Gdzie znaleźć drzwi do celi?

QueenBritQueenBrit Posty: 2 Member
Hejka, ostatnio edytowałam posterunek policji i gdy chciałam wstawić drzwi do celi (nie chodzi tu o nazwę krat) to nigdzie ich nie ma. Gdy wstawiłam obiekt z parceli to dostałam informację, że niektóre obiekty mogą zostać usunięte- były to drzwi do celi. Nigdzie ich nie ma!! Czy ktoś wie jaka jest tego przyczyna i pomóc mi z tym problemem?
Z góry dziękuje. n3idljb37gd4.png
Post edited by dzidziak86 on

Komentarz

  • Opcje
    Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    edytowano maja 2019
    Witaj @QueenBrit

    Posterunek Policji to specjalna parcela. Do poprawnego jej działania potrzebne są specjalne dodatki, części konstrukcyjno-budowlane, oraz meble oraz urządzenia. Te obiekty znajdują się w Debug, ale trzeba wiedzieć, co w komisariacie można ustawić, w jakim miejscu i z czym połączyć. Oczywiście tylko kodem włączysz Debug.

    Dlatego normalne drzwi nie będą działały w celi, to co usunęłaś to specjalne drzwi, dzięki którym więzień mógł wchodzić do celi. Powiązane są one ze specjalnymi interakcjami, wchodzenia/wychodzenia do i z celi przez więźnia, oraz zamykania/otwierania tych "drzwi" przez strażnika.

    Instrukcja na zbudowanie komisariatu:
    1. Musisz pojechać z Simem do pracy w komisariacie.
    2. Najpierw wpisujesz kod: bb.moveobjects - inaczej możesz nie wstawić na właściwe miejsce tych specjalnych "drzwi".
    3. Następnie kod na odblokowanie parceli zawodowej: bb.enablefreebuild i wchodzisz w tryb budowy.
    4. I teraz wpisujesz kod na odblokowanie trybu Debug: bb.showhiddenobjects,
    - w trybie budowy wchodzisz w opcję Obiekty według funkcji i w małym okienku po lewej stronie wpisujesz słowo Debug
    - pokaże Ci się wszystko co zawiera gra, w tym wszystkie ukryte obiekty. Wśród nich szukasz tych, które są potrzebne do zbudowania komisariatu. Możesz spróbować przejść do poszczególnych sekcji, np. urządzenia, armatura, itd..., lub szukać w opcjach pokoju, czy sekcjach budowlanych, lecz wtedy nie wszystko z Debug tam się pokaże.

    Jeżeli nie uda Ci się znaleźć tych drzwi w Debug (są różne rodzaje, dlatego trzeba znaleźć i dopasować akurat te, które usunęłaś), to możesz zamienić komisariat na inny, gotowy.
    Nie wiem niestety, czy w Galerii znajdują się takie obiekty zbudowane przez graczy.

    Mogę jedynie polecić Ci mój komisariat, jest w pełni grywalny. Wybudowałam go dosyć dawno w dwóch wersjach, ale nadal działa.

    INTERPOL - Police Station
    1. Zawiera CC (tylko ściany, więc łatwo można pomalować swoje), więcej zdjęć: http://www.thesimsresource.com/downloads/1293787
    2. No CC, ten sam komisariat z pomalowanymi ścianami z gry: http://www.simsdistrict.pl/forum/showthread.php?t=4033

    Edit@: Na przyszłość, gdy będziesz chciała coś zmieniać w specjalnych parcelach, najpierw zapisuj je do Biblioteki, a wtedy - gdy coś Ci nie wyjdzie - łatwo będziesz mogła z powrotem zamienić zepsutą parcelę pobierając oryginalną z Biblioteki.


    Pozdrawiam.
  • Opcje
    QueenBritQueenBrit Posty: 2 Member
    Bardzo dziękuję za pomoc i radę. Pozdrawiam :smile:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Return to top