●L'Osservatore Chojrako●

2456729

Komentarz

  • Opcje
    KtosikKtosik Posty: 3,546 Member
    edytowano września 2013
    Gratulacje, dom prezentuje się świetnie. Ma ten urokliwy mroczny klimacik, a istoty nadprzyrodzone pewnie beda chętnie w nim gościły. Skomplkowany system korytarzy, tworzy jakby mały labirynt, ale to dodaje domu tajemniczości. Zdjęcia ładnie zrobione, a te wstawki z obrazami cudnie tam pasują, pokazując jakby pomieszczenia dla poszczególnej kategorii istot. Marcin, bardzo ciekawa praca. :)
  • Opcje
    KameliaxxxKameliaxxx Posty: 5,410 Member
    edytowano września 2013
    Wnetrza jak dla mnie za puste. Myślę że wziąłes za duży kawałek tortu - czyli dom jest za wiekli do urządzania i nudzi dobieranie daetali do tak ogromnej liczby pomieszczeń.
    Paterny dobrane fajne na obiektach, zwłasza ta jedna kapa utkwi mi w pamięci. Bardzo fajnie prezentuje się z zewnątrz , uroku ( lub mroku :wink: ) dodają zdjęcia robione nocą
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    edytowano lipca 2015
    Dziękuje serdecznie za komentarze. :)
    Tak mnie wychwalałyście, że teraz pewnie
    coś spieprzę i będą tylko brzydkie prace. :XD:

    Kamelio, byłem święcie przekonany że uznasz mój dom za zbyt napchany. :lol:

    Nowy domek wykonałem na wyzwanie nr3. Jest to mój pierwszy nowoczesny dom jaki zbudowałem, więc może być okropny. :oops: Chociaż musze się przyznać że próbowałem kilka razy zbudować domy w owym stylu, bryły były okropne, co kończyło się tym, że budynki były porzucane na etapie tworzenia kształtu.
    Dziś będzie skromnie. Ograniczały mnie koszty 45000 to też będzie trochę pusto.
    Dom nazywa się Light Sarcophagus, co oznacza Sarkofag Światła.
    Bryła jest inspirowana sarkofagami. :wink:

    <Muzyka na dziś>

    dicpzxa2ucis.jpg

    vo3snzx2g02b.jpg

    Widok z tyłu

    ytle4z39lwaa.jpg

    wcniicj1jq4w.jpg

    Główne wejście jest na drugim piętrze. Wchodzi się do dużej jadalni.

    l0xyc6uw7qmd.jpg

    88dd6i3xxd2l.jpg

    9bfw32lopzz8.jpg

    Jak widać powyżej jadalnia i kuchnia są połączone.
    Będzie to doskonale widać na zdjęciach z góry, bowiem dom jest nieduży.

    knd2adt2y7t4.jpg

    Schodzimy na pierwszą kondygnację, a tam salon i korytarz do sypialni.

    jri3f0fhks66.jpg

    80jxbqmaon6f.jpg

    Sypialnia dla pary, poniżej dla dziecka.

    393wl0ws8oyq.jpg

    2hbx2bna47qd.jpg

    yjm5z4rm40lf.jpg

    Na powyższym zdjęciu widać łazienkę wspólną dla obu sypialni.
    Poniżej jest podwójna sypialnia na drugiej kondygnacji i łazienka
    do niej przyległa.

    9vxxzu31o4bw.jpg

    pa19q5sy45wk.jpg

    4fuygtgnd9qr.jpg

    Widok z góry na pierwsze piętro...

    4etqg60bw0pb.jpg

    I na drugie.

    tktlcxm1uy4v.jpg

    Bryła ma na prawdę wiele oblicz, chcę Wam pokazać ją ze wszystkich stron.

