Pomysły na udoskonalenie forum The Sims

1235»

Komentarz

  • Opcje
    AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    Sławciu, twórcy gry odżegnują się od modyfikacji i cc jak by to było nielegalne. Nie biorą odpowiedzialności, nie polecają na swoich oficjalnych stronach (choć zrzynają pomysły na potęgę od co bardziej znanych twórców, jak Severinka, Cyclonesue, Buffsun, Mutske czy ShinoKCR)... Więc nie przypuszczam, by chcieli równolegle obok dodatków i pakietów widzieć cc i mody... Ale to jest NASZE forum, wyobrażam sobie, że mamy wpływ na jego kształt - i może głos zwielokrotniony przez liczne poparcie dotrze tam gdzie trzeba.

    Ale działu gdzie znajdę nie ruszałabym. Zmieniłabym mu jedynie nazwę, bo ludzie lecą tam z myślą, że znajdą odpowiedzi na ich problemy z grą. Jakoś niefortunnie nadałam temu działowi nazwę. Może "Najlepsze dodatki cc i modyfikacje" - albo wymyślcie jakąś inną?
    Oczywiście cały ten dział należałoby uporządkować, bo wiele linków jest już nieaktualnych, blogi i tumbl'ry powstawały jak grzyby po deszczu i równie szybko znikały... wielu modyfikacji twórcy gry użyli sami, produkując takie same meble czy ozdoby. A niektóre dodatki zdążyły stać się odpłatne, jak niektóre zestawy Simcredible!
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator

    Trójkowa strona stała się opuszczona i zaniedbana. Kiedyś panował zwyczaj polecania prac na stronę główną.
    Była kiedyś też inicjatywa ze strony @Anilewe89 żeby promować polskich twórców. Link do tego tematu:
    forums.thesims.com/pl_PL/discussion/639833/podbijamy-gielde-wymiany/p1

    Mowa o tym panelu na stronie głównej.

    rq7rwltea6px.jpg

    Lub o zakładce giełda wymiany, gdzie polecone prace pojawiają się na samej górze.

    cnyqpovvmkga.jpg

    Ostatnia praca została polecona 21.01.2016 czyli wisi tam już prawie dwa lata.

    Zaglądam kilka razy w miesiącu na giełdę w poszukiwaniu fajnych światów, domów i wzorów.
    Mógłbym wyławiać jakieś perełki z różnych kategorii i promować je na stronie głównej. :smile:
    Założyłbym wtedy na forum nowy temat gdzie wklejałbym linki do tych prac i na ile zostały polecone.
    Coś w rodzaju kroniki z możliwością zgłoszenia prac. Może wtedy więcej osób grających w trójkę zleciałoby się na forum.

    Z tego co zauważyłem, to nawet po zmianie języka na angielski panel z giełdą wymiany ma tylko jedną pracę.
    Wygląda na to że amerykańscy moderatorzy też już nie promują nikogo na giełdzie.
  • Opcje
    kreatorakreatora Posty: 7,255 Member
    @chojrak
    MP, fora Trojkowe I GW były istotne dla EA , w czasie gdy wazna dla EA była sprzedaż w duzej ilosci Trójkowych dodatków i zawartosci Store.
    Nie oszukujmy sie - biznes jest biznes i nikt nie bedzie juz zatudnial ludzi i co wazniejsze - im płacić za obsluge stron GW.
    Ja sie nawet dziwie, ze jeszcze GW istnieje skoro wiadomo, ze ten serwer obslugiwała za kase wynajeta firma, a nie EA bezposrednio. Skonczy sie okres na jaki EA podpisala umowe z nia - skonczy sie GW. Tak wiec nie widze szans na to by tam ktokolwiek za darmo choc palcem kiwnął na dziś.

    Moj EA id w Galerii kreatora
    Champion on EA AHQ
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator

    @kreatora Jakiś biznes musi się jednak tam kręcić skoro jeszcze nie zamknęli tamtej strony.
    Może nie mogą wyłączyć giełdy bez wyłączania całej strony (w tym store)?

    Store na pewno jeszcze generuje zyski i podejrzewam, że dopóki będzie, to giełda będzie istnieć.

    Jest jeszcze sporo osób które tworzą i pobierają rzeczy z giełdy. Skoro giełda nadal funkcjonuje, to nie widzę powodu żeby nie promować twórców. Myślenie że w każdej chwili mogą ją zamknąć jest trochę absurdalne. :tongue: Gdyby naukowcy stwierdzili że Słońce może wybuchnąć w ciągu najbliższych 10 000 lat, to też byś nic nie robiła i czekała aż wybuchnie? Trzeba korzystać póki jest.

