HOTEL Paradise - KURORT - SIMS 3

SiviSimSiviSim Posty: 11 Member
edytowano października 2019 w Kącik twórców
cmabrn667kyh.jpg

Witajcie.
Dzisiaj chciałbym przedstawić swój pierwszy projekt który udostępniam publicznie.
Mam nadzieję, że się spodoba waszym simom oraz Wam. Bardzo bym prosił o wyrozumiałość, tak jak wspomniałem jest to mój pierwszy projekt.
Będę wdzięczny za uwagi, podpowiedzi oraz oczywiście opinie.

Nazwa: HOTEL Paradise - KURORT
Rozmiar parceli: 64x64
Cena z wyposarzeniem: 2 801 272 Simoleonów (cena jest przybliżona)
Cena bez wyposarzenia: 1 446 036 Simoleonów (cena jest przybliżona)
HOTEL Paradise - KURORT składa się z 4 pięter nie licząc parteru.
Wielkość samego budynku to wysokość na 4 piętra nie licząc parteru, długość 62, szerokość 26.

Przed budykiem jest wyznaczona strefa parkingowa dla 12 pojazdów.

Na karzdym piętrze znajduje się obszerny korytarz długi na 62 kratki, szeroki na 5 kratek.
HOTEL Paradise - KURORT posiada 4 niezależnie działające windy w samym budynku oraz jedną windę w strefie basenowej co daje nam łącznie 5 wind w całym obiekcie.
Na parterze tuż po wejsciu do budynku znajdziemy recepcję oraz hol zklatką schodową, windami, wyjściem na dalszą część obiektu. Idąc na prawo znajdują się 3 pokoje Dwójka double room VIP+
Idąc w lewą stronę znajdziemy następne 3 pokoje Dwójka double room VIP+. Na przeciwko nich znajdują się takie pomieszczenia jak: kaplica ślubna, siłownia, jadalnia.

Na pierwszym piętrze znajdziemy 18 pokoji podwójny twin room oraz drógie tyle na piętrze drógim co daje nam łącznie 36 pokoji podwójny twin room na piętrze 1 i 2.

Kierując się na piętro trzecie znajdziemy tam 18 pokoji typu Dwójka double room

Idąc na samą górę tj. na piętro 4 znajdziemy salę konferencyjną z balkonem, balkon widokowy oraz apartament.

Karzdy pokój posiada system zabezpieczeń. Cały obiekt jest wyposarzony w czujniki dymu. Na całym terenie obiektu są rozmieszczone chydranty do gaszenia pożaru.

Ponadttto na terenie HOTEL Paradise - KURORT znajduje się: strefa basenowa 2 poziomowa z klatką schodową oraz windą, pomieszczenie do imprez oraz dyskotek, strefa restauracyjna, 1 Jacuzzi "Idealnie Ciepła", wanna "Tor Wodny", "Wir", "Chwała", strefa spokoju i odpoczynku oraz wiele miejsc do relaksu.

Jeżeli ten, krótki opis Cię zainteresował to zapraszam najpierw do obejrzenia prezentacji wideo całego obiektu, następnie do jego pobrania.

Pozdrawiam.


Prezentacja:

Pobieranie:











Komentarz

  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    Widać że dużo pracy w to włożyłeś. :smile: Fajnie też, że grasz w trójkę, jej popularność mocno podupadła w ostatnich latach.

    Co do kurortu, to powiem że robi wrażenie, ale z punktu widzenia gry jest mało praktyczny. Z większości tych dobrodziejstw na parceli nie skorzystają simowie, bo gra ma ograniczone zasoby i ograniczoną ilość simów jaką może posłać na daną parcelę. Ten budynek będzie po prostu strasznie pusty przez większość czasu. Korytarze są tak duże, że simom będzie dużo czasu zajmowało chodzenie po tym obiekcie.

    Takie wielkie konstrukcje nie wyglądają dobrze w grze, bo widać powtarzalność. Zarówno okien i balkonów, jak i fontann i lamp w ogródku. Sztuką w grze jest zbudować coś wyważonego, co ocierałoby się o realność, a nie powielać przedmioty tak żeby wyglądało to generycznie. Świateł też bardzo dużo użyłeś, praktycznie wyłącznie jednego rodzaju, wytapetowałeś nimi wiele ścian. Fajnie by było jakbyś użył różnych lamp, rzucających różnie światło i pobawił się trochę niestandardowymi kolorami, zwłaszcza tymi generowanymi kodem RGB. (ustaw kolor światła > własne > *tu wpisujesz liczby i ustalasz kolor*).

