Najlepszy dodatek do The Sims 4 to... ?

«1
EA_AtaashiEA_Ataashi Posty: 84 SimGuru (retired)
Czołem Simomaniacy oraz Simomaniaczki :)

Wszyscy doskonale wiemy, że The Sims 4 oferuje bogatą ofertę zawartości dodatkowej, która stale się powiększa!

Podejrzewam, że każdy z Was posiada jakiś dodatek bez którego ciężko wyobrazić sobie życie Waszego Sima. Dlatego bardzo chciałabym poznać Waszą opinię - który dodatek uważacie za najlepszy i dlaczego? Być może Wasza odpowiedź pomoże nowym graczom w podjęciu właściwego wyboru ;)

Przy okazji ja przetestuję funkcję zamieszczania ankiet (jeszcze nie jest dostępna we wszystkich działach!) :p Możecie spodziewać się podobnych wpisów w działach traktujących o pakietach rozgrywki oraz pakietach akcesoriów. Myślę, że takie tematy będą bardzo pomocne, szczególnie w trakcie trwania promocji na platformie Origin B)

Najlepszy dodatek do The Sims 4 to... ? 120 głosy

Psy i koty
37%
dzidziak86Erathnesjulisia27PaatiMalikHexteerola45000ArtiniokKropka_KITKA7000JajecznicA4Martaux3VikeyaaBiza_220EA_AtaashilolekamorekMaja_01_0212Joanna150Gosia_Mar45genBahtek310Witusiaaa 45 głosy
Miejskie życie
37%
ilonamarcinekoskaiziolkreatoragarncarniajankowiaczek2005PinkyRose1302kamilgtapPLKylieTheSimAelitkaAericiaAleksyŻUK2008Bafia2216_XxxSallyxxXKacper1702ProPlayeroMonika88KornellerkokomerraJuliett06 45 głosy
Spotkajmy się
9%
SimDelsPersefona711ASims334darkrangerPLdelmarwiki2004rxFdAyBtobleroneMikiseqMiętówkasimkaaka 11 głosy
Witaj w pracy
15%
Danuta720edakraft2KtosikAzula7777SimsoweAnimeandziakaDoris001DarknessIsengardQueen_skamielina_iHasCoffeeSimka106AlexaaStrangerAdaToshikiKagepietrexLordowyigograJestemkinga1 19 głosy

Komentarz

  • Opcje
    Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    edytowano lutego 2018
    Witaj w pracy
    W realnym świecie jestem "kociarą". Mam w domu dwa wspaniałe koty, więc zwierzęta nie są mi obojętne, jednak nie wybrałam dodatku Psy i Koty :)

    1. Dodatek Psy i Koty - wprawdzie to świetny dodatek z wielu względów: cudowny świat, uwielbiam takie stare, stylowe wioski i miasteczka, posiadają niezapomniany urok, świetne stylowe, stare meble i ciekawe dekoracyjne dodatki, dlatego zgodzę się zapewne z większością graczy, że to jeden z najbardziej oczekiwanych dodatków i tym bardziej jako budowlaniec powinnam go wybrać. Jednak nie wybrałam go z dwóch powodów:

    a/Nie mogę patrzeć się na wałęsające po okolicy (i często żebrzące) bezdomne zwierzęta. Wszystkie je natychmiast bym przygarnęła, uważam, że gra nie powinna tak dużo ich generować.
    b/ Gra nadal zawiera błędy i myślę, że długo jeszcze gracze będą się z nimi borykali.

    2. Spotkajmy się to następny wspaniały dodatek, zawiera także cudowny świat, bardzo klimatyczny, w zasadzie to może ten dodatek powinnam wybrać, ale posiada dla mnie jeden duży minus - za dużo w nim tzw. "rozrywki", czyli interakcji klubowych, myślę, że w czwórce w ogóle za dużo jest rozrywki, a za mało ciekawych codziennych interakcji, oraz nowych zawodów/stanowisk pracy, jakie występowały w poprzednich odsłonach gry. Denerwujące są ciągłe powiadomienia o rozrywkach odbywających się w mieście, które niosą odwieczny dylemat - "jak pójdziesz na imprezę to nie dokończysz pracy, różnych zadań, etc..., a jak nie pójdziesz to przyjaciele cię opuszczą!" :p

