Wybraliśmy nowy pakiet akcesoriów

«134
dzidziak86dzidziak86 Posty: 4,262 Moderator
edytowano lipca 2020 w Dyskusja ogólna
W ostatnim Maxis Monthly SimGuru zdradzili, że po raz kolejny będziemy mogli wspólnie zagłosować i wybrać kolejne akcesoria. Pierwsze głosowanie rozpoczęło się 18 listopada o godzinie 19:00 i trwać będzie do 25 listopada. Jeśli jeszcze nie wzięliście udziału to możecie to zrobić tutaj. Na oficjalnej stronie The Sims pojawił się również wpis, w którym znajdziemy wszystkie terminy głosowania, ostatnie czeka nas w kwietniu ;)

Na pierwszym etapie głosujemy na ogólny temat rozszerzenia. Do wyboru pięć tematów:

CODZIENNIE DBANIE O SIEBIE
bang60p63abs.jpg
  • Zegarek sportowy
  • Aspiracja "Zdrowy tryb życia"
  • Własne mieszanki herbat i napary ziołowe
  • Mikser do koktajli
  • Cecha weganin

WESOŁE NAWIEDZENIA
tbd0zhn7o2zf.jpg
  • Stół i tablica do seansów
  • Kariera wolnego strzelca medium
  • Cecha parceli "Nawiedzony dom"
  • Kariera wolnego strzelca Mrocznego Kosiarza
  • Kariera wolnego strzelca łowcy duchów

ZABAWNE TECHNOLOGIE
fz9wi74hs0m4.jpg
  • Wirtualne pole puttingowe i do minigolfa
  • Detektor pustkostworków
  • Przenośny hologram
  • Ekran sportowy
  • Domowy rowerek i bieżnia

NAUKA I TECHNOLOGIA
xm10je03td0s.jpg
  • Nauka o żywieniu, dzięki nowym urządzeniom kuchennym
  • Elementy kontrukcyjne
  • Mikroskop na biurko
  • Zestaw "Nauka i technologia"
  • Przenośny teleskop

SZTUKA I RZEMIOSŁO
82wpa1smai3k.jpg
  • Haftowanie
  • Umiejętność robienia na drutach
  • Koło garncarskie
  • Jadalna sztuka
  • Stanowisko do produkcji szkła

Jakie są Wasze typy, który temat zwycięży albo który temat chcielibyście, aby wygrał ;) Nie pamiętam dokładnie jak głosowałam, ale postawiłam na SZTUKĘ I RZEMIOSŁO. Zawsze lubiłam w grze przedmioty stworzone przez simów ;) W nauce i technologii podoba mi się mikroskop i teleskop, w końcu normalnych rozmiarów. Zabawne technologie i wesołe nawiedzenia jakoś mnie nie przekonują, choć pomysł z karierą Mrocznego Kosiarza kusi, a w zdrowym trybie życia to nie widzę niczego interesującego ani odkrywczego ( jak dla mnie wniósłby najmniej do rozgrywki ). Pochwalcie się jak zagłosowaliście i które funkcje uważacie za najciekawsze :)
Post edited by dzidziak86 on

Komentarz

  • Opcje
    domatorka78domatorka78 Posty: 419 Member
    ja już głosowałam wczoraj
  • Opcje
    macvisiamacvisia Posty: 47 Member
    Ja zagłosowałam na SZTUKA I RZEMIOSŁO. Wydaję się ona najciekawszą opcją. Fajnie jakby wszystkie elementy z tej kategorii weszłyby do akcesorii, ale z tego co czytałam to jeden element ma się pojawić ze wszystkim propozycji :(
    WESOŁE NAWIEDZENIE też jest interesujące, ale właśnie myślę, że często w rozgrywce mogłoby nie być używane, dlatego wybrałam tą propozycje, o której wcześniej wspomniałam.
  • Opcje
    dzidziak86dzidziak86 Posty: 4,262 Moderator
    @domatorka78 i który temat powinien wygrać według Ciebie? ;)

    @macvisia też uważam, że sztuka i rzemiosło jest najciekawsze, nie widziałam nigdy informacji o tym ile elementów z każdego tematu miałoby się znaleźć w takich akcesoriach, ale nie będę zdziwiona jeśli rzeczywiście będzie to jeden ;)
  • Opcje
    domatorka78domatorka78 Posty: 419 Member
    mnie nauka i technologia ale pozostałe też mi się podobają zwłaszcza sztuka i rzemiosło i wesołe nawiedzenia :D
  • Opcje
    dzidziak86dzidziak86 Posty: 4,262 Moderator
    Poznaliśmy dziś wyniki pierwszego głosowania! :)

    Ranking motywów:
    1. Sztuka i rzemiosło
    2. Wesołe nawiedzenia
    3. Codzienne dbanie o siebie
    4. Nauka i technologia
    5. Zabawne technologie

