Świat Kropki słońcem malowany - Sycamore Villa, Valhalla Villa :)

«13456731
Kropka_Kropka_ Posty: 1,204 Member
edytowano września 2017 w Kąciki twórców
Witam. Od dłuższego czasu zaglądam do Was na forum i podziwiam Waszą twórczość w projektowaniu domków i wnętrz dla swoich simów. Robicie fantastyczne rzeczy. Chciałabym się tutaj podzielić swoimi pomysłami :) i pokazać parę rzeczy. Mam cichą nadzieję, że się spodobają :) Wiem, że nie wszyscy korzystacie z modów, ja jestem od nich "uzależniona" :) - sorki. ue501ysv9c5e.png
sbe5l96a1pab.png
vxie3dnwa7so.png
kig1tji8dxkh.png
alxp5zvzib1l.png
Na początek wrzucę salon i sypialnię mojego sima Fabiana. Pozdrawiam ciepło wszystkich "forumowych" architektów i projektantów wnętrz :)1vi0gsba7tgv.png
5u7avywfhbig.png
g708t2vdtggj.png
f4bdqrcwqky2.png
ssfa23xvjdmt.png
3jorryy17s0y.png
3pz3q1zwnnz6.png
Historie: Avataria
Origin ID: jasna98
yjwd60z382s8.png
Kliknij - pomożesz zwierzakom ze schroniska!
banner1.png

Post edited by Kropka_ on

Komentarz

  • Opcje
    dzidziak86dzidziak86 Posty: 4,262 Moderator
    Pięknie :) Wygląda bardzo realistycznie. Niby dużo wszystkiego, ale wszystko do siebie pasuje i tworzy fajny klimat!
  • Opcje
    dzidziak86dzidziak86 Posty: 4,262 Moderator
    Fajny klasyczny dom z cudnym ogródkiem :) Jedynie musisz popracować nad zdjęciami. Spróbuj użyć tabulatora robiąc zdjęcia. Sama dowiedziałam się o nim zupełnie niedawno :) Jak Cię odnaleźć w galerii? Pozdrawiam!
  • Opcje
    Kropka_Kropka_ Posty: 1,204 Member
    Dziękuję. O tabulatorze nic nie wiem. Jak go użyć ? Tzn. w jaki sposób z niego korzystać ? :) Mój nick to Jasna98. A tak w ogóle to mam na imię Ania. W galerii jest już sporo moich prac :), ale nieraz wyglądają mniej ciekawie niż na zdjęciach :) Pozdrawiam ciepło :wink:
    Historie: Avataria
    Origin ID: jasna98
    yjwd60z382s8.png
    Kliknij - pomożesz zwierzakom ze schroniska!
    banner1.png

  • Opcje
    SimDelsSimDels Posty: 3,201 Member
    edytowano września 2015
    WItaj Aniu!
    Kliknij "tab" w trybie życia sima i wtedy w łatwy sposób przybliżysz sobie ujęcia w poszczególnych pomieszczeniach troche tak jak z widoku oczu sima, to bardzo wygodne.Oczywiście najpierw musisz wprowadzić ludzika do budynku.
    Twoje uzależnienie od modów widać rzeczywiście (i dosłownie) na każdym kroku ale to jest bardzo fajne, niesamowicie urozmaica zabawę i powoduje,że Twoje wnętrza ogląda sie troche jak fragment innej gry (rzczywiście dałaś czadu bo trudno znaleźć coś nie cc) a poza tym patrząc na takie obrazki przychodzi mi do głowy jedno określenie - 'pozytywne szaleństwo' :).
    Twórcy gry staneli na gowie żebyśmy nie używali CC prace z CC nie są widoczne w galerii gry a aktualizacje jakby celowo psują co jakiś czas niektóre dodatki (mody) w grze dlatego cieszy to,że nietórzy na przekór bawią się tak jak lubią choć oczywiście trudniej przez to pokazywać swoje dzieła na platformie EA.
    Piękne wnęrza pomysłowo urządzone, bardzo umiejętnie te dodatki wykorzystujesz.
    Bryła domu jest zgrabna ma ładne odaszkowanie i funkcjonalne poddasza jak rozumiem. Jedynie daszek tu w przybudówce na wysuniętym froncie trochę bym obniżył bo jakoś się delikatnie "gryzie" z tym powyżej (naturalnie nie musisz moich dywagacji brac pod uwagę ;) )
    Świetna przestrzeń przed domem z fantastyczną zielenią, jakuzzi pod daszkiem wygląda smakowicie a basen zakończyłaś ciekawą fontanną.Super!
  • Opcje
    KameliaxxxKameliaxxx Posty: 5,410 Member
    Witaj, Wnętrza sa tak piękne ze az dech zatyka. Bardzo mi sie podobają, dodatki widać dobierasz dobrze , wszystkie są w jednym klimacie, dom zresztą też. Bryła bardzo ładna, a ogród idealny, naprawde widac doświadczoną rekę
  • Opcje
    Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    edytowano września 2015
    Witaj na forum. :) Bardzo mi się podoba twój domek. Twoje prace są bardzo dojrzałe. Po bryle i wnętrzach widać nie tylko, że długo budujesz, ale także, że masz talent.
    Świetna praca! :)

    Nie przejmuj się, że jesteś w mniejszości na forum, stosując dodatki CC. Ja także w wielu moich domach je umieszczam, a w paru ostatnich przeważają nad oryginalnymi z gry.

