Moje domy dla każdego - Wooden Restaurant

«13
SCD86SCD86 Posty: 82 Member
edytowano stycznia 2015 w Kąciki twórców
Witam, oto mój pierwszy dom https://thesims.com/pl_PL/gallery/9B13C3F3A01B11E487E653FEC365B042?fb_action_ids=813398508725704&fb_action_types=simsfour:share

Brawie się simsami już jakiś czas, ale korzystam z reguły z gotowych domów i pokoi - dlatego ten dom jest moim pierwszym w tej grze, który stworzony jest od podstaw, od pustej działki.

Tak wiem, sypialnia uboga i nie wszystko jest dobrze rozlokowane, ale starałam się tutaj wybudować dom z antresolą (uwielbiam antresole) na której będzie się tylko spać, natomiast reszta życia ma toczyć się na parterze. Mam mnóstwo pomysłów na kolejne domy i mam tez nadzieję, że Wam sie spodobają

19hgovle40qh.jpg

j842etvpmt88.jpg

hviw9nkbaxc6.jpg

eyrr5vjuahq4.jpg

88qfzll4fmp8.jpg

8g87es4rtspp.jpg

uyowr00w1cx8.jpg

kn6iz0ohazqc.jpg

it49fh1v78ro.jpg

yz68pakrofsj.jpg

Post edited by SCD86 on

Komentarz

  • Opcje
    olawocikiewiczolawocikiewicz Posty: 192 Member
    Jak na początek...Ładny domek.Co mi nie pasuje?Dach.Zdecydowanie,dach psuje cały efekt.Ale ja też nie jestem specem od dachów,więc się nie przejmuj :)
    Wnętrza ładnie urządzone,ale sypialnia...W sypialni dodałabym w większej ilości ozdób,kwiatów itd.I jeszcze jedno pytanie...Czy nie ma w niej podłogi,czy to tak specjalnie? :smiley:

    Zamiast komplementów,w moim komentarzu uzbierało się więcej negatywnych opinii,ale nie bierz sobie tego do serca-początki w większości przypadków zawsze takie są.Trenuj,aż dojdziesz do wprawy :)
    ID na origin-Mandrake456
    l0v3jmda7q4z.jpg





  • Opcje
    The user and all related content has been deleted.
  • Opcje
    SimDelsSimDels Posty: 3,201 Member
    edytowano stycznia 2015
    Witaj!
    Bardzo ładna bryła i dobór tekstur.Możesz jedynie pokombinowac jeszcze z dachami choc tak jak jest nie jest źle.
    Fajny pomysł z prześwitem w podłodze tu i całkiem przyjemne wnętrza pasujące wystrojem do bryły.
    Myślę,że skoro pierwszy dom jest tak udany to pewnie szybko rozwiniesz skrzydła jako świetny simowy architekt :)
    Post edited by SimDels on
  • Opcje
    Anna_vel_annAAnna_vel_annA Posty: 3,173 Member
    Witam, miło mi poznać nowego Forumowicza Budowlańca.
    Dom prezentuje się przednio. Może ciutkę zniżyłabym dach a jego obramowanie odrobinę przyciemniła żeby się tak nie odcinał od elewacji, chyba że taki zabieg był zamierzony to ok.
    Sypialnia na piętrze wygląda na klasyczną gdyby nie te lampy rodem z Ikei, jeżeli zdecydowałabym się na antresolę to ściany w pokojach poniżej zostawiłabym bez wykończeń pod sufitem czy na podłodze, bo wtedy pokój wyraźnie jest podzielony na pół, a gdyby te pasy były jednolite, tworzyłby całość i był bardziej efektowny.
    Na parterze uroczy pokój wypoczynkowy z fortepianem, bardzo elegancja i stylowa kuchnia choć i w niej nie brakuje nowoczesnych akcentów.
    Pokój kąpielowy luksusowy, wygodny, przestronny.

