Piękne światy do pobrania za darmo

1131416181925

Komentarz

  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    Naprzeciwko jest mój drugi ulubiony dom. Podoba mi się zakątek na końcu ulicy gdzie jest ulokowany.
    Z racji że było mało wnętrz to go pokażę w środku. :wink:

    0rq8smcigcdu.jpg

    8nox0bkazwso.jpg

    6uvwliiin4ct.jpg

    Dalej jest dom mieszkalny na rogu i pralnia z przeszkloną ścianą.

    g8blbrgpbbn2.jpg

    Kościół i cmentarz w centrum miasta. Tak trochę dziwnie.

    vfud2g7ys0e9.jpg

    Kościół w środku.

    6ng7w82oqoao.jpg

    Księgarnia i spożywczak.

    8gia1u7xxwmd.jpg

    Inne budynki.

    knctsa4f3vo4.jpg

    bsd0x79kzh0p.jpg

    30ow0clejs7c.jpg

    Poniżej jest baza wojskowa (to z wieżyczką) oraz restauracja (to po prawej).

    smpps78og2hr.jpg

    mfdqlg8j1a3n.jpg

    Centrum biznesowe jest oddalone od miasta i znajduje się przy tartaku.
    Tartak został pomysłowo zrobiony.

    5lsz285l7dp6.jpg

    ycpupszasabo.jpg

    Park nad rzeką.

    h6xqm58hgp9o.jpg

    Chatka nad rzeką.

    l9xcx0ekhrkl.jpg

    Kubistyczne ruiny.

    rikyw4k1vrtg.jpg
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    Kolejne spore domy.

    hneobgden2s4.jpg

    cq5s2v6ww6yy.jpg

    l3ml62bc4l6y.jpg

    Najbardziej spodobał mi się ten dom. Jest nad jeziorem.

    nv3xgi7j6vho.jpg

    Mieszka w nim Karolina ze swoim synkiem. Miasto jest zaludnione jakby co.

    ioj69dfzaxix.jpg

    O ile dobrze pamiętam, to odziedziczyła go po dziadku.
    Chyba niedawno się wprowadziła bo w jadalni są jeszcze skrzynki.

    kpibj003z5cd.jpg

    yz1ti3z88g4x.jpg

    zk5kpytuuch7.jpg

    v6y4pmn3fi8u.jpg

    Polecam to miasto. Jest nawet lepsze niż Cladbridge-on-Stowe o którym wspomniałem na początku.
    Kilka widoczków poniżej.

    jddvrq6cyzov.jpg

    5ndblpb586qf.jpg

    q0ip8kchfbo7.jpg

    Szczególnie ładnie wygląda zimą.

