My Secret Garden (by Alicja)

1111213141517»

Komentarz

  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    No ciekawie wygląda. :smile: Będziesz miała trochę kombinowania w ogrodzie przez tą górkę.
    Nie wiem co prawda jaki komin tam wstawiłaś, ale w zwierzakach doszły kominy które
    powinny pasować do tego stylu najlepiej. Nielicząc store oczywiście. :tongue:
  • Opcje
    AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    Tego komina nie będzie widać Marcinie, bo go skrócę i zabuduję zwykłymi półściankami z patternem kamiennym. To na razie tylko bryła wstępna. I mam chwilowy zastój, bo chcę sobie pograć teraz dzieciaczkami w czwórce, na które tyle czekałam :)
  • Opcje
    AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    edytowano września 2017
    Odzyskałam moje stare konto na pewnym uploaderze, i hip hip - odzyskałam część fotek, o których myślałam, że przepadły bezpowrotnie. Kilka razy w różnych miejscach wspominałam kościół, a właściwie kaplicę w podziemiach Howards End, mojego wspaniałego, ale niestety - niedokończonego pałacu. Nie miałam niestety fotek, i tak trochę było mi głupio, że piszę o czymś, czego nie można sprawdzić.

    Screenshot-8jpg_3

    Screenshot-9

    Screenshot-10jpg

    Screenshot-11jpg

    Screenshot-12jpg?rand=0.45333356658254953

    Screenshot-13_1

    Screenshot-14jpg


    I to tyle pozostało z mojej kaplicy :)
  • Opcje
    AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    edytowano września 2017
    Niestety - nie znalazłam tam fotek samego Howards End (pałacu wzorowanego na Howards Castle), zostały tylko niedobitki z placu budowy, gdzie widać ogrom budowli. żeby pałac miał prawidłową perspektywę i właściwą oprawę - oprócz działki 64x64 musiałam dostawić dwie inne - jedną z przodu - zawierającą podjazd i olbrzymią fontannę, drugą z tyłu zawierającą ogrody w stylu francuskim. Na ocalałych fotkach widać fragment pałacu i francuskich ogrodów.

    Screenshot-10

    Screenshot-13

    Screenshot-16

    Screenshot-15

    Sam budynek był już gotowy, gdy gra wycięła mi numer i padła. Prawdopodobnie z winy niestandardowych rozmiarów działek dostawianych w miejscach niekoniecznie przewidzianych przez twórców gry :)

    Odbudowywanie go zniechęciło mnie też z innych powodów - cieszył tylko mnie i moje oczy, bo tak naprawdę nikomu nie chciałoby się pobierać oprócz samego pałacu i dwóch niezbędnych działek otoczenia - także niezliczonej a niezbędnej ilości patternów, i koło setki różnych cc, obiektów store i dodatkowo - modyfikacji velocitygrassa z MTS do tworzenia działek o niestandardowych wymiarach. Ale sentyment do tego pałacu mam nadal.
  • Opcje
    kreatorakreatora Posty: 7,255 Member
    To mile odzyskac cos co wedlug nas przepadlo na amen, a co mialo dla nas sentymentalna wartosc, W tym wypadku jednak to mialo jeszcze wartosc inna. Oszalamiajaco piekny jest ten kawalek palacu jaki pokazalas. Ogrom pracy! A juz wyszukanie tych wszystkich wspanialych dekoracji - witrazy i obrazow musialo Cie kosztowac tez mase czasu.
    Ogrody bardzo stylowe - moglyby byc z realu z zamkow nad Loara.
    gdy robimy cos dla siebie - w moim wypadku tylko trzy prace byly "dla sie siebie" i najbardziej je lubie - to to jest czysta zabawa i ogromna satysfakcja gdy ogladamy koncowy efekt , jesli jest tak piekny jak u Ciebie, :)
    Moj EA id w Galerii kreatora
    Champion on EA AHQ
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    Nie przepadam za takimi dużymi posiadłościami w grze. Dużo lepiej by to wyglądało gdyby budynek był mniejszy a ozdoby bardziej "skondensowane". Alicjo, nie uda się Tobie odwzorować w grze howard castle, ani posiadłości rodem z Wersalu :smile: - nawet gdybyś zestawiła obok siebie cztery parcele. Nie powinno się odwzorowywać pustej przestrzeni w grze, bo niczemu to nie służy. Puste pola zarówno w domu, jak i ogrodzie wyglądają brzydko. Ja uważam, że dobrą posiadłość można zbudować już na parceli 30x30. Gdy budynek i ogród będzie "skondensowany" na takiej parceli, to będzie wyglądać na bardziej przemyślany, ogród będzie też miał więcej urokliwych zakamarków. :smile:

    Sam kiedyś lubiłem budować na największych parcelach, ale puste przestrzenie trudno było zapełnić a simowie marnowali czas na dojście z jednego krańca domu do innego. Po prostu nauczyłem się tworzyć w bardziej skromny sposób. Jest o tyle łatwiej, że jak buduję domy na parceli 20x20 albo 20x30, to można je zapisać w skrzyni i postawić praktycznie wszędzie. Duże parcele zostawiam sobie gdy chcę zbudować stadninę, albo stworzyć jezioro. Zawsze jednak mierzę siły na zamiary. Nie lubię gdy jakiś skrawek parceli zostaje łysy.

