Stacyjka i inne.

2»

Komentarz

  • Opcje
    AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    Piękna, delikatna i finezyjna w swojej złożoności praca. Już ją chwaliłam na innym forum, dodam jedynie, że jestem miłośniczką nietypowych parcel :) Cmentarze, kościółki, fabryki, stacyjki kolejowe rodem z XIX wieku - to radość dla moich oczu i do nich zaliczam tę urokliwą pracę.
  • Opcje
    Anna_vel_annAAnna_vel_annA Posty: 3,173 Member
    Jest uroczo i pomysłowo i bajecznie. Gdy patrzę na Twoje projekty trójkowe to trzymam palec nad guzikiem ponownie instalującym grę na moim kompie :) Atmosfera nieziemska, jakby się oglądało zdjęcia sprzed lat, wagonik jest skonstruowany cudnie. Poczekalnia z cegłówką przeplecioną na ścianach gipsem taka romantyczna! Kafejka, zielone obejście, salon jest fantastyczny, u Ciebie w grze nie strach być wiecznym podróżnikiem.

    Uwielbiam to zdjęcie <3

    uuucuz8z6n09.jpg
    h6shak8bpgow.jpg

  • Opcje
    Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    Dziękuję @Alu za komentarz. Stacyjka została odrestaurowana i przerobiona (jest trochę inna, niż oryginał na SD).
    @Aniu gorąco Ci polecam ponowne zainstalowanie rójki, o ile Twój komputer udźwignie dwie gry. Naprawdę warto. Na zmianę teraz włączam gry, raz czwórkę, raz trojkę. Choć muszę przyznać, że najnowsza instalacja trójki, wszystkich jej dodatków, oraz Store zajęła mi parę dni, to nie żałuje tego czasu. Gdy odpaliłam grę, nie mogłam się napatrzeć na wszystkie cuda, którymi trójka dysponuje.
    Mam tyle starych domów, nigdzie nie publikowanych i teraz muszę nadrobić czas. Poza tym już zbudowałam nowy dom, więc mam co robić. No i trochę gram w trójkę, bo gra w czwórce już mi się znudziła. Polecam Ci trójkę, @Aniu.
    @Ala na pewno czuje to samo, tez niedawno na nowo instalowała trójkę. :)
  • Opcje
    AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    Tak, masz rację, Danusiu. Zainstalowałam trójkę od nowa i nie żałuję (pisałam o sposobie instalacji trójki - jest dużo łatwiej, gdy po zainstalowaniu podstawy zaktualizuje się ją od razu superpatcherem do wersji 1.67, i dopiero po tym instaluje resztę).

    Czwórka ma ten duży plus, że można dowolnie kształtować Sima. Ale tak naprawdę gra nie polega jedynie na tworzeniu postaci. To trójka oferuje nam to, co gracze cenią najbardziej - możliwość dowolnego dysponowania terenem, światem i przede wszystkim kolorami. Wracając do trójki łapałam się na tym, że... zapominam o narzędziu kolorowania, i o tym, jakie daje możliwości. CAS jednak chodzi mi dość ciężko - może dlatego, że mam sporo dodatków ze store.
  • Opcje
    szedarszedar Posty: 40 Member
    Bardzo się cieszę, że będziesz udostępniać parcele z TS3, właśnie się przymierzam do instalacji trójki metodą Alicji, mam nadzieję, że bez poprzednich problemów. Na Stacyjce dużo grałam w trójce, jest piękna, pomysłowa, cieszy oko. Pozdr.
  • Opcje
    AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    O, to cieszę się przeogromnie, że jest nas więcej - i że trójka nadal ma wiernych fanów :)
  • Opcje
    Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    edytowano października 2015
    Alu zainstalowałam wszystko zgodnie z Twoimi poradami. Najpierw podstawkę, potem superpacth-a, a dopiero potem dodatki, Store, na końcu moje stare parcele. Przy czym instalowałam tylko wybrane, ale i tak jest problem. Obawiam się, że nie tylko ja go mam, tylko gracze o tym nie wiedzą i dlatego gra po jakimś czasie może narobić im szkód.

