Bugi?

«1
katjasimkatjasim Posty: 10
edytowano lutego 2017 w Problemy techniczne
Denerwuje mnie już to, że moi simowie potracili mózgi. Kiedy każę im coś zrobić to często to ignorują, albo w połowie drogi stają i nic nie robią. Najgorzej jest z małymi dziećmi, które ciągle płaczą bo 10 razy klikam daj jeść a Simka to olewa.
Kiedy w końcu to naprawią? Simy mogłyby być inteligentniejsze, pozostawione same wywołują pożary, kompletnie nie dbają o swoje potrzeby i dzieci. Męczy mnie taka rozgrywka.

Ps. Albo sytuacja sprzed chwili... koleś stoi obok małego dziecka, klikam daj jeść a on złazi na dół do jadalni siada przy stole po sekundzie wstaje i idzie na górę dać jeść... no trzymajcie mnie!

Komentarz

  • Opcje
    I_YangI_Yang Posty: 162 Member
    Ktoś mówił na forum, że trzeba zapisać grę w "zapisz jako " a stary zapis wywalić, bo zbyt duża ilość danych sprawia, że simy są długo kombinują. Ale proszę o potwierdzenie, bo może coś pokrecilam...
    SimGaleria & Twitter: Sim_I_Yang
    Twórczość: http://www.iwakitoyang.deviantart.com
    Instagram: IwakitoYang
  • Opcje
    kreatorakreatora Posty: 7,255 Member
    To nie simowie potracili mozgi tylko gra - czytaj komp nie wyrabia z przetwarzaniem danych i generowaniem polecen dla kilku simow na raz. Stara historia. EA podaje jakie powinny byc wymogi kompa na starcie nie nadmieniajac ze te wymogi odnosza sie tylko do bazy gry. W miare powiekszania gry o nastepne dodatki te parametry sie zmieniaja ale o tym EA juz nie informuje cala happy. .
    Pod koniec Trojki jak wyszly wszystkie dodatki plus Store informatycy sugerowali "delikatnie" ze tego wszystkiego nawet komputery NASA nie uciagna. Z Czworka zapowiada sie tak samo jak widac.
    Zwieksz ilosc pamieci operacyjnej RAM o ile masz komp stacjonarny i mozesz mu dolozyc kostki pamieci. Nie miej za wiele w wyposazeniu simow , nie miej wiecej jak dwie aktywne rodziny. Zapisuj zawsze - zapisz jako , zeby nie kumulowaly sie bugi gry , a stare zapisy wywalaj.
    Moj EA id w Galerii kreatora
    Champion on EA AHQ
  • Opcje
    katjasimkatjasim Posty: 10
    edytowano lutego 2017
    mam Maca... więc dużo tu nie zdziałam... gry dokupuję na Origin. masakra! czyli z nowymi dodatkami typu cztery pory roku czy zwierzaki totalnie będę miała zamułkę? nie ściągam żadnych modów itp. mam kilka rodzin bo lubię tworzyć pokolenia, obecnie mam do piątego... nie chcę grać ciągle jedną rodziną.

    zawsze gram od PLAY nie od ostatniego zapisu, ale może mogę wywalić stare zapisy jeśli rodziny nie znikną?

    A to, że Sim dorosły schodząc po schodach nagle kurczy nóżki i schodzi jak małe dziecko to raczej nie wina komputera...
    Post edited by katjasim on
  • Opcje
    waniSimswaniSims Posty: 1,300 Member

