Problem z modyfikacjami ze skryptami

Z góry przepraszam, jeżeli to zła kategoria, ale nie mogłam znaleźć takiej, w którą bardziej wpasowałby się mój problem.

Jak w tytule, mam problem z modyfikacjami ze skryptami. Wchodzę w grę, w okienku gdzie pokazują się twoje mody, widać wyraźnie modyfikacje ze skryptami. A kiedy wejdę w grę, nie ma Ich. Kiedyś było dobrze, ale jakiś czas temu się zaczęło psuć. Także większość moich mebli, rzęsy od Kijiko czy MC command center zniknęły.

Nie mogłam nigdzie znaleźć rozwiązania mojego problemu, ale jeżeli tego typu pytanie już powstało, to proszę o link ;)

Komentarz

  • Opcje
    VenoVeno Posty: 289 Member
    A masz te mody w ogóle aktualne? Po każdej nowej aktualizacji gry TS4, zmienia się jej struktura kodu i interakcji. Wtedy trzeba poszukać aktualnych modów pod konkretną wersję gry.
  • Opcje
    Aktualne ;)
  • Opcje
    kreatorakreatora Posty: 7,255 Member
    Modyfikacje ze skryptami to najczesciej wymagajace wymiany mody - wlasciwie po kazdej aktualizacji . bo to sa mody na interakcje ingrujace w kore gry. To ze na stronie ich Tworcy nie ma najnowszej wersji, to nie znaczy, ze ta stara jest OK, Moze to oznaczac ze Tworca mody sie poddal i juz nie zamierza go aktualizowac. Tak jak poddal sie swego czasu Tworca moda Inteen . Owszem mozna go pobrac nadal jesli ktos chce sobie zepsuc gre na amen. Generalnie wszystkie mody na interakcje powinny byc bowiem aktualizowane wlasciwie co kazda aktualizacje, tak jak jest aktualizowany MC Dreadpola - po kazdej aktualizacji EA masz jego nowa wersje. Teraz jest 3.6 a nawet 3.7 jesli ktos mu zaplaci za ta druga 3.7 zaplaci. :)
    Jest jeszcze jeden detal - przy kazdej aktualizacji EA wylacza czytanie modow ze skryptami. Nalezy po dodaniu "czytaj mody ze skryptami" wyjac folder mods na pulpit wlaczyc gre i znow to wylaczyc . Potem znow dodajemy folder mods do gry i wlaczamy i wylaczamy te opcje. Nie wiadomo bowiem dlaczego mimo ze te opcje mamy wlaczona i widac, ze wlaczona i skrypty sa, gra skryptow nie czyta.
    Czesto tak mam po aktualizacji. W koncu jednak gdy ze trzy razy wejde i wyjde z gry wlaczajac i wylaczajac te opcje gra nagle odzyskuje wzrok.
    Czasem jednak musze dane mody znow pobrac i wkleic do mods wywalajac te sama stara wersje zanim to zaskoczy - zupelie nei wiadomo dlaczego.
    Rzesy, wlosy moga juz byc nieaktualne po ostatnim dlubaniu EA w CAS, a szczegolnie we wlosach czym sie chwalili nawet po aktualizacji :)
    Moj EA id w Galerii kreatora
    Champion on EA AHQ
  • Opcje
    Próbowałam z włączaniem i wyłączaniem, ale nadal nie działa ;(
  • Opcje
    waniSimswaniSims Posty: 1,300 Member
    edytowano sierpnia 2017
    @SimsMay napraw grę klikając PPM na The Sims 4 w bibliotece Origin i sprawdź czy problem zniknął . Sprawdź czy masz aktualizacje gry ! Przeczyść komputer i rejestry CCleaner. Usuń pamięć podręczną gry ...pnqqnsk83453.jpg
    Usuń foldery i pliki zaznaczone na zdjęciu z folderu The Sims 4 w dokumentach. Gra odtworzy je automatycznie po uruchomieniu.

    Wyjmij folder Mods na pulpit jak już wykonasz to co wyżej napisałam i włącz grę , następnie przenoś po kilka modyfikacji lub cc po sprawdzeniu czy są aktualne ))

    PS rzęsy od kijiko były aktualizowane kilka razy ..masz aktualną wersję ?? Poza tym może coś było usuwane i niechcący był usunięty mesh obiektu wtedy nie będzie w CAS widać recoloru a w trybie budowy nie postawisz recoloru sofy w pokoju bo będzie powiadomienie brakuje podstawy obiektu . Ważne jest tez żeby pobierać obiekty lub włosy do CAS z dodatków , które masz. Bardzo dużo cc dotyczy to i mebli i CAS to tylko edytowane siatki -meshe z gry ( czyli np sofa jest to trochę zmieniona siatka z gry ) ...i na stronie pobierania jest zaznaczone co musisz posiadać żeby to było widoczne w grze. Uczciwi producenci cc zamieszczają takie info przy pliku do pobrania ale nie wszyscy. Jeżeli nie masz np Witaj w pracy po pobraniu bluzki lub krzesła , które powstało na bazie siatki z tego dodatku nie będziesz tego widzieć w grze! Po pobraniu recoloru bez mesha też te rzeczy będą na liście ale nie będziesz mógł/mogła tego użyć .
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Return to top