Poradnik -Jak zresetować i usunąć cc ze stroju kąpielowego sima w TS4

waniSimswaniSims Posty: 1,300 Member
edytowano lipca 2017 w Dyskusja ogólna

Witam! Wielokrotnie spotkałam się z tym ,że simy kąpiąc się generują strój do kąpieli z pobieranego cc. W grze bez cc też taka sytuacja może się zdarzyć szczególnie po aktualizacji ingerującej w CAS. Przyczyna tego jest banalna w przypadku cc i bierze się z niewłaściwego obrabiania i oznaczania siatki przedmiotu w S4S i blenderze w czasie przypisywania domyślnego zastosowania pliku . Tematy techniczne zostawiam dla siebie .

Sposób na pozbycie się ubrań pod prysznicem nie jest do zrobienia kodem bo takiego nie ma :) Strój nagi w grze miał być ukryty i nikt nie miał zaglądać simom pod ubrania - pod , którymi nic nie mają . Szczegóły anatomiczne sim mieć będzie po pobraniu odpowiedniej skóry i przypisaniu jej do stroju kąpielowego. Z forum wiem ,że wiele osób korzysta z modu na cenzurę i po zadziałaniu modyfikacji widzi sima w butach , akcesoriach i włosach cc .

Metoda jedyna to MC Command Center , który pobieramy z linku :smile:
https://deaderpoolmc.tumblr.com/
Mod na cenzurę tu...
http://modthesims.info/download.php?t=533172

Instalacja MC Command Center


Pobieramy plik z linku . Tworzymy na pulpicie folder z taką samą nazwą MC Command ( możemy dopisać datę wydania , bo modyfikacja jest często aktualizowana )
Przenosimy spakowane archiwum do utworzonego folderu, i wypakowujemy . Przenosimy utworzony folder do lokalizacji domyślnej
Komputer/ Dokumenty/ Electronic Arts / The Sims 4 / Mods . Włączamy grę i wchodzimy w zapis . Powinno pojawić się powiadomienie , że MC aktywowało się i pracuje . W razie braku takiej informacji otwieramy okno konsoli i wpisujemy MC_help , żeby sprawdzić czy dobrze zainstalowaliśmy moda . Modyfikacja ta jest pisana pod najnowszą aktualizację i nie będzie działać na piratach i nieaktualizowanych grach .
Ważne

Jeżeli ktoś nie chce mieć MC w swojej grze musi oczyszczanie stroju kąpielowego wykonać jednorazowo . Zrobić zapis , wyjść z gry i wyjąć MC z Mods, zostawiając go sobie jednak w razie ubrania się sima czyściocha do kąpieli w kurtkę i kozaczki ;))



Kolejność działań ))


1.Klikamy na sima i wybieramy interakcję w , której sim jest nago ( kąpiel , kąpiel w wannie z hydromasażem , bieganie nago itd ). Pauzujemy grę i klikamy na sima . Wybieramy MC Centrum Dowodzenia.
2. Kolejno wybieramy zakładkę MC Garderoba.
3. Następnie / Polecenia stroju /Wyczyść stroje
4. Sim lub simka nie powinien już mieć na sobie cc
5. Możemy to zapisać .. klikamy jeszcze raz na sima lub simkę i wybieramy ponownie MC
6. Zapisanie stroju aby go można było skopiować
klik na sima MC Centrum Dowodzenia/ MC Garderoba/ Polecenia stroju/Zapisz strój

W ten sposób zapisany strój możemy potem skopiować na dowolnego sima w mieście )) Wystarczy kliknąć na MC Garderoba / Polecenia stroju / Wczytaj strój


Nowo wygenerowane simy będą też musiały przez takie czyszczenie przejść . Ja nie ustawiam nigdy ubrań przypisanych do kategorii ze względu na aktualizacje gry i dużą ilość nowych simów generowanych przez grę . Działa ten sposób zawsze . Liczę ,że komuś się przyda mój skrótowy poradnik.
W ten sposób możemy sprawdzać ubrania wszystkich simów w grze wystarczy kliknąć na przechodnia w czasie gry i wykonać powyższe kroki .

