●L'Osservatore Chojrako●

«13456729
chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
edytowano lipca 2015 w Kącik twórców
Witam w L'Osservatore Chojrako. Mam na imię Marcin i aktualnie zaczynam drugi temat w którym będe Wam ukazywał swoje prace. Większość osób zna mnie jako "Tego od wzorów" jednak w tym temacie będziecie mieli okazję zobaczyć szerszy zakres mojej twórczości. :wink: Poprzedniego kącika postanowiłem nie kontynuować, ponieważ zjadło mi prawie wszystkie zdjęcia, a to by niekorzystnie wpłynęło na wizerurek moich prac.

Na początek chciałbym Wam przedstawić stowarzyszenie wróżek, które nazywa się tak samo jak pierwsza sesja z ich udziałem. Ogólnie sesja miała mieć 258 zdjęć, ale z racji że forum by tego nie wytrzymało, to ta liczba spadła do skromnych 83 (+ zbliżenia twarzy i garderoba). Gdzieniegdzie są moje dopiski, ponieważ zdjęcia mają formę opowiadania. Ukazują bowiem (nie)normalny dzień tych dziewcząt. Jeszcze tylko tło muzyczne do sesji. Poznajcie Pixie Patrol.


p4kxiljafnn8.jpg

it84u0awbd13.jpg

fjsvuvv8av7z.jpg

4mqkci6i80ln.jpg

Gdy dziewczyny były zajęte swoimi sprawami, Existence się wkurzyła i dała o sobie znać.

0osruvo5rf5y.jpg

q0vvle9bav08.jpg

sxqa4csiyyhx.jpg

ntzs3uzq9zg1.jpg

Na zdjęciu powyżej. Od lewej: Adelaide Verde, Meryl Morgan, Martha, Constance Carpenter, Catherine Bloomwood.

5miu7avetclu.jpg

7f3wug8ztqmz.jpg

*Powyższe zdjęcie bardzo trudno zdefiniować*

kr31vl2mm8jv.jpg

Gdy noc zaczęła ogarniać miasto, odbyła się na wielka bitwa na poduchy.

zhq0n4jad458.jpg

Niestety Meryl nie mogła brać w tym udziału, ponieważ miała obowiązki służbowe.
Gościła ludzi w Mauzoleum.

tpdluptdtzu1.jpg

grvrsbx5zmlj.jpg

Gdy słońce zaczęło się wspinać. Grupka udała się do lasu aby rozprostować skrzydła.

7b63661t6oit.jpg

o7fqm592fv9p.jpg

Po skończonych akrobacjach, czas przewietrzyć ciuszki.

ziwi11jdex0z.jpg

Ponieważ wietrzenie zwykle nie wystarcza, Cat i Martha postanowiły udać się do pralni.
Podczas gdy Cat robiła pranie, Martha zajęła się upiększaniem budynków publicznych.

sz2cgd60mo93.jpg

Po skończonej pracy Martha udała się do pralni żeby zobaczyć jak Cat sobie radzi.
Zwykle jest odpowiedzialna, w związku z czym Marthę przerosło to co zobaczyła.

j11jf77u61f6.jpg

Ponieważ nie chciały płacić grzywny musiały posprzątać ten bałagan.
Gdy jedna sprzątała, druga próbowała ujarzmić pralki.
Cat nie dawała za wygraną...

enwv9ttpdhc4.jpg

8f2l6m8roib8.jpg

...niestety poległa.
Po skończonych porządkach (trwających cały dzień),
stowarzyszenie wróżek postanowiło urzącić imprezę.
Jak się bawiły w środku? Przekonajcie się Sami!

18z0i3tyqnnc.jpg

tbkt4wldbkdb.jpg

0ydcyhrssllw.jpg

A teraz czas na garderobę.
Stroje codzienne

88bbcmzap9k8.jpg

Wizytowe

pu12q2c2uggk.jpg

Kąpielowe

lbagyacjdt53.jpg

Piżamy

ioyjhruyk9gj.jpg

Sportowe

0pqhtwf8yk3n.jpg

I na koniec wyjściowe.

l8fbom8x40zf.jpg
Post edited by chojrak on

Komentarz

  • chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    edytowano lipca 2015
    Jeszcze tylko krótkie biografie wszystkich członków rodziny.

    qlqeak7odg8u.jpg

    Adelaide Verde jest uznawana za miejscową bohaterkę po tym jak ocaliła czworo dzieci z płonącego budynku. Od dawna pracuje w remizie jako jedyna w kobieta strażak w mieście. Uznaje to za swoją misję ponieważ jej rodzice zginęli w pożarze gdy była jeszcze mała. Problem w tym że z nikim nie chce się wiązać, woli ratować inne życia, niż zająć się swoim.