    iukafsl9omzi.jpg

    naguqsl14cib.jpg

    0uv6f871gtmu.jpg

    lzl301l1mvyt.jpg

    2ndhcgwq3sm8.jpg

    To tyle. :wink:
  • Opcje
    SimDelsSimDels Posty: 3,201 Member
    edytowano stycznia 2018
    Bardzo dobrze zrobiony świat, oddaje realia Wysp chyba dośc dobrze ;mamy typowe szarobure domy z kamienia mające swój urok a nawet ruiny (klasztoru?) czyli nawet trochę Szkocja się zakradła chyba no i te charakterystyczne poletka. Świetna realistyczna zabudowa nie udziwniona nie przełądowana wewnątrz. Fajnie wygląda też stacja kolejowa, kurcze gdyby tak autorzy gry pokombinowali kiedyś (może w sims7 kto wie ;) )z transportem chociazby na zasadzie "wsiadam do pociągu, pociąg znika i pojawia się na kolejnej stacji czyli troche jak działa metro w dodatku miejskim to zabawa zyskałaby nowy wymiar bo oczywiście symulacja jazdy pociągiem to juz marzenia ściętej głowy chociaż... może kiedyś kto wie... Piękny spokojny krajobraz ,nie byłem na Wyspach w realu więc w sumie co ja tam wiem... ale z wielu porównan i czysto podrózniczego zainteresowania wydaje mi sie, że klimat odtworzony jest na medal. Możnaby jedynie urozmaicić zabudowe gdzie niegdzie jakimś brytyjskim szachulcem tak chociażby z 3 domy w całym otoczeniu bo i na realnych Wyspach nie jest tego chyba tak duzo jak w Niemczech ;) Zimą wygląda chyba najfajniej, super, że dałeś takie foty. Nie mam niektórych dodatków do Ts3 napewno Pór roku ,pracowniczego i Zwierzaków (prawdopodobnie poznam ich odpowiedniki wszystkie 3 dopiero w ts4 jak tak dalej pójdzie chyba że kiedyś sie skusze jeszcze na coś do ts3) więc pogoda chyba jest stała u mnie ale o ile jeszcze 'rewiewcośtam' wyglądało u mnie dosć kolorowo i fajnie o tyle Isla tak jakoś troche jakby miał nadejść cyklon za chwile mimo, że tego pogodowego dodatku nie mam więc nie wiem czy nie jest to tylko kwestia przyzwyczajenia oka do radosnej kolorystyki z Czwórki. Kiedys wydawał mi sie ten światek strasznie fajnie kolorowy może kokombinuje z ustawieniami grafy jeszcze. Jedna rzecz mnie tu bardzo zaciekawiła ; przejazd kolejowy tzn nie bardzo wiem jak to jest zrobione czy takie szlabany pojawiły się w dodatku pracowniczym ? Miałem go sobie sprawić kiedyś ...tylko dla torów kolejowych i mostów bo wydawało mi się, że łażenie ludzikiem do roboty to żadna zabawa ;P w końcu sobie tego nie kupiłem.
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator

    @SimDels Jak mniemam, dodatek pracowniczy to kariera. :smile: Polecam kupić, nie same tory wprowadza. Jedno z bardziej klimatycznych miast, Twinbook, też dochodzi z dodatkiem. Jest tam zawarte sporo architektury i mebli neoklasycystycznych. Jest też sporo budynków z cegły choć szachulców tam brak. :tongue: Niektórzy narzekają, że w Twinbrook są za małe działki pod rozbudowę. Ja z czasem nauczyłem się budować na tak małej przestrzeni. W trójce łatwiej jest upchnąć meble w małym domu.

    Dodatek wprowadza też interaktywne kariery, tz. "profesje". Trzeba łazić po mieście i wypełniać zadania klientów. Sam rzadko korzystam z profesji bo trzeba pilnować cały czas sima i pensja jest głodowa.

    Twinbrook jest też jednym z ciekawszych miast pod względem geologicznym. Jest tam jezioro zaporowe, wyspa, tama, dzielnica industialna oraz bagna. Jeszcze te stare drewniane mosty tworzą klimat.

    Może pobrałeś coś, że Isla Paradiso jest takie ciemne. Może jakiś mod się przyplątał?
    Bez dodatku pogodowego też chury się zmieniają. Niebo może być pochmurne choć deszczu z tego nie będzie.

    Musisz wypatrywać przecen na originie. Mi udało się kupić wszystkie dodatki w pudełku, akcesoria kupiłem gdy seria wygasała i ceny spadały, obecnie mam cztery. W czarny piątek dodatki do trójki kosztowały po 14 zł. Tokusa przed nowym rokiem kupiła je za około 17 ale chyba na steamie, a nie originie. Trzeba bacznie obserwować. Co najwyżej czekać do następnego czarnego piątku. :lol:

    Odnośnie miasta, to szachulec by tam nie pasował. Szachulce w WB występują raczej w sporych grupach. Brytyjczycy bardziej kochają cegłę.
  • Opcje
    dzidziak86dzidziak86 Posty: 4,262 Moderator
    Piękne te miasteczka <3 Przede wszystkim ta mała "szwajcaria" jest przeurocza. Nie tylko Michał zachwycony domkami :) Aż mam ochotę kolejne old town w czwórce zrobić :) Tyle, że na takie coś mam ochotę jak jestem w pracy, a w domu już mi się odechciewa ;) Kawał dobrej roboty tu robisz Marcin :) A ten domek w ostatnim świecie co pisałeś, że Ci się najbardziej podoba rzeczywiście jest cudny!
  • Opcje
    KameliaxxxKameliaxxx Posty: 5,410 Member
    Super jest ten brytyjczyk. Czasem bym tylko kamień na elewacji dała inny bo wszytko podobne, ale stylistycznie jest idealne
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    Constant Springs to górskie miasteczko. Jest jak połączenie Riverview i Hidden Springs. Dobre miasto dla tych którzy mają samą podstawkę i nie chcą wydawać pieniędzy nad Hidden Springs. Co prawda to nie to samo, ale darmowa alternatywa jest zawsze zachęcająca.