    Nie proszę o zatrudnienie kolejnych osób, tylko sam się zgłaszam za darmo.
    Poza tym, to wcale nie jest tak dużo roboty, polecić coś raz na tydzień, na dwa tygodnie, lub na miesiąc.
  • Opcje
    Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    edytowano grudnia 2017
    O ile @kreatora ma rację, nie ma co się ekscytować martwym już forum trójkowym. Choć myślę (i mam nadzieję), że akurat sklep Store nadal ma rację bytu i nie zlikwidują go tak prędko.
    EA nadal sprzedaje w nim akcesoria do trójki i mysl, że jeszcze długo będzie to robiła.

    Co do promocji na GW mam mieszane uczucia, gdyż osoby, które miały kiedyś dostęp do tamtejszego panelu technicznego promowały na GW przede wszystkim swoje prace i swoich znajomych.
    Może dlatego Ea zmieniła formę promocji tworząc Galerię w czwórce.

    @Edit - Giełda jest ściśle połączona z tamtym forum oraz ze sklepem Store, chyba tylko dlatego jeszcze funkcjonuje.
  • Opcje
    VenoVeno Posty: 289 Member
    Jeszcze można by było zrobić odrębny dział dla gry serii TheSims na konsole i MAC, co myślicie o tym? żeby nie było bałaganu w działach technicznych dla PC.
  • Opcje
    kreatorakreatora Posty: 7,255 Member
    @Gemini_
    Na USA forum jest to osobno, ale na palcach jednej reki mozna policzyc uzytkownikow MAC i konsoli u nas. Do tej pory były chyba tylko góra cztery.. no może pięć tematów związanych z problemami z MAC i chyba jeden o konsoli
    .Czy warto dla tych kilku sztuk zakładać nowe działy?
    Moj EA id w Galerii kreatora
    Champion on EA AHQ
  • Opcje
    kokomerrakokomerra Posty: 42 Member
    edytowano lutego 2018
    Dla mnie to by się opłacało bo akurat mam Maca. Dużo jest poradników na youtube na windowsy o simsach, ale na Maca nie ma (no może 1,2). Z drugiej strony, gdyby przeliczyć aktywnych obecnie użytkowników na tym forum, którzy mają Mac prawdopodobnie nie przerosła by 20...

    Edit: Jak zauważyłam na serverze francuskim jest taka opcja na mac :open_mouth:
    Post edited by kokomerra on
  • Opcje
    AericiaAericia Posty: 574 Member
    edytowano marca 2018
    W tym miejscu był nieco emocjonalny post.
    Napisze wprost - nie będę już pomagać na forum innym graczom. Zostawię to osobom do tego uprawnionym. Nie wiem czy to sprawi, że forum stanie się lepsze. Być może w oczach niektórych tak.
    Post edited by Aericia on
    ID Origin: ukyojin (można sobie posłuchać wycia wiatru bo prawie nic tam nie ma)
    Historyjka: Pamiętnik Psotnika (w pozostałych rolach: Diabeł, szczury, karaluchy, Simbugi i simowa logika)
  • Opcje
    AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    Aericiu - jest mi strasznie przykro, gdy widzę, że opuszczają forum wszyscy, którzy mieli tu coś do powiedzenia, pokazania, czy nieśli pomoc. Forum powstawało w swoim kształcie trójkowym i obecnym - czwórkowym - przez lata. Komuś wystarczyło tylko kilka godzin, by je rozwalić doszczętnie.
    Ja też już nie będę pomagać. Niech pomaga ten, który to forum rozwalił.
  • Opcje
    3deklinacja3deklinacja Posty: 13 Member
    edytowano maja 2021
    Cześć. Nie wiem czy ktokolwiek tu jeszcze żyje, bo kiedy pojawiam się tu po kilku latach, widzę jakieś zgliszcza forumowych dramatów. :hushed: Proszę o stworzenie zakładki z The Sims 1. Jestem graczem retro, mam swoje lata i nagrywam odcinki, w których tworzę fabułę i ciąg dalszy historii rodzin, o których w pierwszej części simsów - zapomniano.
    Myślę, że The Sims 1 to fundament fundamentów. Dziwię się, że nie ma tu tej zakładki.
    Czy istniałaby możliwość stworzenia jej? Myślę, że jest więcej graczy, którzy chcieliby się podzielić czymś związanym z tą podstawą simsów... :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Return to top