Pomysły na udoskonalenie forum The Sims

135

Komentarz

  • Opcje
    kreatorakreatora Posty: 7,255 Member
    edytowano listopada 2017
    Ja widze wszystkie dzialy.
    Mysle ze to jest czesc problemu ktora jakos sie laczy z przedziwnym zjawiskiem w Galerii . Otoz rozni ludzie widza Galeriie inaczej. Wezmy pobrania tygodnia domow u wiekszosci ludzi na samym szczecie tej listy tkwi ostatni Maxis i Deligracy, ale czesc ludzi w tym moja skromna osoba tych dwoch domow nie widza. I te znikanie odbylo sie na moich oczach, gdy na to patrzylam . Sa sa i nagle puf znikly ! Nawet bez przelaczania strony, Tak jakbym nagle oslepla na czesc prac, Nie widze tez zadnych prac w "wybranych Maxisa" - osleplam na ten dzial.
    Malo tego bylam przekonana, ze znikla mi polowa prac z katalogu nie widze ich, ani nie znajde ich nawet jesli wpisze ich nazwe w wyszukiwarke - pewnie sie tam pojawiaja ale moja zdolosc widzenia tych prac znikla.
    Zeby bylo zabawniej widze je gdy ktos z moich znajomych je lajkuje w informacji na pierwszej stronie i tylko wtedy moge ich jakby "dotknac" a nawet pobrac z tego infa.
    Nie moze to byc wina mojej przegladarki bo tam jest podejrzana koneksja pomiedzy aktualizacja Origin, zanikiem tagow w Galerii i tym co sie u mnie stalo . Zreszta gdyby moja wyszukiwarka byla uszkodzona jakos, to dlaczego taka wybiorczosc? Dlaczego czesc prac widze a na czesc nagle osleplam ?
    Dlaczego dotyczy to dla mnie tylko czesci Galerii na Origin a dla Wikiego tylko czesci forum?
    P/S Tak dla wyjasnienia mam przegladarke "chrome google" a przynajminiej tak mi sie wyswietla, bo podczas aktualizacji wciaz zmieniala nazwe by wystartowac od gmail a skonczyc na google. Tyle razy to sie zmienialo ze nie mam pojecia jak to wlasciwie sie nazywa. W kazdym razie na starcie to byla panna Gmail ale to chyba nazwisko panienskie sprzed slubu z Google.
    Nie mam bladego pojecia jak z tym walczyc, bo o ile nie moznosc widzenia dzialow na forum mozna chyba przezyc o tyle nie moznosc widzenia wlasnych prac w katalogu w Galerii jest dosc traumatyczna.
    Przyznam sie ze przydalby sie nam jakis informatyczny czarodziej, ktory by choc wyjasnil , co to za nieszczesna epidemia ślepoty!
    Post edited by kreatora on
    Moj EA id w Galerii kreatora
    Champion on EA AHQ
  • Opcje
    AericiaAericia Posty: 574 Member
    @Agusiamal myślałam o tym, ale @wiki2004r ma PL i ten sam problem... przez chwilę miałam konto PL ale wtedy nie mogłam wysyłać żadnych postów i Kamelia zmieniła na General. Od tamtej pory jakoś mi to nie przeszkadzało i tak zostawiłam. Oczywiście, przy okazji proszę o zmianę statusu na PL ale nie wiem, czy to jest powodem zmartwienia. :(
    ID Origin: ukyojin (można sobie posłuchać wycia wiatru bo prawie nic tam nie ma)
    Historyjka: Pamiętnik Psotnika (w pozostałych rolach: Diabeł, szczury, karaluchy, Simbugi i simowa logika)
  • Opcje
    wiki2004rwiki2004r Posty: 145 Member