    Miasto wymaga tylko Riverview ze store.
    Może się nudzić tym którzy mają więcej dodatków. W końcu to miasto zbudowane na samej podstawie.

    Constant Springs do pobrania tutaj:
    https://thesims3.com/assetDetail.html?assetId=3110253

    Zdjęcia robiłem rankiem. Wysokie góry wszędzie rzucają cień i jest przez to dosyć ciemno.

    yews85q83jg8.jpg

    Centrum miasta.

    k6imws6luqwf.jpg

    Zacznijmy od tamy na peryferiach.

    e9g5xqh1npmv.jpg

    vcdb531ocmvx.jpg

    Jest zbudowana z lotniska, silosów na zboże oraz wież ciśnień. Ktoś miał wyobraźnię.
    Trudno się skapnąć, że to nie prawdziwa tama.

    0po1mgep4nea.jpg

    Na brzegu jeziora zaporowego znajdziemy drewnianą chatkę.

    q6q0cah9bzmv.jpg

    Widok na dolinę.

    nc89renazify.jpg

    Schronisko górskie.

    gzzui0d6a2pf.jpg

    g0aprp7aeydo.jpg

    gsxhx17d8eco.jpg

    qfq6xloywe5l.jpg

    Urokliwe miejsce.

    1ersziwgz7v3.jpg

    Stacja benzynowa wysoko w górach.

    1al34a1oda61.jpg

    Szpital wysoko w górach. Trochę dziwny to pomysł. Wydaje mi się że taka placówka powinna być blisko centrum.
    W prawdziwym świecie taki pomysł byłby fatalny. Mogłoby zasypać i nie byłoby dojazdu.

    ejf49qpu4l3y.jpg

    Gospodarstwa rolne.

    mpw43d83dx1c.jpg

    ty0tfh0cxpaw.jpg

    Ten zielony jest ładny.

    tdfccdbmshui.jpg

    wxa0jd3zpzv7.jpg
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    Idziemy do centum.

    5p88e50jdenm.jpg

    Ma ciut portowy charakter. Portowo-jeziorny.

    rrnl3b9xvf1y.jpg

    syxx36p0yet7.jpg

    Mamy tutaj jakieś biuro, ale nie króliczą norkę.

    5c4fhtitjko9.jpg

    Dalej toalety.

    5yvm1pcm640z.jpg

    bnam70fjc37i.jpg

    I nieużytek. Można zagospodarować sobie na coś innego, bez zmieniania krajobrazu miasta.

    ae501wn7bzje.jpg

    a4pl3n2ujbwx.jpg

    Reszta miasta.

    wk6mlzedjuks.jpg

    huh3g1jyxg8z.jpg

    abhc7twj6nih.jpg

    uy4aa38c20lg.jpg

    dfzis7lfclmm.jpg

    7afngbzfxrkp.jpg

    Dzielnica przemysłowa. Laboratorium, magazyn przestępców oraz remiza.

    zq4vd686w7ew.jpg

    jl47xptkn0oh.jpg
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    Basen i siłownia.

    yngpm60kibt4.jpg

    m3cew2qylyhk.jpg

    Domy są nieduże, przytulne w środku.

    xmvylfnz04ts.jpg

    g8ek8kjejowa.jpg

    qrxm0b1vtc9v.jpg

    Bungalowy przy wyjeździe z centrum.

    6sdq5cbhni6q.jpg

    Samotnia nad brzegiem zatoki.

    d14l46lj3lo8.jpg

    Mostkiem dojdziemy na wyspę.

    00786hjm07k9.jpg

    Jest tam kolejna chatka.

    wrx96ol7b1nu.jpg

    Wysoko w górach mamy kolejną parcelę publiczną.

    tph0fdehypjm.jpg

    ngr1sqxfvpaw.jpg

    Nie ma tam sypialni. Ni to schronisko, ni to biblioteka, ni to kościół.
    Taki nijaki misz masz. Na podstawie autor nie mógł zaszaleć.

    uxxmoa8h0pqe.jpg

    Jeszcze wyżej znajdziemy strażnicę z cudnym widokiem.

