"Program TS4 został zatrzymany"

«1
Witam. Od paru miesięcy gdy gram sobie w The Sims 4, po 10-40 minutach wyskakuje mi komunikat "Program The Sims 4 został zatrzymany". Proszę o pomoc :s
Załączam zrzut ekranu.
vl0tetvegg03.png

Komentarz

  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    A twój komputer spełnia minimalne wymagania gry?
    Powyłączaj wszystkie programy w tle, żeby nie pożerały pamięci ram.
    Problem może być związany z przestarzałymi modami.
    Jeśli masz jakieś mody, to przeczytaj ten temat.
  • Opcje
    Emi1708Emi1708 Posty: 13 Member
    @chojrak tak, mój komputer spełnia wymagania gry. Nie mam żadnych modów, a w tle włączony mam tylko Origin i Spotify, jeśli słucham muzyki. Niestety nadal mój problem występuje. Czy jest jeszcze jakaś inna rada?
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    Niektóre programy antywirusowe mogą powodować problem. Jeśli się da, to dodaj origin i The Sims 4 do wyjątków.
    Mimo wszystko przeczytaj ten temat co zalinkowałem wyżej. Nawet gdy nie masz modów i CC, to możesz się dowiedzieć z niego jak naprawić grę.

    Mogą ci się przydać te fragmenty:
    Jeśli usuniecie popsute mody, a problemy nadal występują, to naprawcie grę za pomocą Origin. Obok pomarańczowego przycisku "graj" znajduje się ikonka zębatki. Po kliknięciu zobaczycie opcję "napraw". Origin zacznie weryfikować i naprawiać pliki gry. Może to trochę potrwać. Zalecane jest dobre połączenie z internetem. Czasami trzeba naprawić drugi raz, bo za pierwszym nie działa. Pamiętajcie, że naprawiać grę można TYLKO bez modów i CC w grze! Folder Mods na czas naprawy lub aktualizacji zawsze należy wyjąć z folderu The Sims 4.

    Ostatecznie, jeśli wszystko zawiedzie, możecie usunąć cały folder The Sims 4.
    Gra sobie wygeneruje nowy, czysty, bez błędów. Znajduje się on w katalogu: Dokumenty/Electronic Arts/The Sims 4.
  • Opcje
    Emi1708Emi1708 Posty: 13 Member
    Mam tylko Avasta, przeczytałam ten temat i próbowałam naprawić grę przez Origin, ale to nic nie dało. Usunęłabym ten folder The Sims 4, ale strasznie nie chcę stracić progresu. W ostatecznym wypadku kiedy nie będę miała jak to naprawić, spróbuję go usunąć. Poniżej zamieszczam dane mojego komputera:
    - Windows 8.1
    - Procesor Intel(R) Pentium(R) D CPU 3.40 GHz
    - 32-bitowy system operacyjny, procesor x64
    Jeśli coś będzie jeszcze potrzebne to napiszę.

    PS. Mam oryginalną wersję gry, na płycie.
  • Opcje
    Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    edytowano lipca 2018
    @Emi1708, nie mam teraz czasu, żeby szukać na forum - problem z Avastem i innymi programami był już poruszany.
    Avast traktuje aplikację Origin(a tym samym grę) jak wirusa i blokuje go. Musisz go odpowiednio ustawić. Przejrzyj tematy techniczne, Pytania i ciekawostki z gry, Dyskusję ogólną i Poradniki.
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    edytowano lipca 2018
    Nie dobrze, że masz 32-bitowy system. :confused:
    Jak zalogujesz się w originie, to kliknij na zębatkę obok pomarańczowego przycisku "graj". Po kliknięciu zobaczysz opcję "Właściwości gry". Kliknij w nią, wybierz "zaawansowane opcje uruchamiania" i wybierz 32-bity. Niżej wklejam zrzut ekranu, żebyś wiedziała gdzie kliknąć.

    d1nz41auh4g4.png

    splu590s65t5.png
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    edytowano lipca 2018
    Nie napisałaś ile masz pamięci ram, a to też ważne. Powinno być dużo pamięci ram, żeby gra poprawnie działała.
    Napisz też ile masz miejsca wolnego na dysku.

    Jeśli masz dwie karty graficzne, to uruchamiaj The Sims 4 zawsze z tą lepszą. Klikasz prawym przyciskiem na ikonkę The Sims 4 na pulpicie, po czym wybierasz "Uruchom z procesorem graficznym", po czym wybierasz ten lepszy. Musisz też ustawić, żeby ten lepszy był domyślny - czyli żeby gra zawsze się z nim uruchamiała. Wybierasz więc "Zmień domyślny procesor graficzny".
  • Opcje
    Emi1708Emi1708 Posty: 13 Member
    Nie mam takiej opcji w Originie. Mam chyba najnowsza wersje bo mam ustawione automatyczne aktualizowanie.
    ocpsp2ir97t5.png
  • Opcje
    Emi1708Emi1708 Posty: 13 Member
    Mam tylko jedną kartę NVIDIA GeForce 9600 GT, a na dysku mam wolne 42,0 GB. Pamięci RAM, mam 3 GB.
  • Opcje
    Emi1708Emi1708 Posty: 13 Member
    @Danuta720 Zeskonawałam Origin i TS4 Avastem i zobaczyłam tylko komunikat "Nie wykryto zagrożenia". Włączyłam Simsy, po tym jak wyłączyłam odsłony Avast i występował ten sam problem co zawsze, więc myślę, że to nie problem z antywirusem.
  • Opcje
    Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member