    209uiaqe1xe8.jpg

    Catherine Bloomwood, podobnie jak Adelaide, straciła rodziców za młodu, jednak w bardziej brutalny sposób. Jej ojciec prowadził szemrane interesy, co doprowadziło do tego, że jej rodziców zastrzelił psychiczny szef kartelu narkotykowego, w dodatku na jej oczach. Spokojna i opanowana Cat postanowiła nauczyć się Sim-fu aby móc zemścić się na oprawcy rodziców.

    p1wueuddu0ur.jpg

    Meryl Morgan cieszy się niesłabnącą popularnością. Jest uznawana za imprezowiczkę i bardzo towarzyską dziewczynę. Patrząc na te pulchne, wesołe policzki aż trudno uwierzyć, że studiuje nekromancję. Pracuje na cmentarzu jako kustosz i jest zdania, że umarli też mogą sporo wyszeptać. Powoli życie zaczyna w niej gasnąć, jak u każdego kto próbuje oszukać śmierć. Jedno jest pewne: Meryl jaką wszycy znają niedługo przestanie istnieć.

    wme0gqsxpb39.jpg

    Constance Carpenter, pochodzi z bardzo bogatej i sławnej amerykańskiej rodziny. Jej rodzeństwo już robi karierę w branży filmowej i modelingu. Nic dziwnego, kubańskie korzenie robią swoje. Conny udała się na studia naukowe, aby pokazać wszystkim, że może zdać z najwyższą oceną zachowując przy tym styl i przebojowość.

    o74mmftt795c.jpg

    Martha Williams jest lekkoduchem. Przybyła z Hawajów i gdy wyjechała na studia, mocno się zdziwiła jak ludzie się ubierają i zachowują. Twierdzi że wszyscy są tu "sztywni". Czy społeczność studencka ciepło ją przyjmie, czy zostanie uznana za dziwaczkę?

    ripqygr096ia.jpg

    Existence została znaleziona przez Adelaida'ę w lesie podczas nocy spadających gwiazd. Spadła z nieba, stąd jej imię. Pomimo swoich licznych nadprzyrodzonych mocy, m.in. teleportacji, reinkarnacji i bilokacji, jest idealną towarzyszką dla wróżek, ponieważ tak jak one lubi się bawić i straszyć ludzi.

    Existence jest do pobrania osobno,
    kryje się pod moim nowym avatarem
    *Link nieaktywny*
    Jest do pobrania również z rodziną
    *Link nieaktywny*

    To wszystko. Przepraszam za drugi wpis.
    W poprzednim nie wszystko się zmieściło.
    Mam nadzieję, że moderatorzy nie będą mieli mi tego za złe.

    Specjalne podziękowania dla Kasi (simeczka1212)
    która stworzyła poradnik o gimpie, bez którego
    bym nie stworzył niektórych zdjęć. :)

    Dziękuje za odwiedziny :*
    Zapraszam ponownie
    Post edited by chojrak on
  • Anna_vel_annAAnna_vel_annA Posty: 3,173 Member
    edytowano sierpnia 2013
    Marcin ?

    Yyyyyyy...To jest FANTASTYCZNE!!! Ogladam tę szalona sesje i ciagle sie usmiecham! :lol:

    Podobaja mi sie zdjecia, jak i oryginalny pomysl na nią!
    To jest swietne!

    p.s. Twoj Avatar jak zwykle jest zczarowany.

    Pozdrawiam, sciskam w pasie.
    h6shak8bpgow.jpg

  • bubu53bubu53 Posty: 580 Member
    edytowano sierpnia 2013
    Witam :mrgreen:

    Cóż za cudna sesja ! Oryginalność wróżek dobrana z ciekawymi ujęciami z ich życia dało super efekt :D Zazdroszczę pomysłu i wytrwałości w linkowaniu tych wszystkich zdjęć.

    Pozdrawiam :)
    MOJA GALERIA - CLAUDIOVA

  • chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    edytowano lipca 2015
    Dziękuje za odwiedziny. :-)
    Anno, moim celem było wywołanie uśmiechu na Waszych twarzach.
    Ciesze się że mi się to udało.

    Klaudia, niewiem czy można to nawet nazwać sesją bo nieużywam pose playera,
    ale dziękuje za Twoją opinię.

    Dzisiaj pokażę pralnię i sklep z antykami (czyli komis) które wykonałem na potrzeby sesji.
    Tak mi się spodobały że postanowiłem je wysłać.
    Są oczywiście na jednej parceli, o wymiarach 20x30. Nazywa się Blask Dawnej Czerwieni.

    6tth60bohb6b.jpg

    6008mcsld20v.jpg

    zk6ncm9vvj06.jpg

    well0hyffxz5.jpg

    op1g9l9mb079.jpg

    4m0743mlfqiq.jpg

    0tfgcbfqbp9i.jpg

    2adnk9t67dma.jpg

    tf8hddvke4yd.jpg

    cqt2caotpw4z.jpg

    Bardziej podobają mi się zdjęcia z giełdy,
    tylko szkoda że je ucieło.
    *Link nieaktywny*
    Post edited by chojrak on
  • Martussia120Martussia120 Posty: 380 Member
    edytowano sierpnia 2013
    Jest ciekawie. Zacznę od zespołu. Chyba nikt nie wpadł na pomysł zaprezentowania zespołu ^^ Każda z dziewczyn czymś się wyróżnia, jedna ma troszkę "inny" nos, któraś nie ma idealnej fugury. To lubię, nie pokazałeś nam miss piękności, tylko dziewczyny z kompleksami. Za to duży plus :) To jest takie naturalne, fajne po prostu :) Zdjęcia są po prostu urocze, pokazałeś nam ich codzienne życie. Zdjęcia z jednorożcem cudne :)

    Pralnia i sklep z antykami, nie wyglądają typowo, tylko bardzo przytulnie :3
    tumblr_mrlb62YGNs1s2vfc3o1_500.gif
  • KameliaxxxKameliaxxx Posty: 5,410 Member
    edytowano sierpnia 2013
    No dziwewczyny wyszły ci genialne i jakie maja fuchy :mrgreen: - kusztosz na cmentarzu itd....Naprawdę jak w realu, charakterki, uroda niebanalna...

