Problemy z modami? Przeczytaj zanim napiszesz!

«13
chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
edytowano lipca 2019 w Dyskusja ogólna
Aktualizacje bardzo często psują dużo modów, czasem też CC.
Najprędzej chodzi o MC Command Center. Usuńcie starą wersję i pobierzcie najnowszą.
Jak napisała SimoweAnime:
SimsoweAnime napisał użytkownik: »
Najlepiej wyjmij cały folder mods na pulpit, napraw grę i wkładaj po kolei mody do gry aż dojdziesz, który mod powoduje taki błąd.

Oczywiście za każdym razem trzeba wyłączać i włączać grę, bo zmiany nie zajdą jeśli przekładacie mody z włączoną grą.

Zepsute mody i CC należy usunać, po czym zastąpić naprawionymi wersjami.
Przed pobraniem zwracajcie uwagę aby mody były stworzone po ostatniej aktualizacji przed wyjściem pakietu.
Mody (i czasem też CC) mają tendencje do psucia się po dużych aktualizacjach które wydawane są tuż przed wydaniem nowego dodatku/pakietu. Naprawianie gry w originie nic nie da, bo trzeba wymienić te mody na nowsze wersje. Szczególnie mody ze skryptami jak Mc command center.

Jeśli usuniecie popsute mody, a problemy nadal występują, to naprawcie grę za pomocą Origin. Obok pomarańczowego przycisku "graj" znajduje się ikonka zębatki. Po kliknięciu zobaczycie opcję "napraw". Origin zacznie weryfikować i naprawiać pliki gry. Może to trochę potrwać. Zalecane jest dobre połączenie z internetem. Czasami trzeba naprawić drugi raz, bo za pierwszym nie działa. Pamiętajcie, że naprawiać grę można TYLKO bez modów i CC w grze! Folder Mods na czas naprawy lub aktualizacji zawsze należy wyjąć z folderu The Sims 4.
Jeśli po usunięciu modów/CC i naprawieniu gry w originie gra nadal źle działa i ma błędy, spróbujcie usunąć pliki cache.
Wejdźcie w folder The Sims 4 (Dokumenty/Electronic Arts/The Sims 4) i usuńcie następujące rzeczy:

1. plik localthumbscache.package
2. Wszystko w folderze cache (Dokumenty/Electronic Arts/The Sims 4/cache) z wyjątkiem pliku Filecache!
3. Zawartość folderu cachestr (Dokumenty/Electronic Arts/The Sims 4/cachestr)
4. Po usunięciu powyższych jeszcze raz naprawcie grę za pomocą origina. Dla pewności.

Ostatecznie, jeśli wszystko zawiedzie, możecie usunąć cały folder The Sims 4.
Gra sobie wygeneruje nowy, czysty, bez błędów. Znajduje się on w katalogu: Dokumenty/Electronic Arts/The Sims 4.

Na koniec przypomnę czym są mody, a czym są CC, żebyście ich nie mylili.
Mody (modyfikacje) są skryptami zmieniającymi działanie gry lub dodającymi coś nowego.
Na przykład: mod na ogrodnika, mody na inne światło, mody na nowe przepisy, itd.

CC (skrót z ang. Custom Content) lub ND (skrót od Nieoficjalne Dodatki) to dwa terminy oznaczające to samo.
Nie są to obiekty stworzone przez twórców gry, a przez graczy - najczęściej w jakichś zewnętrznych specjalistycznych programach. CC to są rzeczy materialne i namacalne, na przykład: meble, ubrania, makijaże, skórki simów, elementy budowlane, itd

Podsumowując - mody to są przeważnie rzeczy niematerialne, a CC to są rzeczy materialne i namacalne.
Post edited by chojrak on

Komentarz

  • chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    edytowano stycznia 2019
    Oprócz MC Command Center, macie poniżej wypisane inne mody, które mogą powodować błędy po aktualizacji. Tak jak napisała @Kasadia95 w swoim poście:
    Mod na współlokatorów, zajęcia pozaszkolne, szkołę prywatną (kolidowała z harcerstwem) i go Explorere. I mcc wymieniłam na nową wersję.
    CC z casa i trybu budowania "przefixowałam" w thesims Studio.