    1m328oly98kj.jpg

    Może to będzie azyl jakiegoś pisarza?

    9zwhjxnp4fz4.jpg
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    Mamy też wielkie tłuste schronisko. :smile:

    df3wud2z3pyl.jpg

    Dobrze wyposażone. Można sobie przerobić na kurort.

    la6mmx7xagq9.jpg

    v0cx5or9pjho.jpg

    lkp3yjv14gor.jpg

    Wracając na chwilę do centum. Za ratuszem jest kościół.

    la9ui2y1gzfa.jpg

    q2o62wojean0.jpg

    hmpz3qktaq74.jpg

    Jest też biblioteka.

    ro78ovdzle44.jpg

    glcf8mwss170.jpg

    Ruiny.

    jiy5bg1nlkph.jpg

    Pobliskie domy.

    wkbpzgovy7g6.jpg

    Ten ogród mi się bardzo spodobał.

    md3g8cqad64b.jpg

    Strażnica bliżej miasta.

    xst8axy1teb6.jpg

    Domy o otwartym planie wnętrz.

    oyf1fj1v6925.jpg

    lekul2w32wvz.jpg
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    Kolejna dzielnica farmerska.

    gorxox41053l.jpg

    2nvqenerxqyc.jpg

    Przejeżdżamy na drugą stronę.

    eoxmzxpnek1p.jpg

    Druga strona rzeki.

    ept13v53jnkp.jpg

    Biznes i dziennikarstwo.

    amr837mthezv.jpg

    Wysoko znajdziemy coś w rodzaju schroniska.

    izini0h40o4e.jpg

    Można tutaj pooglądać widoki z ciepłych wnętrz, coś wypić, pograć w szachy, pograć w piłkarzyki, coś poczytać...

    qr5ac4searf5.jpg

    ... a w cieplejsze miesiące urządzić obiad na patio.

    0pn7v1i1zri3.jpg

    Ten gnom chyba po jednym obiedzie nadal odpoczywa

    h23ftdzcdwel.jpg

    Na piętrze możemy zaś spalić kalorie po tym obiedzie. :wink:

    577afeckpk8g.jpg

    Najdroższa posiadłość.

    9mife9t1o41c.jpg

    akb7t2lo0655.jpg

    vj6v04qxz7dp.jpg

    Krajobraz po drugiej stronie rzeki.

    9yt03rgfl2at.jpg

    W cieśninie mamy nieczynną kopalnię. Na wzgórzu obok widać tartak.

    ytt6dl7tx3ib.jpg

    vzls635qs08u.jpg

    Zbliżenie na kopalnię.

    lwf1piv44mw5.jpg

    Na górze jest chyba muzeum dotyczące kopalni. Choć w środku nie ma nic ciekawego.

    bcsxpqy4flnc.jpg

    lkudsilyf64r.jpg

    qavio69g2c6h.jpg

    To tyle. :smile: Przepraszam za chorą ilość zdjęć.
    To miasto było bardzo rozproszone i budynki były porozstrzelane po całym świecie.
    Chciałem uchwycić wszystkie ważne rzeczy, przynajmniej było w miarę mało zdjęć wnętrz.
  • Opcje
    AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    Znalazłam fajne wersje Sunset Valley i Riverview dla tych, którzy nie chcą bawić się w wyburzanie tych otoczeń, a chcą zabudować je po swojemu. Miasta te mają po trzy wersje - jedna dla tych, którzy chcą wyburzyć tylko parcele mieszkalne - wszystkie budynki komunalne pozostają na miejscu. Druga wersja nie ma ani jednego ani drugiego, wyburzone są także działki - jest rzeczywiście "na full empty" Trzecia wersja ma wyburzone zabudowania, ale wszystkie oryginalne parcele pozostały na miejscu, a także cała zabudowa komunalna.