    5hxbf20s18yq.jpg

    q2rnykagtj4m.jpg

    Mam nadzieję, że się podobało. :wink:
    Post edited by chojrak on
  • Opcje
    kolorowanka11kolorowanka11 Posty: 285 Member
    edytowano września 2013
    Wcześniejszy dom to cudo. Jakoś mniej wpadam na forum i zaniedbuje eh.
    Bardzo ciekawa bryła i ogólnie otoczenie jest bardzo fajnie urządzone. U Ciebie zawsze w pomieszczeniach kolory się fajnie zgrywają i są fajnie dobrane. Miło się patrzy na takie pomieszczenia i w nich jest na czym oko zwiesić. Kuchnia niby taka zwykła.. Ale coś jest w niej, może te drewno tak nadaje uroku? A jadalnia to mnie powaliła,amen. Zieleń aż taki morski kolor troszkę ciemny. Zwyczajnie super zrobiony i ten kominek, pozazdrościć. Salon też ciekawy, nie powiem ,że nie. Twoje masowe zmienia wzorów mnie urzeka :) Druga sypialnia jest według mnie najlepszym pomieszczeniem w domu nie licząc tej jadalni :roll:
    Co do drugiego domku, znowu ciekawa bryła haha zachwycasz, taka różnorodność ,że ja nie mogę! :D Świetny dach, i dobrze zagospodarowana przestrzeń na zewnątrz jak i wewnątrz. Sypialnie zrobiłeś w bardzo fajnych kolorkach chociaż obok tego kominka bym coś wstawiła bo taka pustka ale zależy jak kto lubi :) Ogólnie domek jest skromny, ale nie traci swojego uroku. I znowu wpadła mi w oko jadalnia no cóż :D

    Dobra to na tyle, ja słaba jestem w komentowaniu domków :)
    Podoba mi się ogólnie, masz bardzo fajny kącik.
    Pozdrawiam :):*
  • Opcje
    Anna_vel_annAAnna_vel_annA Posty: 3,173 Member
    edytowano września 2013
    Kochany Marcinie! Urlop jak najbardziej udany dziekuje, a gdy u mnie sie nic nie dzialo widze ze u Ciebie dzialo sie mnostwo! Doskonale! Komentowac projekty tak pracowitego simowego Architekta to wielka przyjemnosc i swietna zabawa.

    Predator: znow powiem ze kolorystyka jest piekna. Pastelowa elewacja polaczona z ciekawym odcieniem ceglastym nad werandą i sercem domu jest wspaniala. A ten dach? ja nie wiem... ja sie poddaje, nie wiem jak Ty tworzysz te wygibasy ze wygladaja tak kapitalnie. Wchodzimy, jak do ogrodu zimowego, gdybym kiedys w totka wygrala to przyjedziesz do mnie i mi taka wlasnie szklarnie w domu zaprojektujesz. Kocham jasne pomieszczenia, duze okna, a projekty zlozone glownie z okien to juz bajka wymarzona, naturalnie posypka na torcie to ogrod o ktorym zawsze pamietasz. Bardzo tam schludnie u Ciebie i czysto, obawiam sie ze po wprowadzeniu kilku uzytkownikow w wieku studenckim bedziesz musial zatrudnic kogos do pomocy w utrzymaniu porzadku. Kuchnia z jadalnia sa przestronne i funkcjonalne, widze element wybitnej rozrywki w postaci rury strazackiej, rozumiem ze jesli simowi znudzi sie jakis przypadkowo nadawany program rozrywkowy w TV, moze poprosic kolezanke o urozmaicenie wieczoru? ;) Podoba mi sie z jednej strony elegancja w salonie, ale z drugiej pokoj osobliwy dla relaksacji wszelakiej, tutaj ostoja dla anielic, a tam dla imprezowiczow. Cudnie zrekolorowane fotele, biore je do domu. A dalej sypialnie, wcale nie takie ciasne jakby sie obawiac, fajnie ze nie trzeba sie w kazdej dzielic prywatnoscia z wspollokatorem, mozna tez miec wlasny apartament! Wracamy do obejscia i do ogrodu, tak. Ja tu sobie posiedze, wypije szklaneczke nektaru i poczekam na projektanta by mu pogratulowac nowego zrealizowanego wspaniale pomyslu.