    ...

    Przeważnie trzeba aktualizować tylko mody oparte na skryptach. Słyszałem, że są też mody nieoparte na skryptach i ich nie trzeba tak często aktualizować. CC raczej bardzo rzadko trzeba aktualizować. Najczęściej CC trzeba było aktualizować, gdy weszły zwierzaki i doszły nowe interakcje ze zwierzętami na meblach, lub ubrania CC po dodatku z porami roku, bo weszły nowe filtry i sortowanie ubrań w CAS.

    ...

    Poniżej poradnik od @Danuta720 na błędy w grze:
    https://answers.ea.com/t5/Problemy-techniczne/Poradnik-Jak-sie-pozbyc-bledow-w-grze-i-problemow-z-modami/m-p/7197126#M1863

    W razie pytań przeczytajcie te tematy od deski do deski:

    https://forums.thesims.com/pl_PL/discussion/769864/instalacja-modow-i-obiektow-cc-w-grze

    https://forums.thesims.com/pl_PL/discussion/774977/mody-nie-dzialaja-przeczytaj-zanim-napiszesz

    forums.thesims.com/pl_PL/discussion/774556/mody-nie-pokazuja-sie-w-grze#latest

    forums.thesims.com/pl_PL/discussion/774541/problem-z-gra#latest

    Zanim cokolwiek napiszecie, zapoznajcie się ze wszystkim!
    Post edited by chojrak on
  • kjil888kjil888 Posty: 5 Member
    Od jakiegoś czasu zastanawiam się dlaczego niektórzy gracze (ci bardziej sławni mają )ogromną liczbę modów i gra działa im bez problemu, a ja mam tych modów około 200 i gra ciągle nie chce załadować trybu budowania . Wystepuje często zamrażanie gry podczas ładowania . Czy zna ktoś odpwiedz jak się tego pozbyć?
  • chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    edytowano lipca 2018
    @kjil888
    Ja nie raz widziałem jak ktoś z polskich youtuberów/youtuberek pyta swoich widzów o rozwiązanie jakiegoś problemu z modami. Są też tacy co sami rozwiązują problem poza nagraniem, na własną rękę.

    To nie jest tak, że sławnym się nie psuje. Też się psuje, ale już sami nauczyli się wymieniać mody po aktualizacjach. Większość sławnych youtuberów korzysta zaledwie z kilku modów. Im jest łatwo wymienić. Rzadko kto z youtuberów korzysta z CC.

    Przeczytaj jeszcze raz co to są mody, a co to są CC bo je mylisz. Jest napisane wyżej w szarej ramce.
  • kjil888kjil888 Posty: 5 Member
    @chojrak dziekuje za odpowiedz . nadal jednak nie wiem dlaczego przy 200 cc gra mi nie chce dziaać prawidłowo . są jakieś sposoby na naprawe tego ?
  • Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member

    Co do sławnych Youtuberow - to też jest różnie, nieraz na filmach widziałam, jaki mają w swoich grach misz-masz, ale na pewno wiedzą co zrobić, gdy gra zaczyna się im psuć po aktualizacji. I na pewno nie żal im CC, czy modów, które nie zostały zaktualizowane, tylko usuwają je z gry.

    @kjil888 - używam w grze dużo CC oraz potrzebne mi mody, ale przede wszystkim te z trybu budowy.
    Buduję dużo (kilkanaście domów w miesiącu) i nigdy gra mi się nie zepsuła. A to dlatego, że w folderze Mods mam porobione podfoldery, które tak wyglądają:
    dw5p2phi0cns.jpg

    Jak widać, każdy podfolder jest opisany i zawiera zawartość według opisu.