    Jestem ciekawa nowych pomysłów na dom, pomysł z antresolą pewnie kiedyś podkradnę, chętnie bym się wypróbowała w takim zadaniu technicznym w grze :)

    Pozdrawiam!
    h6shak8bpgow.jpg

  • Opcje
    krulih2krulih2 Posty: 869
    Witam :)
    Całkiem fajna bryła, faktycznie trochę te dachy nie pasują, parter urządzony klimatycznie, kuchnia i mi wpadła w oko :) Co do sypialni lampy trochę nie pasują, ale pomysł z antresolą jest bardzo ciekawy .Ogródek nieduży, z małym basenem gdzie simy mogą się pluskać albo usiąść pod parasolka nad rzeką na duży plus :) Jak na pierwszy dom fajnie Ci wyszedł :)
    Czekam na na nowe pomysły i pozdrawiam :)
  • Opcje
    AgusiamalAgusiamal Posty: 1,764 Member
    Bryła fajna. Dachy? No ja też bym coś zrobiła. Na pewno obniżyć a nie wiem czy nie wysunąć. Kuchnia z jadalnią - miodzio <3 ! Łazienka - super! W salonie by mnie chyba szlag trafił, gdybym musiała ten fortepian omijać :# . Gdzie jest ja się pytam poczciwe pianino?!! Skąpcy z Maxisa pożałowali na pianino >:) - a byłoby jak znalazł. Poza tym fajnie. A sypialnia - gdyby nie te lampy i chociaż z jeden obrazek albo kwiatek też byłoby super. Otoczenie też fanie. Tylko na tarasie dałabym troszkę wyższe ogrodzenie i jakąś bardziej stylową ławkę i... Aaa, ławka jest - nie zauważyłam. To parkowe coś bardzo rzuca się w oczy. A tam w różnych stolikach u Maxisa jest bardzo ładny, stylowy stół jadalny - w sam raz na taras. I są do tego dopasowane krzesła. Ja uwielbiam ten zestaw ;) . Otoczenie - całkiem niezłe.

    Ogólnie świetny dom. I pamiętaj - to co piszemy (a przynajmniej ja) - to to co NAM się podoba lub nie podoba. To jest NASZE zdanie. Ale dom jest TWÓJ. :D

    Witam w naszym gronie i pozdrawiam serdecznie! :D
    Agusiowy Zakątek ♦♦♦ Galeria ♦♦♦ BSR Blog ♦♦♦ BSR Tumblr ♦♦♦ Facebook
    yjwd60z382s8.png
    Kliknij - pomożesz zwierzakom ze schroniska!
    banner1.png
  • Opcje
    SCD86SCD86 Posty: 82 Member
    edytowano stycznia 2015
    Dziękuję za wszystkie cenne rady. Sypialnia rzeczywiście kiepska, ale to sama zauważyłam :( Jakoś nie miałam już do niej już chyba serca, weny, ochoty i pomysłu, bo od początku szło mi z nią inaczej niż chciałam, wyszło przede wszystkim za biednie.
    Dachy to moja zmora, czasem widuję dachy w Waszych projektach i zaciskam pięści z zazdrości. Ale w dwójce (trójkę pominęłam) też wolałam automatycznie ustawiać dachy niż bawić się w coś konkretnego. resztą w dwójce moje wnętrza były raczej wyposażone w to, czego sim potrzebował, bardzo proste pokoje, bez zbędnych dodatków. Czwórka bardzo mi się podoba, dlatego postawiłam wreszcie nauczyć się budować.
    Dziś pokażę projekt zewnętrzny nowego domu, gdzie właśnie starałam się ćwiczyć budowanie dachów. Niestety coś się dzieje i znikają mi czasem okna w łazience (prawa strona domu), a okno na piętrze, od strony ogrodu jest usunięte, ponieważ kiedy je tam wstawiam, powstaje dziura - i teraz dom wygląda w tym miejscu łyso ;/
    Dom ma umeblowaną kuchnię i łazienkę, oraz prawie zagospodarowane ogrody, ale nie jest to jeszcze stan, w jakim chciałabym pokazać całe wnętrze :)