    Rozumiem też, że miało być nowocześnie i minimalistycznie, ale ja bym tam postawił więcej roślin we wnętrzach i dodał więcej koloru. Tutaj już odsyłam do narzędzia stwórz styl, które bardzo się przydaje w trójce. :wink:
  • Opcje
    SiviSimSiviSim Posty: 11 Member
    edytowano października 2019
    Dziękuję @chojrak za uwagi oraz rady. Na pewno się przydadzą. Postaram się je wcielić w życie. Nie obiecuję, że od razu lecz małymi krokami. Co do części 3 odsłony gry to ta najbardziej mi się podoba z powodu możliwości jakie daje. W 4 niestety bardzo wielu rzeczy mi zabrakło, które są właśnie w 3. Jeżeli chodzi o te oświetlenie na zewnątrz to fakt dałem mnóstwo tego samego rodzaju lamp. One wydały mi się najbardziej nowoczesne. Natomiast jeżeli chodzi o pustki na korytarzach to przyznam się, nie chciało mi się bardziej dekorować XD. Mój błąd. Postaram się w następnych projektach to stopniowo poprawiać. Wspomniałeś również o tym, że simom długo by trwało przemieszczanie się. Nie wiem dla czego ale ja tego nie odczuwam aby długo przemieszczały się z punktu A do B. W każdym razie dziękuję za oprzerną szczerą opinię. Pozdrawiam.
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    @SiviSim Tak naprawdę najważniejszą radą jest tworzenie w mniejszym metrażu. Wtedy jest o wiele mniej roboty z meblowaniem, lecz gracz musi wykazać się większą kreatywnością w rozmieszczeniu przedmiotów gdy jest ograniczona ilość miejsca. Duże budynki/pomieszczenia trudno jest umeblować w grze w taki sposób, żeby nie było pustek, powtarzających się przedmiotów i żeby było przytulnie. Z mniejszymi jest mniej roboty według mnie, a efekty są lepsze. Ciekaw jestem jak sobie poradzisz z mniejszymi budynkami, z chęcią obejrzałbym inne twoje projekty. :smile:
  • Opcje
    SiviSimSiviSim Posty: 11 Member
    Jestem akurat w trakcie nowego projektu. Na chwilę obecną akurat wykonuję projekt na parceli 64x64. Niestety przeczytałem Twoja wiadomość @chojrak po rozpoczęciu pracy. W następnym projekcie zrobię coś mniejszego tz. w trzecim projekcie.

    Pozdrawiam. :)
    ps. Dziękuję za rady oraz podpowiedzi :)
  • Opcje
    Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    Witaj @SiviSim :)

    Przede wszystkim kurort potrzebuje specjalnych obiektów, bez nich nie będzie działał poprawnie. Do działania kurortu potrzebne są między innymi:
    - główny budynek kurortu, lub mod - tzw. "rabbit hole" (ResortTowerRugs_MistyVG.package), który go zastępuje,
    - recepcja,
    - specjalne stoły, na ktorych ustawia się rodzaje jedzenia, oraz ich pory (śniadanie, obiad, kolacja).

    Następnie Sim musi najpierw zakupić kurort, żeby ustawić wszystko, inaczej nie będzie działał.
    Czyli:
    -rozbudować główny budynek,
    -dodać opcje Spa, oraz ustawić (na budynku) pracowników na parceli,
    - zatrudnić recepcjonistę, etc...

    Jeżeli masz dobry komputer to rozmiar parceli nie ma znaczenia, a nawet jeżeli chodzi o rodzaj parceli typu "kurort", to właśnie działki o wymiarach 64x64 są najodpowiedniejsze.

    Tutaj przykład kurortu, który zbudowałam na właśnie na parceli 64x64 : "Railway Station (Resort)" - http://www.simsdistrict.pl/forum/showthread.php?t=3759 .
    Zamiast głównego budynku dodałam male pomieszczenie, w którym umieściłam mod-dywanik zastępujący ten budynek.