    @Danuta720 widoczność tematów na forum nie zależała ani od przeglądarki, ani od tego czy korzysta się z telefonu lub komputera. Jak się okazało to @Agusiamal ma rację! @Aericia widoczność poszczególnych działów uzależniona jest od statusu tzn. ról. Wczoraj miałem jeszcze "General" i tak jak pisałem po zalogowaniu nie widziałem działu "Dyskusja o Dodatkach i Pakietach". Dzisiaj rola (o dziwo!) zmieniła mi się na "pl_PL" i wszystko jest cacy - dział ten wyświetla się w całej okazałości (i bez logowania i po zalogowaniu)
    Nie wiem od czego lub kogo zależy typ statusu, ale dziękuję za jego zmianę :)
  • Opcje
    Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    @wiki2004r, sama już nie wiem, jak to jest z forum, zapewne informatycy to sprawdzą. W działach, o ktorych piszecie, że ich nie widać, widzę wpisy @Aericia z 11 listopada - tu: http://forums.thesims.com/pl_PL/discussion/773541/problem-z-dodatkiem-psy-i-koty , 12 listopada tu: http://forums.thesims.com/pl_PL/discussion/773548/co-te-zwierzaki-bledy . Pokazuję to po to, żeby informatycy rozwiązali ten problem. Z tego wniosek, że raz można pisać w tych działach, jako osoba zalogowana (posiadając status "General"), a za drugim razem ich nie widać.
  • Opcje
    kreatorakreatora Posty: 7,255 Member
    edytowano listopada 2017
    Gratuluje Wiki odzyskania "wzroku" choc to akurat to nie rozwiazuje mojego problemu . Czyzby "wzrok" na koncie Origin zalezal tez od jakiegos statusu?
    Nie wiem dlaczego tam jestem przywiazywana do Kanady, a nawet raz do Nowej Zelandii - nigdy do Polski choc konto zakladalam w Polsce.
    Tylko konto EA w Hongkongu, ale to stare dzieje. Skoro taka miedzynarowowa jestem u nich moze tez mam tam jakis status General i dlatego mi ten wzrok zanikl? Moze dla kogos to jest znikomy problem nie widziec , czy widziec wlasnych prac ale mnie sie nawet w simsy grac po tym odechcialo :'(
    Moj EA id w Galerii kreatora
    Champion on EA AHQ
  • Opcje
    AericiaAericia Posty: 574 Member
    @Danuta720 ponieważ te tematy wcześniej chyba były w innych działach, które normalnie widzę i zostały przeniesione, ale to niech potwierdzi moderacja. Jestem na 99% przekonana, że tak było.
    ID Origin: ukyojin (można sobie posłuchać wycia wiatru bo prawie nic tam nie ma)
    Historyjka: Pamiętnik Psotnika (w pozostałych rolach: Diabeł, szczury, karaluchy, Simbugi i simowa logika)
  • Opcje
    Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    edytowano listopada 2017
    Elu (@kreatora) u mnie także Galeria nie działa od czasu "wielkiej" aktualizacji. Wprawdzie rzadko wchodzę do Galerii, ale po aktualizacji sprawdziłam i choć widzę Galerię, ale także zauważyłam, że część prac w Galerii z forum.pl zniknęła. No, a Hasztagi można wyrzucić do kosza.

    @Aericia tu możesz sprawdzić co zostało ostatnio przeniesione: http://forums.thesims.com/pl_PL/discussion/772430/do-moderatorow-2017/p12 .
  • Opcje
    wiki2004rwiki2004r Posty: 145 Member
    @Danuta720 wczoraj wszedłem do działu o Psach i Kotach jako niezalogowany (bo jak pisałem powyżej bez logowania miałem do niego dostęp).Gdy już byłem w tym temacie, zalogowałem się i napisałem komentarz. Pewnie @Aericia zrobiła tak samo. Po powrocie do strony głównej, tym razem jako zalogowany użytkownik, ale ze statusem "General", dział o dodatkach z kategorii "wyparował". No ale dzisiaj już jest dobrze. Jako "pl_PL" widzę wszystkie tematy.

