Aktualizowanie cc.

Witam wszystkich i przepraszam jeśli wybrałem zły dział.
Mam do was pytanie ale najpierw wyjaśnię.
Mam problemy z moimi Simsami 4.
Ciągłe "last exepction", "błąd skryptu", brak sterowności nad simami itp.
Zdaję sobie sprawę że większość tego typu problemów mogą powodować nieaktualne modyfikacje i cc'ki i teraz tak.
Wszystkie mody typu mccommand aktualizuje zawsze po wejściu nowej aktualizacji gry, problem z cc'kami.
Mam ich naprawdę ogromną ilość i wierzcie lub nie, używam praktycznie wszystkich.
Nie mam z nimi żadnych problemów( jeśli jakiś cc nie działa bądź wyświetla się w grze nieprawidłowo od razu usuwam" ale pytanie jak je zaktualizować? Bo myślę że wiele z nich mimo że działają mogą być nieaktualne. Po samej nazwie nie jestem w stanie ich znaleźć w internecie już nie mówiąc o tym że kolekcjonuję ccki od kilku lat i nie jestem w stanie pamiętać jaki z jakiej strony pobierałem. Czy jest jakiś sposób/program żeby je jakoś zaaktualizować?
I drugie pytanie, kiedyś żeby sprawdzić czy cc'ki powodują problem wyciąłem folder mods i odpaliłem grę bez niego, błędów nie było, gra działała sprawniej ale wszystko z gry się usunęło i musiałem meblować, ubierać simów itp. od nowa. Czy jeśli wytnę folder mods i folder z zapisami gry a potem wkleję ponownie to nic mi się nie pousuwa?
Dziękuję z góry za pomoc i przepraszam za tą litanię.

Komentarz

  • Opcje
    Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    Witaj :)

    Rozumiem Twój ból, a także chęć posiadania dużej ilości CC. W poprzednich odsłonach serii gier The Sims, także lubiłam je "kolekcjonować" i przez nieaktualne CC, czasem miałam problem z grą. :)
    Niestety, w The Sims 4 nie ma żadnego programu do sprawdzania/usuwania/aktualizowania CC. Dlatego szybko nauczyłam się trzymać porządek w swojej grze, dzięki odpowiedniej ich segregacji w folderze Mods.

    Tak to wygląda w jednej z moich gier:
    noa1awiaqqib.jpg

    95xkmdhpdx8g.jpg

    3mrrnzdb4dl4.jpg


    Jak widać na zdjęciach, jedynym sposobem w utrzymaniu porządku w folderze Mods i szybkiego odszukania nieaktualnych CC, jest uporządkowanie tych CC.

    W moim poradniku > https://answers.ea.com/t5/Problemy-techniczne/Poradnik-Jak-sie-pozbyc-bledow-w-grze-i-problemow-z-modami/m-p/7197126#M1863 - napisałam:

    "Żeby ułatwić sobie pracę z plikami treści niestandardowej oraz zmodyfikowanej ze skryptami lub bez, załóż sobie w folderze Mods - podfoldery podpisane nickami autorów tych modów/CC, do których wkładaj tylko pliki z konkretnego zestawu CC, lub modów. Do tego folderu możesz także włożyć karteczkę z notatnika systemowego z adresem strony, z której pobrałeś ten konkretny mod, czy CC. Możesz także dodać tam jakieś zdjęcia - gra nie czyta notatnika, ani zdjęć, więc spokojnie możesz je tam przechować." - polecam dokładne przeczytanie poradnika, znajdziesz w nim także inne ważne informacje związane z modami oraz CC. :)

    Rozumiem, że w tej chwili jest to dla Ciebie duża praca, niestety, nie ma innej drogi. Jeżeli uwielbiasz mody i CC to jedyny sposób na zrobienie porządku w grze i pozbycie się błędów, które mogą doprowadzić do całkowitego zepsucia się gry.

    Dlatego doradzam mój sposób, pozbądź się sentymentu do CC, których nie potrafisz znaleźć w internecie, po prostu usuń je z gry, a na ich miejsce pobierz sobie nowe, na pewno lepiej zrobione - technika idzie naprzód ;)

    Dopóki nie zrobisz porządku z CC, zawsze będziesz miał problem z grą.

    Co do Twojego drugiego pytania:
    Bullet135 napisał użytkownik: »
    Czy jeśli wytnę folder mods i folder z zapisami gry a potem wkleję ponownie to nic mi się nie pousuwa?
    Dziękuję z góry za pomoc i przepraszam za tą litanię.
    Nic nie da wycięcie folderu Mods, a potem na powrót włożenie go do gry - w ten sposób zepsute mody/CC nie ulotnią się z niego, po wlożeniu go z powrotem do gry nadal będziesz miał zepsutą grę.

    Folder Mods bez problemu można przenosić na pulpit komputera. Gdy włączysz grę bez niego, to w folderze gry utworzy się nowy folder Mods ze zaktualizowanym plikiem Resource.cgf - to systemowy plik gry - ważny dla przechowywania modów oraz CC, dzięki niemu gra odczytuje zawartość niestandardową i zmodyfikowaną.

    Do tego folderu małymi partiami przekładaj swoje CC i sprawdzaj, jak się zachowują w grze - do momentu, aż nie wychwycisz starych lub i/zepsutych CC. Wszystkie CC, które nieładnie wyglądają w grze, oraz ją psuja - trzeba od razu usunąć do kosza.

    Wszystko dokładnie opisałam w moim poradniku. Przeczytaj go uważnie i zastosuj w swojej grze.