    MTS2_Flabaliki_930650_empty.jpg

    MTS2_Flabaliki_931654_empty-riverview.jpg

    Autorką tego przedsięwzięcia jest słynna Flabaliki- z MTS

    Należy pobrać wybrany plik i wkleić go do sejwów w lokalizacji Dokumenty/EA/TS3/saves . Po uruchomieniu gry świat będzie widoczny w menu wyboru.

    Link: http://www.modthesims.info/download.php?t=344655Untuk
  • Opcje
    AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    edytowano lutego 2018
    Kolejny świat, który chcę wam zaprezentować to prześliczna Barcelona, autorstwa wielokrotnie tu goszczącego niesamowitego kreatora światów - Nilxisa.

    Na zdjęciu widzimy wizytówkę tego miasta - słynną świątynię Sagrada Familia (autorstwa Luny!)

    MTS_Nilxis-1524220-sagradafamiliaglories.jpg

    Oto, co pisze autor:
    Miejska i nowoczesna, ale historyczna i artystyczna Barcelona, jest jednym z najważniejszych miast na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Dumna stolica Katalonii zaprasza do odkrywania jej tętniącego życiem życia ulicznego, niezwykłej architektury i nocnego życia.
    Barcelona cię woła, nie przegap tego!

    Trochę fotek - autor starał się odtworzyć zabytki i zabudowę Barcelony tak, jak naprawdę wyglądają w realu - z pomocą wielu uzdolnionych twórców - Moonsoon, Burndtwaffel, JarkaD, Heaven, i wielu innych, w tym wyżej wymienionego Luny (zresztą także Hiszpana - mieszkańca innego pięknego miasta - Sewilli):

    MTS_Nilxis-1524198-agbar.jpg

    MTS_Nilxis-1524200-casabatllo.jpg

    MTS_Nilxis-1524201-montjuic.jpg

    MTS_Nilxis-1524202-nit.jpg

    MTS_Nilxis-1524199-besos.jpg

    MTS_Nilxis-1524205-parcguell.jpg

    MTS_Nilxis-1524207-pedrera.jpg

    MTS_Nilxis-1524208-placacatalunya.jpg

    MTS_Nilxis-1524209-ponts.jpg

    MTS_Nilxis-1524210-port.jpg

    Jest nawet Lunapark

    MTS_Nilxis-1524221-tibidabo.jpg

    Lotnisko z airbusami

    MTS_Nilxis-1524197-aeroport.jpg

    Siedziba Parlamentu

    MTS_Nilxis-1524206-parlament.jpg

    Sagrada Familia w całej okazałości:

    MTS_Nilxis-1524219-sagradafamilia.jpg

    Deptak

    MTS_Nilxis-1524213-rambla.jpg

    W śródziemnomorskim zachodzącym słońcu

    MTS_Nilxis-1524212-postasol.jpg

    Rzut miasta

    MTS_Nilxis-1524204-overview.jpg

    Plan rozmieszczenia działek

    planolcolorsnoms.png



    Świat wymaga 65 obiektów cc - w tym airport, Diabelski Młyn Illiany
    12 budynków specjalnie zrobionych dla tego świata ( w tym zapewne ta Sagrada) - zresztą wszystko jest pięknie opisane na stronie MTS

    Store:
    Parcela Przystań https://store.thesims3.com/setsProductDetails.html?productId=OFB-SIM3:71237

    oraz zestaw Świat cudów: https://store.thesims3.com/setsProductDetails.html?scategoryId=13570&productId=OFB-SIM3:72712&section=UpSell



    Dane techniczne:

    DANE TECHNICZNE
    Rozmiar mapy: 2048x2048 (Large)
    Waga pliku: 157 MB
    Typ świata: Przedmieścia, takie jak Sunset Valley
    Świat obejmuje wszystkie spawnery dostępne w CAW ze wszystkich EP, oprócz WA (Podróże). Znajdują się one głównie poza obszarem miejskim, na płaskim terenie trawiastym. Niektóre mogą znajdować się w parkach i terenach zielonych w mieście. Wiele skał, metali i klejnotów można znaleźć na brzegach rzek.

    Całkowita liczba działek: 113
    Działki mieszkalne 31 (1 puste)
    Działki wspólnotowe: 82 *
    * 7 to właściwie małe ukryte działki (fontanny, wejścia do tuneli pociągowych ...), a pozostałe 7 zawierają tylko stacje metra. To daje w sumie 68 "dużych" parcel społeczności.