    Visions Point: juz u siebie kiedys w kaciku, po cichu, po kryjomu umiescilam zdjecia tematyką zblizone do wiktorianskich przedstawiajacy moj domek, nazwalam go "nigdy wiecej" i wiem dlaczego, to trudne zadanie oddac jego klimat :) Marcinie, bryla domu, elewacja jak najbardziej w temacie, troche posepna, tajemnicza, wrecz straszydlata ?! bo ktoz by noca ciemną pchal sie do takiego domiska uzbrojony jedynie w pare tenisówek? Ująles projekt na pieknych fotografiach, podobaja mi sie poszczegolne ujecia, ale jak zwykle najpierw wskocze do ogrodu! I prosze! mamy tym razem nie tylko na co patrzyc, ale i zjesc! Doskonale, kazdy poczatkujacy rolnik bylby z Ciebie dumny! mamy gdzie odpoczac, rozprostowac kosci, a deszcz niech sobie pada, mamy przeciez altanke osłoniętą. Wnetrze wyraziste, mocne kolory, wzorzyscie, dobrane ozdoby w postaci obrazow w bajecznych ramkach. Coz tu marudzic? Tak ma byc. Kuchnia przestronna, gospodyni moze wyjrzec na ganek, nie tylko w garnki sie gapic. Podoba mi sie niezmiernie pokoj z kominkiem, biblioteka, to chyba moje ulubione miejsce w tym domu. Sypialnia na pietrze jakze odmienna, usmiechamy sie do tych kolorow, kobieca, subtelna, lazienki ekkluzywne, dokonaly pomysl z czesciowym oslonieciem lustra zasłoną. Blekitna sypialnia juz troszke wczula sie w klimat domu, tam niech spi babcia, ja biore kremową!
    Pokoj alchemika, yyyyyyy... ja raczej zostane na pieterku, jakos nie widzi mi sie wypoczynek w tych nieciekawych oparach unoszacych sie z kotła. Ostatnie zdjecia bonusowe z Moonlight Falls sa przesliczne, pierwsze z mewą na glownym planie bomba!

    Die Glaskugeln: to juz wyzsza szkola jazdy. Nazwalabym go projektem sentymentalnym, wraz z oprawa graficzną prezentuje sie wyniosle i powaznie, ale ponad to czarujaco i dostojnie. Elementy dekoracyjne w postaci rzeźb dodaja mu odrobine dreszczyku, jest tajemniczy ogrod, lekko zaniedbany, nastrojowy. Za to wnetrze stylowe, eleganckie ale juz prezentuje sie przed nami znacznie bardziej optymistycznie i barwnie. Drewno w pieknych odcieniach, panele scienne odpowiednio dopasowane, kuchnia widzi mi sie wspaniale, jest nawet kącik dla kamerdynera gdyby akurat nadmiar gosci okupił stól w głównej jadalni. Podobaja mi sie rekolory tapet w salonach, korytarzach. Znow znalazlam biblioteke dla siebie, gdzie poczytam sobie chetnie baśń o tysiącach pomysłow w głowie Kolegi Marcina :) ogrzewajac sie przy kominku. Ha! ogrod zimowy, czyli w Twojej prezentacji: szklany jak zwykle mie zachwyca, pewnie posiadając taki juz dawno wykupilabym połowe sklepu ogrodniczego by go zapełnic. Na pietrze wygodne i przytulne sypialnie, łazienki odpowiednio pod tę nutę zrekoloryzowane, harmonia. Spokoj. Najwieksza sypialnia wytworna, wzorzysta, emanuje przepychem, jest luksusowo urzadzona, podobnie jest z pokojem kąpielowym. Jest i drugie pietro, wspinamy sie w gore po drabinie Twojej pracowitosci i umiejetnosci Marcinie, tutaj zachwycil mnie pokoj czarnoksieznikow, podoba mi sie ze jest sporo wzorow, ale wszystko ze soba wspolgra w uspakajajacej zieleni. Doskonale.