    @kreatora - w galerii Twój katalog baardzo długo się wczytuje. Wczoraj chciałem pooglądać Twoje prace, ale niestety tak długo się "kółko" kręciło, że po prostu straciłem cierpliwość. Nadzieja na zobaczenie Twych domów i ich pobranie tylko w tym, ze będziesz je polecała.
  • Opcje
    AericiaAericia Posty: 574 Member
    Dodam jeszcze, że mogę komentować i czytać ten dział, jeśli wejdę przez link (na przykład ten, który podała Danuta). Tak samo, jeśli dostane powiadomienie o nowych postach w tematach, w których się wcześniej udzielałam, a które są w tym dziale. Gorzej, że nowe osoby wciąż piszą o dodatku w dziale ogólnym...
    Najprostszym rozwiązaniem wydaje się być sprawdzenie ustawień kont General, ale to można zrobić z pozycji administratora forum - stare fora phpBB dawały możliwość "ukrywania" niektórych działów i udostępniania ich tylko wybranej grupie użytkowników.
    ID Origin: ukyojin (można sobie posłuchać wycia wiatru bo prawie nic tam nie ma)
    Historyjka: Pamiętnik Psotnika (w pozostałych rolach: Diabeł, szczury, karaluchy, Simbugi i simowa logika)
  • Opcje
    Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    @wiki2004r, ja nie mam problemu z wczytaniem w Galerii profilu, czy katalogu @kreatory. Sprawdź, czy nie masz za dużo prac w swojej Bibliotece.
  • Opcje
    kreatorakreatora Posty: 7,255 Member
    @Danuta720
    Danusiu specjalnie utworzylam nowy pusty folder Tray, zeby przetestowac Twoja teorie - i nic z tego dalej katalog wczytuje mi sie bardzo dlugo, a nie ma w nim za wiele i dalej nie widze w nim polowy swoich prac. Dalej tez jak klikne na wybrane Maxisa tygodniowe to mam tam pusto.
    Wyglada tak jakby koneksja miedzy moim kontem i Galeria zostala uszkodzona w momencie jak wysiadly tagi. Poki nie naprawia tagow a nie wyglada na to, by to potrafili tym razem, to nawet nie mam po co zwracac sie do EA. No i nie mam po co nawet wchodzic do panelu budowania skoro nawet nie wiem czy dla mnie to co zrobie, bedzie widoczne dla mnie. Ja juz i tak takie domy co sie ostaly w katalogi. ktore czesto uzywam w kolejnycu grach jak dom Wampirow, czy SPA spakowalam Trayem i trzymam w kompie bo moze sie nagle okazac ze dla mnie i tylko dla mnie jak sie okazuje - moj katalog jest pusty, :'(
    Moj EA id w Galerii kreatora
    Champion on EA AHQ
  • Opcje
    EA_AtaashiEA_Ataashi Posty: 84 SimGuru (retired)
    Dzięki wszystkim za dyskusję :) Wydaje mi się, że udało mi się zlokalizować przyczynę problemu i go naprawić.

    Prosiłabym o wyczyszczenie plików tymczasowych w przeglądarce i ponowne sprawdzenie czy działy będą widoczne po zalogowaniu na forum.
  • Opcje
    Anilewe89Anilewe89 Posty: 3,050 Member
    Czy dałoby się dodać (a raczej przywrócić) opcję "LOL" - śmiech do klikania pod postem? Lubię to i świetnie nie oddają tej emocji, zwłaszcza, gdy ktoś wrzuci jakiś zabawny screen z gry :)
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator

    @Anilewe89 Reakcja "LOL" oraz "brak zgody" zostały usunięte z powodu problemów na amerykańskim forum. Ponoć sporo ludzi używało tych reakcji w celu trollowania innych użytkowników forum. O ile "brak zgody" ma wyraźnie negatywny wydźwięk, to reakcja "LOL" kojarzy się raczej pozytywnie. Wiele osób używało jej jednak w celu wyśmiewania lub lekceważenia.

    Zmyślony przykład który mógł się wydarzyć w aktywności:
    Mój kot wczoraj umarł :cry:
    [10 polubień] [3 LOL]

    ^ O ile nie jestem za takimi wynurzeniami w aktywności, to ewidentnie ktoś to wyśmiał.

    Poniżej wkleję linki do tematów na amerykańskim forum, które mogą rozjaśnić nieco tą sprawę.
    forums.thesims.com/en_US/discussion/856964/lol-and-disagree-buttons

    forums.thesims.com/en_US/discussion/919691/why-dont-we-have-the-lol-option-anymore

