardzo ładne domki, z duża dbałością nie tylko o ich wygląd zewnętrzny i ogród, ale i każde pomieszczenie jest dopieszczone drobiazgami. Mnie bardziej do gustu przypadł pierwszy, ma naprawdę ciekawą modernistyczną bryłę. Natomiast wnętrza są uroczo i przytulnie urządzone w obydwu domach. :)
    Ostatnia simeczka jest śliczna, ma piękne oczy. :)
  • Opcje
    IsengardQueenIsengardQueen Posty: 30 Member
    Cześć! Wróciłam do grania w simsy, dziś zaczęłam nowy projekt. Wrzucam simkę, domek niebawem! s3vsqni9fuj5.jpg
  • Opcje
    KtosikKtosik Posty: 3,546 Member
    Śliczna, piękne rysy twarzy ma ta simeczka♥ Czekam na domek :))
  • Opcje
    IsengardQueenIsengardQueen Posty: 30 Member
    Dzień dobry! Zrobiłam domek, wybaczcie za ilość zdjęć, ale nie mogłam się zdecydować które wybrać c: Zamysł był taki by zrobić go w nowoczesnym stylu z nutką ciepła i przytulnych kącików.

    Bryła i patio:
    blob8tud0sb6.jpg
    tuxkqk75qex1.jpg

    Następnie wchodzimy do przedpokoju:
    bug9358f6hd1.jpg

    Który prowadzi do małego salonu:
    5qx6eymwxvkf.jpg
    yelqyuwf4xti.jpg

    Połączonego z kuchnią:
    ezd0ew3um1ym.jpg
    ku5ibu878zku.jpg

    Obok znajduje się kącik telewizyjny:
    f3wdy22cyvas.jpg
    cw33o42geefe.jpg

    Za nimi jadalnia:
    kzkz9k55re3s.jpg

    Obok łazienka:
    to22d3azrad2.jpg
    qbsht0cg9pil.jpg

    Klatka schodowa prowadzi do kącika biurowego:
    st7of18d6ax1.jpg
    9opgmt1ehlh1.jpg

    Obok sypialnia:
    0slmmbdz0lgn.jpg
    3x4fv1d7u1xy.jpg


    Za ścianką romantyczny zakątek:
    9yju79ez8eih.jpg









  • Opcje
    kreatorakreatora Posty: 7,255 Member
    Fajny modernik - urocze patio slicznie urządzone.
    Co do wnetrz to sa eleganckie, ale to nie trudne , gdy sobie ułatwiamy życie posługując się CC . Zrobić to na bazie EA wyrobów wymaga kreatywności i jednak jest pewnego rodzaju wyzwaniem :)
    Moj EA id w Galerii kreatora
    Champion on EA AHQ
  • Opcje
    IsengardQueenIsengardQueen Posty: 30 Member
    kreatora napisał użytkownik: »
    Fajny modernik - urocze patio slicznie urządzone.
    Co do wnetrz to sa eleganckie, ale to nie trudne , gdy sobie ułatwiamy życie posługując się CC . Zrobić to na bazie EA wyrobów wymaga kreatywności i jednak jest pewnego rodzaju wyzwaniem :)

    Rzecz w tym, że mi się te meble EA średnio podobają. :c Ale może spróbuję następnym razem.

