Hallgerd - budowniczy. Stokrotkowy Szałas w Wierzbowej Zatoczce

«1
HallgerdHallgerd Posty: 21 Member
edytowano listopada 2020 w Kąciki twórców
A raczej budownicza :) . Chciałabym zaprezentować mój pierwszy dom tutaj, a jednocześnie pierwszy film na Youtube. Jest to maleńka kawiarnia w Syvan Glade, czyli na Leśnej Polanie. trochę się denerwuję, bo to debiut, nie mam kompletnie wprawy w montowaniu filmów, to mój pierwszy. Mam nadzieję, że z czasem będzie lepiej. Oglądam często różne kanały ze speedbuildami, stopmotionami i.. trochę mnie nudzą, Przewijam zwykle na koniec, żeby zobaczyć gotowy budynek. Różne sztuczki i tricki wolę oglądać na osobnych filmach. Dlatego nakręciłam film taki, jakie chciałabym oglądać częściej. Nazwałam sobie ten typ - impresja.
Zapraszam do oglądania i krytykowania.


syl%2B%25283%2529.png

syl%2B%252810%2529.png

syl%2B%252812%2529.png

syl%2B%252821%2529.png

syl%2B%252828%2529.png


Parcela jest oczywiście do pobrania z galerii, moje ID - SimHallgerd - LINK

Trochę wiecej zdjęć TUTAJ
Post edited by Hallgerd on

Komentarz

  • Opcje
    dzidziak86dzidziak86 Posty: 4,262 Moderator
    Przeurocze i magiczne miejsce! Kawa w takiej kawiarni musi smakować wybornie ;) Na pewno jakaś wróżka prowadzi to prowadzi. Otoczenie też wygląda wyjątkowo, naprawdę piękna praca :)
  • Opcje
    DominikaLoDominikaLo Posty: 1,152 Member
    Zgadzam się z @dzidziak86 , uroczo i magicznie <3 Świetnie dopasowana muzyczka, relaksująca :smile: Bardzo podoba mi się ogród , mega praca <3
  • Opcje
    HallgerdHallgerd Posty: 21 Member
    @dzidziak86 , @DominikaLo - bardzo dziękuję.
    Dzisiaj chciałabym przedstawić kolejną miejscówkę. Jest to odnowiony klub nocny Niebieski Aksamit w Wierzbowej Zatoczce. Na zewnątrz budynek został prawie niezmieniony – podobał mi się jego niepowtarzalny klimat - został tylko nieco powiększony i udekorowany kwiatami oraz dodano stoły w ogrodzie. Natomiast wnętrze zostały poddane generalnemu remontowi. W głównej sali zbudowano scenę, na której występują lokalni artyści. Bar przesunięto bliżej i dodano salę taneczną. Na pierwszym piętrze znalazł się pokój, w którym Simowie mogą spędzić czas grając lub rozmawiając przy kominku. Jest to bardzo klimatyczne miejsce, w letnie noce jazzową muzykę słychać w całej dzielnicy.


    bv35.png

    bv42.png

    bv18.png

    bv12.png



    Parcela jest oczywiście do pobrania z galerii, moje ID - SimHallgerd - LINK

    Trochę więcej zdjęć TUTAJ
  • Opcje
    domatorka78domatorka78 Posty: 419 Member
    edytowano czerwca 2020
    szkoda że nikt jeszcze nie wymyślił gospody z pokojami do spania na górze i jadalnią na dole :) to się nazywa odnowa dekoratorka z ciebie jak się patrzy
  • Opcje
    dzidziak86dzidziak86 Posty: 4,262 Moderator
    Każdemu gotowemu budynkowi z czwórki należy się metamorfoza ;) Podoba mi się jak zmieniłaś to miejsce. Taki trochę nowoorleański styl. W środku jest klimatycznie, przyciemnione światła dodają uroku. Super zmiana :)
  • Opcje
    cvtrvscvtrvs Posty: 40 Member
    Piękny ten różowy zamek. Gdyby w simsach 4 istniały wróżki jestem przekonana, że wszystkie chodziłyby tam na kawę :smiley:
  • Opcje
    Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    Bardzo mi się podoba ten zameczek. Jest taki bajkowy. Pięknie wygląda także na filmie.