Pozdrawiam serdecznie i miłej gry :)
Aktualizacja poradnika 09.07.2017 w wolnej chwili dorzucę fotki ))
Post edited by waniSims on

Komentarz

  • Opcje
    AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    Dzięki serdeczne. Jak jeszcze byś kiedyś pokusiła się o całe tłumaczenie mc commandera, to byłabym happy. Niby czytam ze zrozumieniem, ale w większości wypadków nie wiem, co się może stać, gdy kliknę tu czy tam i czasami jest to szkoda nieodwracalna. Tak niechcący skróciłam nogi mojemu sztandarowemu Simowi. Nie zapisałam wartości, która pokazała się po otworzeniu okna, a po kliknięciu znikł ciąg cyfr który tam był, więc wpisałam "na oko"... :(
  • Opcje
    M3lcikM3lcik Posty: 621 Member
    Też mam problem z tłumaczeniem sobie tego moda :( Połowa to jest klikana "na oko" stąd mam dziwne małżeństwa, wszędzie poupychanych po domach bezdomnych o takich samych nazwiskach i po 5 dzieci w każdym domu XD Na szczęście po aktualizacji modu nic bardzo już nie ruszałam i się trochę uspokoiło.

    @waniSims a jak usunąć bluzkę gdy Simka się kąpie? Ustawiłam modem by przed BB Simy się rozbierały i faktycznie się rozbierają ale moja Simka przywdziewa wtedy bluzkę z CAS tak samo podczas kąpieli :(
    Tylko wariaci
    są czegoś naprawdę warci

    Moja Galeria
    arlenap89.tumblr.com
    ID: M3lcik
  • Opcje
    waniSimswaniSims Posty: 1,300 Member
    edytowano listopada 2016
    @M3lcik zrób dokładnie według poradnika, musisz wyczyścić to cc i zapisać ;) Potem można ten zapisany strój wczytywać innym simkom)) Dokładne tłumaczenie jest na MTS, trzeba pootwierać wszystkie spoilery i uruchomić tłumacza google )) W wiele opcji nie trzeba wchodzić bo można sobie dziwne wartości poustawiać , ja najczęściej jak gram tłumaczę sobie telefonem robiąc zrzut monitora haha )) W sklepie Play pobierz sobie tłumacz Google albo tłumacz Microsoft Translator :) Skórę ze szczegółami anatomicznymi musisz pobrać z mało grzecznej strony http://sexysims.info/download.php?t=175472 bo będziesz miała Kenów i Barbie ))

    @Alicja tłumaczenie moda jest na MTS ja nie znam na tyle angielskiego , aby podjąć się próby przetłumaczenia modyfikacji .Po każdej aktualizacji MC ma trochę inny tekst i opcje . Mój sposób tłumaczenia to telefon i dobry tłumacz w ręce tak jak napisałam to powyżej ))) Pozdrawiam ciepło ;) :)
  • Opcje
    AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    Wani - ja przetłumaczyć przetłumaczę, tylko co z tego, kiedy nie ma przykładów do każdego polecenia. Co czym uzyskujemy. Co daje zmienienie wartości na taką lub taką. O to mi chodzi :(
  • Opcje
    waniSimswaniSims Posty: 1,300 Member

