Old Factory - przebuduj starą fabrykę cukierków

«1
SimDelsSimDels Posty: 3,201 Member
edytowano września 2016 w Wyzwania społeczności forum
Wygrałeś wielką kasę i nabyłeś duża starą fabrykę - dawne zakłady cukierków i czekolady "DelsCorp"... i co dalej ?
Przebudujesz zaniedbany budynek na lofty lub centrum handlowe a może spróbujesz odnowić produkcję po niemal stu latach zastoju unowocześniając fabrykę ? A może pozostawisz budynek niezmieniony a wewnątrz urządzisz np. galerię sztuki ? Wszystko zależy od Ciebie.
Dawna fabryka podupadła kiedy na giełdzie Simlandu zaczął hulać kryzys. Dziadek Delsa sprzedał fabrykę Państwu jednak dziś zrujnowany budynek został wystawiony na sprzedaż. Nikt nie pamięta już czekoladek z napisem "DelsCorp" a stary budynek straszy w centrum miasta ale przejdźmy do konkretów ;)

Zabawa polega na swobodnej przebudowie fabryki na dowolny cel jednak z zachowaniem poniższych zasad:

1.Pobierz starą fabrykę stąd.
2.Możesz zmieniać dachy, okna kominy ,tekstury ,ogrodzenia i całe otoczenie oraz dobudowywać ściany i wyburzyć piwnice.
2.Nie możesz wyburzać ścian zewnętrznych oraz używać dodatków CC.
3.Każdy architekt może udostępnić jedną pracę w galerii i dodać w opisie tag #OldfactoryChallenge co ułatwi znalezienie wszystkich pomysłów na przebudowę fabryki.
4.Każdy uczestnik zabawy może dodać tu max 5 fotek swojej pracy oraz podać link do innego miejsca jeśli chciałby pokazać ich więcej.
6.Zabawa na razie trwa bezterminowo (termin może ulec zmianie) a każdy uczestnik otrzyma ode mnie małą niespodziankę w swoim czasie ;)

rpvltsqjoj8t.gif

Uwaga: Konserwator zabytków w wyjątkowych przypadkach zezwolił na wyburzenie bocznych budynków więc gdyby bardzo wam przeszkadzały niskie magazyny na bokach parceli to możecie je wyburzyć.
Ściany zewnętrzne głównego budynku powinny zostać choć oczywiście możecie do nich dobudować nowe ściany ,tarasy itd.

Od wielu lat stare ponad wiekowe fabryki zamieniane są w centra handlowe, lofty czy biura. Ciekaw jestem Waszych pomysłów co do tej fabryki.
Brak możliwości wyburzenia ścian zewnętrznych ma na celu urealnienie zabawy czyli taka mała symulację tego co może dziać się ze starymi budynkami przemysłowymi podczas ich przebudowy.Konserwator zabytków zezwolił jednak na dobudowywanie ścian i zmienianie wszystkiego.
Czekam na Wasze pomysły, sam również spróbuję tchnąć nowe życie w starą fabrykę cukierków :)


Post edited by SimDels on

Komentarz

  • Opcje
    KameliaxxxKameliaxxx Posty: 5,410 Member
    To co zrobiłes jest i tak śliczne, jak bezterminowo to może spróbuję
  • Opcje
    PabloPablo Posty: 1,881 Member
    Super,ja też spróbuję swoich sił w odbudowę fabryczki cukierków :)
    Nick na orgin: pawel0674
    twitter.com/Pawe60835471
    ax2bcah90lb6.jpg










  • Opcje
    QuiteIzzzyQuiteIzzzy Posty: 295 Member
    Super, ja się podejmuję, ale najwcześniej za tydzień będę mieć czas. I zazdroszczę Delsowi dziadka z fabryką cukierków.:)
    I'm not totally worthless, I can be used as a bad example.

    OriginID: QuiteIzzzy

    Zapraszam do poczytania o wyzwaniu: Wielka Przebudowa
  • Opcje
    SimDelsSimDels Posty: 3,201 Member
    @olivkasims dzięki! Świetny pomysł na budynek, ogromnie fajna sprawa z przerobieniem zbiornika na basen z rurami. Świetnie wygląda tez ta klubowa część i ciekaw jestem co jest tam na dachu ,może tez basen ? Lecę po więcej zdjęć do Twojego wątku.
  • Opcje
    CayreesCayrees Posty: 1,547 Member
    świetny pomysł z ta renowacją fabryki!
    od dawna chodził za mna jakis taki industrialny budynek i prosze, sam się znalazł :D dzięki Delsik!
    Zabrałam się z zapałem wczoraj i zewnetrze gotowe, gorzej z meblowaniem, nie cierpie meblowac :P a tam hektary do umeblowania :)
    ale... przy okazji gram sobie i o dziwo, sprawia mi to frajdę! więc podwójne dzieki! <3