    Przykładowa zawartość jednego podfolderu:
    mqh4f4lv4ewp.jpg

    Jak widać, w folderze znajdują się rozpakowane pliki CC, , spakowany zestaw, następny podfolder ze zdjęciami pojedynczych obiektów, zdjęcia całego zestawu, oraz systemowy notatnik tekstowy, w którym zapisana jest nazwa zestawu, oraz adres strony:
    tk729p20qavl.jpg

    Dzięki tym zapisom, które wymagają nieco czasu i pracy, nie mam bałaganu w folderze Mods, szybko mogę sprawdzić aktualizacje CC/modów oraz je wymienić na nowe.
    Gra czyta tylko pliki package i inne programowe, wiec bez obawy mogę w nim trzymać zdjęcia, zapisy tekstowe i inne...

    Korzystam tylko ze sprawdzonych stron, czy blogów, przede wszystkim pobieram od twórców oryginalnych mesh-y.
    Nie korzystam z przypadkowych blogów, ani z prac rekolorzystów, gdyż w bardzo wielu przypadkach są one niskiej jakości, a także rekolory nie są (bo nie mogą być) aktualizowane.
    Dzięki temu systemowi zawsze mam porządek w folderze Mods.

    No i ważne, w Origin mam odznaczona opcję "aktualizuj automatycznie grę", dzięki temu zawsze widzę nową aktualizację i mam czas, żeby przed zaktualizowaniem gry, wyjąc folder Mods na pulpit komputera, a po zaktualizowaniu gry zawsze sprawdzam po kolei moje podfoldery w grze, zanim przeniosę do gry zawartość całego folderu Mods.

    Zawsze też trzeba zwracać uwagę na datę produkcji/aktualizacji CC/modów.

    Przy okazji gracze, którzy uwielbiają CC/mody mają okazję do nauki języków obcych - co szczególnie polecam, gdyż pobieranie w ciemno CC/modów, bez czytania ich opisowa prędzej, czy później będzie skutkować zepsuciem się gry.










  • kjil888kjil888 Posty: 5 Member
    @danuta720 najwidoczniej moj bałagan w modach wyszedł mi na złe . :( jutro zaczne kasować wszystkie mody i instalować nowe by odrazu je posegregować . także lece tworzyć nowe foldery
  • 123456ania123456ania Posty: 2 Member
    Witam mam problem z tym ze gra przestaje działac,pomóżcie proszę...
  • Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    edytowano lipca 2018
    @123456ania - napisałaś w temacie Ogłoszenia - cały ten dział zarezerwowany jest dla moderatorów. :)
    Aniu, załóż nowy temat w dziale Technikalia - jeżeli dotyczy on gry The Sims 4 to wybierz dział tej gry. Opisz też dokładnie, na czym polega twój problem, ponieważ trudno jest nam się domyślać, z czym sobie nie radzisz.
    Pozdrawiam. :)
  • 123456ania123456ania Posty: 2 Member
    Ok,z góry przepraszam ;-)
  • marekzbmarekzb Posty: 151 Member
    Mnie gra zaczęła sprawiać problemy po aktualizacji 17 lub 18 sierpnia 2018. Aktualnie nie da się w nią grac. Od wszystkich autorów granych przeze mnie modów (czterech) otrzymałem informacje, że sprawdzili i ta aktualizacja nie wymaga konieczności zmian w samych modach. Jednak gra się zawiesza aż w końcu trzeba wyłączać komputer przyciskiem, bo żadna inna możliwość zapisu i wyjścia z gry się nie sprawdza. Zastosuję się do rady Chojraka i powywalam co proponuje,tzn. cache, cachest itp. Jak to nie pomoże pozostaje kontakt z Origin, niech naprawią. Zachodzę tylko w głowę po co aktualizować grę, skoro nic się w niej nie zmieniło poza tym, że się nie da w nią grać. To oczywiście najwalniejsze w grze, ale po co w takim razie była ta aktualizacja? Z tymi czterema modami gram prawie od początku i jak trzeba było to dwa, trzy dni po aktualizacjach pojawiała sie aktualizacja. A może moja gra się zepsuła?
  • Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    @marekzb, Marku tu staramy się nie pisać, gdyż gracze potem nie dokopią się do ważnych informacji. Odpowiedziałam na twój problem w temacie, w którym opisałeś ten sam problem: https://forums.thesims.com/pl_PL/discussion/774776/ostatnia-aktualizacja-psuje-gre#latest