    @Alicja ok w wolnej chwili przygotuję coś na kształt poradnika z tłumaczeniem i szczegółowym wyjaśnieniem co i jak klikać w modyfikacji :) Pozdrawiam Cię serdecznie ))
  • Opcje
    AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    :) Dzięki :)
  • Opcje
    kreatorakreatora Posty: 7,255 Member
    edytowano sierpnia 2017
    @waniSims Wani sloneczko prosze wytlumacz mi jeszcze raz jak krowie na miedzy, JAK wyczyscic te cholerne klubowe stroje. Tym razem sim normalnie stworzony do gry - nie zapisywany z gry i bum mam ten sam blad co poprzednio o ktorym Ci wspominalam. Zaczyna sie mityng i tym razem CALE towarzystwo klubowe jest w jakis cholernych. ohydnych ciuchach. I tak jak poprzednio - klikniecie na plecenie zmien stroj pokazuje w tabelce, ze goscie maja na sobie jak najbardziej wybrane w CAS gacie do kapieli . Ale oni ich nie maja! Moj ma na sobie spodnie od garnituru!, a panienka kiecke! Dobrze, ze nie helm! Czyli moge klikac ile wlezie na ten stroje z CAS i nic z tego nie wyniknie. To samo dotyczy innych czlonkow klubu - wszystko simy z aktywnych rodzin. Nawet jesli zapisane w grze to na pewno nie byly zadnymi czlonkami klubu na tym etapie swojego zycia gdy ich zapisywalam , bo specjalnie omijalam te opcje jak tyfus, ale ich ladne stroje dobrane w CAS znikaja gdy sa na spotkaniu . A gdy spotkanie sie konczy - przebieraja sie tak jak powinni wygladac .
    Pisalam do Cinrit ale ona nie ma pojecia jak to naprawic - niby ze powinnam dobrac stroje klubowe. OK moge wybrac takowe, ale to jest tylko jedna odmiana stroju w tej opcji - a co jak sim na spotkaniu sie przebiera w sportowe albo do plywania? Od razu mam dobrac stroj klubowy kapielowy do wszystkiego?
    W koncu moze latac w kapielowych gatkach po biezni - l;epiej niz w szlafroku, bo znow mam te opcje sportowy = szlafrok na spotkaniu klubowym.
    Ja wiem ze to sporo roboty wyczyscic to MC - ale jak powinnam to zrobic? Na spotkaniu klubowym? Poza spotkaniem wszystko jest OK. Zreszta teraz mi sie juz wszystko poplatalo - skleroza. Czy dodac kolejno wszystkie stroje do czarnej listy - codzienny to jest zgroza co ona ma na sobie. Potem polecenie stroju wyczyscic stroj i dobrac mu nowy stroj w MC?
    6 czlonkow klubu.. i kazdy ma trzy ubrania do naprawy, ja sie zabije XD
    PS Blad wystepuje zarowno podczas pobytu w SPA jak i na kazdej innej parceli lacznie z prywatna.
    Moj EA id w Galerii kreatora
    Champion on EA AHQ
  • Opcje
    waniSimswaniSims Posty: 1,300 Member

    @kreatora Ela poradnik jest aktualny )) Wyczyść stroje jak wskoczą w te szlafroki )) ...i zapisz te prawidłowe , które chcesz mieć ))

    1.Klikamy na sima i wybieramy interakcję w , której sim jest nago ( kąpiel , kąpiel w wannie z hydromasażem , bieganie nago itd ). Pauzujemy grę i klikamy na sima . Wybieramy MC Centrum Dowodzenia.
    2. Kolejno wybieramy zakładkę MC Garderoba.
    3. Następnie / Polecenia stroju /Wyczyść stroje
    4. Sim lub simka nie powinien już mieć na sobie cc
    5. Możemy to zapisać .. klikamy jeszcze raz na sima lub simkę i wybieramy ponownie MC
    6. Zapisanie stroju aby go można było skopiować-
    klik na sima MC Centrum Dowodzenia/ MC Garderoba/ Polecenia stroju/Zapisz strój

    Ja wiem,że nie używasz cc ale te wdzianka też powinny się wyczyścić ...ponieważ masz CMARA aktualnego powinien ustawić się jako skin default .Nigdy tak nie miałaś więc myślę ,ze to bug po aktualce ))) Zrób zebranie klubu i zastosuj to do wszystkich a potem zapisz te stroje )))
  • Opcje
    kreatorakreatora Posty: 7,255 Member
    @waniSims
    Rozwiazanie bylo banalnie proste i bylo w opcjach gry. Oczywiscie to co wyzej nie zadzialalo. bo po poleceniu wyczysc stroj gra zawiadamiala cala zdumiona, ze tam nie ma niczego do czyszczenia XD i stroj sie nie zmienial.
    Ani Ty ani ja nie wiedzialysmy o tym , ze stroje klubowe mozna bowiem zmieniac tylko w spejalnym CAS klubu na manekinie. .
    Tam jest taki znaczek na dole po prawej stronie na panelu klubu. I pisze jak byk stroje klubowe. Jak sie w to kliknie to bedzie panel na ktorym wybieramy albo kobiete, albo mezczyzne albo dziecko. I po kliknieciu na ten wybor przenosi nas do CAS z manekinem , ktorego ubieramy jak nam pasuje. Jak ubierzemy faceta , to zatwierdzamy i znow wlazimy w to i wybieramy kobiete.
    No i nareszcie czlonkowie mojego klubu nie lataja w szlafrokach po biezni XD
    Myslalam ze wiem wszystko o klubach ale sie okazalo, ze nie do konca.
    Te info jest dla tych co napotkaja taki problem jak moj.
    Moj EA id w Galerii kreatora
    Champion on EA AHQ
  • Opcje
    waniSimswaniSims Posty: 1,300 Member