    Mój problem został wykryty na TSR, chciałam dzisiaj przesłać na TSR dom, który zbudowałam parę dni temu i dostałam komunikat o takiej treści: Błąd. Ta pozycja zawiera platformę, która nie jest kompatybilna z patchem Zwierzęta, prosimy skorzystać z TSR Workshop> = 2.0.28 lub uruchom program RigFix i naprawić.

    Uruchomiłam TSR RigFix (wg poradnika Idy: http://www.simsdistrict.pl/forum/showthread.php?p=20268&posted=1#post20268 , oczywiście dodałam do niego plik granny2.dll), ale nie mogę otworzyć pliku z domem, żeby go naprawić. :(

    I teraz nie wiem, co robić. :'(

    Plusem jest, że TSR sprawdza każdy plik, który przechodzi przez jego strony, więc gracze pobierają tylko sprawdzony produkt, a minusem, że stanęłam w miejscu i nie wiem co dalej.
    Namęczyłam się z tym domem, gdyż zawiera cc (notabene wszystkie z TSR), musiałam go z nich (cc) "odchudzić", gdyż TSR przyjmuje pliki do 50MB, więc samo "odchudzanie" zajęło mi dwa dni. Teraz nie wiem, czy warto się tak męczyć z następnymi domami.
    Może coś poradzisz?

    Szedar, ja również się cieszę, że nie jesteśmy z Alą osamotnione. Na razie pobieraj tylko te domy, które mam już umieszczone na TSR (są sprawdzone), gdyż także przedmioty z gry mogą wymagać naprawy.

    @Edit: Chyba TSR RigFix nie umie znaleźć gry.
    Zainstalowałam go zgodnie z poradnikiem Idy i u mnie to tak wygląda: Dysk lokalny (C)/pliki programów (x86)/TheSimResource/TSR RigFix
    Wygląda na to, że nie czyta on gry. Wprawdzie są zainstalowane w tym samym folderze (trójka i program): Dysk lokalny (C)/pliki programów (x86), ale każdy z nich ma osobną ścieżkę.

    Gra: Dysk lokalny (C)/pliki programów (x86)/Electronic Arts/TS3 (i wszystkie dodatki).
    Program: Dysk lokalny (C)/pliki programów (x86)/TheSimResource/TSR RigFix

    W tym folderze mam również inne programy.
    Post edited by Danuta720 on
  • Opcje
    szedarszedar Posty: 40 Member
    Dziękuję Danusiu za ostrzeżenie. Szkoda, bo mam w trójce trochę przerobionych przeze mnie i ulubionych domów. Wszystkie parcele sprawdzałam programem Sims3PackCleaner, także sprawdzałam grę programem Sims3Dashboard, myślałam, że to wystarczy. I mam jeszcze pytanie, czy instalować trójkę (sposobem podanym przez Alicję) przy odłączonym internecie?.
  • Opcje
    AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    W oknie exploratora musisz wskazać RIGFIXOWI ścieżkę do Moje dokumenty/Dokumenty/EA/TS3/dc.backup i po zakończeniu naprawy wskazać drugą lokalizację - Moje dokumenty/EA/Ts3/dc.cache
    Pliki z simspacków po rozpakowaniu są przydzielane do tych dwóch folderów (te same), więc trzeba naprawę przeprowadzać w obu niezależnie.

    Co do tego komunikatu - nie mam pojęcia dlaczego go otrzymałaś. Może nie mam takiego problemu z prostej przyczyny - nie publikuję nigdzie swoich prac :)
  • Opcje
    AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    Jeśli uprzednio pobierzesz z netu superpatchera, to wyłącz internet i instaluj przy wyłączonym. Jest bezpieczniej, i poza tym nie włączy ci się niespodziewanie jakaś aktualizacja z automatu, która więcej psuje niż naprawia.
  • Opcje
    Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    edytowano października 2015
    Alicja napisał użytkownik: »
    W oknie exploratora musisz wskazać RIGFIXOWI ścieżkę do Moje dokumenty/Dokumenty/EA/TS3/dc.backup i po zakończeniu naprawy wskazać drugą lokalizację - Moje dokumenty/EA/Ts3/dc.cache
    Pliki z simspacków po rozpakowaniu są przydzielane do tych dwóch folderów (te same), więc trzeba naprawę przeprowadzać w obu niezależnie.

