LLaurka - Domy, domki i inne takie - gra bez modów

12345679»

Komentarz

  • Opcje
    LLaurkaLLaurka Posty: 168 Member
    @kreatora Dziękuję Ci bardzo za pomoc. Oczywiście, że marzy mi się żeby inni zauważyli i docenili moje prace. Żeby ktoś jeszcze miał z nimi zabawę i dziękuję ślicznie za Wasze wsparcie, komentarze i rady. Zauważyłam już, że w galerii punktują domki nie koniecznie dobre, praktyczne, realistyczne ale często wystarczy, że są wyróżniające się, udostępnione lub polecone przez znaną osobę, wystawione w galerii o właściwej godzinie. Zauważyłam też, że wiele z najpopularniejszych domków ma podmienione zdjęcie na miniaturce i dzięki takiej sztuczce przeciętny domek zyskuje wiele serduszek. W sumie może gdybym umiała też bym tak robiła :) Z innej strony czasem nawet urządzenie działki obok dla ładniejszego tła wydaje mi się trochę jakby oszukiwaniem, nie chciała bym, żeby ktoś kto weźmie sobie domek, czuł się rozczarowany, że w innym sąsiedztwie nie wypada tak ślicznie. Co do galeriowego "biznesu" to mam mieszane uczucia. Oczywiście jeśli ktoś mnie wspiera a sam robi piękne rzeczy to chętnię pobiorę i polecę innym ale nie chciała bym robić tego na masową skalę. Kiedy zaczynam śledzić jakiegoś autora i codziennie dostaję 30 powiadomień o tym że ta jedna osoba zaserduszkowała 30 kolejnych to mnie to przytłacza ta masa i nie chciała bym tak działać. Na dodatek nie jestem stała w moim bywaniu na forum czy w przeglądaniu galerii dlatego trudno o takie taktyki. Ale obiecuję dokładniej śledzić prace z naszego forum i o wiele więcej serduszkować w miarę możliwości :)
    @Aericia przepraszam, nie chciałam tak zamulać, zwłaszcza na początku gdy nie używałam jpg i nie radziłam sobie ze zmniejszaniem :) Teraz już mam nadzieję nie przesadzać w ilości i wielkości :)
    @SimDels świetne sposoby na wykorzystanie właśnie takiej parceli gdzie jest wszystko w jednym. Szkoda, że nie da się ustawić, żeby wszystko jednocześnie funkcjonowało doskonale, żeby mieszkania mogły być indywidualnie zamieszkane i sklep działał i inni simowie korzystali z restauracji czy funkcji parku . No i przy takich dużych parcelach gra często zawodzi :(
    Zapraszam do mojego katalogu Origin ID: LLaurka
    Mój kącik na forum
  • Opcje
    LLaurkaLLaurka Posty: 168 Member

    ~ 100 ~
    l2o65z1mtzzk.jpg

    Świąteczno-noworoczny domek jako mój nr 100!
    1cu9umaj7yiv.jpg


    W oczekiwaniu na święta wpadł mi do głowy pomysł, żeby spróbować zrobić troszkę zimowo-świątecznego klimatu bez modów i chyba się udało :) Tylko na forum nie zdążyłam przed świętami :(

    z3sdnkgak6ee.jpg

    Niewielka chatka z białym jakby ośnieżonym dachem, ciepłym wnętrzem 1 sypialnią i 1 łazienką

