Ostatnia aktualizacja psuje grę.

Nic zmieniła, a gra się zawiesza. Pojawiają się informacje o błędach, simy nie chcą wykonywać poleceń tylko stoją i oglądają się na prawo i lewo. Niby można poruszać terenem przez pewien czas, odwracać kamerką, ale już zmienić aktywnego sima nie można, potem po kilkudziesięciu sekundach nagle wszystko rusza, ale to już nie gra. Po co aktualizować, jeżeli się nie naprawia tylko psuje? Próbowałem zacząć nową grę nowym simem i jest tak samo jak dotychczasową rodziną, która gram od października 2014 r. To jest bez sensu.

Komentarz

  • Opcje
    Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    @marekzb , w tym temacie - https://forums.thesims.com/pl_PL/discussion/774553/problemy-z-modami-przeczytaj-zanim-napiszesz#latest , napisałeś:
    marekzb napisał użytkownik: »
    Mnie gra zaczęła sprawiać problemy po aktualizacji 17 lub 18 sierpnia 2018. Aktualnie nie da się w nią grac. Od wszystkich autorów granych przeze mnie modów (czterech) otrzymałem informacje, że sprawdzili i ta aktualizacja nie wymaga konieczności zmian w samych modach. Jednak gra się zawiesza aż w końcu trzeba wyłączać komputer przyciskiem, bo żadna inna możliwość zapisu i wyjścia z gry się nie sprawdza. Zastosuję się do rady Chojraka i powywalam co proponuje,tzn. cache, cachest itp. Jak to nie pomoże pozostaje kontakt z Origin, niech naprawią. Zachodzę tylko w głowę po co aktualizować grę, skoro nic się w niej nie zmieniło poza tym, że się nie da w nią grać. To oczywiście najwalniejsze w grze, ale po co w takim razie była ta aktualizacja? Z tymi czterema modami gram prawie od początku i jak trzeba było to dwa, trzy dni po aktualizacjach pojawiała sie aktualizacja. A może moja gra się zepsuła?

    W grze mam zarówno mody, jak i CC i po najnowszej aktualizacji gra nie sprawia mi żadnych problemów. Aktualizacja była bardzo potrzebna, ponieważ zlikwidowała błąd związany z jakością zdjęć. Ponadto usunęła szereg innych usterek związanych z różnymi dodatkami, oraz dodała nowe, darmowe obiekty, co raczej powinno cię cieszyć. :)
    Myślę, że to twoja gra się zepsuła i na pewno EA nie ma nic wspólnego z tymi błędami.

    Opisane przez ciebie błędy mogą być związane z:

    a - słabym sprzętem komputerowym - trzeba wiedzieć, że każdy nowy dodatek, każda aktualizacja gry, a także wgrane mody, czy CC zwiększają wymagania gry. Zatem twoja gra potrzebuje więcej miejsca na dysku, a także więcej pamięci wirtualnej na uruchomienie oraz granie. W tej chwili obawiam się, że minimum, jakie EA wyznaczyła na początku na 4 GB pamięci wirtualnej już nie wystarcza i dobrze mieć przynajmniej 8 GB. Sprawdź także swoją kartę graficzną, być może jest słaba na tę grę.
    Tak wygląda u mnie w grze drugi plan (tło):
    692ampqm32yy.jpg

    Jeżeli w swojej grze, w tle działki, nie widzisz żadnych drzew, ani domów z okolicy to twoja karta graficzna jest słaba.

    b- stare, niekompatybilne mody - podaj mi nazwy tych modów, oraz linki do stron, z ktorych je pobierałeś.

    Pozdrawiam. :)
  • Opcje
    marekzbmarekzb Posty: 151 Member
    Dziękuję za radę. Komputer i mody nie wchodzą w grę, bo komputer kupiłem specjalnie do gry w Sims (w inne gry nigdy nie grałem) na wyrost. Wszystko czego żąda EA mam spełnione a nawet dwa razy więcej. Mody aktualizuję na bieżąco (wszystkie 4), CC nie używam. Okazało się, że rzeczywiście moja gra się zepsuła. Ale wczoraj ją naprawiłem i już działa. Skasowałem w Dokumentach cały folder Electronics Arts przenosząc wcześniej Mods i Save na pulpit, potem, jak odpaliłem grę i z niej wyszedłem, do nowego folderu w Dokumentach/Electronics Arts/Sims 4/ wkleiłem Mods i Save z pulpitu i działa jak trzeba. :-)
  • Opcje
    QterskaQterska Posty: 8 Member
    Zaktualizowałam grę 21.08.18 i wszystko się poprawnie zakończyło ale nie mam w grze żadnych nowych obiektów ,,tropikalnych'' które miały być w tej aktualizacji. Klikałam ,,napraw grę'' ale to nie pomogło. Jak to naprawić?
  • Opcje
    Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    @Qterska, na pewno masz, tylko te obiekty nie są oznaczone, zostały dodane do podstawowej gry.
    Tak wyglądają: https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims/the-sims-4/pc/news/caribbean-interview


  • Opcje
    QterskaQterska Posty: 8 Member
    Faktycznie są pochowane :) Dziękuję <3
  • Opcje
    ToshikiKageToshikiKage Posty: 152 Member
    Mam problem, kosiarz mi się zbagował i w momencie jak gdzieś jestem na parceli publicznej i Sim umiera, kosiarz staje w pomieszczeniu i... Stoi. Nie mogę opuścić parceli ani zagadać kosiarza nic. On stanie w pewnej odległości od zmarłego Sima i blokuje mi grę. Czekanie nic nie da bo nawet po półgodzinie, nie ruszył się z miejsca.
    Co zrobić?
    Czy wy też macie taki problem?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Return to top