    Co do tego komunikatu - nie mam pojęcia dlaczego go otrzymałaś. Może nie mam takiego problemu z prostej przyczyny - nie publikuję nigdzie swoich prac :)

    Dziękuję Alu. <3
    TSR, zanim cokolwiek opublikuje na swoich stronach, starannie sprawdza wszystkie prace, za pomocą programów, które ma podłączone do swojego systemu. Nie przepuści żadnego wadliwego pliku. To lepiej dla graczy, gdyż dostają sprawdzony produkt, dla twórców już gorzej, bo to następny stopień trudności.

    Niestety EA przy dodatku Zwierzaki przebudowała silnik gry i w tym momencie zaczęły się schody dla twórców CC. Z każdym następnym dodatkiem i nowymi aktualizacjami przybywało ich.

    W przypadku domów z czwórki nie ma problemów, gdyż do ich plików nie pakują się CC. W trójce do pliku domu pakowane są wszystkie pliki CC . Gdy choć jeden z nich nie jest kompatybilny z grą, powoduje problem, a TSR natychmiast to wykryje.

    To samo się dzieje w przypadku plików packages w czwórce. TSR odrzuciła mi kiedyś dwa zestawy obrazów, ponieważ były one zrobione w starszej wersji programu S4S.

    Masz rację, gracze, którzy nigdzie nie publikują swoich prac (lub robią to tylko w Galerii - w przypadku czwórki), nawet nie mają pojęcia co naprawdę mają w grze.

    Dopiero, gdy gra im pada zastanawiają się dlaczego. A w internecie jest tysiące stron z dodatkami CC niewiadomego pochodzenia i w różny sposób robionych, czy rekolorowanych, zarówno TS3, jak i TS4.

    Nawet jeden z lepszych twórców CC w trójce - Luna - który robił rewelacyjne dodatki, nigdy ich nie aktualizował, bo - jak mi kiedyś napisał - nie miał czasu. I w taki sposób, zanim zorientowałam się, że mam w grze bugi z powodu jego CC, namiętnie pobierałam jego sety.

    Mam jednak nadzieję, że uda mi się uporać z problemem i będę mogła opublikować mój loft. :)

    Szedar, ja tak zrobiłam, odłączyłam internet przy instalacji płyt. Włączyłam go dopiero, gdy pobierałam Store.
    Oprócz tego co o instalacji napisała Ala (po instalacji podstawy - koniecznie superpatch), po zakończeniu instalowania każdego dodatku na chwilę uruchamiam grę, by dodatek umiejscowił się w niej (wchodzę do otoczenia, np. Sunset Valley).
    Natomiast, gdy instaluję Store, dopiero po zakończeniu instalacji całego Store na chwilę wchodzę do gry (otoczenia). I na końcu instaluję domy, oraz CC.

    @Edit; Alu mam problem, gdy otworzyłam ścieżkę: Moje dokumenty/Dokumenty/EA/TS3/dc.backup dostałam komunikat:
    Wystąpił nieobsługiwany wyjatek aplikacji. Jeśli klikniesz przycisk kontynuacji, aplikacja zignoruje błąd i podejmie próbe kontynuacji. Jeśli klikniesz przycisk Zamknij, aplikacja zostanie natychmiast zamknięta.

    Indeks jest spoza zakresu. Musi mieć wartość nieujemną i mniejsza niż rozmiar kolekcji.

    ************** Debugowanie w trybie JIT **************
    Aby włączyć debugowanie w trybie JIT (just-in-time), plik .config tej
    aplikacji lub komputera (machine.config) musi mieć
    wartość jitDebugging ustawioną w sekcji system.windows.forms.
    Aplikacja musi być również skompilowana z włączonym
    debugowaniem.

    Na przykład:

    <configuration>
    <system.windows.forms jitDebugging="true" />
    </configuration>

    Gdy debugowanie JIT jest włączone, wszystkie nieobsługiwane wyjątki
    są wysyłane do debugera JIT zarejestrowanego na komputerze
    i nie są obsługiwane w tym oknie dialogowym.