    Mam nadzieję, że nie traktujesz mojej krytyki złośliwie. :smile: Ja tylko napisałem w jaki sposób ja to postrzegam.
    Jeśli następnym razem najdzie Cię na budowanie tego typu posiadłości, to spróbuj na parceli 40x40.
  • Opcje
    AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    @chojrak
    Chojraczku miły - ależ jak miałabym oburzać się - na ciebie! Na nikogo się nie oburzam za krytykę moich "dzieł" - bo czemuś ta krytyka służy.
    Masz rację co do bezsensowności tworzenia tak wielkiej parceli - ale racja ta jest w zupełnie innym miejscu.
    Wyobraź sobie ten mój pałac - tylko tę jedną parcelę, pomijając ogrody. W tym pałacu zagospodarowane były podziemia - była tam wspomniana krypta oraz kaplica, której fotki cudem odnalazłam. Także kuchnia i pomieszczenia dla służby (kamerdyner, pokojówka). Na poziomie wysokiego parteru były: jadalnia, pokój muzyczny, duży salon, 3 łazienki, 4 sypialnie. W części środkowej(tej przykrytej kopułą) do której z dołu prowadziły schody - była biblioteka, a nad nią - pracownia alchemiczna.
    Na tej parceli musiało oprócz takiego mnóstwa wyposażenia znajdować się jeszcze ileś tam postaci (oprócz tego kamerdynera i służącej). Nie byłabym w stanie odtworzyć całego dworu bo oprócz właścicieli, musiałaby być kucharka, lokaje, stajenni... A parcela ogromna. Jakiż to byłby wysiłek dla kompa! Przemyślałam to i zostawiłam tę parcelę niedokończoną w sensie zagospodarowania wszystkich pomieszczeń... Nie wprowadziłam tam też mieszkańców, bo ... nie zdążyłam, gdy gra mi padła. Odłożyłam więc tę pracę ad acta, ale... Ale serce mi krwawiło :(

    Szukam teraz intensywnie fotek, bo gdzieś muszą być, tylko jak to znaleźć na dysku zawalonym ponad 300gb plików! Ale znajdę!

    @Kreatora
    Elu - dziękuję za zajrzenie i komentarz. Masz rację - to była mrówcza praca. Ale pomysły czasami rodziły się przez przypadek, i ten przypadek to były patterny Helen z rosyjskiej strony, dodatki Luny i okna cyclonesue. I tapety - murale z Regalsims. Każde z osobna nie budziły skojarzeń, ale gdy kiedyś zebrałam je razem przy okazji innej budowy - pomysł nasunął się sam.
  • Opcje
    YukizYukiz Posty: 413 Member
    Alicjo, wybacz, że wracam do przeszłości (starych postów). Ale czapło mnie na zamki znowu, albo mi nadal się utrzymuje średniowieczny czub. Skąd wytrzasnęłaś "wystrój" religijny do kaplicy (krzyże, obrazy itp)? Szybciej znalazłam męskie członki niż cokolwiek religijnego... proszę zatem mentorkę o pomoc.
  • Opcje
    AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    Yukiz - do trójki ma się rozumieć...
    Największy zbiór wyposażenia jest na Around thesims

    prevue_02.jpg

    http://aroundthesims3.com/objects/room_downtown_01.shtml#

    Masz tam odpowiednią ławkę kościelną, kropielnicę, klęczniki, ołtarz, biblię, monstrancję i inne potrzebne akcesoria. Są też organy.
    Obrazy nie są ładne, a te, które umieściłam w kaplicy pochodzą z nieistniejącej strony Luny (lunasims.lulamai). Tak samo aambona (mównica), kadzidło, czy marmurowe półkole oddzielające prezbiterium z ołtarzem od reszty kościoła.

    Świeczniki pochodzą od cashcraft z TSR (musisz popodglądać zestawy) kryształowe żyrandole z Regalsims. Tam też jest mnóstwo obrazów - z których można coś wybrać. Na TSR wielki wybór kościelnych obrazów ma Paramiti, ale ma tego 120 stron, więc radzę uzbroić się w cierpliwość :)

    Krzyże i świece w wysokich świecznikach (gromnice) pochodzą od Lisen z MTS

    MTS_Lisen801-1141434-CrusifixesandCross.jpg

    http://modthesims.info/d/420985

    Witraże pochodzą od Luny oraz z gry. W store był zestaw do wyrobu witraży ale jest też panel ozdobny , który idealnie naśladuje witraż, o ten

    Screenshot-12jpg?rand=0.45333356658254953
  • Opcje
    AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    Jeśli chodzi o pałacowe wnętrza to tapety i podłogi brałam z TSR, oraz kilka od Luny, a także ze strony rosyjskiej helen. Szczególnie helen ma zestaw tapet i patternów, które nadają się idealnie na średniowieczne mury

    701404fe46f3ee0104fad5acf252ba1b.jpg

    http://helen-sims.blogspot.com/2012/12/stone-castle-walls.html

    a także całe zestawy do średniowiecznego zamczyska - jak ta biblioteka

    1.jpg

    http://helen-sims.blogspot.com/2011/04/library-and-3-patterns.html

    Trzeba przeszukać cały jej dział poświęcony TS3, znajdziesz tam wielkie żyrandole, kinkiety ze świecami, etc

    2222.jpg
  • Opcje
    YukizYukiz Posty: 413 Member
    cuda, dziękuję kochana... już widzę te świeczniki w mojej pieczarze...wielkie dziękuję
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Return to top