Piękne światy do pobrania za darmo

1141517192025

Komentarz

  • chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    Ale się fajnie ożywiło w tym temacie :smile: Dzięki za zdjęcia @aanielka. Widać na nich prawdziwy klimat tego miasta.

    Plavi Raj podobnie jak Lago Simiore dla mnie są trochę za ciężkie. Gram na laptopie i nie chcę przegrzać. Co najwyżej zainstaluje sobie oba miasta na osobnym folderze, bez żadnej innej dodatkowej zawartości. O Barcelonie z pewnością mogę zapomnieć. Chyba komputer by mi poszedł z dymem.

    Myślałem, że to ja jestem ten narzekający. A tymczasem wy jesteście wybredne. :tongue: Ja bardzo lubię Cladbridge on Stowe. @Alicja Jeśli masz problemy z dywanikami, to prawdopodobnie przez zbyt mało miejsca. Dywaniki potrzebują o wiele więcej miejsca o czym pisałem tutaj. Jeśli nie ma na nie miejca to lepiej postawić ścianę i wstawić dziuplo-drzwi. Wypróbuj też GlenDonnach. Też jest brytyjskie ale bardziej miejskie niż Cladbridge on Stowe.

    Roaring Heights nie jest ciężkie dla komputera pomimo swojej wagi. Miasto waży tyle głównie przez królicze norki - to one zajmują tyle pamięci. Roaring Heights jest za to niepraktyczne, bo apartamenty są wielkie i drogie, czego gra nie lubi w dużych skupiskach.

    Ja uwielbiam malutkie miasteczka. Saaqartoq jest jednym z moich ulubionych. Urokliwe i lekkie dla komputera. Nie lubię miast w których jest sałatka wszystkiego co dostępne w grze. Wtedy jest chaotycznie i bezpłciowo. No chyba że ktoś potrafi to ujednolicić stylem, pochować królicze norki i podzielić na dzielnice tak, żeby nie kłuło to w oczy. Żałuję, że Nilxis nie stworzył więcej miast wielkości Saaqartoq. Jest co prawda Suvadiva Resort i Hylewood, ale nie są to "pełnoprawne" miasta.

    A Sagrady Familii nie znoszę. Najbrzydszy kościół w Europie. Architekt zrobił nawalankę wszystkiego co mu wpadło do głowy na elewację tego budynku. Lubię inne projekty Gaudiego ale na ten patrzeć nie mogę. Ponoć zanim Gaudi zabrał się za budynek, to inny architekt miał to zrobić, ale wszedł w konflikt ze stowarzyszeniem finansującym budowę świątyni. Zastanawiam się jak mógł wyglądać ten pierwszy projekt.
  • AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    Mnie Sagrada Familia nie podoba się aż tak bardzo, jak na przykład katedra w Kolonii. Ale przypomina mi ona inny (wrocławski) kościół -
    Św.Michała Archanioła - może przez te zdobienia wież? A może dlatego, że mam do niego sentyment ( w dzieciństwie rodzice często bywali ze mną w znajdującym się tuż obok ślicznym malutkim parku ze stawem, gdzie namiętnie karmiłam kaczki).

    Kosciol_sw_Michala_Archaniola_ul_Prusa_Boleslawa_Wroclaw_004995.jpg

    Nie wiem jak Aanielka, ale ja Marcinie szukam bardzo specyficznego świata - brytyjskiego w wyrazie, z zabudową centrum typową dla filmów z Poirotem, ale też z możliwością zbudowania dużych wiejskich posiadłości ze stajniami i końmi.

