Poradnik-Prosty recolor wykonany w Paint.net i Sims 4 Studio

waniSimswaniSims Posty: 1,300 Member
edytowano lipca 2017 w Dyskusja ogólna
Przedstawiam poradnik jak wykonać prosty recolor w darmowych programach , które może mieć każdy -Paint.net i Sims 4 Studio.Technika wykonania własnego recoloru jest prosta w skrócie chodzi o to aby skleić ze sobą dwie warstwy obrazu nad siatką obiektu. Jest dużo technik opracowanych przez fanów tej gry ale ten wydaje mi się najprostszy i najszybszy .Poradnik napisany jakiś czas temu a teraz wyciągam go na ogół , ponieważ nie każdy przeszukuje kąciki od podstaw ))Programy te trzeba aktualizować , więc proszę sprawdzać czy są jakieś dostępne :) Obecne linki są aktualne .Zrzuty są robione w starszej wersji programu ale technika pozostaje niezmieniona :) programu nauczyłam się na podstawie poradników na YT polskich i angielskich i doszłam metodą prób i błędów jak zrobić np szczeniaki na bluzce :) W trakcie tworzenia recoloru można dodać napis , stworzyć nowe włosy zmieniając saturację koloru bazowego i wiele innych fajnych rzeczy odkryć :) Zapraszam do zabawy i miłej gry :)

1 Pobierz program S4S po zalogowaniu się na stronie Sims 4 Studio ;)
http://sims4studio.com/thread/1479/sims-studio-harmony-community-tested

2 Pobierz program Paint.net :smile:
http://www.getpaint.net/download.html

3 Otwórz program S4S poczekaj , aż program zakończy indeksowanie . W ustawieniach zmień język na polski ;)

bbayfcn2qsf2.png

4 W menu głównym ustaw nazwę twórcy :smile:

4dan002uwfpc.png

5 Kliknij CAS i poczekaj na załadowanie wszystkich elementów .

c5vjzwvhwei8.png

6 Uzupełnij górny panel zakładek . Zaznacz płeć , wiek oraz typ cc ))

w1cuo4suly6x.png

7 Po wybraniu obiektu kliknij next -następny i zapisz na pulpicie tak jak chcesz ))

v5ofgda2973j.png

6ikmcviqx6am.png

8 Po zapisaniu otwiera się S4S . Musisz kliknąć eksport i zapisać plik na pulpicie ;)Zminimalizuj program .
h4rds9k70gjc.png

9 Otwórz wyeksportowany plik za pomocą Paint.net . Kliknij PPM na plik i wybierz Paint.net ;))

i2zsspi61hys.png


10 Stwórz nową warstwę w Paint.net . Kliknij warstwy -dodaj warstwę. Zminimalizuj program Paint.net .

9enymz8kna0x.png

11 Poszukaj ciekawego wzoru w Google w formacie jpg a jeżeli chcesz aby był widoczny tylko obrazek szukaj z transparentnym tłem :) po znalezieniu zapisz na pulpicie.

12 Otwórz ponownie pełne okno Paint.net i wybierz warstwy -importuj z pliku i kliknij na wybrany obrazek zapisany na pulpicie w formacie jpg .Obraz otworzy Ci się w programie nad siatką . Przeciągnij i upuść nad siatką tak aby całkowicie ją przykryć .

r0o98yvh204d.png

13 Kliknij warstwy-właściwości warstwy i przesuń pasek Krycie tak ,żeby warstwa pierwsza była widoczna .

snchib9icbgn.png


14 Dotnij obrazek bardzo dokładnie pokrywając elementy siatki,lub zetrzyj za pomocą gumki górną warstwę :) następnie kliknij -właściwości warstwy i przesuń pasek Krycie z powrotem ;)

lb7zbkw2mhc0.png


15 Zapisz jako PNG na pulpicie w kolejnym okienku dialogowym zaznacz spłaszcz warstwy .

16 Powiększ zminimalizowane okno S4S i kliknij import na pliku , który własnie zrobiłeś .Sprawdź czy nie widać przebarwień na simie , pooglądaj go ;))


za0n6w6zr71r.png


17 Zapisz jako .package i przenieś do folderu Mods , sprawdź w grze ;))

usof4yfe4b60.png

Spódnica powstała na potrzeby poradnika do pobrania tu : http://simfil.es/100896/

Ważne

Pamiętaj ,żeby dokładnie dociąć obraz nad siatką bo sim będzie miał przebarwienia na skórze lub akcesoria w CAS będą się przebarwiać od obiektu rekolowanego . Pozdrawiam serdecznie , miłych kreacji simowych ;)

