Mam problem. Proszę o pomoc.

ZuZiaXSimsZuZiaXSims Posty: 6 Member
edytowano sierpnia 2018 w Problemy techniczne
Cześć.

Zgłaszam się do was z problemem, który pojawił się tak naprawdę z nikąd i nie mam pojęcia jak go naprawić :( .

Otóż: grałam sobie moją rodzinką mieszkającą w San Myshuno. Wszystko było dobrze. Normalnie jak zawsze wyszłam z gry zapisując ją. Gdy po kilku dniach weszłam w save z tą rodziną i kliknęłam na ich blok, żadna rodzina nie wyświetliła się a kiedy klikałam na któreś z mieszkań powodowało to wyjście z bloku. Gdy najeżdżałam na mieszkanie ono nawet się nie podświetlało. W bloku są cztery mieszkania i w każdym ktoś mieszka. Kiedy wchodzę w inny blok wszystko jest ok i mogę normalnie wejść w wybraną rodzinę.

Nie wiem czy zrozumieliście więc wstawiam zdjęcia. Przepraszam, że
z telefonu. Na pierwszym jest blok w którym nie mogę wejść w żadną z rodzin, a na drugim wszystko jest normalnie. To jest ten sam save.

Próbowałam już wyjmować cały folder z modami, naprawiałam grę, wyczyściłam foldery cache, cachestr i nawet odinstalowałam i zainstalowałam grę lecz nic nie zadziałało :'(.

Co jeszcze mogę zrobić?

Bardzo mi zależy na tej rodzince :( .

Z góry dziękuję <3


Komentarz

  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    Problem na pewno leży w modach, ale nie wiem czemu czynności które wykonałaś nie działają. :frowning:

    Wyjęcie modów, wyczyszczenie plików cache, oraz naprawienie gry, powinno pomóc.


    Może spróbuj zapisać rodzinę (lub pojedyńczych simów) do biblioteki, a potem zacznij nimi grę na nowym zapisie.
  • Opcje
    ZuZiaXSimsZuZiaXSims Posty: 6 Member
    Dziękuję za pomysł, tylko jak mam zapisać rodzinę skoro nawet mi się ona nie pokazuje? Jestem jakaś nie doinformowana co do zapisywania simów? :D
  • Opcje
    ZuZiaXSimsZuZiaXSims Posty: 6 Member
    edytowano sierpnia 2018
    Dobra znalazłam weszłam w zarządzanie rodzinami :) Wielkie dzięki @chojrak za radę. Będę musiała od nowa się zaprzyjaźniać i wgl, ale to lepsze niż granie całkiem od nowa. <3<3
  • Opcje
    ZuZiaXSimsZuZiaXSims Posty: 6 Member
    Tylko jest jeszcze jeden problem :/ Rodzinkę mogę zapisać w bibliotece, a mieszkanie? Jak mam zapisać mieszkanie nie wchodząc w nie? Czy się da? Trochę się nad nim napracowałam i żal by mi było je stracić :'(
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    edytowano sierpnia 2018
    Jeśli używałaś opcji "zapisz jako" i nie nadpisywałaś pojedyńczego zapisu, a tworzyłaś kolejne, to mogłabyś się cofnąć do któregoś z tych poprzednich zapisów zanim ten problem występował i zapisać sobie dom na etapie na jakim wtedy był.

    A jeśli nie masz wcześniejszych zapisów, to chyba tylko jakiś mod typu MC Command Center mógłby cię uratować. Sam nie bardzo orienuje się co można w nim robić, ale podejrzewam, że jest jakaś opcja resetu parceli lub wymuszenia na grze, żeby ją zapisała. Napisz do kogoś kto zna się na tym modzie. Na przykład @kreatora. Może ona pomoże. :smile:
  • Opcje
    kreatorakreatora Posty: 7,255 Member
    edytowano sierpnia 2018
    @ZuZiaXSims
    Jesli nie masz opcji wejścia na dana parcelę w tym wypadku do mieszkania to go nie zapiszesz. Parcela i mieszkanie to jedno i to samo.
    Mozesz jeszcze spróbowac takiego sposobu. Reset sejfu, to operacja zalecana przez EA. Mozliwe ze to pomoze odzyskac normalny stan
    Jak to robimy - wysuwamy cały folder gry na pulpit - w tym celu wchodzimy w Dokumenty / folder Electronic Arts - w nim jest folder gry.Ten folder wysuwamy myszką na pulpit komputera.
    Wlączamy gre. Utworzy sie czysty nowy folder gry. Wychodzimy z gry.
    Wyrzucamy z nowego folderu gry - foldery Tray, saves i mods.
    Następnie kopiujemy z pulpitu stary folder saves i wklejamy - wklejamy nie wsuwamy ! - do nowo utworzonego folderu gry. To samo robimy z folderem Tray czyli Twoja biblioteką. Z wklejaniem folderu mods wstrzymałabym sie przed testowym uruchomieniem na nowo gry . Prawdopodobnie po tym zabiegu wszysrko bedzie z powrotem OK bo tu Chojrak ma racje - jakis mod CC- mebelek? drzwi? obrazek? - skopal ci sejf.
    P.S Ten blad z niemoznoscia wejścia na parcele, mieszkanie był tez spowodowany po aktualce u wielu graczy nieaktualnym modem MCC . Obecna wersja tego modu to MCC 5_0_0. Wszystkie starsze wersje powoduja błedy
    Post edited by kreatora on
    Moj EA id w Galerii kreatora
    Champion on EA AHQ
  • Opcje
    ZuZiaXSimsZuZiaXSims Posty: 6 Member
    Niestety ten sposób nie zadziałał, ale wielkie dzięki za chęci. Zbuduje mieszkanie jeszcze raz, nic mi się nie stanie :) Uznam to za metamorfozę.

    Wielkie dzięki jeszcze raz <3
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Return to top