    @Emi1708 , nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś odhaczyła automatyczne aktualizowanie gry, a tym bardziej, że lubisz mody - nie powinnaś mieć tej opcji zahaczonej.
    Wejdź w opcję: Origin>Ustawienia aplikacji i odhacz automatyczne aktualizacje, tak, jak niżej na zdjęciu:
    hoakdhdphdlh.jpg

    Jeżeli po odhaczeniu automatycznej aktualizacji nadal nie będziesz miała możliwości przejścia na 32 BIT to oznacza, że masz starą wersję Origin, badź aplikacja Origin nie była prawidłowo aktualizowana.

    Przy okazji, jak będziesz pobierała bądź uruchamiała niewłaściwie mody, które wpływają na silnik gry, to możesz sobie ją całkiem zepsuć - jak choćby w tym temacie: http://forums.thesims.com/pl_PL/discussion/774634/gdzie-znajde-ten-mod#latest

  • Opcje
    Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    edytowano lipca 2018
    Z góry przepraszam moderatorów za post pod postem, ale pisałyśmy równocześnie.
    Emi1708 napisał użytkownik: »
    @Danuta720 Zeskonawałam Origin i TS4 Avastem i zobaczyłam tylko komunikat "Nie wykryto zagrożenia". Włączyłam Simsy, po tym jak wyłączyłam odsłony Avast i występował ten sam problem co zawsze, więc myślę, że to nie problem z antywirusem.

    Emi to nie tak, musisz w Avascie dodać grę The Sims 4, oraz aplikację Origin, jako wyjątek, inaczej może obie aplikacje blokować, gdyż ten program antywirusowy traktuje je jako wirusa.

    Emi1708 napisał użytkownik: »
    Witam. Od paru miesięcy gdy gram sobie w The Sims 4, po 10-40 minutach wyskakuje mi komunikat "Program The Sims 4 został zatrzymany". Proszę o pomoc :s
    Załączam zrzut ekranu.
    vl0tetvegg03.png

    @Edit: Taki komunikat może świadczyć również o nieaktualnych modach : http://forums.thesims.com/pl_PL/discussion/774553/problemy-z-modami-przeczytaj-zanim-napiszesz#latest
    Post edited by Danuta720 on
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    edytowano lipca 2018
    @Emi1708
    Tutaj są minimalne i zalecane wymagania gry:
    https://help.ea.com/pl/help/the-sims/the-sims-4/the-sims-4-system-requirements/

    Jak przewiniesz na tamtej stronie paskiem przy tabelce w prawo, to zobaczysz zalecane wymagania. Zaleca się żeby były co najmniej 4 gb ramu. Ty masz 3. Jeśli masz włączone nawet najlżejsze programy w tle, to też może mieć wpływ na grę. Wyłącz absolutnie wszystkie niepotrzebne programy, Spotify też wyłącz. Okno origina też możesz wyłączyć - schowa się na pasku przy godzinie w prawym dolnym rogu i powinien pobierać mniej pamięci.

    Pisałaś, że nie masz modów, ale tyczy się to też CC.
    W spoilerze napisałem czym się różnią:
    Mody (modyfikacje) są skryptami zmieniającymi działanie gry lub dodającymi coś nowego.
    Na przykład: mod na ogrodnika, mody na inne światło, mody na nowe przepisy, itd.

    CC (skrót z ang. Custom Content) lub ND (skrót od Nieoficjalne Dodatki) to dwa terminy oznaczające to samo.
    Są to obiekty typu: meble, ubrania, makijaże, skórki simów, elementy budowlane, itd.

    Podsumowując - mody to są przeważnie rzeczy niematerialne, a CC to są rzeczy materialne i namacalne.

    Nie powinnaś mieć żadnych modów ani CC przy tak niskiej pamięci ram. Nie wiem czy masz jakieś oficjalne dodatki/akcesoria/pakiety rozgrywki, ale raczej też nie będą chodziły na twoim komputerze. Główny problem to za mało ramu i 32-bitowy system. Windows 8.1 ma piardyliard bezużytecznych aplikacji i programów, które żrą pamięć ram i nie bardzo można je wyłączyć, a 32-bitowy system to gwóźdź do trumny. Napisałaś też, że masz na dysku 42 GB wolnego miejsca. Ile dysk twardy ma pojemności? Powinno być przynajmniej 1/4 wolnego miejsca, żeby się nie muliło. Możliwe też że masz wirusy, przeskanuj wszystko programem antywirusowym.

    W grze ustawienia zmień na najniższe i włącz tryb laptopa. W ustawieniach masz także "maksymalną liczbę simów". Jest to ustawienie które pozwala kontrolować maksymalną liczbę simów w danym zapisie gry. Domyśle ustawienie to bodajże 200. Zmień to na mniejszą liczbę, na przykład 120.