    Wiesz w środku to domek skromy , rzekłabym ze w stylu EA. Za to z zewnatrz podoba mi sie ta ilośc użytej czerwieni, jest bardzo przytulny.A to zdjęcie lubię najbardziej http://imageshack.us/a/img16/1106/iif5.jpg
  • kolorowanka11kolorowanka11 Posty: 285 Member
    edytowano sierpnia 2013
    Bardzo fajna sesja, wywołująca uśmiech na twarzy haha:D
    Różnorodne simki i dobry pomysł na focenie :3 Ostatnie zdjęcia świetne ^^
    A budynek bardzo przytulny i fajnie wygląda :)
  • Anna_vel_annAAnna_vel_annA Posty: 3,173 Member
    edytowano sierpnia 2013
    Maaaaaaaarcin :) Bryla domu i kolorystyka Twojego budynku jest przepiekna. Zroznicowales projekty dachow, czego ja nie potrafie nigdy tak swietnie dopasowac... Widze ze nawet kwiecie wokol zabudowania sa dopasowane barwą do projektu! Ta pralnia to taka raczej luksusowa z tymi kanapami, fotelami, raczej w rzeczywistosci by sie to nie sprawdzilo bo zamiast w knajpie ludzie by sie spotykali w pralniach ;) jedna mala uwaga: podloge bym zmienila na kafelki w miejscu gdzie sa pralki, bo jak sie ktoras rozcieknie...bedzie buba.
    Sklep z antykami jest uroczy, przytulny, ma tajemniczy klimat. Ale, ale, mam apetyt na cos bardziej rozbudowanego, skomplikowanego, zebys sie bardzo zmeczył i znow zrobił klikadziesiat zdjec ;)

    Pozdrowki serdeczne!
    h6shak8bpgow.jpg

  • simeczka1212simeczka1212 Posty: 372 Member
    edytowano września 2013
    Po pierwsze dziękuję Ci bardzo za te podziękowania C: Co do samych zdjęć,to mnie rozbawiły.Ten pies wydaje się z nie z tej bajki,taki inny xD Ale chyba tak miało być xD Twoje historie są bardzo fajne,a zdjęcia mnie rozwaliły xD Co do domku,to jest w stylu takim,jaki lubię.Żadnej nowoczesności,tylko miły i przytulny domek :3 Zmieniłabym nieco wygląd salonu,ale reszta wnętrz jest bez zarzutu.Wszystko dopasowane kolorystycznie,super! Poleciłam ;)
  • chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    edytowano lipca 2015
    Marto, dziękuje za komentarz.
    Faktycznie, nie lubię wysyłać simów od tak.
    Zagłębiam się w ich osobowość i lubię pisać biografie,
    nawet takie krótkie, ale zawsze.

    Kamelia, każdy ma ciekawą pracę, tylko trzeba patrzeć z różnych perspektyw. :wink:
    Co do pralni, to miała pasować do Moonlight Falls, później do Appaloosa Plaints,
    potem do Sunset Valley... i tak się skończyło że nie pasuje nigdzie. :mrgreen:
    Jednak masz rację, wolę budować skromne budowle na rzecz lepszej grywalności gry.
    Te skromne domki EA mają swój urok. :)
    Przykro mi z powodu wydarzenia w Twoim kąciku.
    Mam nadzieję że nie jest zamknięty na stałe.

    Julka, na początek wolałem dać coś radosnego,
    ponieważ zbliża się jesień i potrzeba trochę więcej energii.
    Dziękuje za komentarz. :*

    Anno, dodajesz optymizmu temu forum. O tej drewnianej podłodze zupełnie zapomniałem :lol:
    Na początek daję wszędzie drewnianą podłogę z katalogu tych domyślnych, a potem zmieniam.
    Najwyraźniej tak mi się tak spodobała że zapomniałem o niej.
    A tak w ogóle, to miłego urlopu Tobię życzę. 8)

    . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

    Pora na kolejną odsłonę Pixie Patrol, ale tym razem będzie to domek. Pomimo że na małej przestrzeni, to naprawde się napracowałem. Nazywa się University Predator, czyli Drapieżnik na Universytecie. Nazwa zapewne Wam się kojarzy z innym predatorem, jednakże predator to po angielsku znaczy właśnie drapieżnik.

    W akademikach jest zbyt tłoczno więc po co się ograniczać jeśli masz pieniądze? Na dwóch piętrach tej posiadłości możesz biegać (nago) do woli i zajmować swoją prywatną łazienkę ile tylko chcesz. Po zajęciach zrelaksuj się nad gankiem, ogrzej się w szklarni z kominkiem, albo poskacz na swojej własnej trampolinie.

    pyidckc7imf8.jpg

    awtfh71t8v9s.jpg

    9a1bb2zgk7st.jpg

    sh71cssjggok.jpg

    Wchodzi się do części oszklonej wyposażonej w kominek,
    którego niefortunnie nie widać na zdjęciu.