    y8vtrh6ixks2.jpg


    oppk551yauai.jpg

    Szczęśliwego Nowego Roku! :)
    Zapraszam do mojego katalogu Origin ID: LLaurka
    Mój kącik na forum
  • Opcje
    SimDelsSimDels Posty: 3,201 Member
    Piekny domek na powitanie Nowego ! :) Podoba mi się złudzenie prawdziwego śniegu na dachu, które uzyskałaś także za pomoca pogrubionej listwy dachowej (czy jak to tam nazwać).
    Co do funkcjonalności parceli to niby nie da się miec wszystkiego ale tworząc parcelę "bar" lub "nieokreslone" praktycznie możesz na niej mieszkać, mieć bary, puby z obsługą, sklepy (opcja chwilowego wynajęcia sprzedawcy), dyskotekę z dj em i wiele innych nawet spa z obsługą, któa sama przyczłapie :) Co do mieszkania to ostatecznie można pobawić się w blokowanie drzwi dla konkretnych simów w konkretnych pomieszczeniach w ten sposób mamy takie namiastkowe "życie osiedlowe". W Trójce lub Dwójce (nie pamiętam) była opcja ulubionego koloru i można to było równiez wykorzystac tak by jeden ludzik miał sporo zielonego w swoim mieszkanku inny lubiący czerwień adekwatnie do sąsiada itd. co sprawiało że raczej trzymali się swoich mieszkanek nawet bez blokowania drzwi (oczywiście zwłaszcza przy mało towarzyskim charakterze w komplecie). Wewnątrz chatki noworocznej tez ciekawie,fajnie wyglądają te przeforsztowania przy szafie do przytulania :)
    Ps: I wzajemnie najlepszego ! :)
  • Opcje
    AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    edytowano stycznia 2018
    Laurko, wstyd mi strasznie, że zaglądnęłam tu dopiero teraz. Oszołomiła mnie ilość twoich prac! Dla mnie - twórcy i gracza, który do galerii wysłał tyle, co na palcach obu rąk zmieści się (z luzami) - cyferki 98 stojące jako numer kolejny pracy - to już zbyt wiele. (jęknęła i uciekła w rozpaczy)...
    Domki są cudne kolorystycznie. Widać w nich tyle twojej miłości, że zawstydzasz mnie po raz kolejny - a ja siebie uważałam za miłośnika simsów!
    Jesteś pracowita i uzdolniona. Podoba mi się w zasadzie wszystko - no, z małymi wyjątkami.
    Aericia wspominała coś o wielkich przestrzeniach - że wielkie i niezagospodarowane bywają. A mnie właśnie oczarowały te pierwsze domki - wielkie przestrzenie, bo ja właśnie dziubdziam malutkie, by na działce upchnąć jeszcze basen, ogródek, altankę... I żeby było śmisznie - nie podobają mi się maleńkie pokoiczki (czemu więc je ciągle robię)...

    Idea starówki zachwyciła mnie bardzo. Mam pobrane z netu starówki poczynione przez naszych twórców, i bardzo lubię chadzać simem na te ryneczki. Strasznie mi brakuje w grze tego, by twórcy dodali taką możliwość, by na parceli publicznej była możliwość postawienia np restauracyjki (funkcjonalnej), baru, klubu, i np biblioteki, a na górze tych kamieniczek żeby można było mieszkać. Żeby było łamane - parcela komunalno-mieszkalna :) Coś tak jak z twoim domkiem fifty-fifty - tylko nie w pionie a w poziomie :) Można to obchodzić na rózne sposoby, ale gdyby EA to umożliwiła od startu... Przyszło mi teraz do głowy, że ta gra chyba dlatego się nie znudzi prawdziwemu miłośnikowi, bo w trakcie jednego projektu nasuwają się kolejne. A potem kolejne... I trudno się zatrzymać :) A jak już się w końcu zatrzymasz, i spojrzysz do lustra, to się okaże, że masz prawie 20 lat więcej - jak wyżej podpisana :)

  • Opcje
    LLaurkaLLaurka Posty: 168 Member


    ~ 101 ~

    257730f2ex8l.png

    Na wyzwanie @SimDels dla jego podróżników link do wyzwania powstała parcela wieloróżnego przeznaczenia inspirowana tropikalnymi wakacjami.


    nqccnopb12x9.jpg
    85eg8ib94hhg.jpg


    Parcela 50X50 składa się z 6 wakacyjnych pokoi w centrum znajduje się wspólna restauracja:
    bcw08012z44h.jpg

    Jak na taki ośrodek przystało pokoje są różnorodne, dla singli, rodzin z dziećmi czy zwierzętami, zawsze z własną łazienką.

    14o1l1ff63iv.jpg

    W podziemu dalsza część atrakcji dla wczasowiczów: SPA, kawiarnia/bar, Siłownia, Studio fotograficzne, wiele atrakcji dla rekreakci oraz zaplecze restauracji czyli bogato wyposażona kuchnia.

    1k23yadjppcn.jpg


    pokoje:
    wmt1uoghyk13.jpg
    14sr5hbxs9g7.jpg

    restauracja:
    lhvadgzwxt41.jpg

    spa:
    b8lybzz55h0w.jpg

    łazienki:
    cwauvd3fxbiw.jpg

    inne atrakcje:
    0f6rkbq2k3nr.jpg

    fh8lqyubuou2.jpg

    W galerii tym razem udostępniłam parcelę wielokrotnie w różnych przeznaczeniach.
    Linki do galerii: restauracja, wakacyjny dom do wynajęcia, spa, nieokreślone

    Może służyć jako bar, basen, siłownia, park, miejsce ślubów i wiele innych.
    Zapraszam do mojego katalogu Origin ID: LLaurka
    Mój kącik na forum
  • Opcje
    LLaurkaLLaurka Posty: 168 Member

    ~ 102 ~

    czwb0zm0tj5r.png

    Nie tylko domki... w rozgrywce można spotkać bary, zabrakło mi takiego z funkcją kina.