    Mała uwaga, wszystkie dodatki typu: meble, dekoracje, czy ubrania, nazywamy CC - to skrót od angielskiej nazwy custom contents - zawartość niestandardowa i nie należy mylić z Modami.
    Mody - to skrótowa nazwa modyfikacji gry.
    Moderatorka - Alicja napisała więcej tutaj na ten temat: http://forums.thesims.com/pl_PL/discussion/769864/instalacja-modow-i-obiektow-cc-w-grze#latest

    Jeżeli zależy ci na pobraniach twoich domów (z dodatkami CC), nie polecam Galerii, gdyż nie tylko ich w niej nie widać, ale też taki dom pobrany przez gracza będzie niekompletny. Dlatego polecam jakieś forum, na którym będziesz mogła umieszczać swoje domy. Ale trzeba pamiętać, żeby do każdego domu zrobić spis z CC oraz linkiem do stron (koniecznie!), z których je pobrałaś.
    Dwa najbardziej popularne fora to: http://modthesims.info i http://www.thesimsresource.com/ (ja publikuję moje domy na tym drugim).

    Podstawą pokazania domu na jakimś forum są dobrze zrobione zdjęcia. To one decydują, czy twój dom spodoba się na tyle, że gracz go pobierze. Na forach nie ma lajków, najwyżej komentarze, które jednak w najmniejszej mierze nie wpływają na ilość pobrań. Dlatego warto się nauczyć dobrze robić fotki.
    Wyżej koleżanki i koledzy już pisali o klawiszu TAB., nie podali jednak szczegółów, więc może w skrócie:
    1. Zdjęcia należy robić w trybie życia sima, wiec najpierw należy wejść jakimś simem na parcelę, którą chcesz sfotografować.
    2. Prezentacja zdjęć zawsze powinna się zaczynać od pokazania bryły budynku (z wszystkich stron), oraz jego otoczenia (np. ogródek przy domu), ale należy pokazać ją tak, jakby sim stał naprzeciwko niego (a nie z "lotu ptaka"). Nie należy zapominać o rzutach budynku.
    3. Zdjęcia należy robić za dnia, wprawdzie gracze publikują w Galerii często domy oświetlone w nocy, lecz fora tego nie popierają (tak, jak, obróbkę zdjęć w photoshopie, wyostrzanie ich, itp.).
    4. Każde otoczenie posiada inne oświetlenie, więc wypróbuj, przy jakiej godzinie, zdjecia domu wypadną najciekawiej. Trzeba pamiętać również, że każdy dom (jak w realnym świecie) posiada kierunki geograficzne, więc przód domu będzie najładniej wyglądał na zdjęciach np. o godz. 12.00, a jego tył - o godz. 16.00.
    5. A teraz klawisz TAB:
    Gdy już masz gotowy dom, wchodzisz do niego simem, zatrzymujesz grę, naciskając na pauzę (koniecznie), ustawiasz obraz (myszką) w poziomie, by nie wyglądał krzywo i włączasz klawisz TAB.
    Gdy wciśniesz TAB, nie możesz zapomnieć o myszce, nadal nią trzeba operować, przy czym nacisk myszki (przytrzymujesz jej rolkę, czyli środkowy guzik) w dół - obraz przesuwa się w dól, nacisk myszki w górę - obraz przesuwa się do góry.
    Teraz możesz operować klawiszami, by w kadrze objąć jak najwięcej obszaru pomieszczenia:
    - klawisz Q -obniża widok pokoju, krajobrazu,
    - klawisz E - podwyższa,
    - klawisz W - zbliża
    - klawisz X - oddala,
    - klawisz Z - zmniejsza perspektywę,
    - klawisz S - oddala perspektywę.

    Mam nadzieję, że uda ci się opanować te klawisze i czekam na następną pracę. :)
    Post edited by Danuta720 on
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    Dobrze skomponowane te CC. Barwy w sypialni mocne. Ogólnie wnętrza nie za duże,
    są bogato urządzone, co sprawia że wydają się przytulne. Ogród wyszedł bardzo jesiennie.
  • Opcje
    dzidziak86dzidziak86 Posty: 4,262 Moderator
    Rodzinka super :) Fajnie urządzone wnętrza, a ta cegła na ścianie w kuchni fantastyczna. Mam identyczną w swojej kuchni :)
  • Opcje
    Anna_vel_annAAnna_vel_annA Posty: 3,173 Member
    Witam.