  • Opcje
    kreatorakreatora Posty: 7,255 Member
    edytowano marca 2018
    Niektore meble nie są takie złe :) Ale trzeba je skompletować z wielu dodatków i akcesorii niestety, Piekne blaty kuchenne sa w Perfejcyjnym patio na przykład . Tam sa tez niezle kanapy. Bardzo ladne meble doszły z Psami kotami oraz z pakietem Dżungli. W tym pakiecie sa też cudne kafle podlogowe. Tapety i murki swietne sa w Wampirach i w Zyciu w Mieście . Co mnie wkurza to polityka EA bo często poszczegolne komplety mebli pasujących do siebie sa rozparcelowane po róznych dodatkach i akcesoriach. Czyli kup wszystko to bedziesz mieć komplet. W ostatnich pakietach sa rewelacyjne dywany.na przykład.
    W tej sytuacji moge zrozumiec ze ktos zamiast wywalać forse na te akcesoria i pakiety posługuje sie CC. Szczególnie ze w temacie łozek CC bija wyroby EA na luzie. Niestety jesli ktoś wysyła prawie "zawodowo" domy do Galerii jak paru Tworców tutaj łacznie ze mną CC uzywać nie moze. :)
    Moj EA id w Galerii kreatora
    Champion on EA AHQ
  • Opcje
    Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    Bardzo fajny modernik. Przytulnie urządzone wnetrza i ciekawie dobrane dodatki.
    Nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że łatwiej jest urządzić wnętrza mając do dyspozycji CC. Meble to meble, nie ważne z jakiego pochodzą źródła. Albo mamy gust i trochę umiejętności i wtedy umiemy dopasować meble i dodatki, albo jej nie mamy. Można mieć pod ręką wiele fajnych mebli, a wnętrze nie będzie spójne. A tobie się to udało. Jedynie w łazience usunęłabym ten stojak, niepotrzebnie zagraca małe pomieszczenie.
    Zapewne budujesz dla własnej przyjemności, więc nie musisz zwracać uwagi, z jakich korzystasz mebli, czy dodatków. No, chyba, że będzie ci zależało na pobraniach w Galerii, jak większości budowlańców na tutejszym forum, wtedy faktycznie postaw tylko na EA, bo Galeria nie przyjmuje CC, no i gdyby gracz z Galerii pobrałby taki dom, to w swojej grze zobaczyłby gołe ściany.
  • Opcje
    IsengardQueenIsengardQueen Posty: 30 Member
    Tak, buduje tylko dla siebie. Samo przeglądanie, wyszukiwanie CC i używanie ich w grze po prostu sprawia mi przyjemność. Mam ich mnóstwo, staram się szukać potrzebnych rzeczy, kompletować, dobierać. Często to meble z różnych zestawów, a nie "gotowce", tak więc to tak czy siak wyzwanie. No ale wyzwanie mogę podjąć i następny domek/parcelę publiczną (może?) zrobię w oparciu o EA.
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    edytowano marca 2018
    Faktycznie jest tam kilka przytulnych kącików. Szczególnie spodobała mi się łazienka. Przedpokój i sypialnia też bardzo przytulne. W salonie ta huśtawka i skrzynki dodają pomieszczeniu szczypty szaleństwa. Jedynie kącik biurowy wyszedł bardzo smutno w porównaniu z resztą. Dałbym tam jakiś mocniejszy kolor, żeby ożywić pomieszczenie. :)
  • Opcje
    IsengardQueenIsengardQueen Posty: 30 Member
    Cześć wszystkim! Dziś simka zrobiona bez CC, jestem w trakcie tworzenia jej domu, który wygląda bardziej jak apartamentowiec czy parcela publiczna, ale ciiii, zobaczycie niedługo.
    Zastanawiałam się kogo mi przypomina, później doszłam do wniosku, że jest trochę podobna do Katty Perry. Sami zobaczcie. c:
    em1b99hmyxfi.png
  • Opcje
    kreatorakreatora Posty: 7,255 Member
    Ja chyba jestem zboczona, bo simki bez CC podobaja mi się bardziej niz te z CC. To chyba tak jak sie widzi dziewczyne ladną bez makijażu , a potem tą samą wypacykowaną badzo przesadnie na maksa . Ani w realu mi się takie nie podobają ani w grze. Dyskretny makijaz zawsze OK ale te rzesy CC długie na 5 centymetrow, oczy jak po dawce amfetaminy i cera wybielona skinem na ducha juz mnie odrzuca o scianę.
    Dziwne bo w Trojce bardzo lubiłam CC i uzywałam tego tonami, Ale tez w Trojce simy nie byly tak realistyczne jak teraz - to były gliniane kukiełki i potrzebowały chyba bardziej CC.
    Mnie sie ta Twoja panna tutaj bardziej podoba niz te Twoje wczesniejsze CC wersje :)
    Moj EA id w Galerii kreatora
    Champion on EA AHQ
  • Opcje
    Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member