    Ponieważ zdjęcia są stare i wklejałam je tam z Photobucket-a, możesz obejrzeć drugą moją Stacyjkę (która jest ustawiona jako restauracja), prawie identyczna, jak jej poprzedniczka, jedynie zamiast obiektów kurortu, na parceli znajduje się kawiarnia, oraz restauracja: https://forums.thesims.com/pl_PL/discussion/697823/stacyjka-i-inne/p2

    Natomiast jeżeli nie posiadasz dodatku "Rajska Wyspa" to idea kurortu nie jest trafiona, gdyż budynek nie będzie spełniał podstawowych funkcji i w takim wypadku działka o wymiarach 64x64 jest stanowczo za duża.
  • Opcje
    SiviSimSiviSim Posty: 11 Member
    Witaj @Danuta720

    Bardzo dziękuję za te informacje. Na pewno są przydatne. Napisałaś zacytuje
    Przede wszystkim kurort potrzebuje specjalnych obiektów, bez nich nie będzie działał poprawnie. Do działania kurortu potrzebne są między innymi:
    - główny budynek kurortu, lub mod - tzw. "rabbit hole" (ResortTowerRugs_MistyVG.package), który go zastępuje,
    - recepcja,
    - specjalne stoły, na ktorych ustawia się rodzaje jedzenia, oraz ich pory (śniadanie, obiad, kolacja).

    Następnie Sim musi najpierw zakupić kurort, żeby ustawić wszystko, inaczej nie będzie działał.
    Czyli:
    -rozbudować główny budynek,
    -dodać opcje Spa, oraz ustawić (na budynku) pracowników na parceli,
    - zatrudnić recepcjonistę, etc...

    oraz
    Natomiast jeżeli nie posiadasz dodatku "Rajska Wyspa" to idea kurortu nie jest trafiona, gdyż budynek nie będzie spełniał podstawowych funkcji i w takim wypadku działka o wymiarach 64x64 jest stanowczo za duża.

    Odnosząc się do tych informacji. Akurat tego typu wiedzę posiadam. :) Mam nadzieje, że to dobrze XD. Natomiast jeżeli chodzi o dodatki to posiadam wszystkie dodatki sims 3. Całą kolekcję.
    Tak więc projekt, który zaprezentowałem jest w pełni grywalny i posiada wszystkie wymagane obiekty.

    Co do specyfikacji mojego komputera to nie wiem czy to dobry komputer czy nie. Każdy ma inne wymagania co do PC. Moim zdaniem jest to sprawa indywidualna. Dla mnie to przeciętniak szczerze mówiąc. Mimo, że radzi sobie bardzo dobrze w wielozadaniowości i jeszcze ani razu mi nie załapał zwiechy jak na przykład renderowałem film i jednocześnie grałem w jakąś grę bo nie chciało mi się czekać na ukończenie procesu. XD Przedstawiam poniżej zdjęcia z mojej specyfikacji. Możesz sama ocenić wedle własnego uznania.

    ep9w4jcxkit9.png
    d22dpjcf1jr8.png
    ukvvk5flufln.png
    uztahchsdh4q.png
    j7fcc0zrc8c1.png
    snti1ru25k57.png

    Jeżeli chodzi o Twoje prace to jak najbardziej z przyjemnością je obejrzę. :)

    Dziękuję za przydatne informacje mimo iż je posiadam, oraz za zainteresowanie,poświęcony czas.

    Pozdrawiam

  • Opcje
    dzidziak86dzidziak86 Posty: 4,262 Moderator
    Nie budowałam w trójce od przynajmniej 6 lat, nawet nie miałam tego rozszerzenia z kurortami i trudno mi się wykazać tu jakąś wiedzą, więc napiszę tylko, że projekt jest fantastyczny i musiał kosztować Cię wiele pracy. Super :)
  • Opcje
    SiviSimSiviSim Posty: 11 Member
    edytowano października 2019
    Tak @dzidziak86 zgada się. Trochę pracy włożyłem w ten projekt. Co prawda jest to mój pierwszy i zdaje sobie sprawę, że są niedociągnięcia. Cieszy mnie to, że podoba się Tobie.
    Pozdrawiam.
    Post edited by SiviSim on
  • Opcje
    EmeraldXIXEmeraldXIX Posty: 677 Member
    Mega fajna parcela. Wielki projekt, wspaniałe pomieszczenia. Nowoczesność w najlepszym wydaniu. Jestem pod dużym wrażeniem Twojego kurortu, sama pogubiłabym się w meblowaniu tak dużego budynku. Tym bardziej podziwiam Cię za cierpliwość :) Wspaniała praca <3
    ID GALERIA - Nawia9
  • Opcje
    SiviSimSiviSim Posty: 11 Member
    @EmeraldXIX Dziękuję za miłe słowa. Cieszy mnie to, że się podoba. :)

    Pozdrawiam serdecznie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Return to top