    Sama fabryczka jest fantastyczna! Obejrzałam sobie dokładnie w grze i bardzo mi sie spodobało! Co prawda masowa produkcja słodyczy odpada, ale pomysł z rakieta jest extra :) mój naukowiec ma uzywanie :) przeróbki tez Wam wyszły super1
    Czekam na więcej zgłoszeń z niecierpliwością i oczywiście zachęcam! Fajnie tak pogłówkować co i jak przerobić, żeby było inaczej i trzymało się kupy :)
  • Opcje
    kreatorakreatora Posty: 7,255 Member
    Ja grzebie sie w tej fabryce jak najbardziej bo to fajne wyzwanie, nie wiem jak wygladala dokladnie wczesniej bo sciagnelam na parcele bez wyposazenia - wywalanie po sztuce tego co tam nasz mistrz napakowal, troche by trwalo :) Ale jednoczesnie wykanczam druga chate - tam tez wnetrze mi zostalo i skacze z jednego do drugiego XD
    No i gram - uwielbiam kluby! Bo rozrywki mi trzeba po tym meblowaniu plus dokanczam moja nieszczesna historie bo znalazlam przeniesione omylkowo do archiwum fotki, ktore myslalam, ze zginely. Jak do tego dodac real - to zywcem nie wiem kiedy ten przemysl skoncze, Ale elewacje juz mam XD wiec nadzieja jest :)
    Moj EA id w Galerii kreatora
    Champion on EA AHQ
  • Opcje
    WatashiwaraissaWatashiwaraissa Posty: 111 Member
    edytowano września 2016
    Ja również zabrałam się za realizację tego wyzwania :) Mam już pomysł, na co tą fabrykę przerobić, ale... No właśnie, teren zewnętrzny praktycznie jest, ale jak zwykle u mnie jest problem meblowaniem i dekorowaniem wnętrz (architekt wnętrz byłby ze mnie zapewne słaby :D). Cóż, zobaczymy, co mi z tego wyjdzie, póki co trzymam kciuki za wszystkich, którzy podjęli się tego zadania, a co! :)

    _
    Origin ID: Watashiwaraissa
    Origin ID: Watashiwaraissa
    'Let me show you the world in my eyes.'
  • Opcje
    kate_lupkate_lup Posty: 110 Member
    Witajcie :)
    Podjęłam wyzwanie, pobrałam parcelkę i już w niej dłubię. Nie potrafię sobie sobie jednak poradzić z jedną rzeczą, mianowicie ze "stertami śmieci". Nie umiem ich usunąć z parceli. Czy ktoś mógłby mi pomóc? Byłabym ogromnie wdzięczna.
  • Opcje
    SimDelsSimDels Posty: 3,201 Member
    edytowano września 2016
    @kate_lup najlepiej wejść na parcelę z dowolnym simem (opcja "odwiedź" w trybie mapy) i wtedy zleć simowi posprzątanie parceli (klikając na śmieci w trybie życia) :)
    Fajnie,że spróbujesz przerobic fabrykę, pozdrawiam :)
    @Watashiwaraissa - wspaniała praca! Ciekawy pomysł z roślinnością na dachu, bardzo fajne wnętrza min SPA i stateczek w basenie jak tu jak wisienka na torcie.Dzięki!
  • Opcje
    kate_lupkate_lup Posty: 110 Member
    edytowano września 2016
    @SimDels, dziękuję :). Tak zrobiłam, śmieci znikły, a ja prawie skończyłam. Jeszcze tylko ogarnę robienie fotek i gotowe :).

    Moja interpretacja to rezydencja mieszkalna.

    kj57tm4q8tzw.png
    fgnrr3y1dfiv.png
    s2zs1cvsrj1s.jpg
    xonl2p3vk4lw.jpg
    219yordef7z7.jpg

    Dziękuję za zabawę :).




    Post edited by kate_lup on
  • Opcje
    SimDelsSimDels Posty: 3,201 Member
    edytowano września 2016
    Piękna praca @kate_lup świetny pomysł z rezydencja i piękne wykonanie, zwłaszcza pomysł z fajnie przeszklonymi szklarniowymi budynkami z dawnych magazynów jest tu świetny. Superowo ten budynek wygląda. Dzięki wielkie, wspaniała praca!
  • Opcje
    QuiteIzzzyQuiteIzzzy Posty: 295 Member
    edytowano września 2016
    Próbowałam się zmierzyć z twoją zrujnowaną fabryką, @SimDels, ale powiem ci, że to wcale nie takie łatwe. Nie jestem przyzwyczajona do tak wielkich budowli.^^'
    Od razu przyznaję, nie skończyłam jeszcze. Ale pokażę kilka zdjęć, bo w trakcie tej przebudowy wpadłam na inny nieco pomysł i teraz jestem rozdarta i nie wiem co dalej.