    Elu, lubiłaś CC w trójce, bo pakowały się z simem, czy domem do jego pliku i można było je w całości wysłać na giełdę wymiany. Gdyby w czwórce system pakowania był ten sam i Galeria przyjmowałaby CC to wierzę, że nie miałabyś nic przeciwko CC, a nawet bardzo byś je polubiła. :)

    Sama nie używam CC na simach, gdyż nie przeszkadzają mi oryginalne simy z gry, można je w CAS-ie ładnie ukształtować, co nie znaczy, że nie podobają mi się CC. W czwórce trzeba nauczyć się nakładać CC na simie, gdyż nie każdy róż do policzków, czy skórka twarzy pasuje do skórki ciała, rzęs, czy szminki.
    Podobnie, jak meble CC, czy inne dodatki wystroju wnętrz także trzeba starannie dobierać, gdyż każdy twórca CC posługuje się innym stylem oraz inną "kreską". Dlatego przy okazji dodam do mojego poprzedniego komentarza, że w czwórce dom z CC buduje się o wiele dłużej i trudniej niż dom bez CC.

    Bardziej ostry makijaż to kwestia gustu, akurat w tym wypadku @IsengardQueen chciałaś odwzorować Katty Perry i myślę, że ci się to udało, bo ta piosenkarka lubi także mocne makijaże, co widać na wielu zdjęciach.
    z14z2yyzcoa5.jpg

    x3c1nt0b1bat.jpg

    xmeaofanq80d.jpg

  • Opcje
    IsengardQueenIsengardQueen Posty: 30 Member
    edytowano marca 2018
    @kreatora Mnie się trochę simy bez CC w czwórce nie podobają. W sensie.. Mają taką komiksową urodę, powiedziałabym. CC są bardziej gładkie, realistyczne, ale faktycznie ciężko użyć je tak by nie wyglądały przesadnie wypiększone i odpicowane.

    @Danuta720 Ja w czwórce używam zdecydowanie więcej CC niż w trójce, dlatego, że nie ma możliwości edycji mebli tak jak to było wcześniej. Wybór materiału i kolorów dawał możliwość tworzenia własnych zestawów mebli zespojonych jakimś elementem, teraz już tego nie ma. Te standardowe z gry wydają mi się nieco szare, bez wyrazu, mniej ekskluzywne, często też pakiety kolorystyczne nie pasują do siebie i ciężko stworzyć spójne wnętrze. Ich ilość też jest ograniczona, a ja nie lubię ciągle używać tych samych przedmiotów, a jak wcześniej mówiłam, gram dla siebie i własnej przyjemności, którą jest głównie budowanie, a nie rozgrywka sama w sobie.
    Rzecz jasna CC też mają swoje wady, bo nie lubię używać całych pakietów przygotowanych przez twórcę, a wybierać randomowe obiekty i zestawiać ze sobą. Kreska, kolorystyka i styl nie zawsze do siebie pasują, więc zgadzam się z Tobą, że budowanie trwa długo. W dodatku część z nich nie działa w grze, albo źle wygląda, albo kompletnie zaburza działanie gry, więc wyszukiwanie i używanie ich też bywa problematyczne.

    Co do simki - jak pisałam - najpierw ją stworzyłam, a później doszłam do wniosku, że wygląda jak KP. Widząc jej zdjęcia utwierdzam się w tym przekonaniu, jedynie kolor oczu nie pasuje. Może miałam gdzieś w podświadomości jej wygląd, jakieś zdjęcie, które widziałam na jakimś portalu społecznościowym.
    Na co dzień się nie maluję, nie widzę potrzeby i zajmuje mi to zdecydowanie zbyt dużo czasu, ale sama również lubię mocne makijaże, jeśli już mam ku temu jakąś okazję. Przeglądam też różne filmiki żeby się czegoś nauczyć (no i dla czystej przyjemności, rzecz jasna).

    Dziękuję za komentarze, rozgadałam się dzisiaj. c:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Return to top