    Saaqartoq nawet mi się podoba. Ale w którymś momencie zwiedzania zwróciłam uwagę, że nie widziałam w nim... kwiatów! Moja równoległa (do podróżników) bohaterka zamieszkała właśnie w Saaqartoq. Będę snuła opowieść, jak w tym serialu Miłość nad Fiordem :) A serio - jeszcze nie dotarłam do kolejnych wgranych. Zwiedziłam póki co Fussen. Samo miasteczko jest śliczne, ale zamki rzeczywiście mają jakieś błędy. Poirot z Hastingsem wprowadzili się na wypróbowanie do mniejszego, i Poirocik stał i machał rękami - nie mógł sobie poradzić z przejściem dalej.

    A tak swoją drogą udało mi się (chyba) wreszcie uchwycić podobieństwo mojej parki do pierwowzoru. Poirocik trochę skopany bo wąsów nie mam odpowiednich. Ale Hastingsem się pochwalę!

    kjehl48bdfea.jpg

    A to oryginał:

    5e77641d572751881c094f166d56c66b.jpg
  • aanielkaaanielka Posty: 86 Member
    edytowano lutego 2018
    Hej, @Alicja, chyba znalazłam coś dla Ciebie - tutaj masz cały wątek Cinderellimouse, autorki świata w stylu brytyjskim (Brytyjki tak na marginesie) https://forums.thesims.com/en_us/discussion/761131/crumpleton-village-a-british-world, z linkami do pobrania z giełdy wymiany w czterech wariantach: lekkim (wszystkie rozszerzenia i akcesoria bez Słodkich niespodzianek + światy Północna Grota i Dolina Smoków ze Store) niezaludnionym, lekkim (jak wyżej) zaludnionym oraz dwa kompletne z mieszkańcami i bez (jak wyżej + duża zawartość ze Store). Wygląda interesująco, może @SimDels coś na temat tego świata napomknie, bo śledził wątek; w pierwszym poście jest link do pokazu slajdów. Pobrałam go, może wypróbuję. Cinderellimouse jest autorką wielu modów zarówno do Sims 3 jak i obecnie do Sims 4, zaglądam czasami na jej blog https://simsinthewoods.wordpress.com/author/cinderellimouse/, ale tego świata nie znam i nie wiem czy Poirot i Spółka będzie do niego pasował. Parcele na duże posiadłości też tam ponoć są, więc jest pole do popisu. Te zamki w Fussen próbowałam jakoś poprawić, ale złożyłam broń - nie miałam siły walczyć z masowym użyciem constrainfloorelevation. Samo Saaqartoq jako świat podoba mi się, ale część zabudowy w centrum już nie bardzo, zwłaszcza budynki bodajże z komisem, a że bardzo lubię klimat Aurora Skies to doszłam do wniosku, że jedno takie miasteczko mi wystarczy, może w przyszłości... Roaring Heights uwielbiam, mam tam rozbudowany sejw, dodałam kilka stylowych budynków z epoki i raczej problemów z wydajnością nie mam, a te wielkie apartamenty mają dla mnie swój urok. Ja podobnie jak Marcin nie lubię zapchanych wszelkiego rodzaju zawartością światów bez względu czy tam pasuje czy nie, wg mnie one powinny się różnić, mieć swój własny charakter. W Dolinie Smoków np. mam tylko dwie lokalne knajpki na parcelach po drobnych modyfikacjach już chyba w zamyśle twórców przeznaczonych do tego celu, jeden komis z eliksirami i jarmark renesansowy przerobiony na festiwal i gra mi się tam znakomicie. Podobieństwo Hastingsów super a wąsy dla Poirota gdzieś chyba widziałam, ale za nic nie mogę sobie przypomnieć gdzie, cóż, pamięć mam dobrą, ale z tego wynika, że krótką :D
    P.s. Oj, te problemy z pamięcią - w D.S. wstawiłam jeszcze stadninę i ośrodek jeździecki (oczywiście po liftingu), bo akurat konie pasują tam jak ulał... I okazuje się, że jest jeszcze piąta wersja Crumpleton - kompletna zaludniona z modami, można ją pobrać tak jak pozostałe ze strony Cinderellimouse.
    Post edited by aanielka on
  • chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    Coś nowego.