    5d5wckuhus49.jpg

    oj11tuchtbga.jpg

    ds4b3oh22e5y.jpg

    Powyżej salon i jadalnia, które są połączone z kuchnią, poniżej jest z pozoru zwykły hol.
    Za biblioteczką jest wejście na strych do osobliwego pokoju w którym studenci relaksują się po egzaminach. :3

    aou3mb4eyqui.jpg

    54cwwgq2mlap.jpg

    Spojrzyjmy na sypialnie. Nie ma jednej na zdjęciach, ponieważ jest zbyt mała.

    gi69pckz183t.jpg

    ep5cbvr27cwr.jpg

    6ktznk8mrcdj.jpg

    1' Piętro

    w50n51r6w47x.jpg

    2' Piętro

    kk89m7d0hr00.jpg

    I zdjęcie ganka na deser.

    o9vikqlojyzf.jpg

    *Link nieaktywny*

    Niestety, mam przykrą wiadomość dla tych którzy polubili PixieP. Dziewczyny nie wystąpią razem w następnej sesji poniewać gra mnie zbyt często wyrzuca na pulpit. Nie wspominałem o tym wcześniej, ale przy robieniu tej sesji wyrzucało mnie na pulpit co 3 minuty. Maksymalna liczba wróżek w jednej rodzinie wynosi 3. Tyle jest najwięcej w Moonlight Falls. Więcej powoduje niestabilność gry.
    Wybrałem już trzy z nich i będą występować w następnych sesjach.
    Szkoda jednak, że nie w komplecie. Bardzo trudno było mi wybierać.
    Post edited by chojrak on
  • kreatorakreatora Posty: 7,255 Member
    edytowano września 2013
    Choc przysieglam sobie "sesji" nie komentowac - kto widzial dawac TAKA ilosc zdjec. To juz nie sesja byla- zdjecia pozowane, czesto prawie identyczne kolo siebie, przeplatane zdjeciami z gry - tylko jakies szalenstwo. Sila rzeczy musialam w to wejsc drugi raz by zobaczyc Twoj ostatni dom. Ostatnie "gdwiezdne zdjecia" piekne. Z calej grupy najbardziej podobal mi sie pies. Uff mam to z glowy.
    Pralnia , a nie sklep z antykami, chyba ze tam handel kradzionymi odchodzi po cichutku byla niejako dopelnieniem tego wariactwa. Tu z kolei minimalizm zdjeciowy. Mamy bryle - kolorystyka ciemna w calosci i ponura, zwariowany salon pralniczy, czy nie wiadomo co choc zielen pralek cudna, lazienke na pietrze z ta sama zielenia i cholera wie co ciemne z biurkiem. Chyba biuro. Bryla swietna, kolorystyka znakowmita wewnatrz. Nie dziwie sie , ze gdzie sie da te zielen dales bo cudna. W sumie jest to budynek dla mnie tak samo odjechany jak caly zespol zaprezentowamy na starcie.
    Ostatni domek dla Pixi Patrol to juz zupelnie inna bajka. Dom klasycznie simowy, bo w realu podobnego ze swieca ****** bryla jak zawsze u Ciebie zroznicowana, ciekawa. Chata na kolumnach dostawiona do bryly calosci i trzecie pietro wylazace poza obreb bryly. W sumie dziwactwo architektoniczne total i architekt z realu by oslupial patrzac na cosik takiego. Ale w simowym swiecie im dziwniej tym fajniej i po pierwszej sesji i Pralni juz wiadomo czego sie spodziewac po Twoich pracach. Nudno nie bedzie. Holl wejsciowy - swietny efekt azurowej sciany. Kuchnia - minus za polecenie kolorem sciany w salonie tam po prawej, a po lewej czerwien ze szlaczkiem. Razem to calosci nie czyni. Rekoloring mebli OK choc akurat taki wiekszego wysilku nie wymaga.
    Kolorystyka salonu OK - slicznie dobrana tapicerka tych sof przed kominkiem - no nic dziwnego wzorow wlasnych masz od metra. To cos z barkiem tylko ladna kolorystyka, bo zestawienie na scianie u gory tapety z wzorkiem a na dole kafelka lekko mnie wzdryglo. Kamieniarka na obiciach krzesel o dziwo niezle wyszla. Wzorki na scianie w pierwszej sypialni przyjelam juz z rezygnacja. W zwariowanym domu Pixi wystroj tez musi byc lekko zwariowany. Najwazniejsze, ze nic sie z miczym nie gryzie, zestawienie kolorow znakomite, kazde wnetrze ma jednolity klimat. Zielona sypialnia mnie obalila. W ostatniej cos mi z czyms nie pasuje kolorystycznie. Chyba zalony i ten blekitny szlaczek na scianie do reszty. Fiolety z blekitami i granatem nie graja. W sumie z zachwytu nie padlam ale dom jest.. hm jak to nazwac? Fajny? Ale po co Ci te puste przestrzenie w hallu to juz nie wiem. :D
    a_car.gif.gif