    Light Sarcophagus: bryla jest fantastyczna, zgrabna! Podobnie jak elewacja, w dobrym guscie, estetyczna, podoba mi sie kolor i jak dobrales do calosci odcienie drewna okien oraz drzwi. Wchodzimy do jadalni zintegrowanej z matką naturą, takie tchnienie jesieni. Jak sie potem okazuje ten temat ciekawej barwy brązu pociągnąłes przez cały swój projekt. W kuchni moze troszke okien bym dodala, ale to zalezy od tworcy czy chce klimat odrobie tajemniczy zachowac czy otworzyc sie na przestrzen i swiatlo, podobaja mi sie bardzo wzory na blatach. Ale ale? A dlaczego tylko jedno krzeselko w jadalni? A gdzie ja mam usiąść?
    Salon urzeka prostotą (wiadomo przy ograniczonych kosztach na budowe trzeba sie dobrze nakombinowac by bylo pieknie ale tez w przystepnej cenie), jest skromnie ale wypielegnowany. Sypialnia bardzo mi odpowiada, sielankowa, przytulna. Moze tylko na tak liczna rodzine dodalabym jedną małą łazieneczke, zeby co rano nie wybuchała druga wojna swiatowa miedzy domownikami? O masz! Jest druga, tylko dopiero do niej dotarłam ;)
    Marcinie świetna robota.

    Pozdrawiam
    Anna
    h6shak8bpgow.jpg

  • Opcje
    KtosikKtosik Posty: 3,546 Member
    edytowano października 2013
    Bryła nowego domu jest oryginalna i faktycznie z każdej strony wygląda troche inaczej. Wnętrza utrzymane w ciepłych tonacjach i ciekawie zrekolorowane. Podoba mi się jadalnia, prosta ale bardzo sympatyczna. Ozdób trochę mało, ale sądzę, że ograniczyły to fundusze przewidziane na ten dom. Też się przymierzam do tego wyzwania i ciekawa jestem czy uda mi się zrobić taki dom niskobudżetowy. :mrgreen:
  • Opcje
    kreatorakreatora Posty: 7,255 Member
    edytowano października 2013
    Jak u wszystkich powyzej podobala mi sie bryla. Mam jednak jedna uwage i jedna rade. Troche te puste elewacje sa z bardzo mala iloscia okien z niektorych stron. Jesli nie planowales tam okien mogles kolorem je jakos zroznicowac. Drugie to rada: Kod Testing Cheats, ktory znasz na 100% a potem kod moveobjects on. Nastepnie zdejmujemy lapka te cale zewnetrzna czesc komimka z elewacji. Sa dwie obcje albo robimy to wlasnie kodem albo obuduwujemy kominek sciana az do drugiego pietra i zdejmujemy tylko kodem ta czesc co nam sterczy do gory idiotycznie. Tu akurat projektanci EA nie popisali sie bo komin powinien sie konczyc u gory mniej wiecej ze srednia wysokoscia dachow a nie sterczec jak komin cegielni. Ja optowalabym za obudowaniem komina sciana bo to akurat ladnie by te pusta elewacje wzbogacilo. Jesli chodzi o wnetrza - to jesli to mialbyc dom nowoczesny XXI wieku to raczej juz nikt tapetek we wzorki w takich domach nie stosuje. Tapetki takie kojarza sie raczej z postklasycyzmem wnetrz mieszczanskich sprzed II wojny swiatowej czyli sprzed 100 lat. Ale to tylko taka uwaga dotyczaca raczej stylu calosci niz kolorystyki i wystroju wnetrz, bo z tego punktu widzenia patrzac spisales sie bardzo dobrze.
    Moj EA id w Galerii kreatora
    Champion on EA AHQ
  • Opcje
    KameliaxxxKameliaxxx Posty: 5,410 Member
    edytowano października 2013
    Bardzo ciekawie rozwiązana bryła. Na pewno dałabym dachy jednospadowe lub płaskie, ale to kwesta gustu. Co do środków - trochę za dużo jednego pokrycia - tego panela z drewnem. I wiem czego mi brakuje w całym domu - firanek....
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    edytowano lipca 2015
    Julia, dzięki że wpadłaś. Musze się odzwyczaić od drewnianych kuchni bo wszystkie będą wkrótce wyglądać tak samo. :P

    Anno, dziękuje za tak rozbudowany komentarz :mrgreen: Czytając go odnoszę wrażenie że masz o wiele więcej wyobraźni ode mnie, jako że mój dom jest skrzydlaty.

    Gabi, fundusze były najtrudniejsze (wcale ich nie przekroczyłem :wink: )
    Powodzenia przy tworzeniu własnego domku na wyzwanie.