    Fratres to prawdziwa gratka dla fanów grobowców i epoki pary.
    Świat ten jest malutką wyspą ale ma więcej grobowców do odkrycia niż Al Simhara. Mam na myśli powierzchnię grobowców, liczbę komnat i łamigłówek. Dochodzi trochę CC, które tworzą steampunkowy klimat.

    Nie wymaga store. Wymaga prawdopodobnie wszystkich dodatków. Akcesoriów raczej nie.
    Do pobrania *tutaj*
    Autorzy radzą często zapisywać podczas eksplorowania grobowców. Miasto może wywalić z gry. I tak jest to już druga, bardziej odchudzona wersja miasta. Pierwsza ważyła aż 435 MB, druga waży tylko 205 MB. Dla takiej rozgrywki warto się skusić.


    Cała wyspa.

    xyccbkruddyr.jpg

    Zbliżenie na centrum.

    1lbftvmdxxh5.jpg

    Wyspa jest silnie zabudowana co chyba widać.

    dzaem9r6lphi.jpg

    Poniżej dziupla kina. Widać kasę biletową przy wejściu.

    zec4fr1jhhxd.jpg

    nfv1hirbozjc.jpg

    Ten żółty budynek pośrodku placu najbardziej mi się podoba.

    7m5s4ty6muor.jpg

    fs6maup14b6v.jpg

    Basen.

    30yw2sryqlhs.jpg

    Ratusz po lewej i remiza po prawej.

    zqsv5y8dghfy.jpg

    To chyba był posterunek policji.

    5kkhjebg0xro.jpg

    Dom z latarnią morską. Jeden z większych w mieście. Jest grobowiec w piwnicy.
    Do szczytu latarni można się dostać tylko grobowcem.

    b963ibb9swn3.jpg

    Wnętrze.

    yyb12ufw79uh.jpg

    8gimvqkdzwwx.jpg

    bugwc6vt7l16.jpg

    Mieszkańcy.

    aa31u4ihqxdo.jpg
  • chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    Na końcu cypelka znajdziemy podziemne wejście do klubu na wyspie.

    b285k8fbyqch.jpg

    gbgdqj947f3y.jpg

    ay06944roqgk.jpg

    2h5h8nbocjii.jpg

    Grobowiec tematycznie związany z żywiołem wody.

    aksoany0lbij.jpg

    Nowa studnia w kształcie zębatki. Była już na zewnątrz, nie dostawiałem jej.

    6rsm6s4sxzic.jpg

    Ten ogromny zamek też jest grobowcem. Podejrzewam, że jest powiązany z żywiołem ziemii.

    p18b39jmxc5j.jpg

    awirf5dh1f13.jpg

    ob7xdbeyv3ht.jpg

    xddrp07nre5m.jpg

    Nie dostaniemy się tam tak łatwo. Most jest niedostępny. Podejrzewam, że klucza trzeba szukać gdzieś indziej.

    7lprtt5tks5s.jpg

    Złomowisko, czy też platforma wiertnicza. Grobowiec związany z żywiołem ognia.

    ead74q6q793h.jpg

    3gjyadcuewa1.jpg

    Kawałek grobowca. Nic nie odkrywałem, jest to domyślnie pokazana zawartość. Bez spoilerów. Przypomina trójwymiarową szachownicę.

    bkwrz1sdm9pd.jpg

    Na samym dole jest łamigłówka z ruchomymi posągami. One też są nowe. Przypominają roboty, armaty, albo czołgi.

    a7bm8izcsk0e.jpg
  • chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    Teraz domy. Niektóre są kosmiczne.

    km7d2f5qnfxm.jpg

    s74tjwbex2yx.jpg

    Ten na wodzie jest bardzo ciekawy.