    O przeróbkach domów EA wolę się nie wypowiadać, ten klub (i nie tylko jego) od razu wywaliłam z gry. ;)
  • Opcje
    HallgerdHallgerd Posty: 21 Member
    edytowano lipca 2020
    dziękuję za komentarze
    Dzisiaj coś w zupełnie innym stylu. jest to moja wersja "Zielonego Ustronia" w Granitowych Kaskadach. Na ile się dało chciałam odtworzyć styl zakopiański, chociaż bardziej wyszedł ludowo-wiejski :) . Zaprojektowany dla pary Simów. Na parterze znajduje się jedna sypialnia i łazienka oraz otwarty salon, jadalnia i kuchnia. Na poddaszu znajduje się dodatkowa sypialnia dla jednego Sima.


    gg17.png
    a33.png
    gg15.png
    gg21.png
    a24.png
    a26.png
    gg36.png
    gg42.png
    gg44.png
    a4.png

    Parcela jest oczywiście do pobrania z galerii, moje ID - SimHallgerd - LINK

    Trochę więcej zdjęć TUTAJ
  • Opcje
    dzidziak86dzidziak86 Posty: 4,262 Moderator
    Wygląda uroczo, podobają mi się zdobione dachy. Śliczne otoczenie, na pewno kilka dni w takim ustronnym miejscu pozwoli simom się zrelaksować ;) W środku jest bardzo urokliwie, wnętrza pięknie pasują do klimatu tej leśnej chaty. Super praca :)
  • Opcje
    HallgerdHallgerd Posty: 21 Member
    edytowano lipca 2020
    Moja miejscówka na wyzwanie Spark'd. Jest to wersja BETA. Opactwo budowałam już ponad miesiąc - miało być na śluby, więc akurat jak znalazł. Jest co prawda potestowane chwilę Simem w trybie życia, ale nie przegrane porządnie. Świeżutkie, dopiero co ukończone. (Zwykle jak wrzucam coś, to posprawdzam sobie dokładnie w grze). Kwestii duchów nawet nie zaczęłam sprawdzać. Tak na gorąco wrzucam kilka zdjęć i zachęcam do serduszkowania. Po ograniu i poprawkach wrzucę nową wersję i tradycyjnie film (te dwuminutowe filmiki małych domków nagrywam i montuję tygodniami - ten mi pewnie zajmie więcej czasu niż serial Netflixowi ha ha). Ale opactwo zasługuje na porządne przedstawienie, z omówieniem wszystkich pomieszczeń, z historią właścicieli, budowli, całym tłem. Więc powrócę z nim za parę miesięcy.

    Opactwo Windenburg na Opuszczonej Wyspie, oczywiście w Windenburgu. (Ta największa parcela 64x64) Dzisiaj jest to restauracja, niezapomniane, mistyczne miejsce, gdzie Simsy mogą sobie przysiąc wieczne TAK. Ślub w monumentalnym kościele, wesele w surowym refektarzu.

    Parcela jest różnorodna, mogłaby być równie dobrze np. biblioteką, parkiem, ogrodem, miejscem spotkań, parcelą mieszkalną. Jedynie, jeżeli chcielibyśmy prowadzić sklep, trzeba by przebudować klasztorną aptekę – jest zbudowana dla ozdoby, Simsy denerwowałyby się próbując coś tam kupić. (W sklepie zresztą nie można brać ślubów). Jest w niej mnóstwo smaczków i zakamarków do odkrycia. Na zdjęciach tylko miejsca związane ze ślubem, ale jest tam dużo, dużo więcej. Mi najlepiej pasuje restauracja – wtedy mogę przebrać obsługę za zakonników.



    Parcela w galerii głosowania.