    Moj EA id w Galerii kreatora
    Champion on EA AHQ
  • 97wojtas9797wojtas97 Posty: 633 Member
    edytowano września 2013
    Nie ma to jak wstać rano przed szkołą, wejść na forum i pisać komentarze xD No cóż Marcinie, musze przyznać, że domek zewnątrz jest na prawdę odpicowany. Oczywiście każdy ma inne zdanie na ten temat. Postarałeś się i dach wyszedł Ci bardzo dobrze. Bardzo trudno jest zrobić dach i dobrać jego elementy do takiej bryły jaką nam tu przedstawiłeś. Kolory elewacji bardzo fajnie się prezentują i grają razem, o tak powiem :D Uwielbiam oszklone miejsca w domach i jak jeszcze są tak kwiaty to już wgl *_* To tak teraz moze wejdę do kuchni, która jakoś nie przypadła mi do gustu. Nie wiem dlaczego, ale brakuje mi jakiś ozdobników typu ręcznik papierowy czy jakaś półeczka na przyprawy. Taniec na róże zawsze spoko :D Jak dla mnie jest troszkę za sztywno. Domy akademickie kojarzą mi się z takim luzackim życiem, a nie z elegancją. Chociaż, każdy ma inny gust..
    Pozdrawiam.
  • chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    edytowano lipca 2015
    Witam nowych gości w moim kąciku :wink:

    Elu, dziękuje za Twoją opinię. Twoje uwagi na pewno przydadzą mi się na przyszłość. :) Faktycznie mnie poniosło na starcie, ale nie zrobiłem tego aby się popisać. Straciłem rachubę przy wstawianiu zdjęć i jakoś mnie poniosło. Przed tym pierwszym postem nawet nie wiedziałem że jest limit przy pisaniu postów. :lol:
    Miło mi czytać, że pralnia Ci się spodobała.
    Co do predatorka, to na tapetę w kuchni nie zwróciłem uwagi :oops: Jednak na ostatnim piętrze się pomyliłaś w kilku sprawach. Na tapecie nie ma kafelek, tylko drewniane panele wycięte w kwadraty. Natomiast na krzesłach nie ma kamiennego obicia, tylko Szalone Mole z mojego arsenału wzorów. :wink: Niestety na tym forum zdjęcia są małych rozmiarów, więc nie wszystko da się dostrzec. Chociaż może to i lepiej, ponieważ krócej się strona ładuje.
    Rozumiem, że moja historyjka obrazkowa (to chyba najlepsza nazwa) w pierwszym poście się Tobie nie spodobała, ale nierozumiem czemu dziewczyny Ci się nie spodobały. Tworzyłem je jak każdy inny twórca, używając tych samych suwaków i zestawów ubrań. Podejrzewam że nie lubisz wróżek. 8)

    Przepraszam wszystkich profesjonalnych twórców,
    których obraziłem nazywając TO "Sesją".

    Jednak simów nie przestanę tworzyć, należy rozwijać się we wszystkich dziedzinach.
    Następnym razem jednak bardziej się ogarnę. :mrgreen:

    Wojtek, dzięki że poświęciłeś czas i zostawiłeś komentarz, zwł.a.sz.cza przed szkołą. Gdybym ja miał coś pisać zaraz po obudzeniu, to bym nic nie pamiętał godzinę później. :lol: Jestem obeznany w wiktoriańskich budynkach, więc tworzenie innych sprawia mi trudności. Jak widać sypialnie wygrały z resztą domu.

    . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

    Dzisiaj przedstawię Wam pierwszą wiktoriańską posiadłość w tym kąciku. Na tym się nie skończy. :D Gdyby ktoś odczuwał niedosyt domów w tym stylu to niech zajrzy tu co jakiś czas. Pierwszy domek z tego zestawu nazywa się Visions Point i znajduje się na działce o powierzchni 25x30.

    Z racji, że już jesień za oknem (w sensie meteorologicznym) to dzisiaj o jesienną atmosferę zadbają
    debiutanci z Kalifornii, których uwielbiam. Tło muzyczne

    vxzr2usknn7t.jpg

    mpk1ueb1m9ev.jpg

    g6f3aywhz6x1.jpg

    Od strony ogrodu...

    pfleqct32vok.jpg

    wbucupbw29bx.jpg

    lbhj1n6392zb.jpg

    Powyżej altanka. Poniżej hol wejściowy.

    6f6lnb4a84qq.jpg

    Salon + Jadalnia

    8q7vakn6zowp.jpg

    iqdkk5ifzgby.jpg

    Kuchnia, a pod kuchnią pokój kominkowy.

    txfbmmedrvhn.jpg

    j6vjwn1yyj11.jpg

    Garaż. Tak, wiem, grafika dachów jest okropna.
    Pod zdjęciem garażu jest rzut z góry na pierwsze piętro.

    e3swklu4z6ca.jpg

    jprnbc3lkj5t.jpg

    Hol na pierwszym piętrze.

    t8p568ap4bi5.jpg

    Pierwsza sypialnia i łazienka do niej przyległa.