    @kreatora ... haha najprostsze rozwiązania są najlepsze )) Nie grałam klubami na tyle żeby to wiedzieć , dzięki za info ))
    Miłego klubowania ;)
  • Opcje
    AmaileAmaile Posty: 6 Member
    @waniSims Przepraszam, że zawracam głowę, ale mam problem... Tak jak Twoim w poradniku pobrałam to MC Centrum Dowodzenia i dodatkowo zastąpiłam mój dotychczasowy kod na cenzurę Twoim. Moja simka poszła się myć, wykonałam polecenia 1-3. A tu nagle moja simka nie ma nie tylko ubrania, ale i ciała! Podczas kąpieli są tylko nogi i latająca głowa... I szczerze mówiąc zaczęłam szukać sposobu jak to odwrócić i coś kliknęłam i wyświetliło się, że ten "strój" został przypisany do mojej simki... I serio nie wiem co mam z tym teraz zrobić... Oczywiście mogę odinstalować i zainstalować ponownie grę, ale mam sporo modów na stroje, fryzury i meble w stylu rococo, a zgromadzenie ich zajęło mi sporo czasu... Dodam jeszcze, że problem występuje tylko u 2 z 3 dorosłych simek z jednej rodziny. U facetów nie ma tego problemu... Proszę o pilną pomoc.
  • Opcje
    Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member

    @Amaile - waniSims od dłuższego czasu nie ma na forum...może kiedyś się pojawi. :)

    Zanim to nastąpi, sprawdź wszystkie CC oraz mody, jakie masz w grze. W międzyczasie było parę ważnych aktualizacji i wiele CC oraz modów nie zostało zaktualizowanych.

    Rekolory mebli tworzone na starych meshach nie były aktualizowane, gdyż do nich nie można dodać nowych slotów, jak również wiele modów nie było aktualizowanych - i to one mogą powodować konflikt.

    Przy okazji dodam, iż tzw. dodatki do skinów (elementy ciała) często powodują opisane przez ciebie błędy.

    Najlepszy sposób sprawdzenia CC oraz modów"

    1. Wyjmij folder Mods z cala zawartością na pulpit komputera.
    2. Włącz grę (gra automatycznie utworzy nowy folder Mods)
    3. Partiami (po kilka) wkładaj mody/CC do nowego folderu Mods i sprawdzaj jak gra się zachowuje, aż do momentu, gdy znajdziesz winowajcę.

    Po sprawdzeniu i usunięciu z gry wadliwych CC lub/i modów, na pewno nie będziesz musiała na nowo jej instalować.


    Pozdrawiam. :)

  • Opcje
    AmaileAmaile Posty: 6 Member
    @Danuta720 - bawiłam się w przerzucanie modów do 2 w nocy i udało się. Zaczęłam od tych najnowszych modów i znalazłam. Teraz w nowych rodzinach już jest normalnie, ale niestety w tej opisanej wcześniej przeze mnie rodzinie zmieniło się tylko tyle, że te 2 simki zamiast w ciuchach z CAS kąpią się w staniku i majtkach (tych, które autorzy gry im przypisali, gdy nie mają ubrań), ale cóż... Chyba po prostu będę musiała stworzyć tą rodzinę ponownie...

    Dziękuję za pomoc. :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Return to top