    @katjasim nie masz innego wyjścia bo już masz zbugowany zapis )) Nie znam się na Twoim systemie więc jak masz możliwość graj na windowsie .Rodziny zapisz do Twojej biblioteki oraz domki ,które tworzyłaś )) Nigdy nie gra się od Play ! Grę zapisujemy Zapisz jako i numerujemy zapisy trzymając trzy ostatnie z danej rozgrywki jak będziesz robić zapis 4 to usuwamy pierwszy i tak w kółko. Nie nadpisujemy zapisów! Zawsze tworzymy kolejny zapis z określonej rozgrywki i w ten sposób możesz mieć kilka zapisów ))) a wczytujesz ten w , którym chcesz grać )) Gra tak muli jak ma mało pamięci i dużo aplikacji działa w tle więc sprawdź to ))) Jakbyś miała windowsa to mogłabym dalej pisać a tak musisz to ogarnąć sama lub zmienić system ))
    Pozdrawiam ;))
  • Opcje
    katjasimkatjasim Posty: 10
    edytowano lutego 2017
    dzięki za rady ale raczej nie zmienię systemu tzn. nie wyrzucę Maca i nie kupię Windowsa xD
    dlaczego nigdy nie gra się od play?

    A GDYBYM ZROBIŁA DEZINSTALACJĘ I ZAINSTALOWAŁA JESZCZE RAZ?
  • Opcje
    waniSimswaniSims Posty: 1,300 Member
    @katjasim reinstalacja mało zmieni to samo można osiągnąć tworząc nowy folder TS4)) Przenieś folder TS4 w.... inne miejsce w systemie i włącz grę. Zrób jeden zapis klikając Nowa Gra i Zapisz jako potem wyjdź z gry. Tą zapisaną grę będziesz miała w menu głównym Wczytaj grę - wczytujesz zawsze swoją zapisaną grę nie tą z automatu. Podmień potem folder Saves czyli Twoje zapisy gier)) Zmniejsz ustawienia graficzne , aktualizuj system i sterownki i daj znać czy to coś pomogło)) A funkcja zapisz lub zapisz i wyjdź to najbardziej zbugowana metoda zapisu bo polega na wielokrotnym nadpisywaniu jedenej i tej samej gry. Dlatego grę zaczynamy od wczytania naszego zapisu a kończymy Zapisz jako))
    Pozdrawiam ;))
  • Opcje
    katjasimkatjasim Posty: 10
    edytowano lutego 2017
    nic nie zrozumiałam z tego co napisałaś...

    myślę, że tymi bugami zajmą się twórcy w następnej aktualizacji bo to raczej nie jest wina mojego komputera, od 2 lat gram na nim w 4 i wszystko pięknie śmiga teraz nie gra się zacina a simy, które stoją w miejscu i rozkładają ręce a to powinna naprawić aktualizacja.

  • Opcje
    kreatorakreatora Posty: 7,255 Member
    edytowano lutego 2017
    To dosyc proste. Komp ma tak zwana pamiec operacyjna RAM - nie mylic z pojemnoscia dysku. Ta pamiec sluzy mu do obslugi wszystkich biezacych programow - tych ktore biegna w tle tez na rowni z gra. System u Ciebie Mac przydziela tej pamieci dla kazdegp zadania na dana chwile. Ale.. nie kazdy system wykorzystuje cala pamiec . I tak prosty Win 7 wykorzystuje tylko 4 GB pamieci na wszystko - tyle tylko potrafi. Win7 HomePremium i Profesional wykorzystuje 2 razy tyle tego czyli 8 GB i wiecej. Gra potrzebuje 4 GB pamieci RAM operacyjnej. Wiekszosc gier innych nie potrzebuje az tyle, ale simsy i owszem. Nie mam pojecia ile pamieci RAM wykorzystuje MAC ale wyglada ze Ci jej brakuje.
    A to co napisala Wani przetlumacze :)
    Otworz folder Dokumenty, albo jego odpowiednik w MAC tam bedzie foldet Electronic Arts - w tym folderze znajfuje sie folder gry The Sims4 - zeby byc pewnym ze jest to folder o ktory nam chodzi - bo sa ogolnie 2 i tego drugiego ruszac nie wolno -sprawdz czy sa w nim podfoldery saves i mods Jesli sa, to to jest folder ,ktory nas interesuje .
    Przenies ten caly folder gry The Sims4 stamtad na pulpit komputera. Wlacz gre. Utworzy sie nowy czysty folder gry The Sims4 w Dokumentach.
    Wyjdz z menu gry . Wyrzuc z nowo utworzonego folderu podfoldery saves i Tray.
    Otworz stary folder gry na pulpicie i skopiuj stary folder saves. Wklej go do nowego folderu gry, To samo zrob ze starym folderem Tray - i gotowe :) Gra powinna stac sie plynniejsza.
    P. S U mnie simy nie stoja i nie rozkladaja rak - no ale ja mam 8GB pamieci operacjnej calej dostepnej dla systemu.
    Moj EA id w Galerii kreatora
    Champion on EA AHQ
  • Opcje
    Pessyl92Pessyl92 Posty: 534 Member
    edytowano lutego 2017
    kreatora napisał użytkownik: »
    To dosyc proste. Komp ma tak zwana pamiec operacyjna RAM - nie mylic z pojemnoscia dysku. Ta pamiec sluzy mu do obslugi wszystkich biezacych programow - tych ktore biegna w tle tez na rowni z gra. System u Ciebie Mac przydziela tej pamieci dla kazdegp zadania na dana chwile. Ale.. nie kazdy system wykorzystuje cala pamiec . I tak prosty Win 7 wykorzystuje tylko 4 GB pamieci na wszystko - tyle tylko potrafi. Win7 HomePremium i Profesional wykorzystuje 2 razy tyle tego czyli 8 GB i wiecej.

