Sugestie graczy - Zmiany w The Sims 4

145791026

Komentarz

  • Opcje
    SimAnnaBellaSimAnnaBella Posty: 747 Member
    Bardzo lubię akcesoria ''Ikea urządza dom'' do TS2 - chętnie widziałabym mebelki z Ikei w TS4 :)
  • Opcje
    Karolinaa255Karolinaa255 Posty: 42 Member
    Chciałabym aby nastolatek z wyglądu czymś się różnił od młodego dorosłego :neutral:
    Z45s0sG.png
  • Opcje
    individuelindividuel Posty: 57 Member
    Bardzo chciałabym, żeby w The Sims 4 wprowadzili pianino. Z tego co pamiętam, to pominęli je w The Sims 3, a szkoda. Jest zdecydowanie bardziej ustawne i, moim zdaniem, lepiej pasuje do skromnego domu niż wystawny fortepian.
    Przydałoby się również większe ujednolicenie tekstur. OK, rozumiem, że takie rozwiązanie, jak w The Sims 3 miało zły wpływ na grę, ale czy w takim razie nie można zrobić kilku kolorów, które występowałyby w każdym meblu, oknie czy drzwiach? Bardzo mnie to irytuje, kiedy nie mogę dopasować koloru płotu do schodków, okien do drzwi i tak dalej lub krzeseł do stołu czy do szafek.
    Jeśli chodzi o tryb budowania to fajna byłaby możliwość regulacji wysokości pomieszczeń. Teraz wszystko musi być na tym samym poziomie, co ogranicza pomysły na zbudowanie domu.
    O etapie małego dziecka wiele osób już pisało, ale jako że mi bardzo tego brakuje postanowiłam nadmienić to mimo powtórzenia. Naprawdę sądzę, że twórcy zadowoliliby wielu graczy tworząc nową wersję dodatku "Pokolenia", w której by doszła nowa grupa wiekowa. Nigdy nie myślałam, że zatęsknie za nauką mówienia i korzystania z nocnika. Przy okazji spodziewałabym się powrotu przewijaków z The Sims 2 (głównie jako słodkiego elementu wystroju pokoju dziecinnego :wink: ) i oczywiście spacerówek z The Sims 3 Pokolenia. Szczególnie, że nowy widok otoczenia daje fajną możliwość wychodzenia na spacer z dzieckiem. Oczekiwałabym też nowych zestawów mebli dla dzieci, również niemowląt, bo jeden rodzaj kołysek tak naprawdę w jednym kolorze to trochę porażka. W takich "Pokoleniach" mogłaby też wrócić możliwość zapisania dzieci do prywatnej szkoły, tak jak to było w The Sims 2, że zapraszało się dyrektora i tak dalej. Wtedy moglibyśmy otrzymywać dodatkowy rachunek za czesne w poniedziałek, np. 200 simleonów. Mogłby też wrócić zapisy na zajęcia pozalekcyjne, które kochałam w The Sims 3. Przy okazji mogłaby powstać nowa kolekcja trofeów szkolnych.
    Przydałoby się też nowe zawody. Jestem świadoma, że wszystko przyjdzie w czasie, ale mimo wszystko brakuje innych opcji, bo po jakimś czasie już wszystkie dotychczasowe prace poznaliśmy. Przydałyby się też jakieś bardziej innowacyjne pomysły, które nie występowały w poprzednich częściach. Mogłaby dojść kariera weterynarza (w dodatku Zwierzaki), kariera w turstyce (w jakiejś formie dodatku podróżniczego, zaczynałoby sie np. jako pokojówka/pokojowy, potem recepcjonistka/recepcjonista, a na końcu jakiś specjalisa turystyki miasta czy coś :wink: ), kariera biologa (jakaś botaniczno-zoologiczna-wirosulogiczna). Ucieszyłabym się też z powrotu kariery nauczyciela, wojskowego i samozatrudnienia z The Sims 3.
    I przede wszystkim bardzo bym chciała, żeby częściej dochodziły nowe aspiracje, bo bardzo monotonne robi się spełnianie wciąż tych samyc, których etapy znamy już na pamięć.
    Z takich rzeczy, o których wcześniej już wspominali inni forumowicze to chociażby: więcej tapet i wzorów pokrycia ścian, możliwość stworzenia stawu na własnej parceli i w ogóle szersze możliwości jej edytowania, samochody i garaże (wyobraźcie sobie nowe domy <3 ).
  • Opcje
    @individuel przecież w The Sims 4 mamy pianino. Co do reszty to raczej przyjdzie to z czasem w przyszłych rozszerzeniach do gry :)
  • Opcje
    To co jest w grze to nie jest pianino, tylko fortepian :P Pianina nie ma, chyba że coś przeoczyłam ;)
  • Opcje
    Dagi66Dagi66 Posty: 374
    Ale za to z dodatkiem spotkajmy się mają dojść tzw baseny naturalne, czyli jeziora (Bo chyba o to ci chodzi). Nic nie szkodzi by udekorować taki basen na staw (chociaż zobaczymy na jakiej zasadzie to będzie działać)
  • Opcje
    @Dominika11302 faktycznie ! Mój błąd xD
  • Opcje
    Remi19900Remi19900 Posty: 25 Member
    edytowano września 2015
    Mi brakuje kilku opcji dla budowniczych :) Myślę, że pojawienie się półokrągłych ścian byłoby dość fajne. Przydatne z pewnością byłyby także półpiętra i okna dachowe. Chętnie użył bym także okrągłych schodów czy możliwości utworzenia podestu. Oczywiście zgadzam się, że małe dzieci, podjazdy i samochody to konieczność :smiley:
  • Opcje
    demox1610demox1610 Posty: 116 Member
    W The Sims 4 jest zbyt mały świat, dobrze by było go powiększyć!
  • Opcje
    pitekolinekpitekolinek Posty: 55 Member
    edytowano września 2015
    Mi w The Sims 4 nadal brakuje :/ :
    - Budowania np. ścian lub płotów na krawędziach parceli,
    - Schodów kręconych,
    - Różnicy wzrostu u nastolatków,
    - Możliwości ustalania godziny przyjęcia,
    - Małych dzieci (ale tylko trochę),
    - Wczytywania swoich gier (różnych rodzin) w podobny sposób jak w Sims 3, czyli wybierania zdjęcia rodziny którą chce się grać, a nie tak jak teraz jest lista i są różne dziwne napisy :p .