    Elu, ojej wzory nie skojarzyły mi się z wnętrzami sprzed wojny światowej, nie umiem zbydować samego nowoczesnego domu, zawsze - nawet nieświadomie - daję jakieś staromodne tekstury. Co do komina, to przeleciało mi przez głowę obudowanie go ale chciałem zobaczyć jak wyglądają inne kominy z tymi nowymi cegłami i jeden mi się bardzo spodobał.

    Kamelio, nie miałem pomysłu na inne jasne pokrycia.
    Wolałem zostawić te które były uniwersalne dla wszystkich pomieszczeń.
    Firanki, no tak :roll:


    Nowe tekstury, ale tylko dwie. :wink:

    pxg4dik3x0za.jpg

    W akcji wzory wyglądają mniej więcej tak. Z góry przepraszam za stylizację
    i pozę Naviry z Moonlight Falls ale nie miałem pomysłu na lepszy sposób
    zaprezentowania wzoru. :lol:
    Drugi wzór jest wycinkiem z arrasu. Przedstwawia Trzy Mojry czyli greckie boginie losu. Kloto plotła nić życia, Lachesis ją chroniła i powlekała a Atropos przecinała. Tą ostatnią siostrę zapewne zna najwięcej osób za sprawą Wisławy Szymborskiej i jej wiersza "Wywiad z Atropos". Pamiętam to z podstawówki. Podobało mi się. :3

    Oryginalny obrazek. Rozraśniłem go w gimpie.

    Link do cioci Wikipedii.

    A ja szykuję kolejną pracę. :twisted:
    Post edited by chojrak on
  • Opcje
    kreatorakreatora Posty: 7,255 Member
    edytowano października 2013
    Wzory widzialam juz na MP i ten drugi polecajacy to ja :D Nie mialam czasu by tam Ci je skomentowac na poscie. Oba sa przepiekne. Nie wiem ktory ladniejszy - Rajskie ptaki czy ten z arrasu. Ze wzgledow praktycznych wole rajskie ptaki - trudno jest znalezc zastowowanie dla tego z arrasu chyba ze w swiatyni lub klasztorze, czy budowli stylizowanej ma sredniowiecze. Ale niewatpliwie i ten bedzie pobierany, bo malo kto tworzy tak piekne wzory :)
    Moj EA id w Galerii kreatora
    Champion on EA AHQ
  • Opcje
    KtosikKtosik Posty: 3,546 Member
    edytowano października 2013
    Wróciłeś do tworzenia wzorków :mrgreen:, i bardzo dobrze, bo obie tekstury świetne. :)
    Oczywiście poleciłam. :) Pozdrawiam Gabi.
  • Opcje
    KameliaxxxKameliaxxx Posty: 5,410 Member
    edytowano października 2013
    Jak zobaczyłamoba paterny to pomyślałam od razu Alexander Mcqueen i nawt znalazła od razu oryginał. Idealna do su kie nek - świetne
  • Opcje
    Anna_vel_annAAnna_vel_annA Posty: 3,173 Member
    edytowano października 2013
    Marcinie, piekne wzory. Gobelin z jednym z nich zaprezentowanych na scianie jest fantastyczny, troszke "zjadly" go mole od samej gory, nie wiem dlaczego w tym zmyslnym programie do tworzenia wzorow nie mozna jakos gladko i bezbolesnie wyeksponowac tak pieknych propozycji wzorow jakie Ty nam proponujesz. Napisz do nich list reklamacyjny!
    Prace wspaniale.

    Pozdrawiam!

    p.s. Moj Drogi, gdybys mial okazje poznac poklady mojej wyobraźni... to raczej nie wróciłbyś do normy po takim zabiegu ;)

    h6shak8bpgow.jpg

  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    edytowano lipca 2015
    Dziękuje serdecznie za komentarze. :mrgreen:

    Klasztor, Elu? :D Zacny pomysł, muszę spróbować, ale później, bo mam jeszcze kilka innych pomysłów do zrealizowania.
    Póki co, będzie tylko średniowieczna sygnaturka. Ukazuje Włoskie miasteczko San Gimignano. :wink:


    Nowy dom jest zbudowany w stylu częściowo arabskim.
    Nazywa się Ancient Garden.
    Zawierają się w nim Cztery sypialnie i Pięć łazienek.
    Jeśli chodzi o muzykę to też musi być ktoś z azji.
    Z racji że Serj Tankian występował w czwartek i piątek w Polsce.
    >Link<


    Ta enigmatyczna posiadłość góruje nad miastem od wieków.
    Arabskie motywy i wysokie wieże są tematem miejscowych mitów i legend.
    Pozostałości kamiennych kręgów sugerują, że znajdował się tu ośrodek kultu.
    Kto to zbudował? Jakie przeznaczenie miała ta budowla? Czy zjawiska paranormalne
    na tym wzgórzu da się logicznie wyjaśnić?

