Problemy z modami? Przeczytaj zanim napiszesz!

2

Komentarz

  • Opcje
    Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    @marekzb - mody, które masz na myśli to modyfikacje ze skryptami, wiążą się one ściśle z silnikiem gry, dlatego trudno usunąć ich pozostałości. Te mody zawsze trzeba aktualizować.
    W wyjątkowych przypadkach, gdy po ich usunięciu nadal w grze pozostają ich ślady najlepiej rozpocząć nową, czystą grę w ten sposób, że do starego folderu gry dopisujemy jakąś nazwę, np. The Sims 4-stara gra, następnie włączmy grę, a wtedy pod folderem The Sims 4-stara gra utworzy się nowa gra (nowy folder) The Sims 4.
    I do tak utworzonej gry można przenieść folder saves z poprzedniej gry (a także folder Tray - jeżeli mamy w nim zapisane jakieś domy, rodziny. I nic więcej! :)

    Natomiast Mody, o których pisałam wyżej, a które nie wymagają aktualizacji to mody bez skryptów, napisane w formie pliku package. :)

    Co do usunięcia folderu saves (to nie jest katalog!) - jeżeli gracz usunie wszystkie zapisy gry to zepsuje sobie rozgrywkę, a nawet całą grę, natomiast nadal nie pozbędzie się wadliwych plików, które znajdują się w folderze gry w katalogu Dokumenty.

    Zamiast folderu saves (zapisy rozgrywki) trzeba usuwać co jakiś czas plik localthumbcache.package - w nim znajdują się wszystkie zapisy, w tym zapisy błędów gry.
    Warto tez nauczyć się odróżniać mody ze skryptami od zwykłych modów , oraz od CC.

    Polecam mój poradnik:
    https://answers.ea.com/t5/Problemy-techniczne/Poradnik-Jak-sie-pozbyc-bledow-w-grze-i-problemow-z-modami/m-p/7197126#M1863

    Pozdrawiam. :)
  • Opcje
    marekzbmarekzb Posty: 151 Member
    Danuta720: Bardzo dziękuję, za radę, zgadzam się... Answer.ea.com to dobra strona i dobre porady. Kiedyś zaglądałem tam często, teraz rzadziej, bo zapominam. Ale muszę wrócić. :-)
    Odróżniam mody ze skryptami od zwykłych modów oraz CC. Ale przypomnieć sobie nie zawadzi.
  • Opcje
    mis80mis80 Posty: 8 Member
    edytowano lipca 2019
    Witam serdecznie wszystkich fanów The Sims. Mam problem i proszę o pomoc i w sparcie. Pobrałem nowy mod Tsr i chciałem go rozpakować Winrar i w tym momencie musiałem kliknąć tam gdzie się pliki otwiera różnymi programami i tam na dole było zapamiętaj aby za każdym razem otwierać jakis plik i od teraz w środku w modzie zamiast normalnych plików są pliki Edge i teraz z kąd kolwiek pobiore to jest to samo. jak pobieram na nowo te mody to sytuacja jest ta sama . Z poważaniem <edytowane dzidziak86>
    P. S. Jeśli ktoś znajdzie rozwiązanie jakieś to bardzo proszę o kontakt <edytowane dzidziak86>, bo bardzo Zadko tutaj jest.
    Post edited by dzidziak86 on
  • Opcje
    juleencja1juleencja1 Posty: 2 Member
    Cześć, jestem nowa na tym forum, więc z góry przepraszam jeśli robię coś nie tak. o:)
    Ostatnio w mojej grze pojawił się dziwny błąd z moją zawartością CC. Szukałam w internecie rozwiązania problemu, ale nic na ten temat nie znalazłam. :/2sfxanqecrrg.png
    Na simach znajdują się takie dziwne jasne plamy??? Nie jest to wina skinów, a samo CC wcześniej działało poprawnie. W Tray Importerze te CC mają status "Not Installed".
    5lyftdt07ppp.png
    Jakieś pomysły jak to naprawić?
    *Usunięcie i ponowne zainstalowanie danego CC nie działa. :(
  • Opcje
    domatorka78domatorka78 Posty: 419 Member
    ja też tak miałam i chyba mam naprawa i inne metody nie działają a na necie już krąży plotka o następnej aktualizacji i a zadnych modów i cc nie mam bo mi nie potrzebne mam tylko dodatki i pakiety oficjalne :'( łączę się z tobą w bólu
  • Opcje
    Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    juleencja1 napisał użytkownik: »
    Cześć, jestem nowa na tym forum, więc z góry przepraszam jeśli robię coś nie tak. o:)
    Ostatnio w mojej grze pojawił się dziwny błąd z moją zawartością CC. Szukałam w internecie rozwiązania problemu, ale nic na ten temat nie znalazłam. :/2sfxanqecrrg.png
    Na simach znajdują się takie dziwne jasne plamy??? Nie jest to wina skinów, a samo CC wcześniej działało poprawnie. W Tray Importerze te CC mają status "Not Installed".
    5lyftdt07ppp.png
    Jakieś pomysły jak to naprawić?
    *Usunięcie i ponowne zainstalowanie danego CC nie działa. :(

    domatorka78 napisał użytkownik: »
    ja też tak miałam i chyba mam naprawa i inne metody nie działają a na necie już krąży plotka o następnej aktualizacji i a zadnych modów i cc nie mam bo mi nie potrzebne mam tylko dodatki i pakiety oficjalne :'( łączę się z tobą w bólu