    isxtf7ad8yrt.jpg

    cdqqyzehag3g.jpg

    a.jpg 315.9K
    b.jpg 329.9K
  • Opcje
    olivkasimsolivkasims Posty: 1,502 Member
    edytowano stycznia 2015
    Witaj !! Chciałabym pobrać Twój pierwszy domek by obejrzeć w grze, wchodzę na link który podałaś wyświetla się zdjęcie z galerii ale domek się nie zapisuje, pod domkiem jest nick Orygin KillingHate, ale pod tym nickiem też nic nie ma, możesz podać swój nick Orygin pod którym mogłabym znaleźć Twój pierwszy domek :D Drugi dom zapowiada się bardzo ładnie. Pozdrawiam!! :D
    ps. szukałam po nazwie domku Mezzanine Bedroom i też galeria nie znalazła.

    No to edytuję :D Sprawa się wyjaśniła, Galeria zapisała dom z zawartością zmodyfikowaną i dlatego mi się nie pokazywał
    a nie pomyślałam oglądając zdjęcia że może takową zawierać ale włączyłam zawartość zmodyfikowaną i domek jest! :D
    Więc wszystko w porządku! Do następnego domku mogłabyś dodać w info tag forumpl będzie łatwiej znaleźć Twoje prace.

    Domek jest bardzo zgrabny :D Ciekawy pomysł z antresolą i sypialnią z której można wyjść na taras. Bardzo ładna kuchnia.
    Przydałoby się wyjście z tyłu domu, aby Simy nie musiały chodzić dookoła chcąc skorzystać z basenu :D Ogólnie pierwszy domek jest bardzo ładny a drugi jak już pisałam zapowiada się jeszcze lepiej!! Brawa!! Czekam na drugi w Galerii! Pozdrawiam raz jeszcze i przepraszam za zamieszanie, moje niedopatrzenie :D
    Post edited by olivkasims on
    ID Origin olivkasims
  • Opcje
    Anna_vel_annAAnna_vel_annA Posty: 3,173 Member
    edytowano stycznia 2015
    Nowy kanarek jest świetny, klimat wypoczynkowy, fajne jasne ogrodzenia, dachy pamiętaj żeby zrekolorować wszystkie w tym samym kolorze, chyba że zamysł jest inny. Ja tez nie cierpię robić dachów. Jesteśmy dachowymi smerfowymi marudami ;)

    p.s. jak Oliwka pisze że szukała Twojego domku, jest szansa że chce Ci pokazać co tam szło naprawić, a takiej Mistrzyni warto się oddać bez pamięci :) swoją drogą to ciekawe doświadczenie gdy ktoś pobiera nasz domek i robi po swojemu, taki pomysłowy duet! Jak tylko dasz info o swoim nicku na giełdzie wymiany to się do Ciebie... dobierzemy ;)

    Pozdrówka!
    h6shak8bpgow.jpg

  • Opcje
    SCD86SCD86 Posty: 82 Member
    edytowano stycznia 2015
    hey, tak mój nick to KillingHate (zakładałam Origina gdy kupowałam Battlefielda ;) )
    Ten dach przeoczyłam, jak również niedomalowaną z boku ścianę na piętrze :) Dom będzie jeszcze poddawany wielu obróbką. Chciałam tylko pokazać nową bryłę z lepszym dachem niż dom nr 1 :) Swoją drogą robiłam go od 18:00 do 21:00 - ludzie, ja nie sądziłam, że w 3 h powstanie tak mało!! No ale staram się staram. W pierwszym domku nawet nie bardzo wiem, co jest CC, ale zapewne jest to jakiś kwiat albo obraz :( W drugim postaram się już nie używać CC, ale kod MOO jak najbardziej, co pewnie powoduje moje znikanie okien. Znikło mi też jackuzzi (ale świece na nim postawione nie), więc wywaliłam świece i postawiłam jackuzzi ponownie, bez świec - no i stoi tak dzielnie. Mam też problem z kolorowaniem terenu - czasem po ponownym wejściu na parcele nie ma go, albo jest to, które było poprzednio, np przy ognisku naniosłam koło ziemiste, a potem na to kamienne, bo ziemiste było bee i fuu. Po zapisaniu gry i ponownym jej otwarciu miałam koło ziemiste ;/ zamieniłam znów na kamienne i na szczęście teraz już kamiennym pozostaje.
    Okna z łazienki zniknęły i nie zauważyłam tego robiąc screen, a potem poszłam spać, więc nie wiem czy jak je wstawie to znów znikną czy nie, bo teraz jestem w pracy i mam chwilkę przerwy - to piszę ;)