    04.png
    02.png
    05.png
    03.png
    06.png
    01.png
    06-2.png
    10.png
    09.png
    11.png
    08.png
  • Opcje
    nolcanolnolcanol Posty: 667 Member
    Podziwiam i nadziwić się nie mogę :hushed: Jest ogromne i piękne. Zawsze zazdroszczę osobom, które potrafią takie duże parcele zapełnić i sprawić, że wygląda to doskonale.
    Galeria: nolcanol
    Instagram: nolcanol
    TSR: nolcanol
    eqahdwoysw56.jpg
  • Opcje
    HallgerdHallgerd Posty: 21 Member
    @nolcanol , dziękuję bardzo. Ta akurat do zapełnienia trudna nie była. Po pierwsze poczytałam o średniowiecznych klasztorach, jakie tam pomieszczenia były, po drugie robiona etapami. Np. przez tydzień skupiałam się na bibliotece i skryptorium i traktowałam to trochę jak osobną parcelkę. To są pojedyncze budynki połączone krużgankami.

    Dzisiaj wracam do Wierzbowej Zatoczki (mam kilka małych parcel jeszcze gotowych, za filmowanie opactwa to nie mogę się nawet zabrać). To jest moja wersja parceli Samotny Strumyk w Wierzbowej Zatoczce. Jest to stosunkowo mały domek dla pary Simów i ewentualnie jednego dziecka. Parter jest otwarty, jest tam kuchnia, jadalnia, kącik wypoczynkowy i do pracy. Na piętrze znajdują się dwie sypialnie. Z tyłu domu bije źródełko, być może dawniej płynął też strumyk, dzisiaj woda znika gdzieś w podziemiach, prawdopodobnie jak regulowano pobliską rzekę przebito jakiś odpływ. (he he nie znam się na tym, a niestety w Simsach nie da się zbudować strumyka wpadającego do rzeki poza parcelą).


    ss01%2B%25286%2529.png
    ss01%2B%25282%2529.png
    ss03%2B%252813%2529.png
    ss08%2B%25283%2529.png
    ss08%2B%25285%2529.png
    ss09%2B%25281%2529.png
    ss10%2B%25285%2529.png
    ss11%2B%25284%2529.png

    Parcela jest oczywiście do pobrania z galerii, moje ID - SimHallgerd - LINK

    Trochę więcej zdjęć TUTAJ



  • Opcje
    dzidziak86dzidziak86 Posty: 4,262 Moderator
    Obie prace są przepiękne! Podziwiam podjęcia się budowy tak ogromnej parceli, ale efekt jest wspaniały. Katedra wygląda niesamowicie, a wszystkie budynku wkoło tylko dodają uroku temu miejscu.

    Wiktoriański domek super pasuje do Wierzbowej Zatoczki. Śliczna pastelowa elewacja i świetna zabawa dachami, oczywiście nie mogło zabraknąć przytulnych i ciepłych wnętrza. Super <3
  • Opcje
    HallgerdHallgerd Posty: 21 Member
    edytowano sierpnia 2020
    @dzidziak86 dziękuję. Dzisiaj kolejny dom z najbiedniejszej dzielnicy Wierzbowej Zatoczki. Te oryginalne domki wpędzają mnie w depresję.

    To jest moja wersja parceli Ciepła Chatka w Wierzbowej Zatoczce. Jest to stosunkowo mały domek dla pary Simów i ewentualnie jednego dziecka. Na parterze znajduje się kuchnia z wyjściem na taras, mały kącik jadalny, salonik i łazienka. Na piętrze znajdują się dwie sypialnie oraz balkony.. Do białego koloru elewacji dodałam niebieski. Sam biały wydawał się trochę mdły. Dodane zostały ozdobne wykończenia łuków, gzymsy i kolumny. Pozostawiłam charakterystyczną, ozdobną cechę budynku - półkolisty ryzalit - rozbudowany został do 3/4 koła na cały narożnik i dodałam trzy mniejsze w tylnej i bocznych ścianach budynku.