    7h73rruc2jj2.jpg

    cvp3n0gm7qwz.jpg

    fwbuvtp11xg1.jpg

    Druga sypialnia z prywatną łazienką.
    (w słoiku są króliki :D nie ogórki)

    mx5knlhuixr6.jpg

    trf1sve6g7jx.jpg

    7hum33wymh4h.jpg

    Poniżej rzut na drugie piętro,
    a pod tym korytarz na trzecim piętrze.

    lu2ivvi3prvk.jpg

    swyeflppurop.jpg

    Pokój alchemika. Gdy po całej nocy zabawy z eliksirami nasz czarodziej się zmęczy,
    ze ściany magicznie wynurzy się łóżko. :wink:

    quchff8aome0.jpg

    pieu4tkrvayf.jpg

    I widok na ostatnie, trzecie piętro.

    xrhf2m16dkb0.jpg

    Eksperymentowałem jeszcze ze światłem, ale nie wyszło mi nic ciekawego.
    Doradzicie mi jak powinno wyglądać oświetlenie? c:

    jomgyg1e2hkc.jpg

    ____________________________________

    Na koniec jeszcze kilka zdjęć Moonlight Falls.
    Nie mogłem się powstrzymać. :-)

    ggari54qojpi.jpg

    juw6p2iko8fk.jpg

    co1b4iv8a8xh.jpg

    8neyncqy7868.jpg

    zjyz31r3k6ru.jpg

    Dziękuje za wizytę. :mrgreen:
    Post edited by chojrak on
  • kreatorakreatora Posty: 7,255 Member
    edytowano września 2013
    Marcin :) Nim sie zajme ta rezydencja, krotka odpowiedz. Ja nigdy nie komentuje simek. Buduje domy i tworze wylaczmie facetow.Jak potrzebuje simki zamawiam ja u Bozenki Bwsunny, ktora tworzy zarowno piekne jak i oryginalne simki cudownie wygladajace w grze. Poniewaz nie tworze trudno mi je oceniac. Od oceniania ciuchow uciekam z krzykiem. Coz w tym b.iz.n.e.s.i.e jak widac tez specjalizacja moze panowac. Nie kazdy jest geniuszem jak Kay co wszystko potrafi. Ostatnio bawie sie w focie, zaczynam juz umiec oceniac ich jakosc i umiejetnosc operowania oswietleniem wiec osmielam sie zabierac glos i w tym temacie. Widzialam, ze Twoje simki sa niepodobne jedna do drugiej, co jest plusem. Zadna mnie nie powalila uroda, ani swiadoma, fascynujaca brzydota, te brzydsze latwo wyprodukowac :D Co do fotek - oprocz ostatnich gwiezdnych zdjec trudno bylo mi oceniac ich jakosc ze wzgledu na ilosc. 6-7 fotek mozna zanalizowac pod katem kompozycji i oswietlenia - tego tu nawet nie probowalam. Kazda fotka powinna byc obrazem swiadomie zakomponowanym. Zreszta widzialam Twoje zdjecia z realu i tam zdawales sobie z tego sprawe, a tu nie. A zasady z realu obowiazuja tez w zdjeciach z gry identycznie. Jesli nie sa malym dzielem sztuki - to sie je wywala i tyle, lub trzyma dla siebie ze wzgledow sentymentalnych - ja trzymam :D