    Ranking funkcji rozgrywki dla zwycięskiego motywu:
    1. Umiejętność robienia na drutach
    2. Koło garncarskie
    3. Szklane wyroby
    4. Sztuka jadalna
    5. Haft zwykły i krzyżykowy

    Co o tym sądzicie? Sama stawiałam na sztukę i rzemiosło, ale wolałabym widzieć na pierwszym miejscu szklane wyroby albo koło garncarskie niż robienie na drutach ;)
  • Opcje
    nolcanolnolcanol Posty: 667 Member
    Bardzo mnie to cieszy, bo właśnie zależało mi na tej sztuce i rzemiośle :D Co do funkcji wolałabym tak samo jak @dzidziak86 i z tym kołem i szkłem.
    Galeria: nolcanol
    Instagram: nolcanol
    TSR: nolcanol
    eqahdwoysw56.jpg
  • Opcje
    nojedztonojedzto Posty: 61 Member
    Kiepsko...
    EA ID: nojedzto
  • Opcje
    Rafal149Rafal149 Posty: 84 Member
    Przecież już jest robienie na drutach, można ozdobić pomniki uniwersyteckie. Zadowalają mnie dwa pierwsze miejsca, ale nie uszeregowanie funkcji rozgrywki. Akcesoria będą słabe jak dadzą tylko 1-2. funkcje :p
  • Opcje
    macvisiamacvisia Posty: 47 Member
    Jestem zadowolona,że sztuka i rzemiosło wygrało :D Ciekawe jakby działała ta funkcja robienia na drutach. Jakby można byłoby tworzyć własne ubrania, które nie są dostępne normalnie w CAS to myślę, że mogłoby być ciekawe.
  • Opcje
    domatorka78domatorka78 Posty: 419 Member
    sto procent trafienia wszystko na co głosowałam wygrało :D
  • Opcje
    Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    edytowano listopada 2019
    Nic ciekawego, ani dla graczy, ani dla budowlańców.

    Młodzi gracze mogą nie wiedzieć, że robótki na drutach to domena ich babć i dziadków, oraz regionów folklorystycznych naszego kraju (Ameryka także ma podobny folklor). Jak znam Amerykanów to pójdą w tym kierunku. ;)
    Rok temu zapowiadali pakiet wiejski to będziemy mieli "koło gospodyń wiejskich". :p

    Głosowałam na nowe rozwiązania konstrukcyjne, ale też nie pogardziłabym nawiedzonym pakietem.
    Umiejętność robienia na drutach to rozgrywka na parę pierwszych minut nowego pakietu, a potem nuda.
    Dojdzie do tego trochę motywów dekoracyjnych, pewnie jakieś meble rodem z babcinego pokoju tak kolorowe, że dostaniemy bólu głowy.
    macvisia napisał użytkownik: »
    Jestem zadowolona,że sztuka i rzemiosło wygrało :D Ciekawe jakby działała ta funkcja robienia na drutach. Jakby można byłoby tworzyć własne ubrania, które nie są dostępne normalnie w CAS to myślę, że mogłoby być ciekawe.
    Raczej na to nie liczyłabym, to nie trójka, gdzie mogłaś modyfikować ubrania. ;) Dadzą parę sztuk gotowców (gotowe sukienki, bluzki) , na których będziesz mogla nanieść jakiś haft i to będzie wszystko...tak, jak przy układaniu kwiatów w dodatku "pory Roku".
  • Opcje
    domatorka78domatorka78 Posty: 419 Member
    ja kiedyś robótki robiłam haft krzyżykowy serwetki więc mi pasuje :p
  • Opcje
    Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    domatorka78 napisał użytkownik: »
    ja kiedyś robótki robiłam haft krzyżykowy serwetki więc mi pasuje :p

    Kochana, a ja robiłam na drutach sukienki, swetry, czapki, etc.. i nie można tego przyrównywać z grą. 😎💩
  • Opcje
    dzidziak86dzidziak86 Posty: 4,262 Moderator
    edytowano listopada 2019
    Pamiętajmy, że fakt, iż coś nam nie odpowiada nie znaczy, że inni nie będą się dobrze przy tym bawić. Nikt z nas nie ma pojęcia jak będą akcesoria wyglądać i jak będzie wyglądać rozgrywka. Zresztą w akcesoriach sama rozgrywka zawsze była uboga. Przypomnę tylko Wielkie pranie, gdzie rozgrywka to robienie prania!, a przecież to świetne akcesoria z naprawdę fajnymi obiektami. Poczekajmy i zobaczmy co to będzie zanim zaczniemy oceniać rozszerzenie i drwić z wyboru, którego dokonali gracze :)
  • Opcje
    Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    Masz rację, podpisuję się prawie we wszystkim co napisałaś. ;)

    Dla mnie jednak rozgrywka zawsze jest na drugim planie, więc na każdy nowy dodatek/pakiet, czy akcesoria patrzę pod kątem budowania. Nie znaczy jednak, że nie jest dla mnie ważna rozgrywka, gdyż lubię w swoich domach umieszczać obiekty-urządzenia, które pełnią jakąś nową, fajną funkcję, na przykład, gdy buduję sklep, to umieszczam w nim obok - za ścianą - kawiarnię, etc.... Domy staram się budować, takie, żeby miały wszystkie najważniejsze funkcje, jak w realnym świecie.
    Dlatego Wielkie Pranie jest akurat na czasie i pod względem funkcjonalności i pod względem obiektów. I akurat te akcesoria są jednym z najlepszych, posiadają także najwięcej obiektów i dekoracji.