    Na szybko wymyśliłem tylko tyle ;)
  • Opcje
    Kopiuję moją wypowiedź z innego wątku. Mam kilka swoich przemyśleń odnośnie zachcianek w grze, może już niektóre są to mnie oświecicie. Jeśli chodzi o to co bym chciała w TS4 to: zraszacz jako zabawka ale też świetnie służył do podlewania roślin! nie trzeba było każdego z osobna podlewać a były nawodnione, w czwórce też by się przydało. Drugie coś to uwielbiałam niemowlaczki w trójce, można było dać im pluszaka do snu żeby mieli lepszy sen, później raczkowały, bawiły się, uczyły a w 4 same smutne bobaski w kołysce. Auta też by mogły jeźdźić ;) Miałam jeszcze kilka pomysłów ale zapomniałam. Kiedyś dopiszę. Pozdrawiam!
    A jeśli mogę ponarzekać to kocham TS3 za to że mogę bez ładowania włączać mapę miasta i przemieszczam się po całym miasteczku, uprawiam jogging i po prostu spotykam innych simów na chodniku. Przez ekrany ładowania tylko siedzę w domu, ile można.. Ech. Czy to kiedyś się zmieni?
  • Opcje
    kreatorakreatora Posty: 7,255 Member
    edytowano września 2015
    @individuel
    możliwość stworzenia stawu na własnej parceli
    Mozna stworzyc staw na wlasnej parceli jesli chodzi Ci o staw z rybami. Stawy z rybami znajduja sie w buydebug - wejscie kodem bb.showhiddenobjects i wpisac w wyszukiwarke buydebug . Stawy wygladaja tam jak plaskie owale z jakims zielskiem. Jest ich chyba 4 rodzaje
    Moj EA id w Galerii kreatora
    Champion on EA AHQ
  • Opcje
    individuelindividuel Posty: 57 Member
    @kreatora - dzięki za podpowiedź, ale chodziło mi o takie stawy jak z The Sims 3, których kształt można było regulować :wink:
  • Opcje
    1. Wiek: małe dziecko. Kiedy pierwszy raz zagrałam w TS4, trochę rozczarowało mnie to, że po postarzeniu niemowlęcia wyskakuje z kołyski dziecko w wieku szkolnym.
    2. Tworzenie własnych kolorów obiektów. Ta funkcja według mnie jest bardzo przydatna w CAS'ie, bądź kiedy urządzamy dom naszych simów. Nie byłoby wtedy żadnych problemów w dopasowaniu do siebie przedmiotów.
    3. Więcej budynków publicznych w mieście. np. ratusz, księgarnie, restauracje itd.
    ~Camilles
  • Opcje
    Anna_vel_annAAnna_vel_annA Posty: 3,173 Member
    mnie się marzy więcej rozrywek w domu skoro światy są zamknięte, ogólnie.. ileż można gotować? ;)
    h6shak8bpgow.jpg