    Polecam dokupić pamięć ram, sprzedają ją w kostkach. W sklepie powinni ci dobrać coś odpowiedniego do twojego komputera. Wyjaśnij w jakie gry grasz, podaj inne parametry komputera i spytaj jak używać tych kości ram.
  • Opcje
    Emi1708Emi1708 Posty: 13 Member
    @chojrak
    Mam Miejskie Życie, Psy I Koty i Pakiet Świąteczny. Zastanawiałam se też nad dodatkiem Pory Roku, ale sama już nie wiem.
    Mój dysk twardy ma łącznie 146 GB pamięci.
    Nie mam CC, ale myślałam nad tym, żeby pobrać, ponieważ chciałam mieć więcej simów w rodzinie.
    Co do tych ustawień w grze, to za chwilę je sprawdzę i napiszę, czy pomogły.
  • Opcje
    Emi1708Emi1708 Posty: 13 Member
    edytowano lipca 2018
    @Danuta720
    W Originie już odhaczyłam te opcje, ale nadal nie mam możliwości przejścia na 32 bity.
    Czy jest opcja zaktualizować Origin ręcznie?
    Co do Avasta, to również do sprawdzę za chwilę i dam znać.

    EDIT:
    Czytałam przed chwilą w internecie, że Avast nie chroni komputera i, że warto go usunąć. Jeśli to prawda, to czy lepiej powinnam go usunąć?
  • Opcje
    Emi1708Emi1708 Posty: 13 Member
    Jeszcze dodam tylko, że kiedyś miałam inny komputer i na nim Simsy działały, pamiętam, że on też nie miał za dobrych parametrów, no i miał Windows XP. Potem się przeprowadziłam i mam właśnie ten komputer, przez 2 miesiące działały prawidłowo, a po tym czasie pojawił się problem.
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    edytowano lipca 2018
    @Emi1708
    Skoro dla samej podstawki jest zalecane 4 gb ramu, to posiadanie jakiegokolwiek dodatku przy 3gb nie byłoby wskazane. I tak cud, że teraz chodzi skoro masz aż trzy rozszerzenia do gry. Zwłaszcza, że Psy i Koty są wymagające.

    Dokup ten ram w kostkach w jakimś sklepie. Spytaj jak tego używać. Podaj im inne parametry komputera, żeby w sklepie mogli ci dobrać coś odpowiedniego do twojego komputera. Wyjaśnij im w jakie gry grasz i pokaż im minimalne i zalecane wymagania (z pudełek dodatków) żeby ci doradzili co jeszcze możesz poprawić oprócz ramu.

    Możliwe, że origin już rozpoznał że masz 32-bitowy system i dlatego nie można zmienić, bo nie ma między czym wybierać. Jeśli nie da się wybrać, to na pewno jest ustawione na 32-bity.
  • Opcje
    Emi1708Emi1708 Posty: 13 Member
    edytowano lipca 2018
    @chojrak
    Przy najbliższej okazji, pójdę do sklepu po tą kostkę.
    Czy w Media Markt, bądź w Media Expert, może tam być?

    PS. Kiedyś natrafiłam w internecie na program do pobrania, który, jak wskazuje opis, podobno z 32- bitowego systemu, ma podwyższyć na 62, ale nie jestem co do tego przekonana. Czy to prawda?
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    edytowano lipca 2018
    @Emi1708 Może być. One powinny być zresztą w każdym większym sklepie z elektroniką.

    Jednak to nie jest jak pójście do biedronki po chleb.
    Te kości są bardzo drogie. Powinny być też dobrane odpowiednio do komputera i twoich potrzeb.
    Zainteresuj się tym i poczytaj w internecie, zaczynając na przykład tutaj:
    https://morele.net/wiadomosc/jak-wybrac-pamiec-ram-do-komputera-jaki-rodzaj-pamieci-wybrac/538/
    W sklepie też powinni ci doradzić, ale dobrze jest samemu coś wiedzieć na ten temat, żeby nie zdarli kasy lub nie sprzedali ci dziadostwa.

    Może spytaj jakiegoś znajomego co się zna na tych technologicznych rzeczach?
    Emi1708 napisał użytkownik: »
    PS. Kiedyś natrafiłam w internecie na program do pobrania, który, jak wskazuje opis, podobno z 32- bitowego systemu, ma podwyższyć na 62, ale nie jestem co do tego przekonana. Czy to prawda?

    Takie rzeczy chyba nie są możliwe. Nie kombinuj z jakimiś lewymi programami, bo jeszcze zawirusujesz komputer i nie będzie się już nadawał do niczego.
  • Opcje
    Emi1708Emi1708 Posty: 13 Member
    edytowano lipca 2018
    @chojrak
    Mogę się poradzić coś na ten temat mojej cioci która jest informatykiem, ale spotkam się z ni dopiero za jakiś miesiąc.

    A gdyby to nie była sprawa pamięci RAM (Choć to też jedna z opcji) to czy jest jeszcze jakieś wyjście?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Return to top