    Olivka, dziękuję za porady, za miły komentarz i za PW :)

    Post edited by SCD86 on
  • Opcje
    Anna_vel_annAAnna_vel_annA Posty: 3,173 Member
    Tak mało? :) W simach czas leci inaczej ;) a każdy szczegół jest ważny, kiedy będziesz cierpliwa efekty Cię zaskoczą :)
    pierwszy domek: jeżeli nie pobrałaś żadnych CC ze stron internetowych, to wiem że domek się nie wyświetla na giełdzie kiedy się użyje tych lamp jakie dostaliśmy w nagrodę za posiadanie sims 3: jeżeli ich użyjesz w projekcie, wyświetli się na giełdzie z wartością modyfikowaną. To jest porada Eli - bez tego w życiu bym nie doszła co i jak się dzieje że moje chałupy nie są ogólnodostępne.
    Co do Modów, to EA dodało już takie fajne opcje że je wywaliłam, tylko mam ten na cenzurę. Mamy uż oryginalny sposób na podnoszenie i obniżanie wszystkich przedmiotów, mamy obiekty niewidoczne z gry, poza tym jeżeli używasz modów: zapisz dom w swojej bibliotece. Wywal wszystkie mody, zostaw tylko katalog. Wejdz do gry ponownie, do domu i zobacz co się dzieje. Jeżeli nic - jest wysokie prawdopodobieństwo że gracz będzie miał tak samo.


    Pozdrówka, inspiracji życze a przede wszystkim dużo radochy, jeśli masz jakieś pytania to pisz, u nas taka Kapitalna Ekipa jest że jeśli ktoś coś wie to podpowie :)

    Pozdrówka!
    h6shak8bpgow.jpg

  • Opcje
    SCD86SCD86 Posty: 82 Member
    edytowano stycznia 2015
    Do obiektów używam kodu, nie moda. Myślałam, że tak jest bezpieczniej dla moich domów i dla graczy, że pobiorą umeblowany dom, a nie prawie pusty. Mod mam tylko na cenzurę :) Lamp nie mam, bo nie grałam w sims 3. Myślę że okna się usuwają, bo je bb.moveobjects przesuwałam w górę :( Ale znikają tylko te 3, reszta grzecznie jest tam gdzie ma być.
    A teraz siedzę na galerii i już chce do domu, żeby budować! A tu nie dośćże jeszcze 2 h, to babcie trzeba odwiedzić :)
  • Opcje
    krulih2krulih2 Posty: 869
    Nowy domek zapowiada się świetnie :D super urozmaicona bryła i świetny ogródek ;) Co do Moo niektóre obiekty znikają jeżeli przekroczysz linie miedzy fundament a piętro.
  • Opcje
    KameliaxxxKameliaxxx Posty: 5,410 Member
    Nowy domek na fantastyczne kolory. Urzeka wręcz zewnatrz. Poprzedni był ponury, a my jednak kupujemy oczami. W pierwszym urzeka kuchnia, ale brakuje jeszcze dużdrobizagów we wnętrzach, dywanów , obrazów itd,,
  • Opcje
    SCD86SCD86 Posty: 82 Member
    edytowano stycznia 2015
    Mały przedsmak, przedpokoik na pietrze. Może jutro uda mi się wykończyć ten dom ;) Pokoje na górze sa bardzo małe i ciężko je sfotografować :(
    0iehzzw9dp1b.png
  • Opcje
    SCD86SCD86 Posty: 82 Member
    No i skończyłam domek. Nie sądziłam, że to zajmie mi..3 dni, właściwie 3 wieczory. Domek jest dość duży, ma mniejszą górę. Zielony pokoik raczej dla gościa niż dziecka, ale chciałam aby było bez biurka, tak inaczej.

