Proszę o pomoc w instalacji świata Boroughsburg :| The sims 3

Witam miłych użytkowników/ użytkowniczki. :)
Przeglądałam pewien temat z najpiękniejszymi światami w the sims 3 i znalazłam miastko którym bardzo się zachwyciłam, mianowicie Boroughsburg. Użyłam linku do pobrania i pobrałam 2 wskazane foldery. Oba rozpakowałam w WinRAR jednak tylko jeden (jak mi się wydaje z miastem) od razu rozpakowałam się w grze( otworzyło się okienko z the sims 3 i proces instalacji)
W rzeczach synchronizowanych pojawił się ''świat'' Boroughsburg więc wydawałoby się, że wszystko pięknie, jednak po otworzeniu świata w grze to całe tło NYC jest puste, metra i pociągu brakuje, da się umieścić rodzinę w domu jednak otoczenie jest puste. Do tego większość miejsc w mieście jest pusta i zastawiona wielkimi billboardami!, które cały czas migają bo nachodzą na siebie, to samo tyczy się jakiś łuków ozdobnych które są poustawiane z 20 obok siebie. Wątpie aby był to celowy zamiar autorki świata. Proszę o pomoc, a jeśli już ktoś tłumaczy to proszę bardzo prosto i przystępnym językiem. :smiley: Nie jestem dobra w obsłudze folderów i ogólnie w obsłudze bardziej ''rzeczowej'' laptopa. Pozdrawiam!

Komentarz

  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    edytowano lutego 2019
    @Weightworld1 Do miasta zostało stworzonych sporo CC. Poniżej wklejam definicję. :smile:
    CC (skrót z ang. Custom Content) lub ND (skrót od Nieoficjalne Dodatki) to dwa terminy oznaczające to samo.
    Nie są to obiekty stworzone przez twórców gry, a przez graczy - najczęściej w jakichś zewnętrznych specjalistycznych programach. CC to są rzeczy materialne i namacalne, na przykład: meble, ubrania, makijaże, skórki simów, elementy budowlane, itd

    Bez CC miasto będzie wyglądać zupełnie inaczej. Gra po prostu zastępuje brakujące obiekty tymi które zna.

    Wygląda na to, że CC są umieszczone gdzieś w tym drugim folderze który pobrałaś. Powinny być w roszerzeniu package. Takich plików się już nie otwiera żadnym programem tylko wrzuca bezpośrednio do folderu Packages w folderze Mods (jeśli nie ma tych folderów, to trzeba utworzyć).

    Ścieżka dostępu wygląda tak:
    Dokumenty\Electronic Arts\The Sims 3\Mods\Packages

    Więc do folderu Packages wrzuca się pliki z rozszerzeniem package. Można w tym folderze stworzyć inne foldery, żeby uporządkować sobie w razie gdy posiada się wiele CC w grze. Czyli możesz jeszcze stworzyć na przykład folder o nazwie "Boroughsburg CC" i tak umieścić wszystkie CC z tego miasta.

    Żeby folder Mods działał jak należy powinno się do niego wkleić plik resource.cgf. Można to także stworzyć samemu. Pod spoilerem jest instrukcja.
    1. Stworzyć zwykły nowy dokument tekstowy w notatniku
    2. Wkleić poniższy tekst do pliku

    Priority 501
    DirectoryFiles Files/... autoupdate
    Priority 1000
    PackedFile Overrides/*.package
    PackedFile Overrides/*/*.package
    PackedFile Overrides/*/*/*.package
    PackedFile Overrides/*/*/*/*.package
    PackedFile Overrides/*/*/*/*/*.package
    Priority 500
    PackedFile Packages/*.package
    PackedFile Packages/*/*.package
    PackedFile Packages/*/*/*.package
    PackedFile Packages/*/*/*/*.package
    PackedFile Packages/*/*/*/*/*.package
    Priority 499
    PackedFile Test/*.package
    PackedFile Test/*/*.package
    PackedFile Test/*/*/*.package
    PackedFile Test/*/*/*/*.package
    PackedFile Test/*/*/*/*/*.package
    Priority -50
    PackedFile Probation/*.package
    PackedFile Probation/*/*.package
    PackedFile Probation/*/*/*.package
    PackedFile Probation/*/*/*/*.package
    PackedFile Probation/*/*/*/*/*.package
    Priority 500
    PackedFile DCCache/*.dbc


    3. zapisać
    4. włączyć widoczność rozszerzeń plików

    ehaj9t8j0hed.jpg

    5. zamienić końcówkę pliku: usunąć "txt" i wpisać "cgf"
    6. zmienić nazwę pliku, tak żeby było "Resource.cgf"
    7. Najlepiej wyłączyć widoczność rozszerzeń plików
    8. Całość po skończeniu powinna wyglądać tak:

    bffwy40fk7lf.jpg

    Daj znać jak nie będziesz czegoś jeszcze wiedzieć. :smile:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Return to top