    Troszku poprawię:
    KAŻDY system wykorzystuje całą pamięć JEŚLI jest to wersja 64-bitowa. Czyli ten "prosty Win 7" ( :smiley: ) wykorzystuje TYLKO 4gb w przypadku, gdy mamy system 32-bitowy.

    Ogólnie to standardem dzisiaj jest już 64 bitowy system...
    Dlatego też twórcy zrobili sims 4 w wersji 64-bitowej, aby więcej pamięci RAM mogła gra pożerać.

    Jeśli chodzi o MAC:
    Ty system posiadasz już 64 bitowy, ale prawdopodobnie 4GB RAMU. Zrób tak jak opisała kreatora i waniSims.
    Polecam też przyjrzeć się modom, których używasz.
    Płynność gry i czasu też zależy od ustawień graficznych - oświetlenia. Ostatnio eksperymentowałem z ustawieniami i sprawdzałem co i jak ustawić aby nie było za brzydko, a dało się komfortowo grać :smile: .


    "Każdy człowiek jest jak Księżyc. Ma swoją drugą stronę, której nie po­kazu­je nikomu."
    ~Mark Twain
  • Opcje
    katjasimkatjasim Posty: 10
    edytowano lutego 2017
    Procesor 2 GHz Intel Core i7
    Pamięć 8 GB 1333 MHz DDR3
    Grafika Intel HD Graphics 3000 512 MB

    nie używam żadnych modów

    śmieszy mnie fakt, że zakładacie jaki mam komputer nie mając o tym bladego pojęcia xD
  • Opcje
    kreatorakreatora Posty: 7,255 Member
    Coz probujemy tylko pomoc jak potrafimy. Znasz sie lepiej to walcz sama. Nawiasem mowiac karte graficzna masz baardzo cieniutka. Ponizej wymagan.
    Moj EA id w Galerii kreatora
    Champion on EA AHQ
  • Opcje
    AelitkaAelitka Posty: 39 Member
    Mac nie taki pro.. Jeśli masz Mac'a z około 2011 roku* to się nie dziw, że gra z 2014 na nim nie działa. Twój mac jest zwyczajnie słaby.
    Masz grafikę do d*** weź pod uwagę, że gra z każdą aktualizacją z każdym dodatkiem się powiększa.
    Chcesz rozwiązać swój problem kup nowego kompa i patrz na jego specyfikacje.
    *Twój model jest jest z 2011 to, że kupiłaś go później oznacza, że kupiłaś przestarzały sprzęt, a jeśli kupiłaś go w 2011 roku to wiedz, że Twój mac jest już stary. Późniejsze modele mają już 1 GB pamięci karty graficznej a od 2015 roku mają już 1.5 GB . Do tego to jest karta zintegrowana.
    Jeśli nadal nie wierzysz, że to NIE wina EA a Twojego kompa to z chęcią z Tobą podyskutuje :)
  • Opcje
    katjasimkatjasim Posty: 10
    zwróciłam się o pomoc, a otrzymałam odpowiedź w stylu "twój komputer jest do ****, nie dziw się, że ci gra nie działa"
    no za takie rady tylko po rękach całować...
    to może mi kupisz nowy cwaniaczku? ^^