    Nic z tego nie rozumiem i nie wiem, jak to ustawić (i boję się grzebać w komputerze). :(
    może mam starą wersję TSR RigFix i pliku granny.
    Post edited by Danuta720 on
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    Wagonik zmyślnie zbudowany, skojarzyłem od razu. Budynki też ładnie zbudowane i połączone. Jak dla mnie za dużo miejsc jak na jedną parcelę, ale podziwiam za wytrwałość przy tworzeniu. Wnętrza w starych klimatach, mają swój urok. Najbardziej mi się chyba spodobała jadłodajnia w zieleni oraz wnętrze wagonika. :smile: Ciesze się że nie jestem sam w trójce.
  • Opcje
    SimAnnaBellaSimAnnaBella Posty: 747 Member
    Przepiękny dom - pełen elegancji i cudownych żyrandoli <3
    Szyk i klasa.
    Miło było pooglądać Twoją twórczość :)
    Pozdrawiam!
  • Opcje
    SimDelsSimDels Posty: 3,201 Member
    Wspaniała praca.Miło wiedzieć,że mistrzowie powracają także do Trójki.Pomysł i realizacja jest bardzo ciekawa bo to nie tylko dworzec ale w odczuciu jakby fragment miasta, ciekawie wykombinowałaś słupy trakcyjne zestawiając światła.Szkoda,że twórcy gry nie wysilili się na stworzenie kolejowego transportu (pomijając latające dziwadełko z dodatku o przyszłości) skoro już dało się jeździć samochodami rowerami i co jest w tej grze chyba najfajniejsze - pojazdami wodnymi. Jak dla mnie byłaby to wtedy mega gra zwłaszcza przy łatwej możliwości tworzenia własnej linii kolejowej (jak wiadomo przy latającym pociążku cza było się bawić w konfiguracje i mi akurat za dobrze to nie wyszło więc odpuściłem). Zamiast tego widziałem ciekawe dodatki cc być może do trybu edycji świata CAW (chyba tak się to nazywało?) które skryptem niby tez dało się wprawić w ruch. Bez takich cudów jednak stacja kolejowa jako parcela z fragmentem torowiska i bardzo fajnym starym wagonem doda świat gry wiele uroku i być może zainspiruje nie jednego gracza np do nwych wątków w filmach czy historyjkach pisanych. Piękna praca Danuto, budynek skojarzył mi się trochę z brytyjskimi stacyjkami.Ciekawy pomysł z kładka nad torami a co do wnętrz to przyzwyczaiłaś nas już do tego ,że czy to w trójkowej czy czwórkowej odsłonie będą (i są) świetne ! Budka dróźnika, hotel,bar.... nie brakuje tu niczego a do tego wszystko w świetnym stylu.
  • Opcje
    AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    Danusiu, twórca Rigfixa uprzedzał, że dostaje się dziwny komunikat podczas uruchamiania programiku. Pisał też o tym Ida - zerknij na nasze stare forum :)
  • Opcje
    dzidziak86dzidziak86 Posty: 4,262 Moderator
    Świetny projekt! Wszystko wygląda bardzo realistycznie i stylowo. Pozdrawiam!
  • Opcje
    Anilewe89Anilewe89 Posty: 3,050 Member
    Stacyjka jest cudna :) Wrzucaj coś jeszcze trójkowego :*
  • Opcje
    KtosikKtosik Posty: 3,546 Member
    Widziałam już tą trójkową Stacyjkę wcześniej, i byłam nią zauroczona. Zastanawialiśmy się wtedy, dlaczego EA nie wprowadziła kolei do gry, by simowie mogli nią podróżować. Teraz nawet rowerka nie dostali. :D Parcela po poprawkach, wygląda jeszcze lepiej. :) Fantastyczna praca :star:
  • Opcje
    Simothe4Simothe4 Posty: 111 Member
    Piękna ta stacyjka! Gdybym miała the sims 3.......Wg wszystkie twoje prace są piękne czy w the sims 3 czy w the sims 4 ♥♥♥
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Return to top