Lagi w the sims 3

*niewiem czy kategoria jest poprawna, innej podobnej nie było :/*
*Przeszukiwałem całe fora ale nic nie mogę znaleźć na mój temat*
Więc od jakiegoś czasu mam the sims 3 i gra chodziła płynnie przez około dwa tygodnie, ale od wczoraj występują u mnie jakieś dziwne lagi, co jakiś czas animacje simów się zatrzymują i nie mogę ruszać kamerą ale inne rzeczy typu rośliny albo cząsteczki(nuty, ogień itp.) się ruszają, i tak się dzieje co 5-7 sekund. Niewiem co się dzieje, komputer mam dobry, zamykam wszystkie inne aplikacje działające w tle podczas grania, zmieniałem ustawienia na mniejsze. Jedyne co mam pobrane to kilka przedmiotów z store, koszula z giełdy wymiany, riverview i oaza szczęścia i nraas relativity, pomóżcie, pliska

Komentarz

  • chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    edytowano grudnia 2021
    @Famepek777 Warto pobrać od Nraas'a mody Overwatch i Error Trap, a także Master Controller. Error Trap i Overwatch same usuwają błędy w zapisie i resetują zablokowanych simów i pojazdy. Master Controller umożliwia zresetowanie całego miasta klikając na ratusz i wybierając odpowiednią opcję. Warto usuwać z wyposażenia simów zbędne rzeczy, żeby nie mieli ich tam setki. Również po dłuższej rozgrywce można usunąć nagrobki, które zbierają się w mauzoleum. Każdy nagrobek zawiera pełne dane związane z simem, który umarł. Warto też wyłączyć zakupy store w grze i interaktywne ekrany wczytywania (te ze znajdowaniem rzeczy na obrazku), bo oba spowalniają grę.

    Można też usunąć pliki cache. Są w folderze Dokumenty > Electronic Arts > The Sims 3. Wszystkie mają "Cache" w nazwie. Nie usuwaj tylko folderów, które zawierają ten wyraz. Folder "WorldCaches" można opróżnić, ale bez usuwania go. Co jakiś czas używaj opcji "zapisz jako" i twórz nowy zapis, stare możesz usuwać po jakimś czasie. I wyłącz generowanie wspomnień. Część danych związanych z wspomnieniami nadal się będzie zbierać w zapisie gry, ale bez zdjęć, także na pewno będzie lżej dla zapisu.

    Czasem pobierając światy stworzone przez graczy może się zdarzyć, że siatka trasowania jest źle zaprojektowana i simowie się blokują. Po angielsku na to mówią routing, pojawia się w wielu poradnikach przy okazji tworzenia światów. Na pierwszy rzut oka tego nie widać, bo nie jest ona widoczna w grze, ale jeśli już w pierwszych dniach rozgrywki simowie masowo się blokują, to lepiej przerzucić się na inne miasta. Isla Paradiso które doszło w dodatku Rajska Wyspa, też jest źle zaprojektowane i zoptymalizowane, simowie też łatwo się tam blokują. Możesz spróbować zainstalować poprawione wersje miast od EA, stworzone przez graczy. Są do pobrania tutaj na modthesims. Możesz też przejrzeć małe światy, które chodzą płynniej. W tym temacie masz listę kilku.

    Wiem, że odpisuję po sporym czasie, ale mam nadzieję, że uda się rozwiązać problem. :smiley:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Return to top