●L'Osservatore Chojrako●

1232425262729»

Komentarz

  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    Simowie żyją domyślnie 90 dni. Thorvald z jakiegoś powodu powinien umrzeć dzień lub dwa dni później niż Ellinor. Z powodu jakiegoś dziwnego błędu cofnął się do początku grupy wiekowej emeryta, czyli o ile dobrze pamiętam, o jakieś 17 dni. Mogło mieć to związek z tym że resetowałem miasto modem Nraas'a.

    Także mniej-więcej tydzień po śmierci Ellinor już się otrząsnął i bywał w klubach w bardziej rozrywkowym nastroju niż tylko żeby zapijać smutki. Jego wybór trunków także się zmienił. Teraz już nie pije drinków o nazwie "Głęboka rozpacz", "Płatki kwiatów śmierci" lub "Ponury nastrój". Przerzucił się na "Bara-bara na plaży", "Frywolną Czirliderkę", i takie tam. :lol:

    xicc4mk5t1nz.jpg

    Trzeba przyznać, że kluby w tym mieście są zrobione bardzo klimatycznie. Choć niestety Vargfjell zamieniło się w miasto emerytów.
    Ale przynajmniej Thorvald miał kogo szukać wśród swojej grupy wiekowej.

    d8r2o5s0pvxr.jpg

    aiwey293gddh.jpg

    W starej chacie na uboczu jak zawsze można było liczyć na paranormalne zjawiska.
    W pracowni alchemicznej w piwnicy duchy postanowiły urządzić sobie salon urody.
    W końcu kobiety nawet w zaświatach chcą wyglądać dobrze. :tongue:

    8fpmj4zmztwk.jpg

    4g4b2ic94czm.jpg

    A pies jak zwykle świetnie się bawił rozkopując groby.

    b6hf17lsnmq1.jpg

    Tak czy siak, Thorvaldowi też przydałaby się jakaś zmiana. Ja oczekiwałem że on za chwilę umrze i już go "szykowałem do trumny" a gra w tym czasie spłatała mi psikusa i postanowiła, że pożyje on trochę dłużej. :frowning:

    Pierwszą zmianą była przeprowadzka. W małej starej drewnianej chacie nie dość że strasznie zimno, to jeszcze za ciasno dla dwóch duchów, czarodzieja, psa i kota. To już całkiem pokaźna rodzina. Poza tym, simowie nie mogli opuścić chaty z powodu błędów trasowania wokół niej. Musiałem ich po kawałku odprowadzać aż dojdą do drogi. Nie mogli też automatycznie iść do pracy i wracać do domu. Najczęściej ich teleportowałem. Nawet biedny złodziej nie mógł ich okraść.

    Dla przypomnienia - chata przed przeróbką ogrodu wyglądała tak:

    digh6udexv12.jpg

    Thorvald i spółka przenieśli się do centum, żeby on miał bliżej do roboty.
    Znajduje się tam kilka budynków na kształt kamienic. W jednym z nich zamieszkali.

    0d5rpao7gcwa.jpg

    42gthi6t4eod.jpg

    4uj36oobkppe.jpg
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    edytowano listopada 2018
    Wnętrza dosyć biedne i zatęchłe.

    igbn8wdrb4g4.jpg

    n1h4a5w9zhs0.jpg

    Przerobiłem ten dom znacząco. Po przeróbce wygląda tak:

    bonarh9x650i.jpg

    w9ijezazx7tc.jpg

    Salon w turkusie i beżach. Trochę taka ruska fantazja. Jest tam nawet meteoryt przy kominku.
    Być może to fragment meteorytu czelabińskiego. :tongue:

    2a6mq62mmejo.jpg

    e8ic6cg5p7ke.jpg

    rhva83pjftgd.jpg

    pm1793s34nqp.jpg

    mvypyst4ok4w.jpg

    9b4f8amrp0f4.jpg
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    edytowano marca 2019
    Wchodzimy na piętro.
    Dżungla zwierzaków.

    xibsnwvko8lo.jpg

    Łazienka na piętrze.

    qwfoxad5d568.jpg

    Sypialnia

    i13c3wsi4i81.jpg

    r3yx5aannyq5.jpg

    ty2j4z0cyaz5.jpg

    Ogród

    u2ng3a5q4p45.jpg

    W domu zostały zastosowane trzy wzory, które stworzyłem wcześniej.
    Linki do pobrania domu oraz wzorów są pod spoilerem.
    Dom do pobrania tutaj.

    Odnośnie wzorów - wszystkie są użyte na tapetach.
    Ten w sypialni, ten w kuchni, a ten w pokoju zwierzaków.