  • marekzbmarekzb Posty: 151 Member
    Przepraszam, z rozpędu się dopisałem... :-)
  • Zija2614Zija2614 Posty: 2 Member
    Witam mam pytanie czy usune folder The Sims 4 nie będę musiała np.Kupować od nowa gry?Zastanawiam się bo wogule nie
    Ma modów które pobrałam.. :'( Koleżanka myśli ze od nowa będę musiała kupować grę a ja myślę że może to zadziała ale teraz mam mętlik w głowie :| I mam pytanie jak ktoś to robil zadziała czy nie?
  • chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    edytowano czerwca 2019
    @Zija2614 Po usunięciu folderu nie będziesz musiała kupować gry od nowa. Folder "The Sims 4" który znajduje się w dokumentach jest tylko zapisem, który się odbuduje przy następnym włączeniu gry. Prawdziwe pliki gry znajdują się gdzieś indziej.

    Nawet jeśli odinstalujesz grę, to będziesz ją mogła pobrać w każdej chwili ze swojej biblioteki gier na twoim koncie origin (na tym na którym zarejestrowałaś swoją grę).
  • Zija2614Zija2614 Posty: 2 Member
    witam wszystkie sposoby nawaliły Niewiem czemu mody które pobrałam dalej nie ma w grze :'( prosze o ppomoc z góry dziękuję :/
  • Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    @Zija2614 , wszystkie mody po aktualizacji gry są zepsute, a na razie moderzy nie poprawili ich, to musi potrwać. Czekaj więc na ich aktualizacje, a stare mody usuń.
    Natomiast jeżeli chodzi o CC to te z CAS mogą być zepsute, oraz część z trybu budowy, takie, jak wanny, umywalki, zlewozmywaki - tez usuń!
  • marekzbmarekzb Posty: 151 Member
    Mam sprawdzony sposób na psucie się gry po wgraniu nowych modów. Zdarza mi się bowiem znaleźć w sieci jakiegoś moda, który powoduje po odpaleniu gry komunikat: nieokreślony błąd czy coś podobnego. I gra w ogóle nie chce się ładować. Wycinam wtedy z Dokumenty/Electronic Art/Sims 4 katalogi: Mods, Save, Tray i Zrzuty z ekranu (tam są zdjęcia simów) i wklejam je tymczasowo na pulpit do katalogu Archiwum Sims 4 (nazwa dowolna, katalog założyłem dla porządku). Następnie z Dokumentów usuwam cały katalog Electonic Art z pozostałą zawartością. Odpalam grę z Origina i jak się odpali to wychodzę z niej zapisując stan gry. Następnie z katalogu Electronic Art/Sims 4, który się właśnie odtworzył usuwam Mods, Save, Tray i Zrzuty z ekranu i wklejam te z Archiwum Sims 4 na pulpicie. Odpalam grę i zawsze działa bez problemów. Nigdy nie musiałem szukać modu, który mi grę zepsuł. Przynajmniej do wczoraj to działało po wgraniu do Tray i Mods ok. 40 nowych modów. Spróbuj Zija 2614, może zadziała.
  • domatorka78domatorka78 Posty: 419 Member
    mam pytanie czy kałuże są czarne jaki kolor powinny mieć grałam w niedziele i po deszczu kałuże były czarne możecie mi pomóc? :o
  • Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member

    @domatorka78 , powody mogą być dwa:
    1. Problem z kartą graficzną
    2. Nieaktualne mody/CC.