    6fvk5z2dofsy.jpg

    1ap0s2yqk4jl.jpg

    vsp7svn56smp.jpg

    Z tyłu był balkon, ale pracownia alchemiczna lubi sobie
    eksplodować co jakiś czas, więc balkon zakończył swój żywot. :P

    dersyh5t5sa4.jpg

    bgrlxy1j3sby.jpg

    Ścieżka do nikąd. Logika...

    v3zgb6tfzmiq.jpg

    8gy4sjqypsej.jpg

    at9gajpxgkgm.jpg

    Powyżej garaż. Poniżej pokój wejściowy.

    lm5voye9tbur.jpg

    8jxhicx90cf6.jpg

    Prowadzi on do następnego pomieszczenia. Są tam schody.

    aeyazlsowurk.jpg

    Jadalnia, a dalej kuchnia. W jadalni jest kominek ale nie widać go na zdjęciach.

    xjrc5mziaxlo.jpg

    g87bdddnxqcv.jpg

    Salon.

    63gvz7nbzy5z.jpg

    6qeysfijkrrl.jpg

    W zielonej wieżyczce którą mogliście wcześniej
    zobaczyć znajduje się pokój wypoczynkowy.

    v2lwhou7ipu0.jpg

    Jesteśmy na drugim piętrze. Sypialnie i łazienki.
    Skoro jest orientalnie, pozwoliłem sobie zrobić mozaikę w łazience.

    axvp23mjrb0z.jpg

    3kbyltkt45jg.jpg

    Druga sypialnia.

    1r0n79cfcml7.jpg

    tvx7htsskqlb.jpg

    I ostatnia na tym piętrze, trzecia sypialnia. W zielonej wieży, na drugim piętrze jest łazienka.
    Niepokazywałem wszystkich łazienek, z tego względu że nie ma w nich rewelacji.
    O łazience dla gości to już nawet nie wspomnę, wygląda jakby Bóg zapomniał o pewnych miejscach. :lol:

    y0lfsq07y8zt.jpg

    ulqe5guvz043.jpg

    Wchodzimy na trzecie piętro. Poniżej ostatnia, czwarta sypialnia.

    7jg5nk8f4vzv.jpg

    9nynvxsqkn1m.jpg

    I pokój kąpielowy :mrgreen: stylizowany na średniowiecze,
    lecz z nowoczesnym wyposażeniem. :wink:

    5f7scguhiphm.jpg

    rf5eaymnle0z.jpg

    Poniżej możecie zobaczyć kącik czarodzieja.
    Jest spory, chociaż na zdjęciach można odebrać to inaczej.
    Komin przechodzi przez środek pokoju i dzieli to pomieszczenie na dwie części.

    26vj9ewb4bzv.jpg

    v30o6jn6o07h.jpg

    Schody prowadzą na dach fioletowej wieży. Widok z wieży. :)

    ecrwa7py7nmv.jpg

    Czas na widok z góry na poszczególne piętra. Więc po kolei.

    4m3m6gp9ggcs.jpg

    cti0rx65n63g.jpg

    imioyriw5j6y.jpg

    Ogólny widok na ogród.