    Link do pobrania http://modthesims.info/d/553749
  • Opcje
    aanielkaaanielka Posty: 86 Member
    Dzięki @Alicja za wizytówkę Barcelony, kusi mnie ona od dawna, wygląda pięknie, tylko nie wiem czy nie jest za "ciężka" jeśli chodzi o wydajność.
    Skleciłam wreszcie małą prezentację moich zdjęć z Plavi Raju jako uzupełnienie relacji @chojraka - Marcina, który szczegółowo zaprezentował i opisał poszczególne części tego świata wraz z wnętrzami budynków, dlatego też nie będę zasadniczo zaglądać do wnętrz, a pokażę najbardziej reprezentatywne dla niego miejsca i zarazem najładniejsze, moim zdaniem. Z pakietu CC, dołączonego do downloadu oprócz wspomnianych przez Marcina rekoloru pinii i żaglówki dla charakteru świata istotne są kamienne łuki autorstwa Luny w dwóch rozmiarach oraz wysokie kolorowe pnącza, również jej autorstwa. Te romańskie łuki pięknie oddają charakter świata, zwłaszcza potężnej katedry w centrum starego miasta, jednak po jego instalacji nie pokazały mi się w podcieniach budynków, w których jak widać na zdjęciach Nilxisa powinny się znajdować, dlatego musiałam je tam umieścić, sama dobierając teksturę do murów. Pnącza były na swoich miejscach, nie mam pojęcia, dlaczego wywaliło akurat te łukowate filary. Pograłam tam trochę, wprowadziłam trochę własnych zmian (jak zwykle), inaczej niż Marcin od początku miałam piękną pogodę, co widać na zdjęciach - to błękitne niebo, niesamowity kolor wody, mgiełka nad odległymi górami robi wrażenie jak na zdjęciach z prawdziwego chorwackiego wybrzeża. Grało mi się dobrze, nie miałam problemu z płynnością, ale i populacja nie była zbyt liczna, bo miasto pierwotnie jest niezaludnione, mieszkańcy generują się stopniowo. Zresztą nie mam problemów z płynnością w żadnym ze światów.
    Przejdźmy do zdjęć:
    78eyob1en1ga.jpg
    fbximnigq0ti.jpg
    67hvkgfda9yz.jpg
    panorama zatoki od strony stacji kolejowej z widokiem na mosty
    uivm1ozwqmdx.jpg
    wek770ku3noy.jpg
    restauracja na wysuniętym cyplu starego miasta, na końcu przybrzeżnej promenady (widać tutaj te łuki, o których wspominałam, dostawione przeze mnie)
    s8g82a33wyze.jpg
    pef7qmkgfca0.jpg
    widok na ulicę od strony promenady
    o8x3tyj59k7i.jpg
    promenada od strony ulicy, na pierwszym planie komis
    jbjb7f3mg1rf.jpg
    wnętrze komisu z kasą reliktów
    c79cg1e3dhbi.jpg
    plac wśród otaczających budynków starego miasta, po lewej szkoła, ośmiokątny budynek w głębi to muzeum, w głębi po prawej wspomniana restauracja
    nk67dglkkard.jpg
    panorama zatoki z ponad dachów starego miasta
    9g0rva8m6kr6.jpg
    fragment starego miasta przy promenadzie
    2t05cr2dlat4.jpg
    z katedrą w centrum
    b56rouxa3smj.jpg
    z widokiem na przejezdny tunel i mosty
    sbaeonwim0i3.jpg
    cantd38gw3sg.jpg
    stacja kolejowa z sąsiadującym kurortem - kampingiem; dzięki sprytnie wbudowanej stacji metra można podróżować do dzielnicy przemysłowej na drugą stronę zatoki
    ezx3z8pxt6p2.jpg
    panorama starego miasta od strony dzielnicy przemysłowej
    733kyqazabs7.jpg
    z widokiem na mosty
    6y743chmr8tv.jpg
    rzut na dzielnicę przemysłową; w mieście jest dużo rozległych rezydencji, ale jest też sporo apartamentów z dostępnym jednym mieszkaniem (tutaj na pierwszym planie po prawej), zwłaszcza na starym mieście
  • Opcje
    AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    edytowano lutego 2018
    Dzięki @aanielka za prezentację. Trochę mam niedosyt - lubię widzieć, jak autor sobie poradził z zielenią miejską (parki i skwerki), z tzw małym krajobrazem. Tych rzeczy nie można poprawić, bo są zrobione w CAW - wszystkie te dróżki, skwerki, i tła do parcel. Dlatego wg mnie ważne jest dokładne pooglądanie zanim się wgra. Zresztą - odinstalować też można, ale to już trochę zachodu :)