    Mój pierwszy pomysł to budynek z restauracją na parterze i wszelkimi rozrywkami na piętrach. Nazywa się "Biała Róża". Całość miała być industrialna ale nowoczesna i dość minimalistyczna.

    Widok ogólny:

    5uwe9jre2abm.png

    Przed wejściem jest basen, napis na dnie zostawiłam jak w oryginale.

    3h42ggfgt05b.png

    W tym budynku przy basenie zrobiłam bar.

    5odcjzl9yewy.png

    Na parterze jest restauracja serwująca molekularne potrawy.

    aiiy5p3c4dh3.png

    Na pierwszym piętrze jest klub nocny.

    8ooruvjkkl9v.png

    A na ostatnim jest salon gier.

    1xnqw37wa6h7.png

    A ten widok rozwalił mnie zupełnie. xD
    Nie zagospodarowałam jeszcze tyłów, są tam chaszcze i ten mały basenik z toksycznym ściekiem. I co robi kelner eleganckiej restauracji zaraz po przyjściu do pracy? Idzie się wykąpać w toksynach. Chyba chce zostać Spidermanem xD

    sc72gy5n3yv9.png

    No i to na razie tyle. Jak dojdę do realizacji mojego drugiego pomysłu, to tu wrzucę co nieco.

    I'm not totally worthless, I can be used as a bad example.

    OriginID: QuiteIzzzy

    Zapraszam do poczytania o wyzwaniu: Wielka Przebudowa
  • Opcje
    SimDelsSimDels Posty: 3,201 Member
    edytowano września 2016
    :D Świetne! Bardzo fajny pomysł z przeszkleniem ściany frontowej wygląda to na prawdę ciekawie i zmienia budynek choć pozostawienie innych 2 okienek na górze plus dachy i szachulce sprawia, że to wyraźnie ten sam budynek i teraz ma ciekawy klimat łączący mocno nowoczesne klimaty ze starszymi. Salon gier to tez bardzo ciekawy i nowy pomysł przy te zabawie, nikomu nie będzie się tam nudzić.
    Ostatnie foto mnie też rozbroiło :D Piękna praca czekam niecierpliwie na finisz :)

    Ps: W razie kilku różnych pomysłów na ten budynek możecie prezentować tu więcej niż jeden budynek ale dobrze byłoby do galerii wrzucić tylko po jednym z którego będziecie najbardziej zadowoleni.
  • Opcje
    SimDelsSimDels Posty: 3,201 Member
    Fantastyczna praca ! Bardzo oryginalny pomysł by odświeżyć fabrykę w taki sposób, podoba mi się bardzo takie zestawienie słodkości z surową cegłą czy zachowanymi rurami to tak jakby zrobiono ze starego budynku centrum mangi czy lunaparkowo-bajkową parcelę ze słodkościami.
    Niesamowity pomysł i wykonanie @nolcanol ! Powiększone ciacha są tu jak miniatura całego zamysłu bo cała fabryka jest jak słodki tort bardzo podoba mi się Twój pomysł. Dzięki wielkie!

    Zabawa miała nie mieć terminu jednak dla pewnego ułatwienia i uporządkowania proponuję termin umowny do końca października, po tym czasie każdy uczestnik zabawy otrzyma symboliczną nagrodę do swojej gry ;)

  • Opcje
    PabloPablo Posty: 1,881 Member
    Michale dałeś naprawdę trudne a zarazem bardzo ciekawe wyzwania. Jest tyle fajnych prac a ja wciąż się motam i nie mam pomysłu na przeróbkę tej fabryczki(już trzy razy burzyłem parcelę bo to co zrobiłem miało się nijak do tych wszystkich pracy). Nie wiem czy uda mi się coś wykombinować do tego terminu jaki podałeś, mam totalną pustkę jak to przerobić :(
    Nick na orgin: pawel0674
    twitter.com/Pawe60835471
    ax2bcah90lb6.jpg










  • Opcje
    QuiteIzzzyQuiteIzzzy Posty: 295 Member
    Nie martw się @Pablo, ja mam podobnie. Zaczęłam przebudowę jakiś czas temu, ale nie mogę dokończyć. Obecnie z braku czasu. Ale też trochę z braku zdecydowania, bo mam dwa różne pomysły. Dobrze, że Dels nie dał żadnego deadline'u, bo byłoby ze mną krucho.^^'
    I'm not totally worthless, I can be used as a bad example.

    OriginID: QuiteIzzzy

    Zapraszam do poczytania o wyzwaniu: Wielka Przebudowa
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Return to top