    @juleencja1 , @domatorka78 - Błąd ten związany jest z jednej strony z nieaktualnymi modami/CC, a z drugiej strony z kartą graficzną komputera.
    W tym temacie znajdują się rozwiązania: https://answers.ea.com/t5/Problemy-techniczne/pomoc-harcerz-w-paski-po-aktualizacji-the-Sims-4-czerwiec-19/m-p/7966167#M2796

    Pozdrawiam.
  • Opcje
    juleencja1juleencja1 Posty: 2 Member
    @Danuta720 Dziękuje za pomoc! Problem został rozwiązany. :)
  • Opcje
    domatorka78domatorka78 Posty: 419 Member
    mam już program od naprawy więc błędów na razie nie mam chyba bo harcerza na razie nie widziałam B)
  • Opcje
    Marii_xoxoMarii_xoxo Posty: 11 Member
    Cześc, mam drobny problem z mccc. Otóż mod został ostatnio zaktualizowany i najnowsza wersja nie pokazuje mi sie w grze. Naprawiłam gre bez modów, próbowałam też wyjąć wszystkie mody, grać bez modów i potem wkleic nowy plik, ale to także nie działa. Nie wiem już w czym może tkwić błąd..
  • Opcje
    Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    @Marii_xoxo , sprawdź, czy w grze masz zaznaczoną opcję "Modyfikacje ze skryptami włączone". :)
  • Opcje
    Marii_xoxoMarii_xoxo Posty: 11 Member
    @Danuta720 tak, mam włączone :/
  • Opcje
    Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    edytowano sierpnia 2019
    @Marii_xoxo ,
    W takim razie musisz sprawdzić inne mody - najlepiej wyjmij wszystkie na pulpit komputera (do jakiegoś folderu) , zostaw tylko mccc.
    Z folderu gry usuń plik localthumbcache.package (po włączeniu gry utworzy się nowy). Włącz grę i sprawdź, czy pokazuje się w grze mccc.
  • Opcje
    Marii_xoxoMarii_xoxo Posty: 11 Member
    @Danuta720 dalej nic, naprawdę nie mam pojęcia czym to moze być spowodowane. Pierwszy raz się coś takiego dzieje.
  • Opcje
    Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    edytowano sierpnia 2019
    @Marii_xoxo

    Aktualizowałaś grę?
    Jaki masz nr wersji MCCC?
  • Opcje
    Marii_xoxoMarii_xoxo Posty: 11 Member
    @Danuta720 tak, aktualizowałam. A wersje modu mam 6.4.0
  • Opcje
    Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    @Marii_xoxo zrób zdjęcie zawartości folderu Mods.
  • Opcje
    Marii_xoxoMarii_xoxo Posty: 11 Member
  • Opcje
    Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    edytowano sierpnia 2019
    @Marii_xoxo , wszystkie pliki mods/CC mają postać przeglądarki internet exploler, dlatego nie pokazują się w grze. Nie wiem, w jaki sposób zmieniłaś te pliki i jak mogłabyś je teraz naprawić.
    Myślę, że masz coś zaznaczone w ustawieniach przeglądarki - tam musiałabyś zajrzeć i zmienić, żeby pliki wróciły do oryginalnego stanu.

    Przy okazji, zauważyłam, że masz konto na OneDrive. Możesz mieć problem z zapisami gry, gdyż to konto lubi je przechwytywać i za którymś razem może się zdarzyć, że nie ujrzysz w grze ostatnich zapisów.
    Nagle z gry znikną Ci najnowsze domy, rodziny i ostatnia rozgrywka. Lepiej to konto zablokuj, lub zamknij.
  • Opcje
    Marii_xoxoMarii_xoxo Posty: 11 Member
    @Danuta720 nie robiłam nigdy konta na OneDrive. a jeśli chodzi o postać cc to one zawsze takie były i działało wszystko dobrze od początku.. Modyfikacje ze skryptami mają tylko postać .script u mnie..
  • Opcje
    Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    edytowano sierpnia 2019
    @Marii_xoxo , to nie jest poprawna postać plików, aż dziw, że kiedykolwiek, jak piszesz, działały.
    Jeżeli sama nie dodawałaś konta OneDrive to musiał dodać je ktoś za Ciebie, bo na zdjęciu widać, że masz je w komputerze.
    Tak, czy inaczej ze swojej strony uważam temat za wyczerpany. Dostałaś ode mnie porady, co z tym zrobisz to już zależy od Ciebie.
    Mam nadzieję, że uda Ci się naprawić grę.

    Pozdrawiam i życzę Ci miłej zabawy w grze. :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Return to top