    9m13ty7vx22c.jpg

    mm6jr9n3wj6r.jpg

    wnętrza:

    3xxo2q3i7sib.jpg

    5zi7z18t7b17.jpg

    Budynek może działać jako bar i jako kawiarnia.
    Niestety pierwsza wersja zniknęła z galerii, ta może nie przepadnie:
    link do galerii

    Zapraszam do mojego katalogu Origin ID: LLaurka
    Mój kącik na forum
  • Opcje
    LLaurkaLLaurka Posty: 168 Member

    ~ 103 ~
    p6u2otyszb4k.jpg

    Na potrzeby pewnej simki, której wymarzony ślub miał być wśród romantycznych kwiatów, powstała restauracja.
    1zry08w52fum.jpg

    Trudno to nazwać budynkiem ale 100% spełnia swoje zadania

    ig6wu06zstlg.jpg

    restauracja
    4uwx6tufqxsb.jpg

    fpncfxg5dwn1.jpg

    otoczenie
    b47zkn3fbrn8.jpg

    link do galerii
    Zapraszam do mojego katalogu Origin ID: LLaurka
    Mój kącik na forum
  • Opcje
    KtosikKtosik Posty: 3,546 Member
    Cześć :)
    Już kiedyś tu zaglądałam, ale szczerze przyznam, że wtedy ten natłok prac mnie odstraszył. :D Wiesz, trudno napisać komentarz widząc naraz 70 domków, bo oglądając ostatni zapominasz jak wyglądał pierwszy. Dziś znowu sobie je przejrzałam i ogólnie napiszę, że bardzo mi się podobają. Widać, że masz radochę z budowania, rozwijasz się, a te nowsze prace są świetne i bardzo dopracowane. :) Tak patrząc po stylach budownictwa, to chyba najsłabiej wypadają moderny, za to tradycyjne domki i małe chatki są naprawdę śliczne. :)
    Holidays Tropicana , czyli parcela na wyzwanie Delsa jest rewelacyjna!!! Bardzo fajny pomysł z wykorzystaniem tego kompleksu uroczych domków jako różne parcele publiczne. :)
    Kino bardzo ładnie urządzone wewnątrz, natomiast w romantycznej restauracji spodobał mi się ten okrągły tarasik obrośnięty bluszczem. :)
    Pozdrawiam serdecznie :)
  • Opcje
    LLaurkaLLaurka Posty: 168 Member