    57feh5cx1tcd.jpg

    r7rm6e910fnz.jpg

    xxc3b8fy9170.jpg

    a9xs1ublnbw2.jpg

    mpek837yf1a6.jpg

    Ten ma kawałek latającej kolejki.

    d17z0jqm3ond.jpg

    Kolejny.

    a3hlc3p46cq3.jpg

    Ten poniżej to mój ulubiony.

    foai3egjv35j.jpg

    24iunpirfal2.jpg

    Cmentarz.

    hfeunnsj3liv.jpg
  • chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    Wysoko w górach znajdziemy schowany kolejny grobowiec. Związany z żywiołem powietrza. Chyba mój ulubiony.

    dmb8w9fv5jxv.jpg

    Do balona można się dostać.

    t424szdlnf2a.jpg

    Kawałek miasta, gdzie są domy. Po drugiej stronie mostów jest centrum miasta, które przedstawiłem na początku.

    j3ptflhtq81w.jpg

    1njw32dyy8nv.jpg

    Komis stylizowany na wóz zbieracza-obieżyświata. Zwróćcie uwagę, że ma koła. :smile:

    isvm2tg4ev2t.jpg

    Centrum naukowe z dziuplą laboratorium.

    o3oxegrfyaj7.jpg

    auuj7mgft9yd.jpg

    bods64yyuvz4.jpg

    iw22klbjpg3p.jpg

    njvx6dh7y212.jpg

    Knajpa gdzieś przy brzegu.

    vhgwrja53m8i.jpg

    To nie wiem co to, ale ładne.

    dclt1ikiullw.jpg

    To na tyle. :smile:

    Łamigówki są dosyć skomplikowane. Jeśli gdzieś utkniecie to zajrzyjcie na stronę facebookową autora,
    gdzie zamieszcza podpowiedzi jak przejść grobowce. Link *tutaj*

    Więcej do poczytania o Fratres *tutaj*.
    Autorzy zastrzegają, że ich strona nie działa jak należy i niektóre elementy się nie pojawiają po kliknięciu w zakładki na górze.
  • chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    edytowano lutego 2018
    Zapomiałem dodać. Za pierwszym załadowaniem świata może zająć dłuższą chwilę zanim załadują się wszystkie CC.
    Dopiero za drugim razem ładują się szybciej. Trzeba być cierpliwym. :smile:
  • AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    Jenyy, Marcinie! Moje steampunkowe serce podskoczyło, fiknęło koziołka, nawet kilka koziołków - a teraz padło plackiem i jęczy, że tyle światów zainstalowałam, i komp nie da rady. A żal mi odinstalować. Każde jest w swoim rodzaju niepowtarzalne. Ale te grobowce... Ale komp nie da rady... Ale te grobowce... No, usmażysz kartę... Ale te grobowce... No, niech szlag trafi kompa... To wtedy i Fratres trafi... Łeeee!!!
  • chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    edytowano lutego 2018
    @Alicja Powinnaś założyć kilka folderów "The Sims 3". Ja już się pogodziłem z tym, że nie zainstaluję wszystkich światów które bym chciał na jednym folderze. Po prostu za dużo tego jest. U Ciebie jeszcze dochodzą CC w postaci ubrań i skórek. Ja w sumie mam tylko światy, parcele i trochę ze store.