  • Opcje
    bubu53bubu53 Posty: 580 Member
    To i ja dołożę swoje wywody... ;)
    - małe dzieci, głupio wygląda jak z kołyski nagle wyłazi taki wielki...
    - moveobjects on
    - szybki kod na natychmiastowe zaspokojenie potrzeb simów (typu maxmotives)
    - samochody... jednak fajnie wyglądał garaż i jakieś super autko.
    - cmentarze
    - edycja terenu
    No... to takie których często mi brak.
    MOJA GALERIA - CLAUDIOVA

  • Opcje
    Anna_vel_annAAnna_vel_annA Posty: 3,173 Member
    edytowano października 2015
    @bubu53 na niektóre już mogę pomóc :)

    - bb.moveobjects już działa od dawna tylko trzeba wpisać: testingcheats true / ENTER a potem kod: bb.moveobjects / ENTER i już!

    - szybkie kody, po wpisaniu kodu: testingcheats true kliknij klawisz SHIFT i na skrzynkę pocztową sima prawym przyciskiem myszy, wyświetli się menu, po lewej stronie masz opcję zaspokój potrzeby świata - wszyscy mają wtedy wszystko na zielono :)

    - samochody można powiększać za pomocą kombinacji klawiszy: SHIFT i ] (obok klawisza P - otwierający [ pomniejsza wcześniej powiększone przedmioty, zamykający ] powiększa, nie wszystko da się powiększyć, ale ostatnia aktualizacja powiększa nawet dywany), przedmiot trzymasz myszką, klikasz SHIFT ] i puszczasz przedmiot, ląduje na powierzchni powiększony

    - cmentarze robi się samemu, gdy uruchomisz kod: bb.showhiddenobjects a następnie w menu lewym dolnym w wyszukiwarce z lupą wpiszesz: DEBUG - ukażą się wszystkie ukryte obiekty z gry, wtedy ponownie wyszukujesz: nagrobek i ustawiasz sobie ile chcesz i gdzie chcesz, możesz sama jakiś wybudować :)

    Pozdrówki!
    h6shak8bpgow.jpg

  • Opcje
    -Magda--Magda- Posty: 270 Member
    @Anna_vel_annA przed wpisaniem bb.moveobjects nie trzeba wcześniej czegoś wpisywać.
  • Opcje
    bubu53bubu53 Posty: 580 Member
    @Anna_vel_annA dziękuje za porady :)
    Myślałam, że do bb.moveobjects trzeba coś dodatkowo pobierać i to u innych graczy nie zawsze działa temu nie korzystałam.
    Samochody natomiast nie chce jako dekoracje, ale żeby wiozły na imprezę do sąsiadów lub do pracy... i tak jak w dwójce żeby były te podjazdy typowo pod ulice.
    Co do potrzeb to wiem, znam ale mi to działa tylko tymczasowo i za każdym razem muszę powtarzać komendy od nowa... ;)
    Wiele idzie zrobić ale właśnie SAMEMU - a od tego powinni być twórcy gry, a nie gracze na własną ręke.

    A czego oczywiście w podstawce nigdy nie było ale bardzo czekam na Pory Roku i mam nadzieję, że nie będą okrojone z atrakcji jak reszta...


    MOJA GALERIA - CLAUDIOVA

  • Opcje
    3runetka3runetka Posty: 1
    edytowano października 2015
    Chciałabym, żeby Maxis dodało:
    1. Samochody
    2. Pory roku
    3. Znaki zodiaku
    4. Zwierzęta
    5. Większą ilość etapów życia np. przedszkolak
    6. Możliwość "wyciągania" dziecka z kołyski tak jak w The Sims 3
    7. Laptopy
    8. Ładniejsze wzory tapet i firanek
    9. Więcej okien
    10. Wybór wzrostu sima
    11. Możliwość ustawiania na półkach większej ilości rzeczy
    12. Więcej atrakcji, np. piłka nożna, siatkówka, koszykówka...
    13. Możliwość słuchania muzyki przez MP3
    14. Zajęcie typu youtuber
    15. Złodziei (wiem, że to by utrudniało grę, ale jest to symulator życia, więc...)

    No, dużo tego jest... Ale naprawdę takich rzeczy mi brakuje
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Return to top