    Nie jestem pewna, który ze światów wybrać. Wgrałam ten brytyjski Cladbridge on Stowe - i nie jestem specjalnie zadowolona bo żaden z budynków publicznych nie działa (a dywaniki leżą). Ale miasto ma potencjał - trzeba tylko przerobić to centrum. Wgrałam Auberon, i miasto okazało się nudnawe i pogoda depresyjna. Jedynie St Claire i L'isle de Gallaad wciąż cieszą moje oczy i serce.
    Wgrałam przedwczoraj Fussen - miasteczko z dwoma zamkami, Red Oak Vulcan - miasto z wulkanem (maleństwo), jakieś szwedzko norweskie z lodowcem (o nazwie łamiącej język (Saaqartoq) i Beach Life. Zajrzałam do tego ostatniego i tego z wulkanem. Każde ma swój urok, i jeszcze nie zdecydowałam, które zostawię. Beach life na pewno - dzięki za rekomendację, wani! :)
    Kręci mnie to miasto alzackie z koleją... Zobaczymy, czy komp da radę :) Po wgraniu win10 odzyskał wigor!

  • Opcje
    aanielkaaanielka Posty: 86 Member
    Zdjęć ciąg dalszy:
    w0f7810gv7h3.jpg
    5ogqvredyrhv.jpg
    basen w skałach na zboczu skarpy
    7feed540g524.jpg
    ciąg rezydencji wzdłuż drogi wiodącej w góry, z tyłu po prawej pola golfowe i ośrodek jeździecki w głębiciqhnpccs066.jpg
    jeszcze jedna panorama zatoki i starego miasta
    x5agop9yf6pn.jpgq387q30xzahn.jpg
    pralnia na drugim końcu promenady i widok na promenadę od jej strony
    vtd0q0t7feb0.jpg
    nektarnia z polami winorośli (tutaj dobrze widać te feralne łuki)
    bw9nfp7lv7px.jpg
    w głębi ciąg stylowych farm
    lqwun7ehz6d7.jpg
    oraz piękna panorama odległych gór
    e7sacyvqx7a8.jpg
    budynek biblioteki (z trybu budowania, później to zauważyłam)
    o3tu3sg3y61v.jpg
    widok na okolicę z najwyżej położonej rezydencji (szczegółowy opis dał Marcin)
    nh5y6gqq6p3t.jpg
    pola golfowe z ciągiem rezydencji po prawej
    c75k22q4t44k.jpg
    i wzniesieniem po drugiej stronie drogi
    lf0x9eno79xo.jpg
    trzy starterki przy drodze, poniżej od strony morza plaża z pomostem
    391xafz2cvr7.jpg
    5miwayyc5y3u.jpg
    widok na stadion od strony gór
    gu947dcqbsdy.jpg
    w głębi kawiarnia
    ihihfkfuohhd.jpg
    ubr128ztz2ej.jpg
    stadion z dostawionym przeze mnie gigantycznym bilboardem, w tle górskie przełomy
    12ml0uvy8yy1.jpg
    promenada od strony portu, w tle wieża katedry
    84sp1ril3t6p.jpg
    niebo, woda i góry w tle
    nlwxcz6nkgjo.jpg
    wieczór, trzy starterki, w tle latarnia morska
    2fd13cbfh1y1.jpg
    księżyc na nieboskłonie
    p9h7fxubr7at.jpg
    wnętrze nektarni
    qt0dzf15syvb.jpg
    widok na zatokę z plaży pod starterami
    319lz1zgztql.jpg
    zmiana pory dnia
    be96eh161ob7.jpg
    ojqx8phx5yjy.jpg
    wędrówka przez mosty
    mw0rvmzedbfm.jpg
    koń na ulicy po drugiej stronie starego miasta
  • Opcje
    AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    Barcelona waży i tak mniej niż Roaring Heights bez tej dodatkowej parceli z rollercoasterem. Samo Roaring ma ponad 300mb! Mnie tylko przeraża ilość cc, bez którego tBarcelona nie będzie tym samym miastem, więc must have...
  • Opcje
    aanielkaaanielka Posty: 86 Member
    52rinayrp23x.jpg
    rddk1hytojbi.jpg
    knajpka w centrum starego miasta wieczorem
    3a8a16at1y7d.jpg
    barman w barze w podcieniu, w głębi wnętrze pubu
    ksp7m0qyjwle.jpg
    na pierwszym planie ratusz, w głębi sklep spożywczy
    syun80nyuo1r.jpg
    widok z plaży na startery
    8dn61f1o9qht.jpg
    i na zatokę
    l2kc4hbm67bo.jpg
    w głębi cmentarz