    Proponuję żebyś pogrupowała CC tematycznie. Możesz na przykład założyć trzy czyste foldery z grą i zainstalować inne CC w każdym z nich.
    W jednym folderze możesz umieścić CC związane z środkową europą i epoką wiktoriańską, w drugim egzotyczne i orientalne, a w trzecim skandynawskie i arktyczne. Nie ma sensu trzymać gotyckich mebli na jednym folderze z hawajskim światem, bo i tak się tego nie połączy. Lepiej założyć kilka czystych folderów i pogrupować sobie CC według kręgu kulturowego.
  • AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    edytowano lutego 2018
    Byłaby to super podpowiedź Marcinie gdyby nie to, że wymagałoby to ode mnie przeinstalowania gry. Folder TS3 w Dokumentach sporo "waży" a przecież by grać potrzebne są pozostałe foldery z TS3 - a razy trzy czy cztery jak podpowiadasz - też mi zajmą kupę miejsca na C. A nie mam go zbyt wiele :( Komp zaczyna być leciwy... Jedyny sposób to odinstalować to, czym nie gram. I tak naprawdę nie gram i nie lubię Barnacle Bay. Ale akurat Barnacle wprowadza do gry sporo ciekawych elementów a także strojów, które pasują do epoki wiktoriańskiej właśnie. Nie zainstalowałam w grze Midnight Hollow bo ciemno jak... ale chciałam sobie chociaż oblukać w grze to przedostatnie miasto, które mi poleciłeś z amerykańskiego forum (chyba). No więc żeby je oblukać musiałabym wgrać nie jedno a dwa miasta, bo akurat potrzebne jest to Midnight... :( I tak się powoli zapętlam. Nie wgrałam Księżycowych jezior bo nie lubię tej stylistyki. Oazę Zdrój też chyba odinstaluję... I Sunlight Tides, choć cudne widoki... Ale nie dam rady mieć wszystkiego :(
    Albo przerobię Roaring Heights na brytyjskie Bath. To jest myśl!

    Marcinie - czy znasz ten świat? Warto by go tu pokazać, a ja akurat nie mogę go wgrać. Przetestujesz?

    http://modthesims.info/d/603670
    https://leealeesims3.wordpress.com/2017/11/27/northeney-custom-world-by-nornities-released/
    https://nornities.tumblr.com/


    tu próbowałam coś obejrzeć ale nic mi się nie otwiera, nie wiem czy dobrze trafiłam
    http://www.gramunion.com/tagged/northeney
  • aanielkaaanielka Posty: 86 Member
    @Alicja, nawet jak odinstalujesz świat, elementy, które z nim przychodzą zostaną, musiałabyś je pojedynczo odszukać w launcherze i odinstalować indywidualnie. Ja też odinstalowałam Barnacle Bay i Księżycowe Jeziora, a wszystko co one wnoszą mam w grze. To właśnie zawsze był dla mnie problem, że gdy przy instalacji fanowskich światów coś się przy okazji zainstalowało, nie usuwało się przy dezinstalacji, tylko trzeba tego szukać w zawartości zainstalowanej, a przy dużej ilości store i cc w formie sims3packów to harówa. Dlatego pomysł Marcina aby robić to na czystym folderze w Moich Dokumentach jest idealny do testowania nowych światów, mam zamiar go wykorzystać - dzięki Marcin @chojrak :) A tak na marginesie Północna Grota jest jednym z moich ulubionych miast - wcale nie tak ciemnym jak je piszą, a zimą jest po prostu cudne i faktycznie ma jedne z najładniejszych gotyckich i wiktoriańskich elementów, jakie można spotkać w grze, jest bardzo stylowe i ma ciekawych mieszkańców, polecam.
  • chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    @Alicja Northeney jeszcze nie miałem w grze, ale planuję przetestować. Relacja pewnie pojawi się jakoś w marcu. :smile:
  • AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    Tu jeszcze jeden link do Northeney - miasteczko do obejrzenia na youtube - https://www.youtube.com/watch?v=qAO3Os3uOZw

    Widzę, że autorka prezentacji pokazuje jeszcze kilka innych, m.in. Alpine County, Meadow Glen, St.Claire, West Victoria Isle, Setrę i jeszcze kilka innych.