    Przy okazji mam prośbę, jeżeli prosisz o poradę to mile widziane byłoby, gdybyś napisała, czy ona ci pomogła.

    Założyłaś tutaj temat, w którym prosiłaś o poradę: https://answers.ea.com/t5/Problemy-techniczne/Problem-ze-skokami-sima-po-aktualizacji/m-p/7985029#M2878 - czy przeczytałaś odpowiedź i zastosowałaś ją u siebie w grze?

    marekzb napisał użytkownik: »
    Mam sprawdzony sposób na psucie się gry po wgraniu nowych modów. Zdarza mi się bowiem znaleźć w sieci jakiegoś moda, który powoduje po odpaleniu gry komunikat: nieokreślony błąd czy coś podobnego. I gra w ogóle nie chce się ładować. Wycinam wtedy z Dokumenty/Electronic Art/Sims 4 katalogi: Mods, Save, Tray i Zrzuty z ekranu (tam są zdjęcia simów) i wklejam je tymczasowo na pulpit do katalogu Archiwum Sims 4 (nazwa dowolna, katalog założyłem dla porządku). Następnie z Dokumentów usuwam cały katalog Electonic Art z pozostałą zawartością. Odpalam grę z Origina i jak się odpali to wychodzę z niej zapisując stan gry. Następnie z katalogu Electronic Art/Sims 4, który się właśnie odtworzył usuwam Mods, Save, Tray i Zrzuty z ekranu i wklejam te z Archiwum Sims 4 na pulpicie. Odpalam grę i zawsze działa bez problemów. Nigdy nie musiałem szukać modu, który mi grę zepsuł. Przynajmniej do wczoraj to działało po wgraniu do Tray i Mods ok. 40 nowych modów. Spróbuj Zija 2614, może zadziała.
    @marekzb , to nie jest dobre rozwiązanie problemu z nieaktualnymi modami. Być może masz w grze takie mody, które od początku istnienia gry nie wymagają wymiany (też takie mam), nie oznacza to jednak, ze wszystkie mody czy CC nie potrzebują jej.
    Z doświadczenia wiem, że 90% modów po aktualizacji gry ulega uszkodzeniu, podobnie, jak CC. I utworzenie czystej gry niewiele pomoże, gdy gracz wrzuci do niej nieaktualne mody/CC.
  • marekzbmarekzb Posty: 151 Member
    Danuta720: Prawda, są mody, który potrzebują aktualizacji po aktualizacji gry. Żeby wiedzieć które trzeba śledzić strony, z których się je pobrało. Najlepiej jest zarejestrować się na platformie Patreon i opłacać drobny abonament w wysokości uzależnionej od ilości stron, które chce się śledzić. Wtedy o każdej aktualizacji taki abonent jest informowany mailem i nie musi samemu sprawdzać. Autor moda zobowiązany jest wtedy do pełnego wsparcia użytkownika do tego stopnia, że informuje np.: "Od połowy miesiąca do końca miesiąca korzystam z urlopu i w tym czasie nie będę aktualizował moda ani odpowiadał na pytania. W tym czasie Electronic Arts nie planuje żadnych aktualizacji gry i obecny mod powinien wystarczyć". To wygodne, ale też można za darmo śledzić samemu mody na zaufanych stronach. Również mam takie. Jedną z nich jest Mod The Sims.
    Co do mojego poprzedniego posta to jest jeszcze jedna sprawa. Niektóre mody psują grę tak, że nawet jak się taki usunie, to gra dalej nie działa jak byśmy chcieli. Tzn. działa dobrze, ale efekty moda są widoczne w dalszym ciągu mimo, że moda już nie ma. Wtedy trzeba wykasować cały katalog Save i zacząć zapisywać od początku. Ja przed wgraniem każdego nowego moda robię na pulpicie kopię Save. Jak mi się zepsuje to przywracam stary Save z pulpitu. Poza tym tak jak napisałem wcześniej.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Return to top