    3. Miejskie Życie - ten dodatek przyniósł mi największe rozczarowanie, choć jednocześnie zachwycił, bowiem z jednej strony zawiera świat pełen barw, to niestety większość okolicy jest jedną wielką atrapą. Czekałam na prawdziwe windy, jakie były w The Sims 3, gdzie nie tylko można było je postawić w każdym domu, ale także zbudować prawdziwy wieżowiec, w którym mogło mieszkać jednocześnie parę aktywnych rodzin oraz niezależni NPC. Takie wieżowce budowałam w trójce. Niestety tutaj EA nie tylko nie dodała nam windy, ale także zamknęła dostęp do ważnych narzędzi budowlanych oraz wielu obiektów , które występowały w Debugu Trójki. Poza tym rozgrywka nadal zawiera błędy (festiwale). Choć w dodatku są świetne meble i dekoracje to z żalem zrezygnowałam z głosowania na niego.

    4. Witaj w Pracy - po namyśle wybrałam ten dodatek, gdyż zawiera najmniej błędów, ponadto posiada najlepsze interakcje, pierwszy raz w historii gry można jechać z simem do pracy. A to jak na czwórkę niezwykłe osiągnięcie. :)
  • Opcje
    SimDelsSimDels Posty: 3,201 Member
    Spotkajmy się
    Spotkajmy sie - Lubuje sie bardziej w budowaniu niz zabawie ludzikami ale mysle ze o ile i pod drugim wzgledem spotkajmy sie jest tez ciekawy o tyle chyba zaden dotychczasowy dodatek nie wprowadzil tak wielu elementow budowlanych dajac mozliwosc tworzenia bardziej europejskiej wiec i blizszej nam architektury (wraz z moim ulubionym szachulcem|) niz typowe domki usa :) Gdyby dalo sie wskazac 2 dodatki to smialo dalbym tez piesy i koty chocny z uwagi na prawdopodobnie najladniejsze z dotychczasowych otoczen w grze no i oczywiscie zwierzaki :)
  • Opcje
    Psy i koty
    Wybieram Psy i Koty gdyż mam psa, a ten dodatek bardzo mi się spodobał :wink: Myślę, że ten dodatek jest warty uwagi :smiley: BARDZOOO lubię ten dodatek, jest super..A właściwie..Lubię "pogrywać" ze zwierzakami xD.
  • Opcje
    KtosikKtosik Posty: 3,546 Member
    Witaj w pracy
    Wybrałam "Witaj w pracy" ponieważ wprowadza dodatkowe ciekawe zawody ((detektyw, lekarz i naukowiec), lub możliwość prowadzenia własnego biznesu ( to akurat średnio mi się podoba, bo sim musi tam spędzać sporo czasu, by rozkręcić interes i traci możliwość korzystania z innych zajęć oferowanych przez grę). Dodatkowo doszyły dwie nowe umiejętności - pieczenie i fotografowanie. Wzbogaciła się "książka kucharska" naszych Simów, a zrobionymi zdjęciami możemy upiększyć wnętrza domków. Poza tym dochodzą jeszcze kosmici, planeta Sixam i nieplanowane ciąże w wyniku porwania przez obcych. :D
    Wybrałam ten dodatek, lecz nie wyobrażam sobie braku pozostałych, bo tak jak pisze Ela @kreatora, każdy z nich poszerza możliwości zabawy w grze. :)
  • Opcje
    XxYulqXxytXxYulqXxyt Posty: 2 Member
    Psy i koty
    Wybrałam ,,Psy i koty", ponieważ kocham czworonogi i nie wyobrażam sobie życia bez nich <3 .
  • Opcje
    Psy i koty
    Lubie wszystkie lecz ja jestem bardzo tradycyjna w tej kwestii. Psy i koty - standard :D . Chociaż mogli by wprowadzić te jaszczurki i chomiki :wink:
  • Opcje
    Karolinka_LinkaKarolinka_Linka Posty: 34 Member
    Psy i koty
    Psy i koty - Ten dodatek jest moim zdaniem najlepszy, bo po prostu kocham zwierzęta ^^ Szkoda, że można mieć tylko psiaki i kociaki.

    Spotkajmy się - Ten dodatek też bardzo lubię ze względu na super elementy budowlane i prześliczne miasto :wink:

    Miejskie życie - Kocham miasto, które dodaje ten dodatek :smile: Te festiwale również są wspaniałe.