    liq6c49f8trm.jpg

    99azv5eytmyu.jpg

    I bonus c:

    bxoamzyhacj5.jpg

    Myślę, że podobają Wam się barwy.
    Orient ma to do siebie, że lubi być kolorowy. :D
    Post edited by chojrak on
  • Opcje
    kreatorakreatora Posty: 7,255 Member
    edytowano października 2013
    Kolorowo jest nie zaprzecze. Tu i tam nawet jak na moj gust za bardzo i za wzorzyscie. No ale Orient wiadomo, nie zawsze w gusta Europu trafia. Jesli chciales oddac klimat wrzaskliwego Orientu, to wyszlo Ci idealnie. Mam inna lekka uwage. Powiedz mi Marcin jak Ty projektujesz domy? Bo na moje, to tu najpierw zrobiles ekstra bryle gigantyczna, a potem nie bardzo wiedziales jak te przestrzen zapchac. Dlatego tyle niewykorzystanego miejsca na parterze i poszczegolnych pietrach co widac wyraznie z planu. W kazdym pokoju na rowerze mozna jezdzic chyba, a w holu klatki schodowej spoko jedna rodzina simowa moglaby sobie zamieszkac na tych trzech pietrach. Teraz w ramach ekspiacji powinienes tam rodzinne wprowadzic i pokazac w galerii zdjec jak ganiaja po tych schodach. To ze 5 sztuk simow zgubi sie graczowi tam w minute to juz inna sprawa. Slowem chata jest piekna ale absolutnie niegrywalna :D Jako dekoracja sasiedniej parceli w naszym miescie OK. Przyznam sie, ze nie stworzylam do tej pory domu w ktorym osobioscie bym nie grala. Jak wiem moj wspolnik tez. Bardzo jestem ciekawa jak by Ci sie gralo w Twoim dziele. Rodzina z dwojgiem dzieci bna przyklad i trzema lokatorami - no bo jakos te sypialnie wykorzystac trzeba. :D
    Edit : :D Nie dodalam , ze klimatyczna jest bardzo w tych czerwieniach i fioletach. A jest - to tylko ja chyba nie przepadam za fioletami ostatnio? Akurat sobie przzerabiam stara chate na super modern wiec mam odwrotnie. Wiesz - czyste kolory i wzorkow mimimum. Czyli jak to co akurat robisz wplywa na odbior cudzych prac. Ciekawa jestem jakie beda inne opinie bo na te chwile chyba za bardzo obiektywna nie jestem za co sorry.
    Moj EA id w Galerii kreatora
    Champion on EA AHQ
  • Opcje
    antosia126antosia126 Posty: 149 Member
    edytowano października 2013
    Hey ;)

    Twój kącik komentuję po raz pierwszy ale muszę się przyznać, że wpadałam tu wiele razy i szczena mi opadała :mrgreen: Teraz mam okazję się wypowiedzieć.

    Kolejny piękny dom. Ma fajny i ciekawy kształt. Zgodzę się z Kreatorą, kolorów jest dużo, a nawet bardzo dużo. Dom jest wielki i nw ile bym taki robiła. Zajęło by mi to pewnie sporo czasu. Musiałeś go jeszcze umeblować, pozmieniać kolory mebli... Podołałeś zadaniu ;)

    Urzekło mnie to zdjęcie:
    cpqp.jpg

    Boże, jakie to ładne! :P Zamiast świeczek mogłeś dać niewidoczne w t. życia światła ale to tak na marginesie ;) Efekt jest powalający! Czekam na więcej.

    Pozdrawiam :)
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    edytowano października 2013
    Uważam, że przesadzasz Elu. :P Dom buduje jak każdy inny twórca na tej stronie. Najpierw bryła, okna, barierki, potem wykończenie ścian i podłóg, rekolorowanie i meblowanie i na końcu oświetlenie. Na to ostatnie często poświęcam kilka godzin.
    Ale chciałbym wyjaśnić i sprostować Twoje uwagi. Pomieszczenie, do którego się wchodzi przez drzwi frontowe jest przyzwoicie umeblowane, podobnie jak reszta domu. Hol ze schodami na pierwszym piętrze ma przejścia do pięciu pomieszczeń i na dwór. Może wydawać się pusty. Trzy drzwi i dwa łuki - możnaby tam coś wcisnąć, bo miejsce jest, ale trzeba mieć na uwadze dobre przejście między pomieszczeniami. Przedpokój ma trzy funkcje:
    Łączy wiele pomieszczeń,
    pełni funkcję reprezentacyjną - tam się przyjmuje gości i dzieje się życie towarzyskie
    i ostatnia funkcja - pokazowa, która ma obrazować bagactwo domu, więc im większy hol tym lepiej.
    Nie mam Ci tego za złe, bo krytyka też jest konstruktywna, ale po prostu ja mam taki styl. Buduje jak EA, ale bardziej kolorowo. :)


    Julio, kolorów było dużo? Użyłem co najwyżej 13 tekstur. Widzisz, to taka sztuczka :mrgreen: oszczędne i sprytne użycie wzorów które znajdują się w różnych pomieszczeniach, na różnych meblach. Ciesze się że zajrzałaś.