    Pozdrawiam. :)


  • Opcje
    Bullet135Bullet135 Posty: 6 Member
    @Danuta720 Dziękuję Ci bardzo za tak wyczerpującą temat odpowiedź. Nic dodać nic ująć, temat do zamknięcia a ja zastosuję się do Twojego poradnika. Dziękuję za pomoc :D Pozdrawiam :smiley:
  • Opcje
    Bullet135Bullet135 Posty: 6 Member
    @Danuta720 Hej, a mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie. Gdy już uda mi się uporządkować moje cc i je zaktualizować to powinienem robić to po każdej aktualizacji gry? Bo naprawdę mam ich bardzo dużo i nawet jeśli pozbędę się połowy to nie mało ich zostanie ;D
  • Opcje
    Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    edytowano czerwca 2020
    Tak, musisz zawsze sprawdzać swoje CC po każdej aktualizacji. Niestety jest to "ból", gdy chce się mieć w grze CC/mody i nie zepsutą grę, no ale nie ma nic za darmo. ;)
    Na szczęście, nie wszystkie CC się psują naraz. Każda aktualizacja psuje coś innego, więc na pewno nie będziesz musiał wszystkiego wymieniać. :) Po jednej wymienisz prysznice, po drugiej stoły, ławy, po trzeciej kanapy...etc..

    Dobrze, żebyś na bieżąco orientował się co dana aktualizacja mogła zepsuć.
    Przykład: aktualizacja poprzedzająca wydanie dodatku "Wyspiarskie Życie" zepsuła wszystkie skórki CC (skiny), gdyż zmieniła na Simach ich skórki (EA), ponieważ musiała je dostosować do opalania. Zatem wszystkie skorki CC stworzone przed ta aktualizacja nie nadają się już do gry.

    Jak uporządkujesz swoje CC powkładasz je do folderów razem z informacją, skąd je pobierałeś to wystarczy, że po aktualizacji zajrzysz na stronę twórcy tego CC i pobierzesz jego aktualizację, czyli wymienisz pliki - stare na nowe.

    Jednak na taką aktualizację zawsze trzeba poczekać z tydzień, a nawet czasem dłużej - w przypadku mebli, pryszniców, wanien, itp...

    Co do CAS - niestety twórcy tych CC nie aktualizują ich, gdyż nie da się tego zrobić, wtedy sprawdzasz te CC i usuwasz z gry te, które nieładnie wyglądają, lub powodują jakieś błędy, a na ich miejsce możesz pobrać nowe.

    I teraz:

    Przed każdą aktualizacja gry musisz przenieść na pulpit komputera folder Mods i robisz kopię gry, czyli zapasowy folder (np na pulpicie komputera).
    Dopiero potem aktualizujesz grę - na Origin odhacz automatyczną aktualizację, będziesz robił to ręcznie, gdy pokaże się ona na okładce gry w Twojej Bibliotece - wtedy będziesz miał czas na wyjęcie folderu Mods.

    Gdy zaktualizujesz grę na Origin, musisz do niej wejść na chwilę - do jakiegoś otoczenia, a następnie wychodzisz z gry bez zapisywania - dopiero ta "operacja" kończy aktualizację gry.

    Wtedy też utworzy się nowy folder Mods, do którego partiami - po kilka/kilkanaście sztuk, najlepiej po kolei zestawy, tak jak pokazałam na zdjęciach - sprawdzasz w grze.
    Jeżeli są to CC z trybu CAS to sprawdzasz je w pierwszej kolejności, gdyż to one najczęściej psują grę. Przede wszystkim sprawdzasz skiny(skórki), potem oczy, rzęsy, makijaże i włosy. Na końcu sprawdzasz ubrania i inne akcesoria. A potem dopiero meble i inne elementy z trybu kupna/budowy.

    Jeżeli masz w grze jakieś mody, to po aktualizacji nigdy nie dodajesz ich do gry, i nie sprawdzasz ich w grze, a wchodzisz na ich strony i szukasz najnowszych aktualizacji. Wyjątkiem są proste mody, takie, jak mod na tło w otoczeniu, na cenzurę, itp.
    Natomiast złożone mody, które zmieniają rozgrywkę, i interakcje w grze zawsze muszą najpierw zostać zaktualizowane.
    Do nich należą między innymi:
    - MC Command Center,
    - UI Cheats Extension,
    - mod na ilość kolumn w CAS
    - mody na szkołę...
    - inne tego typu

    Niestety, nie wszyscy moderzy na bieżąco aktualizują swoje mody, więc czasem trzeba dłużej poczekać na jego aktualizację lub zrezygnować z jakiegoś moda.

    Pozdrawiam. :)
  • Opcje
    Bullet135Bullet135 Posty: 6 Member
    @Danuta720 Wszystko już rozumiem i dziękuję za odpowiedź. Mam nadzieję że po aktualizacji cc błędy gry znkną bo niektóre są naprawdę uporczywe, np. moja simka dostaje zaproszenie na randkę od znajomego, zgadzam się na nią, po czym nie ma żadnej interakcji że ona idzie na tą randkę . Albo niekiedy gdy próbuję zrobić selfie dwóm simom, zamiast zapozować do zdjęcia stają oni na przeciwko siebie i stoją( nawet nie w kadrze zdjęcia) lub gdy simowie nie wykonują moich poleceń. Te błędy są męczące i mam nadzieję że uda mi się je rozwiązać. Skończyłem właśnie segregację moich cc pod względem autorów, wyszło około 3000cc(ok.200 twórców). Masakra. Biorę się za poszukiwania czarnej owcy :D
  • Opcje
    dzidziak86dzidziak86 Posty: 4,262 Moderator
    Hej @Buller135! :) Przeniosłam Twoje pytanie do działu The Sims 4 Technikalia. Pozdrowienia!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Return to top