Aktualizacja: 09.07.2017 ))
Post edited by waniSims on

Komentarz

  • Opcje
    kreatorakreatora Posty: 7,255 Member
    Znakomity poradnik ♥
    Moj EA id w Galerii kreatora
    Champion on EA AHQ
  • Opcje
    Droga Wani Czy mogłabyś napisać jak zmienić kolor bluzki w sim4studio i paint.net . Chciałabym zmienić kolor koszulki na ulubiony żółty.
  • Opcje
    waniSimswaniSims Posty: 1,300 Member
    edytowano marca 2017
    @AgnieszkaAurora krok po kroku według poradnika )) Musisz znaleźć ulubiony żółty i zrobić jak wyżej lub jak ta rzecz jest w barwie pomarańczowej można zdjąć trochę saturacji i będzie jaśniejsza czyli żółta ;))) do punktu 9 jak w poradniku a potem pobawić się kolorami ))
  • Opcje
    Bardzo dziękuję Wani .
  • Opcje
    Pessyl92Pessyl92 Posty: 534 Member
    @waniSims , szybkie pytanie:
    Robiłem tak kiedyś przy łóżkach - zmieniałem kolory pościeli. Lecz w trybie budowania pojawiała mi się kopia łóżka jako zawartość zmodyfikowana (klucz) z moimi kolorami. Wiesz jak połączyć to z istniejącym obiektem, aby recolor był możliwy do wyboru z oryginalnego obiektu, a nie z "kopii"?
    "Każdy człowiek jest jak Księżyc. Ma swoją drugą stronę, której nie po­kazu­je nikomu."
    ~Mark Twain
  • Opcje
    waniSimswaniSims Posty: 1,300 Member
    edytowano marca 2017
    @Pessyl92 zanim klikniesz eksportuj w punkcie 8 musisz dodać miniaturkę ))
    7l7u6vxpy5lc.jpg
    Miniaturę będziesz wtedy miał widoczną tą , którą sobie ustawiłeś z gry -musiałam aż tą kieckę zrobić żeby sobie przypomnieć ))) Tym sposobem będzie widoczny oryginalny obiekt z gry ale z kluczykiem a jak rozwiniesz kolory to będą Twoje rekolory z kluczykiem ;)) Nie wiem jak połączyć rekolory z oryginalną np fryzurą ale myślę ,że to kwestia posprawdzania jak zapisują się obiekty w okienku -miniatura katalogu pewnie trzeba tam wyeksportować plik np mojej spódnicy tylko ten oryginalny z gry ))
    4abe455nkr00.jpg

  • Opcje
    SimDelsSimDels Posty: 3,201 Member
    Świetny i bardzo przydatny poradnik.
  • Opcje
    mycha86mycha86 Posty: 29 Member
    A jak zrobić przy treściach niestandardowych i przy wersji 3.1.2.1
  • Opcje
    Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    edytowano listopada 2018
    @mycha86, tu raczej nikt nie poda ci gotowego poradnika, a tym bardziej do pirackiej gry. A i S4S jest zaktualizowane do najnowszej wersji, gdyż jego twórcy muszą działać zgodnie z prawem. Zatem nic na nim nie zrobisz posiadając starszą wersję gry.

    Tak, czy inaczej oprócz tego programu musisz mieć jakiś dobry program graficzny oraz program do tworzenia CC typu Milkshape, lub Blender.

    23 listopada w tym roku przypada czarny piątek i na pewno gra w sklepach, jak i na Origin będzie po atrakcyjnych cenach. Warto więc kupić oryginalną grę. :)


    Pozdrawiam :)
    Post edited by Danuta720 on
  • Opcje
    mycha86mycha86 Posty: 29 Member
    edytowano listopada 2018
    Danuta720
    Ty tak zawsze? Gdzie napisane że mam grę piracką? Mnie chodziło pobrane dodatki ze stron internetowych i nie udostępnianie ich
  • Opcje
    Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    edytowano listopada 2018
    @mycha86 sorry, pomyliłam się :)

    @Edit , wszystko zależy od tego, co chcesz zrobić. Czy będą to jakieś obiekty z trybu CAS, czy z trybu kupna/budowy. Każdy z nich robi się inaczej i każdy wymaga innych programów.
    Sims 4 Studio bardziej przyda się w tworzeniu obiektów z trybu CAS. Przy niektórych jednak oprócz programu graficznego trzeba korzystać z Blendera.
    Natomiast do tworzenia obiektów z trybu kupna/budowy bardziej przydatny jest Workshop (zamiast Sims 4 Studio), gdyż zawiera więcej opcji potrzebnych przy obiektach wymagających większej ilości slotów oraz cieni.
    Niezbędny jest również dobry program graficzny typu Photoshop, lub bezpłatny Gimp, no i obligatoryjnym programem dla tego typu obiektów jest Blender - program 3D, w którym tworzy się/konwertuje obiekty.

    Jak widzisz, dużo jest tego i do każdej rzeczy, którą chciałabyś zrobić, trzeba by napisać osobny poradnik.
    Ale jeżeli korzystałaś już wczesnej z tego typu programów, to myślę, że je dobrze znasz i sobie poradzisz. :)
    Post edited by Danuta720 on
  • Opcje
    mycha86mycha86 Posty: 29 Member
    Danuta720

    Generalnie chodzi mi o np.mam pobrany jakiś plik z neta ale kolorek mi troszkę nie pasuje(np. do całości wnętrza) i chciałabym sama dla siebie zmienić, głównie chodzi o meble, okna, drzwi itp. rzeczy
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Return to top