    Witaj w pracy - Miałam dylemat pomiędzy witaj w pracy a psy i koty, ponieważ witaj w pracy jest moim drugim faworytem :blush: Możliwość towarzyszenia swoim simom podczas pracy jest genialna!
  • Opcje
    Kacper1702Kacper1702 Posty: 73 Member
    edytowano marca 2018
    Miejskie życie
    Lubie festiwale i mieszkanie w bloku!!❤
  • Opcje
    VikeyaaVikeyaa Posty: 2
    Psy i koty
    Nie umiem wybrać najlepszego. Każdy jest super :smiley:, nie wyobrażam sobie gry bez wszystkich. Jednak Psy i Koty dają nam możliwość tworzenia zwierząt i wyboru nowej kariery.
  • Opcje
    iHasCoffeeiHasCoffee Posty: 3 Member
    Witaj w pracy
    Jak dla mnie najlepszym dodatkiem jest ,, Witaj w pracy '' ponieważ zawsze pragnęłam posiadać własny sklep, zaczynając od butików typu H&M po piekarnie typu Kołacz :3 Choć przyznam ,że trudno było mi wybrać ten najlepszy :wink:
  • Opcje
    xFdAyBxFdAyB Posty: 1 Member
    Spotkajmy się
    W normalnym świecie jestem koniarzem, ale według mnie dodatek "Psy I Koty" Nie wnosi aż tak dużo do serii "The Sims" jak dla mnie dodatek "Zwierzaki" Z The Sims 3 jest najlepszy jeżeli chodzi o dodawanie zwierzaków ponieważ jest to jedyna część gry w której możemy sterować zwierzakami, a i przy okazji też jest to jedyna część gry w której mamy możliwość grania końmi, czyli mymi ulubionymi zwierzętami. <3
  • Opcje
    XxxSallyxxXXxxSallyxxX Posty: 2 Member
    Miejskie życie
    Zdecydowanie miejskie życie! Chociaż jestem wielką fanką psów i kotów aktualnie nie wyobrażam sobie gry bez miasta i bloków :)
  • Opcje
    AlmaBrasileiraAlmaBrasileira Posty: 5 Member
    Miejskie życie
    Dlaczego wskazałam na "Miejskie Życie":
    Pozostałe trzy dodatki nie wprowadzą do mojej rozgrywki czegoś, co byłoby dla mnie interesujące. Owszem, fajnie że "Witaj w Pracy" wprowadza możliwość pójścia z Simem do jego pracy, "Spotkajmy się" - możliwość zakładania klubów, a "Psy i Koty" dodaje zwierzęta. Są one jednak całkowicie poza moimi "potrzebami". To nie tak, że nimi w jakiś sposób gardzę, po prostu nie widzę tych elementów w mojej grze, skoro mam świadomość, że i tak z nich korzystać nie będę - o czym przekonałam się grając w poprzednie części serii z odpowiadającymi im dodatkami. Oczywiście, nowe otoczenia są fajną sprawą, ale nie będę przecież kupowała dodatku w cenie podstawki tylko ze względu na nowe miasto, dla mnie mija się to z celem. Nie mam rzecz jasna nic do osób, które tak robią - nie zaglądam do cudzej kieszeni.
    "Miejskie Życie" wprowadza bloki mieszkalne, które są dla mnie czymś w rodzaju "must have", a poza tym dodaje możliwość rozwijania umiejętności śpiewu, co przydaje się przy tworzeniu Simów na wzór wokalistów. Podoba mi się również fakt możliwości stworzenia wegetarianina (w końcu podpis "bezpieczne dla wegetarian" przy potrawach będzie miał sens) oraz dodaje keyboard i gitarę elektryczną - szkoda tylko, że nie ma perkusji i basu, wtedy byłby dla mnie ideałem.
    Dla mnie samo przeanalizowanie cech danego rozszerzenia jest wystarczające do stwierdzenia, czy będzie mi ono potrzebne. Poza tym, mogę nawet zerknąć na kanały graczy i zobaczyć, czy na pewno będę chciała je posiadać.

    Z góry przepraszam, jeśli mój post zabrzmiał dla kogoś agresywnie - nie miałam tego, rzecz jasna, na celu.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Return to top