Mody nie działają? Przeczytaj zanim napiszesz!

chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
edytowano stycznia 2019 w Problemy techniczne
Dzisiaj (13.11.2018) była aktualizacja która zmieniła język gry. Było już o tym pisane tutaj.
Oznacza to, że mody przestaną działać i trzeba będzie je pobrać ponownie gdy ich twórcy je zaktualizują.
Dlatego patrzcie na daty kiedy mody zostały opublikowane. Te daty powinny być późniejsze niż 13.11.2018.

Wszystkie problemy, które będziecie mieli po dzisiejszej aktualizacji powinny być rozwiązane przez wymianę modów na nowsze wersje. Jakbyście w przyszłości mieli problemy z modami lub CC, to polecam przeczytać te tematy:

https://forums.thesims.com/pl_PL/discussion/774553/problemy-z-modami-przeczytaj-zanim-napiszesz

https://forums.thesims.com/pl_PL/discussion/769864/instalacja-modow-i-obiektow-cc-w-grze

Są tam opisane różne sposoby jak naprawić grę.
Post edited by chojrak on

Komentarz

  • Opcje
    Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    edytowano listopada 2018
    Przydatna informacja dla graczy, aktualizacja gry będzie, o godz. 19.00. :)
    Nie zapomnijcie przed zalogowaniem się na Origin wyjąć z gry folderu Mods.
    Post edited by Danuta720 on
  • Opcje
    ilonailona Posty: 659 Member
    Lista Modow,ktore nie dzialaja po aktualizacji

    Autorzy listy zalecaja ja co jakis czas sprawdzac,czy dany mod zostal zaktualizowany
  • Opcje
    BulciaBulcia Posty: 2 Member
    Hej, mam problem z aktualizacją. Chce mi się pobrać, ale nie może ze względu na wyskakujący błąd. A nie za bardzo rozumiem o co chodzi i jak to naprawić. a6a844ppvsrq.png
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    @Bulcia Wygląda na to że origin nie może znaleźć jakiegoś folderu.
    Zmieniłaś nazwę jakiegoś folderu lub przeniosłaś coś?

    Spróbuj usunąć pliki tymczasowe originu.
    Tutaj jest napisane jak to zrobić.
  • Opcje
    Marii_xoxoMarii_xoxo Posty: 11 Member
    Więc najlepiej pobierać cc które są tworzone po wczorajszej aktualizacji? Bo próbowałam używać tych starszych cc, akurat włosów, i nie działała mi ich większość wersji kolorystycznych. Domyślałam się, że tak się zrobiło przez aktualizację..
  • Opcje
    Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    edytowano listopada 2018
    @Marii_xoxo , niestety włosy nie będą działały i obawiam się, że nie będzie ich aktualizacji, bo ich twórcy musieliby robić je na nowo, a to nie jest fizycznie możliwe. Przeczytaj tę informację, tu dokładnie zostało to opisane: https://answers.ea.com/t5/Problemy-techniczne/Problem-z-modami-po-aktualizacji-Sims-4/m-p/7167010#M1786
    Co do innych CC, większość z nich działa, a na pewno są to meble. :)
    Jeżeli coś ci nie będzie działało to niestety nowe aktualizacje nie nastąpią tak szybko, gdyż ich twórcy najpierw muszą posprawdzać swoje zestawy i dopiero potem będą mogli przystąpić do pracy, czyli naprawy.
    Natomiast niektóre modyfikacje ze skryptami już mają aktualizacje, np. MC Commander.
  • Opcje
    ela1954ela1954 Posty: 155 Member
    Czy Sims 4 robi to celowo ? Co większa aktualizacja , coś nie działa ,najpierw oświetlenie potem łóżka ,teraz włosy ,to zaczyna być wkurzające , wcale bym się nie zdziwiła ,gdyby spadała ilość sprzedaży.
  • Opcje
    Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    edytowano listopada 2018
    ela1954 napisał użytkownik: »
    Czy Sims 4 robi to celowo ? Co większa aktualizacja , coś nie działa ,najpierw oświetlenie potem łóżka ,teraz włosy ,to zaczyna być wkurzające , wcale bym się nie zdziwiła ,gdyby spadała ilość sprzedaży.

    @ela1954 :), EA na pewno nie robi tego celowo - żeby gra była sprawna i mogla się rozwijać (nowe dodatki) to musieli usprawnić silnik gry. Gdyby tego nie zrobili, gracze nie mogliby się bawić nowymi dodatkami.
    Wszystkie modyfikacje posiadające końcówki .script uległy uszkodzeniu, gdyż były robione na starej wersji silnika gry. Ponadto trochę nadszarpnięto CC z trybu CAS, ale już i EA nad tym myśli, więc nie jest tak źle. :)

    Wkurzające jest jedynie to, że gracze, którzy mają misz-masz w swoim folderze Mods, teraz będą mieli trochę pracy. Na dobrą sprawę na pewno mniej, niż twórcy modów/CC, którzy je stworzyli i za darmo udostępnili graczom. B)

    A o spadek sprzedaży także bym się nie martwiła, jak na razie wyniki na tym polu są znakomite.

    Pozdrawiam. :)
  • Opcje
    ilonailona Posty: 659 Member
    Dla wszystkich,którzy maja problemy z rzeczami z CAS @ScarletQueenKat1 napisała specjalnie moda,który ten błąd naprawia więcej tutaj
  • Opcje
    ilonailona Posty: 659 Member
    Dzisiejsza aktualizacja naprawiła błąd z włosami <3<3<3
  • Opcje
    NANI123NANI123 Posty: 2 Member
    JA MAM NOWE MODY I DZIAŁA MI TYLKO JEDEN A MAM OKOŁO 19
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    @NANI123 Nie pisz dużymi literami, bo łamiesz regulamin i forumową etykietę.

    Upewnij się, że mody są stworzone po aktualizacji języka gry - 13.11.18.
    I upewnij się, że są w dobrym formacie i że są prawidłowo rozpakowane. W pierwszym poście masz linki do poradników.

    Jeszcze sprawdź czy na pewno pobrałaś wszystkie wymagane pliki, żeby mod działał.

    [...]

    Rozumiem, że pisząc "mody" nie masz na myśli mebli, ubrań, ani skórek simów?
    Bo jeśli tak, to najprawdopodobniej nic nie przeczytałaś z linków wyżej, a w grze się nie pokazuje nic, bo nie pobrałaś oryginalnych meshy a tylko ich rekolory.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Return to top