    Więc witam w Cytrynowej Villi. Z przodu mamy niewielki ganek i małe oczko wodne wśród roślinności. Z tyłu duży ogród z kącikiem ogniskowym, basenem, grillem i malutkim stawem.

    cyid97bsnuxu.jpg

    vwohb03vc7g5.jpg


    Wchodząc do domu mijamy garderobę z wielkim lustrem i niemal od razu jesteśmy w przestronnym salonie urzymanym w jasnych, niebieskich odcieniach.

    hdttkaf0m5fu.jpg

    Po prawej stronie drzwi do niewielkiej, równie niebieskiej łazienki z jackuzzi.

    7u2xkd8k5krs.jpg

    Do kuchni prowadzą otwarte, łukowe drzwi. W rogu kuchni jest jadalania.

    rpwd33qm7vkv.jpg

    Idac na pietro przechodzimy przez hall w którym stoi biurko z komputerem - tak aby pracujacy sim nikomu nie przeszkadzał w sypialni.

    q6kfjm186s0j.png

    Na górze mamy dwie sypialnie - czerwoną małżeńska ze sztalugą do malowania w ciszy i skupieniu oraz zieloną, o której wspominałam juz wyżej.

    tfs1oaai58la.jpg

    wjrquw1kwx4f.png

    low0xi48y4v7.png

    Na pietrze jest łazienka w ciepłych odcieniach kremu i brązu. Tym razem z prysznicem.

    j1vbr638a9v8.jpg

    Cały dom prezentuje sie z lotu ptaka o tak:

    9rmlyt2oco60.png

    ck8zourqsy65.png

    Jak Wam się podoba Cytrynowa Villa?
  • Opcje
    olawocikiewiczolawocikiewicz Posty: 192 Member
    edytowano stycznia 2015
    Ten...Domek...Jest...Przepiękny!Wow!Jak na początkującą,ten dom naprawdę mnie oczarował.Pierwszy domek był taki średni,chociaż nie taki zły-a ten,to po prostu cud,miód i malina B) Mów co chcesz,dachy wyszły ci naprawdę ładne,do tego ten tynk w ładnym kolorze i ogród.Wnętrza urządzone w naprawdę ładnym stylu,bardzo moim stylu :) Ha!Teraz lecę go obejrzeć w galerii,o ile nie zapomnę,bo taka ze mnie gapa...Ale wiedz,że co do domu to jestem na TAK.
    3 RAZY TAK!DZIĘKUJEMY!
    Pozdrawiam <3
    ID na origin-Mandrake456
    l0v3jmda7q4z.jpg





  • Opcje
    SCD86SCD86 Posty: 82 Member
    Bardzo dziekuję :) Teraz staram sie popracować nad klubem, choc chciałabym aby była to miła restauracja w chatkowym stylu - duzo drewna, brazów i roslin, troche kamienia i zero plastiku ;) No i może uda sie zrobić jadalnie na antresoli :D
  • Opcje
    olawocikiewiczolawocikiewicz Posty: 192 Member
    edytowano stycznia 2015
    O!Widać,że dużo dobrych pomysłów już na budowle masz już w zanadrzu :) I tak trzymaj!Ja osobiście jestem za restauracją.Od razu przychodzi mi na myśl restauracja w Zakopanem,w której robią bez wątpienia najlepsze zupki pomidorowe :D Do tego antresola...Widać,że lubisz z nią kombinować w twoich budowlach.Już nie mogę doczekać się twojej następnej budowli,czy to będzie klub czy restauracja,obu jestem bardzo ciekawa ;)
    ID na origin-Mandrake456
    l0v3jmda7q4z.jpg





  • Opcje
    SCD86SCD86 Posty: 82 Member
    Restauracja, ale pod szyldem eleganckiego klubu, bo restauracji jako takiej nie ma w simach :( W ogóle brakuje mi restauracji z sims 2 Randki, gdzie kelner przynosił obiad
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Return to top