    Niestety wzory się nie pokażą w domu, nawet jeśli się je zainstaluje przed parcelą.
    Po zainstalowaniu domu i wzorów, trzeba będzie je sobie samodzielnie nałożyć na białe miejsca na tapetach w tych pokojach.

    Nowa stylówa Thorvalda. Odmłodniał trochę gdy wywalił stare ciuchy podgryzane przez mole.

    lltiatebc1iy.jpg

    Zwierzaki szybko się przyzwyczaiły do nowego domu.

    5kbh9okfo2j6.jpg

    Było więcej miejsca do hasania, zarówno w domu, jak i w ogrodzie.

    do169szok6ul.jpg

    I pomimo że dom się zmienił, to stare nawyki zostały. :wink:

    8624kls8g2yk.jpg

    Dzięki za odwiedziny. :grimace:
    Post edited by chojrak on
  • Opcje
    CayreesCayrees Posty: 1,547 Member
    Bardzo sympatyczna ta Twoja para Marcinie :D Nietuzinkowa, zarówno z wyglądu, samych imion, ale także zainteresowań i zachowań w grze. Z czego zdecydowanie Thorwald wiedzie prym! ten gościu jest w dechę :D Przykro, że Ellinor się zeszło, na szczęście ciągle jest obecna duchem :) Patrząc na grafikę, zdecydowanie 4 ma przyjemniejsze kształty, natomiast rozgrywka, mam wrażenie w 3 bije czwórkową na głowę :D ale pewnie to kwestia gustu i innych takich... Zdziwiły mnie troche te zombii, skąd one się niby biorą i czemu się tak smętnie włóczą i po co? :D choć to pewnie z samej definicji zombii wynika :D
    Fajnie, że wytrwale pokazujesz nam historie swojej rozgrywki, mnie się miło oglądało i czytało
    Dzięki!
    Super :)<3
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    @Cayrees Zombiaki się wykluwają z ziemi podczas pełni księżyca. Gra wybiera sobie losowych miastowych simów i wtedy wychodzą z ziemi na parceli na której aktualnie się gra. :tongue: Najbardziej wkurza, że pożerają rośliny.
    Dzięki za komentarz. :blush:
  • Opcje
    dzidziak86dzidziak86 Posty: 4,262 Moderator
    Zabawne to psisko, uparte takie ;) No szkoda trochę El-cośtam, ale dobrze, że dotrzymuje choć duchem towarzystwa Onemu. Swoją drogą co ten koleś wyprawia z tym kotem? Kąpać go chciał? Fajne to zdjęcie z przeganiającym duchy kotem :) Naprawdę bardzo przyjemnie się to czyta.

    Jeśli chodzi o wystrój wnętrza to nie pożałowałeś sobie wzorów i kolorów :) Ta rożowiasta kuchnia z kącikiem jadalnym mi się spodobała.
  • Opcje
    EmeraldXIXEmeraldXIX Posty: 677 Member
    Thorvald !!! jak możesz pić drinki o takich frywolnych nazwach i to wiedząc, że w ogródku czeka duch Ellinor :p
    Hhahah, salon urody w zaświatach, to jest to, też taki będę chciała o:)
    No, tak faceci chyba zawsze pragną zmian gdy tylko zostaną sami :o Dopóki żona żyła stara chata ok, ale czym tu zaimponować następnej >:) Każda wymówka dobra, nawet ta, że złodziej biedny, bo nie może kraść >:)>:)>:)
    Nowy dom, wygląda jak marzenie <3 W końcu kto czarodziejowi zabroni B) (kuchnia i jadalnia to najpiękniejsze dla mnie pomieszczenia ).
    Hmm. nowa chata - new looking, czy to początki andropauzy :p ? Kąpanie kota?, duszenie psa? a czy czarodziej nie może zrobić pstryk palcami i już :mrgreen: ?

    Uwielbiam @chojrak twoją historyjkę <3 i I'm sorry za chaotyczny komentarz, ale czytałam i pisałam jednocześnie B)
    ID GALERIA - Nawia9
  • Opcje
    okip12okip12 Posty: 523 Member
    edytowano marca 2019
    Jestem pełen podziwu, w trójce nigdy mi nie wychodziły domy, twoja metamorfoza tego domu wewnątrz wygląda świetnie, jak ja sobie przypominam jak u mnie w trójce wyglądały wnętrza domów to masakra.
    Fajnie że mamy przedstawioną tu historyjkę twoich simów, naprawdę takie coś fajniej się czyta niż jeśli by miały być same zdjęcia jak to w moim kąciku.
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    Dzięki @okip12 :smile: Też lubię gdy domy w grze mają swoje historie. Choć kiedyś dużo częściej i chętniej je czytałem.

    @EmeraldXIX Tobie też dziękuję (choć trochę ze zwłoką :tongue:) za komentarz i odwiedziny :kissing:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Return to top