    @Ktosik przepraszam za ilość :( nie chciałam odstraszać. Dziękuję ślicznie za miłe słowa ♥
    Nie oczekuję komentarzy do każdego pomysłu.
    Miło jak ktoś zerknie i zauważy chociaż jeden, który się spodoba. Podsunie pomysł jak poprawić coś co nie wychodzi. Napisze co uważa za dobry kierunek, a co za gafę według swojego uznania. To jest mega wsparcie.
    Ale nawet to nie jest konieczne. ;)
    Zrobiłam ten kącik, żeby zrobić taki album tego czym się bawię bo galeria niestety co raz częściej zawodzi i boję się, że tam w końcu domki mi zniknął :(
    Nie każdy potrafi tak jak @SimDels - mój bohater co do cierpliwości w komentowaniu, a przede wszystkim co do wiedzy o stylach i sztuce budowania :)
    W modernach czasem zbyt mocno poniesie mnie fantazja :) w tradycyjnych domkach też często tonę w nadmiarze :) Z każdym dniem co raz bardziej staram się panować nad większą ilością szczegółów ale przez to czuję w sobie co raz większe poczucie marności moich pomysłów.
    W końcu zaczęłam korzystać z MC Command Center dzięki czemu już mi nie ucieka tyle obiektów przez wyłączone bb.moveobjects w trakcie kolejnych etapów budowy, co było moją zmorą. Wiecznie przedmioty przesuwały się albo znikały bo kod przestawał działać w trakcie albo po przerwie zapominałam od niego zacząć, a te drobne wpadki zauważałam już po opublikowaniu :/
    Zapraszam do mojego katalogu Origin ID: LLaurka
    Mój kącik na forum
  • Opcje
    KtosikKtosik Posty: 3,546 Member
    LLaurko, nie musisz przepraszać, bo domki są śliczne i miło się ogląda, tylko trzeba na to trochę czasu poświecić zanim załadują sié wszystkie zdjęcia.
    Chyba lepiej pokazywać jeden lub dwa domki, bardziej szczegółowo i z rzutami, tak jak to zrobiłaś z restauracją. :)
    Idea albumu jest dobra, bo Galeria ostatnio strasznie szwankuje, chyba będę musiała zrobić sobie jakieś kopie na zewnętrznym dysku. :)
    Kod MOO używam w małych ilościach, bo też nie lubię tego znikania obiektów, staram sie wpierw wszystko ustawiać bez tego kodu, korzystając z przycisku "Alt"przy dosuwaniu przedmiotów, włączam go w ostateczności, głównie przy łączeniu. :) Oczywiście zawsze sprawdzam domek, stawiając go na innej działce, niż ta na której budowałam, bo wtedy bez wbitego kodu, przeważnie coś znika. :D Pobierający przecież nie musi jej ustawić w tym samym mieście. :) Wpadkami sie nie przejmuj, każdemu sie zdarzają. ;)
  • Opcje
    kreatorakreatora Posty: 7,255 Member
    edytowano marca 2018
    Haha :) Ja tez zaglądam zawsze jak cos nowego pokazujesz ale tez mnie rzuca o sciane ta ilość - jeden dom skomentowac od były po wnetrza to jest OK ale nie parę od razu. Zresztą śledzę Ciebie w Galerii jak pewnie wiesz :)
    Zgadzam się z Gabi domki sa coraz lepsze - pomiedzy pierwszymi a ostatnimi to przepaść a tradycyjne są juz perfekt. Zdjecia tych domkow w Galerii to juz inna historia. Ale to odrębna dziedzina umiejetnosci - bardziej z pogranicza wiedzy o marketingu i reklamie. Uczyc sie tego trzeba tak samo jak budowania i nie kazdemu sie chce to robic, Troche to paranoja bo tworzy sie bryłe nie tylko zeby w grze wyglądała dobrze ale zeby dobrze wyglądała na tej przekletej foci i zeby biały kolor było na niej biały a nie niebieski.
    Czytaj stawia sie sciany jedne na drugiej na dziace pierwsze i sprawdza jak te sciany będą wyglądały podczas zapisywania. Czy mają stac blizej czy dalej drogi? Mają byc wyzsze czy nizsze? Jak będzie pokazana na fotce ta bryła? O ktorej simowej godzinie biel bedzie biała jak śnieg? No i ta bryła musi byc jeszce ładna , zdjecia ostre - ludzie karty wymieniaja graficzne w tym celu . Znam pare osob w Galerii co to zrobiły ale dla mnie to juz pogranicze obsesji. XD
    Wiec Ci co wbili zęby w ścianę i naumieli się tego i maja nie tylko dobre domy ale potrafia je sprzedac na tych fociach są w Galerii do przodu choć ich domy czesto nie sa wiele lepsze od domów tych co tego sie nie naumieli. Twoje domy sa dobre, mozesz sie nie przejmowac pobraniami i lajkami bo te juz nie od jakości pracy w duzej mierze zalezą, ale od marketingu jak widać , choc oczywiscie dostawac je to miło . :)
    P.S Nikt nie podmienia zdjec w Galerii. Domy z podmienionymi zdjeciami - jest taki program dostają natychmiast kluczyk CC od Maxisa i znikaja z ogólnego widoku. Te dobre zdjecia ktore widzisz to efekt wielu godzin pracy by chata na foci wygladała dobrze i swietnych kart graficznych ktorych cena powala o ziemie



    Post edited by kreatora on
    Moj EA id w Galerii kreatora
    Champion on EA AHQ
  • Opcje
    IsengardQueenIsengardQueen Posty: 30 Member
    Restauracja z zewnątrz wygląda wręcz bajecznie, jest taka kolorowa, żywa, magiczna. Wnętrze troszkę mi do niej nie pasuje, tzn. jest ładnie, zgrabne i stylowe, ale ciut brakuje mi tego uroku z zewnątrz. Twoje domki również mi się podobają, zaglądam tu od czasu do czasu, ale o dziwo mam wrażenie, że smykałkę masz właśnie do parcel publicznych. Pozdrawiam. c:
  • Opcje
    CayreesCayrees Posty: 1,547 Member

    hej hej! :)
    masz bardzo bogaty i piękny katalog simowych domków, świetnie! znaczy lubisz bardzo budować i bawić się. Ponieważ widziałam,ze kiedyś brałaś udział w zabawie w Karczmie zostawię zaproszenie, może tu zajrzysz i dołączysz :)
    pozdrawiam
    Z A P R O S Z E N i E!

    hej hej! :)
    ...ekhmmm
    jestem Frania co z ulotkami zaiwania!
    Mam zaszczyt zaprosić Cię do wspólnej zabawy w Karczmie pod Krzywym Młotkiem!
    Nowoczesny, sielski i anielski! <<<<< zajrzyj, poczytaj, przyłącz się :)

    d75nvgujzi2w.gif
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Return to top