    + przechwałki, mój komp ma 8GB twój na pewno tyle nie ma wueheheheheh!
  • Opcje
    SimsoweAnimeSimsoweAnime Posty: 414 Member
    Ile ty masz lat? Pomagają ci, a ty tak im dziękujesz? Przyjmij do wiadomości, że może rzeczywiście twój komputer jest do... Na simsy potrzeba miejsca, a jak jeszcze chcesz dodatki i to wszystko to musisz mieć ful wypas, a nie jakiś stary komputer. Dostosuj się do rad powyżej i grzecznie podziękuj za pomoc (czytałaś/eś regulamin?).
    Pozdrawiam :)))))
  • Opcje
    I_YangI_Yang Posty: 162 Member
    Yup, kwestia kompa ;) Mój też jest słabiutki, kupowany w 2011 roku, ale Simsy działają na nim jak złoto i to wszystkie części. Dlatego zachwalam firmę eMachines o której w sumie teraz ani widu, ani słychu(ale to chyba jakaś pochodna Asusa btw).
    Jestem przyzwyczajona, że czasami gra się przytnie, Sims czegoś nie ogarnie dla mnie najważniejsze jest, że mimo wszystko działa :D
    SimGaleria & Twitter: Sim_I_Yang
    Twórczość: http://www.iwakitoyang.deviantart.com
    Instagram: IwakitoYang
  • Opcje
    AelitkaAelitka Posty: 39 Member
    @katjasim Niestety taka prawda masz przestarzałego kompa...
    8 GB chyba na dysku twardym masz :)
    To, że masz 8 GB RAM'u i i7 nic Ci nie daje bo masz słaba grafikę. Do tego ma znaczenie jaki to jest RAM jaka ma taktowność czy jest to DDR2,DDR3 czy DDR4 tak samo w procesorach ma znaczenie z której jest generacji jaka ma taktowność, pamięć i ilość rdzeni.
    Mój komputer jest do gier bardziej wymagających niż simsy a nawet mi pod dłuższym graniu coś się przytnie i to normalne.
  • Opcje
    katjasimkatjasim Posty: 10
    Przekonaliście mnie, wyrzucam Maca przez okno. Dzięki!
  • Opcje
    nadiaukenadiauke Posty: 5
    @katjasim myślę, że im nie chodzi o to, że Maca masz wyrzucić przez okno, tylko po prostu nie dziw się, że simsy ci chodzą jak chodzą skoro twój sprzęt się do tego nie nadaje. Nie zmieniaj komputera skoro nie czujesz takiej potrzeby, ale nie warcz teraz na innych, jak napisali ci, że zwyczajnie masz trochę za słaby komputer do tego typu gier.
  • Opcje
    AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    edytowano marca 2017
    Karta intela należy do słabszych kart, a do tego ma mało swojej własnej pamięci, jak już Aelitka zauważyła. Ja gram co prawda na pececie dość leciwym, ale mam 64 bitowy system operacyjny win7, co bardzo pomogło (specjalnie zmieniałam pod simsy z archaicznego już xpeka).

    Natomiast złośliwość @katjasim w niczym ci nie pomoże - najwyżej przy kolejnym problemie nikt nawet palcem nie kiwnie by ci pomóc. Jesteśmy tutaj już bardzo długo, i długo sobie wzajem pomagamy, ale jeszcze z taką reakcja nie spotkałam się. Przykre to bardzo. Dlatego - nie dziw się, że i my odpłacimy pięknym za nadobne.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Return to top