    Muszę przyznać, że świat mnie zachwycił, teren jest pięknie ukształtowany, odpowiednio zróżnicowany i bardzo naturalnie wyglądający, jeśli chodzi o pokrycia terenu oraz roślinność, co wcale nie jest takie częste w fanowskich światach, jest to mój główny zarzut do większości z nich - monotonia pokrycia terenu oraz zabudowy, duże płaszczyzny (trudne do wypełnienia zwartą zabudową), nawet zabudowane sprawiające wrażenie przypadkowości; nawet duże skupiska roślinności w tle często tego nie ratują, tutaj na odległych terenach tej roślinności nie ma za wiele a mimo to panoramy wyglądają bardzo naturalnie., Jedyny dla mnie mankament do królicze nory w piwnicach, nie lubię tego rozwiązania i chciałabym z czasem, korzystając może z dywaników lub drzwi przerobić je na wersje naziemne. W następnej kolejności (jak mi czas pozwoli) chciałabym zaprezentować przegląd dwóch podobnych do siebie światów w stylu kalifornijskim - Los Aniegos i Angel City (to drugie jest następcą pierwszego w zoptymalizowanej wersji, tak na marginesie odwzorowaniem Los Santos z GTA 5). Dosyć długo tam grałam i uważam je za naprawdę profesjonalnie zrobione, dopieszczone w szczegółach, zaludnione zróżnicowanymi mieszkańcami z wyjątkowymi biografiami miasto, świetnie oddające charakter i klimat Los Angeles i ogólnie Kaliforni. Pozdrawiam :)
  • Opcje
    aanielkaaanielka Posty: 86 Member
    @Alicja, no właśnie mnie też w Barcelonie odstrasza konieczność instalowania tyle CC - staram się tego unikać, testowałam też Cladbridge, ale nie zachwyciło mnie ze względu na wykonanie budynków, musiałabym robić mnóstwo przeróbek, a niektóre z nich były tak architektonicznie niefortunnie zaprojektowane, że nie warta dla mnie skórka za wyprawkę. Fussen też dawno temu instalowałam, ale też mi nie podeszło i zaraz odinstalowałam - zamki wydały mi się jakieś niedorobione, a nie lubię fuszerki w mojej grze. Podobna była sytuacja z Saaqartoq, za dużo poprawek architektury - nie chciało mi się po prostu. W St. Claire odstraszyło mnie pokrycie terenu - z góry wygląda jak paskudne brunatne łaty (przynajmniej dla mnie), jak pierwszy raz się załadowało przeżyłam mały szok, z bliska tego nie widać ale z daleka razi mnie.
  • Opcje
    KtosikKtosik Posty: 3,546 Member
    Piękne światy tu zaprezentowaliście, wielkie dzięki <3
    Barcelona jest bardzo realistyczna. Sagrada Familia zaprojektowana przez Gaudiego to perełka, zachwycona jestem, że komuś się udało to stworzyć w simsach. :star: Poza tym wspaniałe się prezentują kamieniczki, i uroczy deptak zwany "ramblą". Nie zapomniano również o cudnej "tańczącej" fontannie. Fantastyczna praca!!!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Return to top