    Co do kolorów - może się wydawać ich dużo, ale nie są aż tak krzykliwe.
    Dziękuje za komentarze. :*
  • Opcje
    kreatorakreatora Posty: 7,255 Member
    edytowano października 2013
    Moze i przesadzilam :) Ale taki gigatyczny dom ,to tu do tej pory tylko Kamil dal, wiec mnie szoklo. Faktem jest, ze co na planie wyglada pusto de fakto w grze wcale nie jest za duzo. U mnie ktos pisal, ze tez duzo przestrzeni jest wolnej, a jak doszlo do gry, to okazalo sie, ze domek pikny ale tylko dwoch simow pomiesci i nijak go rozbudowac nie mozna byl. Wiec dlubie nowy - dwie sypialnie, silownia i rozne takie - potrzebne mi w grze - od metra miejsca zajmuja. No jak ktos nie gra normalnie tylko bawi sie w pozy w domku to mu starczy az nadto, bo moverem bedzie simow przestawial, wiec w zyciu mu sie nie zatna. Nauki dzieciatka chodzenia tez nie uprawia, bo TWORCA w takie rzeczy niepowazne sie nie bawi, wiec po diabla mu miejsca wiecej? I faktem jest, ze wlozyles w te chate gigantyczna ilosc pracy. Bryla jest fantastyczna, jak z bajek Szeherezady wyjeta. I po przemysleniu doszlam, ze grac tez w niej mozna. Aktywnymi simami na dole, a lokatorzy niech sobie robia co chca na pietrach, jak w akademiku. :D
    Moj EA id w Galerii kreatora
    Champion on EA AHQ
  • Opcje
    KtosikKtosik Posty: 3,546 Member
    edytowano października 2013
    Kolejny dom zbudowany z rozmachem. :) Widzę, ze gustujesz w takich olbrzymiastych budynkach i podziwiam za wytrwałość w budowaniu oraz urządzaniu tylku pomieszczeń. :)
    Ja z reguły buduję domy, które służą moim simom. Nie są tak duże, bo moja rodzinka w porywach miała maksymalnie 5 osób. :mrgreen: No i powiem szczerze, że nie lubię mieszkać simami w takich rezydencjach, a szczegółnie w tych od EA. :twisted:
    Wracając do oceny domu, to bryła jest trochę bajkowa z tymi różnymi poziomami budynku oraz kolorami elewacji. Przyczepię sie jednak do dachów, bo nie wszędzie ładnie się łączą. Do stylu arabskiego nawiazuje ta wieża, która przypomina trochę minaret. :) Wnętrza w mocnych czerwieniach, oranżach i zieleniach też do tego stylu pasują. Wszystkie pomieszczenia mają swój specyficzny klimat, ale nie mieszałabym nowoczesnych mebli z tradycyjnymi. Chyba lepiej by to wygladało, gdyby było urzadzone z przepychem, ale w trochę staroświeckim stylu. :wink: Jednak to tylko takie drobne sugestie, bo ogólnie dom jest bardzo ciekawy. :) Pozdrawiam.
  • Opcje
    KameliaxxxKameliaxxx Posty: 5,410 Member
    edytowano października 2013
    No ja się z koleżankami wyżej zgodzę. Bryła skomplikowana i nietuzinkowa ,ale niestety pusto , co ci nie raz pisałam. Masz naprawdę dobre wyczucie proporcji tylko coś z wnetrzami nie tak,bosa za duże. Spróbuj urządzić coś mniejszego , np moja starą chałupkę i siedź nad jednym pokojem tyle co przy 3 w tym domku. ******* kilka godzin na wnetrza - ja- w tym Twoim domu robiłabym ponad 20 godzin,znam mój system pracy :wink: ,więc kilka to stanowczo za mało

    http://www.simsdistrict.pl/forum/showthread.php?t=2857
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Return to top