    13.08.2020_20-55-35.png
    03.png
    05.png
    08.png
    09.png
    15.png
    19.png
    20.png
    25.png
    26.png
    29.png


    Parcela jest oczywiście do pobrania z galerii, moje ID - SimHallgerd - LINK

    Trochę więcej zdjęć TUTAJ
  • Opcje
    Bozena12Bozena12 Posty: 1,547 Member
    Piękne prace ,jestem pod wrażeniem,ujął mnie ten zamek (opactwo),podziwiam za pracę.
    MojaGALERIA
    Zapraszam TSR-Bozena
  • Opcje
    dzidziak86dzidziak86 Posty: 4,262 Moderator
    Śliczna praca, mam słabość do takich domków ;) Te zwisające rośliny i balkony trochę przypominają domy nowoorleańskie. Wnętrza są ciepłe i na pewno z przyjemnością spędza się tam czas. Pięknie :)
  • Opcje
    HallgerdHallgerd Posty: 21 Member
    Dziękuję za komentarze. Dzisiaj dalszy ciąg Wierzbowej Zatoczki.
    To jest moja wersja parceli Stokrotkowy Szałas w Wierzbowej Zatoczce. Jest to stosunkowo mały domek dla singla lub pary Simów. Na parterze znajduje się kuchnia z wyjściem na do ogrodu, oszklony kącik jadalny, salonik i łazienka. Na piętrze znajduje się sypialnia i druga łazienka.. Kolory elewacji zostały zachowane z oryginału, dodane zostały ozdobne wykończenia łuków, gzymsy i kolumny. Z tyłu domu znajduje się kącik rekreacyjny z małym basenem. Głównym motywem dekoracyjnym ogrodu są białe kwiatki nawiązujące do nazwy parceli. Chciałam, żeby dom wyglądał właśnie „stokrotkowo”.



    dh11%2B%25282%2529.png
    dh14%2B%25281%2529.png
    dh14%2B%252810%2529.png
    dh2%2B%252811%2529.png
    dh3%2B%25281%2529.png
    dh3%2B%25283%2529.png
    dh5%2B%25283%2529.png


    Domek do pobrania z galerii - moje ID - SimHallgerd - LINK

    Więcej zdjęć TUTAJ
  • Opcje
    dzidziak86dzidziak86 Posty: 4,262 Moderator
    Wyjątkowo urocza chatka z cudownym ogrodem! Podoba mi się rustykalna kuchnia, pięknie pasuje do takiego domku. Super praca! <3
  • Opcje
    HallgerdHallgerd Posty: 21 Member
    @dzidziak86 Dziękuję bardzo.
  • Opcje
    HallgerdHallgerd Posty: 21 Member
    Na pustej parceli Zaułek Bargain w Wierzbowej Zatoczce powstała kwiaciarnia. Na parterze znajduje się sklep i szklarnie, na piętrze niewielki pokój socjalny z komputerem, miejscem do zjedzenia posiłku oraz toaleta. Zaułek Bargain to w pełni funkcjonalny sklep ze stołem do aranżacji bukietów. Można sprzedawać wszystkie bukiety i dekoracyjne kwiaty (kiedy tworzyłam parcelę nie było jeszcze Ślubnych Historii) ze szklanych półek. Można je uzupełniać zarówno w trybie sklepowym, jak i robiąc bukiety i wymieniając towary. Sprzedawalne jest też kilka kwiatów doniczkowych na podłodze i narzędzia ogrodnicze na podwórku. Reszta to dekoracja. Niestety od jednej z aktualizacji nie można już sprzedawać sadzonek.
    bb01%20(7).png
    bb01%20(14).png
    bb02%20(5).png
    bb02%20(8).png
    bb02%20(11).png
    bb03%20(23).png
    bb03%20(19).png
    bb03%20(18).png
    bb03%20(28).png
    bb04%20(1).png
    bb04%20(10).png

    Domek do pobrania z galerii - moje ID - SimHallgerd - LINK

    Więcej zdjęć TUTAJ

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Return to top