    Przykładem Akcesoriów, które dla mnie do dziś są bardzo rzadko używane, jest "Kino domowe". Przyznam, że jestem rozczarowana tymi akcesoriami, korzystam z nich sporadycznie i zaledwie z paru obiektów.

    Mam nadzieję, że w nowych akcesoriach będzie coś fajnego także do budowania, jeżeli nie to będą to pierwsze akcesoria, których nie kupię.
  • Opcje
    domatorka78domatorka78 Posty: 419 Member
    ja próbowałam zdobyć te wielkie pranie ale nie wiem w jakim zestawie jest możecie mi napisać który zestaw to ma?
  • Opcje
    nolcanolnolcanol Posty: 667 Member
    Myślę, że akurat te akcesoria będą sprawiać frajdę osobom, które lubią grać we własny biznes. Otworzą sobie sklepik i będą sprzedawać swoje rękodzieło, jak w prawdziwym świecie właśnie. Dodatkowa atrakcja, że to będą wytwarzane rzeczy przez naszych simów, a nie postawione z trybu kupowania. Wprawdzie wolałabym na 1 miejscu koło garncarskie niż robienie na drutach, ale no okaże się. Gdzieś było napisane, chyba na oficjalnej stronie, lub w ankiecie gdzieś na końcu, że coś z czymś może być połączone, w zależności od tego jak ludzie będą głosować na te akcesoria.
    Galeria: nolcanol
    Instagram: nolcanol
    TSR: nolcanol
    eqahdwoysw56.jpg
  • Opcje
    Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    nolcanol napisał użytkownik: »
    Myślę, że akurat te akcesoria będą sprawiać frajdę osobom, które lubią grać we własny biznes. Otworzą sobie sklepik i będą sprzedawać swoje rękodzieło, jak w prawdziwym świecie właśnie. Dodatkowa atrakcja, że to będą wytwarzane rzeczy przez naszych simów, a nie postawione z trybu kupowania. ...

    Nie do końca. Taki rodzaj sprzedaży we własnym sklepie nie będzie się opłacał, chyba, że wytworzenie jednej sztuki będzie zajmowało mało czasu (w co wątpię). Jak towar zniknie ze sklepowej półki (bo będzie sprzedany), na jego miejsce trzeba szybko wytworzyć nowy, a klient nie będzie czekał, odejdzie niezadowolony i nie powróci na zakupy. Stracisz klientów i gwiazdki.
  • Opcje
    dzidziak86dzidziak86 Posty: 4,262 Moderator
    edytowano grudnia 2019
    Od 23 grudnia możemy głosować na styl, który chcielibyśmy widzieć w akcesoriach. Ostatnio coś pomyliłam z linkiem, więc teraz wklejam tweeta od SimGuruFrosta, w nim znajdziecie link do głosowania. Z tego co wiem link znajdziecie również w menu głównym gry, ale ostatnio były z tym jakieś problemy, a mnie w grze nie było od tygodnia chyba, więc nie wiem jak to wygląda ;)



    Do wybory trzy style ( zaznaczyłam, gdzie możecie zmienić język na polski )

    fte3bxtivdcf.jpg

    Klikając na poszczególne otworzy Wam się okno ze zdjęciem, style wyglądają tak:

    1. Babcina elegancja
    bli5ncdm3dom.jpg

    2. Frajda rękodzielnictwa
    tdl68bntak49.jpg

    3. Przytulny warsztat
    2a5erfwt7kmv.jpg

    Na który ze stylów Wy oddaliście głos? Ja na frajdę rękodzielnictwa, lubię takie pastelowe kolory i sama chciałabym mieć taki warsztacik :)
    Post edited by dzidziak86 on
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    edytowano grudnia 2019
    @dzidziak86 W sensie ten tweet? :wink:



    Chyba ci się nie wkleiło, albo to ja nie widzę. Tutaj bezpośredni link do ankiety. Pamiętajcie żeby sprawdzić styl klikając w link w ankiecie. Wygląda na to, że zmienili kolejność, więc dobrze byłoby się upewnić na co głosujecie. :wink:

    Ogólnie dwa piewsze style wydają mi się zbyt odstające, kolorowe i przaśne. Były już rozszerzenia z takimi meblami, jak Kino Domowe i na pewno jeszcze coś. Trzeci styl świetnie pasowałby do tego co już jest w większości rozszerzeń.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Return to top