    No i nie zajme sie rezydencja szcegolowo, bo znow stworze komentarz gigant. Czy wystarczy Ci jak n.a.p.i.s.ze, ze bryla bardzo ciekawa, calosc utrzymana w jednym stylu - chyba - bo "szybka odpowiedz" szlag trafil i nie mam podgladu w tej chwili :evil: Pokoj alchemika, niebieska sypialnia i lazienka - trzy zdjecia ktore zapamietalam b. ladne i slicznie kolorami zakomponowane. Czy mi sie wydaje, ze wszystkie sufity lecisz biale jak w realu? Akurat w simach to sie specjalnie ta biel z realu nie sprawdza, chyba ze sciany szare jak u Wojtka. W pokoju alchemika biel sie nie sprawdzila, leciutenko mogles jej nadac koloru. Nic innego nie pamietam, wiec zadnych bledow do czepiania nie bylo - bledy to ja pamietam :D Czyli bardzo dobra chata. Co do swiatla - po prostu dostaw wiecej tych duzych 3x3 sciennych swiatel nim zajmiesz sie fociami domu. I wpusc jakiegos sima, zeby moc wejsc w panel zycia, bo inaczej te swiatla na screenach bedziesz mial. Czyli swiatlo w budynku jest latwe. Wszystko ma byc ladnie widac i tyle. Swiatlo z simami to zupelnie inna bajka i inne swiatla z buydebug. Tu kazdy musi sam dojsc przez eksperymenty do wiedzy. Najlepsza rada jaka w zyciu uslyszalam - oczywiscie od Kay: "sim w koncu, to tez jest cos w rodzaju bryly" :D
    a_car.gif.gif
    Moj EA id w Galerii kreatora
    Champion on EA AHQ
  • KameliaxxxKameliaxxx Posty: 5,410 Member
    edytowano września 2013
    Wiesz oglądałam go z wileka przyjemnością. Bryła bardzo akuratna :mrgreen: , minimalnie za monotonne kolory ale to Twój styl jak zauwazyłam. Środki , piękne czyste linie, fajnie zreklorowane wnętrza. Jak na razie ten jest njalepszy
  • KtosikKtosik Posty: 3,546 Member
    edytowano września 2013
    Witaj Marcin :)
    Na początek zrobię duże oczy :shock: na widok ilości zdjęć jaką tu zamieściłeś. Stronka otwierała mi się przez parę minut. xD
    Relaksowałam się na urlopie, a Ty w tym czasie zdążyłeś dać tu kilka prac. Mam spore zaległości, ale postaram się to jakoś ogarnąć. :mrgreen: Po pierwsze fajnie, że znowu założyłeś kącik. Myślałam wprawdzie, że znajdę tu jakieś nowe wzorki, ale widzę, że spróbowałeś też innej twórczości.:)
    To zaczynamy i przygotuj się na szczerą krytykę. :twisted:
    Stowarzyszenie wróżek, czyli Pixie Patrol to bardzo ciekawa kompania o różnych typach urody i cechach charakteru. Wszystkie mają za soba dość bogate, choć odmienne doświadczenia życiowe. Jedna chce ratować ludzi, druga chyba zabijać w akcie zemsty, trzecia prowadzi konwersacje ze zmarłymi, czwarta jest kujonem, a piąta lekkoduchem, haha, wybuchowa mieszanka. :lol:
    Opowiadanie z ich udziałem trudno nazwać sesją, bardziej mi tu pasuje historyjka obrazkowa, z której się uśmiałam.:) Patrząc jednak od strony technicznej, to zdjęć jest za dużo a ich jakość średnia. Na przyszłośc postaraj się je ograniczyć, bo pomimo tego, że są zabawne, zniechęcą widza do dobrnięcia na sam koniec. :)
    Pralnia i sklep z antykami - z zewnatrz bryła i otoczenie ciekawie się prezentują. Podoba mi się ten zakatek z drzewem i ławeczkami. W środku pomieszczenia urządzone w miarę ładnie. Pralnia - współcześnie, sklep - staroświecko. Korytarzyk łaczy jakby te "dwa światy". Wywołał też mój uśmiech, bo jak zobaczyłam umywalkę, to przyszło mi do głowy "umyj ręce, zanim zaczniesz dotykać antyki". xD No i czemu na górze jest pusto ?
    Akademik - reklama tego dobytku, dość zachęcająca. Szczególnie to bieganie nago po dwóch piętrach może wzbudzić duże zainteresowanie wsród studentów.xD Bryła tego budynku jest trochę szalona, tak jak towarzystwo, które w nim zamieszka, więc spoko. W środku urządzono go dość tradycyjnie, ale w jednolitym stylu. Ma w sobie coś straoświeckiego i magicznego. Pewnie bym pozmieniała w nim kilka rzeczy, ale to kwestia gustu.:)
    Visions Point - co do stylu wiktoriańskiego, to bym się trochę sprzeczała z Tobą. :wink: Cała bryła bardzo mi się podoba, malutki ogródek i altanka też bardzo ładne. Wewnątrz stylowo urządzony z ciekawymi rekolorami na ścianach, meblach i drekoracjach.Kuchnia jak dla mnie, zbyt ponura i brakuje mi tam jakichś gadżetów. Najbardziej spodobał mi się pokój alchemika. :)
    Niestety, musisz jeszcze popracować nad jakością zdjęć. Wnętrza domu są słabo oświetlone i wszystko wydaje się takie szaro-bure. Ela już Ci podpowiedziała , jak to można zrobić.:)
    Mam nadzieję, że ten komentarz Cię nie urazi, bo nie taki miałam cel. :)
    Pozdrawiam Gabi.
  • chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    edytowano lipca 2015
    Na początek krótko przeproszę za to, że nie odpisałem na komentarze.
    Są dla mnie ważne, dlatego rady zawarte w nich wcielam w swoje prace natychmiast.
    Po za tym nie lubię wracać do kącika z "pustymi rękami". :wink:

    Elu, dziękuje za rady związane z oświetleniem. Pomieszczenia, a w szczególności te małe, wyglądają teraz o wiele lepiej.
    Co do zdjęć, to pamiętam - te które nie są dziełami sztuki idą do kosza.

    Kamelia, miło mi to czytać, zwła sz cza że Twoja opinia jako mistrzyni w budowaniu jest dla mnie bardzo ważna.

    Gabi, komentarz nie uraził, ciesze się że napisałaś. Do wzorów jeszcze wrócę, ale nie będzie już inwazyjnej ilości. xd Co do pralni, miałem dać skrzynki na drugie piętro jako zapleczę, ale stwierdziłem że zostawię tam miejsce. Oczywiście trzeba myć ręce przed dotykaniem antyków. Chciałem jeszcze wstawić automat ze szpitalnymi kapciami, ale się nie zmieścił. :XD:

    . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

    Die Glaskugeln (szklana kula) to kolejny dom z serii SM, poprzerabiałem zdjęcia i zrobiłem mozaikę ze zdjęć. Dzisiaj tak trochę po niemiecku.

    Ta rezydencja nad wodą posiada liczne udogodnienia dla istot niecałkiem żywotnych.
    Małe gotyckie okna wpuszczają ograniczoną ilość światła, a sypialnie w ilości sześć
    mogą pomieścić wystarczającą grupkę przyjaciół z zaświatów.

    Jeszcze Rammstein na dobry sen.
    Teledysku nie wklejam, niewiem czy byłby odpowiedni.

    y5wzxtgbigyl.jpg

    yum7c9inx5vn.jpg

    8pnmksymtd9b.jpg

    qpoe4bwad3tp.jpg

    Wschodnia część parceli.