    U nas raczej nie było konfliktów z reakcjami (pomijając flagi). Nie wiem czy dałoby się dodać jakieś reakcje na tylko jednym forum. Gdyby chcieli dodać na polskim forum, to musieliby chyba dodać na wszystkich wersjach językowych. :smile:
  • Opcje
    Anilewe89Anilewe89 Posty: 3,050 Member
    Ja zamiast usuwać reakcję robiłabym porządek z trollami :P Fajnie by było, jakby dało się ustawić na jedno forum, ale rozumiem, że może nie być takiej możliwości. Mam nadzieję, że @EA_Patrycja rozwieje wątpliwości w tej kwestii :)
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    edytowano listopada 2017
    Nie zastanawialiście się czy nie warto wprowadzić statusu "new member" jak na amerykańskim forum?
    Kilka razy w tygodniu ktoś zakłada nowy temat z problemem (który występował już milion razy) a często też zakładają kilka tematów w kilku miejscach żeby szybciej uzyskać odpowiedź. Nie lepiej byłoby wprowadzić jakieś ograniczenie podobne do tego na amerykańskim forum?

    U nich każdy nowy użytkownik forum ma status "new member" i nie może zakładać własnych tematów, wklejać zdjęć i przytaczać linków. Żeby stać się pełnoprawnym użytkownikiem trzeba napisać 30 postów i zebrać 50 punktów.

    Może by u nas też wprowadzić status "nowego członka" tylko że jedynym ograniczeniem będzie zakładanie tematów? :smile:
    No i niższy próg do stania się pełnoprawnym członkiem forum. Na przykład takie banalne 10 postów i 10 punktów.

    Myślę że gdyby nowi nie mogli zakładać tematów, to częściej szukaliby rozwiązania wśród istniejących tematów (lub przynajmniej przeczytaliby regulamin).

    W czwórkowych technikaliach są już dwa tematy zbiorcze z najpopularniejszymi problemami, może warto byłoby je rozwijać i mieć wszystko w jednym miejscu niż pozwalać nowym użytkownikom na zakładanie setnego tematu o tym samym błędzie?

    Mam na myśli te tematy:
    Najczęściej występujące problemy techniczne gry i ich rozwiązania.
    Problemy z aktualizacjami - wątek zbiorczy.

    Jeśli kiedykolwiek doszłoby do wprowadzenia statusu "nowego członka" to w regulaminie forum możnaby było kierować do tych tematów . :smile:
  • Opcje
    AericiaAericia Posty: 574 Member
    edytowano listopada 2017
    Albo po prostu zrobić jeden dział na górze i jakoś go wyróżnić - Pomoc, pytania, problemy oraz mocno go moderować i co jakiś czas hurtowo czyścić. Do reszty działów wprowadzić ograniczenie takie jak zaproponował @chojrak
    W nowym dziale dać przyklejone tematy z najczęściej występującymi problemami (stare dobre FAQ) typu: Jeżeli masz modyfikacje przeczytaj! Jeżeli zapomniałeś hasła do konta! (jasno sformułowane tytuły, dla laików!) - i jakoś to przystępnie opisać - oddzielny temat na każdy problem a nie zbiorczy, który szybko zmieni się w wielostronicową epopeje, z czego pierwsze posty będą już nieaktualne.
    Sama chwilę temu byłam nowa i przyznam, że ciężko połapać się w tym wszystkim... Na przykład mamy tu dział "Gdzie znajdę..." modyfikacje, ale już temat o modach jest w Poradnikach - na pewno o MCC jest.
    Być może w USA to się sprawdza, ale to jest forum o nieco komercyjnym charakterze - pytania zadają tu klienci firmy, którzy czasami chcą szybkiej odpowiedzi na Bardzo Ważne Pytanie i choć przyznaję, że nie lubię tak roszczeniowej postawy (już, natychmiast, zapłaciłam!), to chwilami jestem w stanie zrozumieć osoby nieco zagubione, które nie ogarniają czasem własnego maila a ich aktywność w necie ogranicza się do Facebooka i Instagrama.
    Czasem lepiej szybko i sprawnie załatwić sprawę takiej duszyczki - ona będzie zadowolona, forum szczęśliwe (choć z kolejnym bezsensownym tematem) a panowie z obsługi odetchną z ulgą. :)
    ID Origin: ukyojin (można sobie posłuchać wycia wiatru bo prawie nic tam nie ma)
    Historyjka: Pamiętnik Psotnika (w pozostałych rolach: Diabeł, szczury, karaluchy, Simbugi i simowa logika)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Return to top