    Od pierwszego zdjęcia byłam zauroczona:

    ue501ysv9c5e.png
    Gdyby ktoś tak urządził mi jadalnię, to bym z niej nie wychodziła. Lekkość, swoboda, przytulność i doskonałe wyczucie koloru. W Twoich domach jest bardzo realnie, tam nie widzę simów a ludzi bardziej przechadzających się po tych wspaniałych wnętrzach. Boski desing. Kapitalnie zagracony :) wprowadza to nastrój przytulności i swojskości.
    Sama zbieram CC od jakiegoś czasu ale tylko po to by gdzieś je zamyszkować na ciężkie dni ;) i też jest tego około 9 tyś :) także nie jesteś znów taką maniaczką CC.

    Tworzysz również urokliwe obejścia, nie zapominasz o ogrodach, to się chwali. Bryła świetna.

    Trzecia praca Oscar dla kuchni:

    yvfzu2i0nyhn.png

    Miejsce drugie jadalnia i rozmarzony romantyczny pokój kąpielowy.
    Świetne prace, dojrzałe, pomysłowe i nietuzinkowe.

    Pozdrówki!
    h6shak8bpgow.jpg

  • Opcje
    bubu53bubu53 Posty: 580 Member
    Witam :) Rozumiem Twoje uwielbienie do obiektów CC - w trójce sama zasypałam nimi swoją grę, do czwórki nie odważyłam się póki co jeśli chodzi o budownictwo. Dzięki Twoim pracom mam teraz mieszane uczucia czy nie pobrać CC, super to wygląda. Zupełnie inna gra, ciekawsze wnętrza i bardziej realne. Bryła 1 domu i ogród idealne... Czekam na więcej i zapraszam do mnie.
    MOJA GALERIA - CLAUDIOVA

  • Opcje
    Anilewe89Anilewe89 Posty: 3,050 Member
    Witaj na forum! :) Tworzysz bardzo fajne domki i mimo masy cc mają one dużo uroku, bo umiejętnie wszystko ze sobą łączysz :) Z miłą chęcią będę oglądać Twoje projekty :)
  • Opcje
    CayreesCayrees Posty: 1,547 Member
    cześć Aniu :)
    przepięknie urządziłaś domek, oczywiście samo CC jest wymyślne i ładnie się prezentuje, ale bez Twojego gustu i wyczucia niekoniecznie dałoby taki efekt :) gratuluję pomysłów i wykończenia wnętrz :)
  • Opcje
    SimDelsSimDels Posty: 3,201 Member
    To zakręcenie przy talencie i wyobraźni które posiadasz jest bardzo ok i także to co teraz pokazałaś o tym świadczy, piękne bogate wnętrza ale urządzone z głową.Popieram tego oskara dla kuchni ,którego wręczyła ci właśnie Anna ;)
  • Opcje
    Kropka_Kropka_ Posty: 1,204 Member
    Bardzo Wam wszystkim dziękuję za pozytywne opinie i dla mnie cenne rady :). Ja tutaj na forum zaglądam już od bardzo dawna i zawsze podziwiam Waszą twórczość i pomysłowość. Tworzycie fantastyczne rzeczy i wspaniałą grupę simomaniaków :) Ja dopiero "raczkuję" :) i dlatego cieszą mnie Wasze słowa. Przepraszam, że odpisuję dopiero teraz, ale cały ten tydzień miałam bardzo zakręcony i nawet na moje Simsy i budowanie brakowało mi czasu. Pozdrawiam wszystkich bardzo gorąco :)










    Historie: Avataria
    Origin ID: jasna98
    yjwd60z382s8.png
    Kliknij - pomożesz zwierzakom ze schroniska!
    banner1.png

  • Opcje
    Anna_vel_annAAnna_vel_annA Posty: 3,173 Member
    Aniu oba pokoje oryginalne i wspaniale urządzone, z CC w simowej odsłonie 4 nie można się nudzić. Doskonale ich używasz i masz gust i wyczucie piękna. Bardzo lubię Twoje prace. Myślałam że ja jestem maniakiem komputerowym, ale on?

    n5mxb9r16r50.png

    ;)

    Kapitalne kolory i dynamicznie zaprojektowane wnętrze.

    yccb7ra3tsvt.png

    Co do wyzwania z nowym domkiem to dopinguje, takie zabawy są bardzo motywujące :)

    Pozdrówki!

    p.s. dziękuję pięknie za linka do simowych psiaków :)
    h6shak8bpgow.jpg

  • Opcje
    Kropka_Kropka_ Posty: 1,204 Member
    Bardzo dziękuję Aniu za miłe słowa :). Jak już pisałam, bardzo lubię projektowanie domków i urządzanie ich wnętrz a teraz, jak jest mnóstwo rzeczy z CC to jest to sama przyjemność. Z drugiej strony, kiedy patrzę na te cuda które Wy, "starzy" :) forumowicze tworzycie, a obserwuję Was już od bardzo dawna :), to widzę, że mnie jeszcze dużo brakuje. Macie ogromną wyobraźnię i ja muszę jeszcze się dużo nauczyć :). Pozdrawiam, Ania P.
    Historie: Avataria
    Origin ID: jasna98
    yjwd60z382s8.png
    Kliknij - pomożesz zwierzakom ze schroniska!
    banner1.png

Ta dyskusja została zamknięta.
Return to top