    62zlise5lcsq.jpg

    Poniżej dziedziniec po zachodniej stronie.

    t55z6lsyezzx.jpg

    deghyo5y6hbp.jpg

    I tylna część posiadłości, ze specyficznym ogródkiem.

    hg34q3fsy9uj.jpg

    Wchodzimy do środka. System korytarzy jest nietypowy, nie chciałem aby było zbyt prosto i przejrzyście. :wink:

    aodqq4t7x3v4.jpg

    tigngm0q6med.jpg

    dvt8hhxw8fmw.jpg

    Powyżej od góry kuchnia i jadalnia-salon. Poniżej możecie zobaczyć przejście do biblioteki z jadalni.
    Do biblioteki wchodzi się z zachodniego dziedzińca.

    kzfvvklmog0g.jpg

    71v9p4pqc8xd.jpg

    Tak zwany szklany pokój jest kącikiem relaksu i miejscem na rośliny.

    0yuimyh7ll2m.jpg

    vrcc3rahe8pi.jpg

    ink5pms07mv3.jpg

    Garaż, z drabiną prowadzącą do małego pokoiku
    oraz rzut na pierwsze piętro.

    d8w2z1ufk1tb.jpg

    9qk0njl1nue7.jpg

    Zacznę od najmniejszej sypialni, oglądamy ją z łóżka.
    Pomiędzy tą, a kolejną sypialnią jest ich wspólna łazienka.
    Druga, większa sypialnia jest lepiej przystosowana dla dzieci.

    eksi9xkdo47w.jpg

    9i4jp190mopl.jpg

    elzb19c4ueqg.jpg

    9vtpqwif4d0e.jpg

    Poniżej największa sypialnia i wspólna łazienka z kolejną.

    6oj1f4uy1nv9.jpg

    bflsn97evsl5.jpg

    s669c6n8wb6o.jpg

    I ostatnia "ludzka" sypialnia. Gotyckie domostwo, a w niej arabskie motywy. Nie mogłem się powstrzymać.
    Po prostu kocham arabski i indyjski styl, architekturę, kulturę, wzory i ogólnie widoki. :dizzy:
    Wkrótce będziecie mogli zobaczyć moją twórczość w tych właśnie klimatach. :wink:

    wczgpjhtq286.jpg

    rie089wd7tje.jpg

    g2wyuro4pn10.jpg

    Powyżej rzut na drugie piętro, poniżej pokój telewizyjny.
    Tak, trzeba wchodzić na trzecie piętro, aby oglądać telewizję. Nie ma zmiłuj. :twisted:

    fu96as51mb45.jpg

    Pracownia czarnoksiężników.

    xd7dhmhwcl79.jpg

    l7v89kptm29g.jpg

    Za biblioteczką znajduje się ukryty ołtarz dla zmęczonych krwiopijców.
    Poniżej widok na trzecie ostatnie piętro.

    g2zvwqk18qbs.jpg

    Gdy księżyc rozpoczyna swoją wędrówkę po niebie, kryjówka wampirów hipnotyzuje simów aby wpadli w pułapkę.
    Za schodami znajduje się krzak z kwiatami śmierci który rozświetla noc turkusowym martwym światłem.

    6da4gzepzhkj.jpg

    Z racji że mam szacunek do własności intelektualnej i praw autorskich,
    zamieszczam źródła z których zaczerpnąłem powyższe obrazy.
    Link1
    Link2
    Link3


    Danke schon.
    Auf wiederschreiben! :3
    Post edited by chojrak on
  • kreatorakreatora Posty: 7,255 Member
    edytowano września 2013
    Marcin to jest piekny dom. Utrzymany w idealnie rownym klimacie ze wspamiala kolorystyka wnetrz. Musiales nie napracowac nad nim. Zdjecia wnetrz sa tez teraz swietne. Jak zobaczylam go na GW to nazwalam go dla siebie "Mroczny" ze wzgledu na bryle i jej kolorystyke. Ale wnetrza az tak mroczne nie sa jak sugerowalaby elewacja i otoczenie domu. Miedzy tym ostatnim domem co tutaj dales, a tym jest ogromna roznica.Pierwsze domy wygladaly jak u terminatora rzemiosla. Teraz to juz jest mistrzowska praca. Kolorystyka kojarzy mi sie z iluminacjami sredniowiecznych biblii
    iluminacja.sredniowieczna.tempera.jpg
    Przegladales je chyba :D sadzac z ilustracji dodanych po bokach swietnie wprowadzajacych w klimat tego domu. Dom naprawde znakomity jak dla mnie :)
    P.S. Tez mam szacunek dla prac autorskich, tylko u mnie problem taki, ze nie pamietam skad posciagalam CC oprocz oczywiscie tych od Kay i Alki Guinei. Za duzo ich mam po prostu :D
    Moj EA id w Galerii kreatora
    Champion on EA AHQ
  • Martussia120Martussia120 Posty: 380 Member
    edytowano września 2013
    Jesteś genialny. Nie wiem jak opisać słowami Twój geniusz...
    Z zewnątrz dom bardzo mi się podoba. Dziedzińce fajnie umieściłeś.
    O środku szkoda pisać... Perfekcja ;)

    Zazdroszczę istotom nadnaturalnym mieszkanie w takiej rezydencji ^^
    Pozdrawiam!
    tumblr_mrlb62YGNs1s2vfc3o1_500.gif
  • katiusza55katiusza55 Posty: 497 Member
    edytowano września 2013
    Kocham Cię za ten dom! Za jego nazwę, odniesienie do Rammsteina i przytoczone obrazy. Bardzo dobry klimat. Bardzo grywalna parcelka. Bardzo na propsie ;)

    pozdrawiam ^ ^
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Return to top