    Ja to wszystko rozumiem Aanielko, tylko problem w tym, że nie umiem potem odinstalować tych światów, bo wszystkie mi się podobają. No, oprócz tych niektórych EA jak wspomniane Księżycowe Jeziora czy Barnacle Bay.
  • KtosikKtosik Posty: 3,546 Member
    Mało się przyczyniam do ożywienia tego tematu, ale lubię tu zaglądać by zobaczyć co nowego wyszukaliście i prezentujecie. :)
    Marcin, może Sagrada Familia nie jest cudem sztuki architektonicznej, ale jest unikalna w swej formie. Gaudi też jej nie skończył, chyba mu się wcześniej zmarło i dokończył ją ktoś inny.
    Alicjo, ta katedra w Koloni też jest piękna :)

    WOW!!! Fratres jest rewelacyjne, zachwyciła mnie ta tajemniczość związana z odkrywaniem grobowców, steampunkowe klimaty oraz naprawdę piękne budynki. Widać, że twórca bardzo się przyłożył do stworzenia tego świata. :)
  • AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    edytowano marca 2018
    Na MTS dawno temu widziałam prześliczne prace twórcy o nicku Ninotchka (Ninoczka), które idealnie wpisałyby się w klimat tego Fratres:

    SATelescope.jpg

    https://modthesims.info/download.php?t=413448


    MTS_ninotchka-1145936-SSMain.jpg

    https://modthesims.info/download.php?t=422394

    MTS_ninotchka-1147967-SSSMain.jpg

    https://modthesims.info/download.php?t=423047

    Profil kreatorki

    https://modthesims.info/browse.php?gs=0&u=3655762&f=143
  • KtosikKtosik Posty: 3,546 Member
    Alu, faktycznie idealnie by tam pasowały :)
  • chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    Czas zabrać się za to nieszczęsne Northeney. Nieszczęsne, bo mam 178 zdjęć i nie wiem jak mam się zabrać za tą prezentację. Myślę, że skoro jest sporo zdjęć na modthesims i jeszcze filmik na youtubie, to nie będzie dużo zdjęć potrzebnych. Ale widoczków na końcu to sobie nie odpuszczę...

    Do pobrania tutaj:
    modthesims.info/d/603670

    Wymaga wszystkich dodatków. Nie wymaga akcesoriów ani store.
    Trzeba pobrać dywaniki-dziuple z kilku miejsc. Linki są podane na stronie modthesims.
    Można pobrać też zapis gry z rodzinami. Z racji, że miasto jest bez dróg (tylko chodniki) to nie opłaca się kupować samochodów, bo simowie i tak nie będą ich używać. Nie będzie działać też większość usług (poniewać przyjeżdżają samochodem) - mowa tutaj o policji, straży pożarnej, pizzy, ośrodku adopcyjnym, pokojówce, itd. Oczywiście złodziej nie przyjeżdża samochodem, więc nadal może was okraść. :lol:


    Wyspa z góry.

    voodlrd6rtzi.jpg

    nfu8bacfrxfd.jpg

    Zacznijmy od latarni. Jest to laboratorium naukowe.

    91c5hbmp9h9j.jpg

    wgoqk83su17t.jpg

    ieyarp4knjo4.jpg

    0thiu7yocyao.jpg

    Niestety dywanik jest na drugim piętrze i zawsze widać go z niższych pięter. To największa wada dziuplo dywaników i drzwi.

    0e07ki5bo6ny.jpg

    Zacząłem grę blisko brzegu.

    qrxcnq3zopo6.jpg

    Jakiś pojedyńczy sim prowadzi tam kwieciarnię.

    k7ruy9byy0vw.jpg

    thi3csi19ggi.jpg

    A sam mieszka na górze.

    zjldci3fa2t6.jpg

    Niektóre domy są naprawdę ponure wewnątrz, jak wnętrza z wojennych filmów.

    i5dx2rzsn9rd.jpg

    Palmy dodają ciekawego charakteru miastu. Niewiadomo w jakiej strefie klimatycznej wyspa się znajduje, szeroki wachlarz flory nie ogranicza naszej wyobraźni. Poniżej jadłodajnia.

    l0k9961i2tsr.jpg

    q7xjjb71t8kx.jpg

    Główny deptak.

    r9l914rr4tml.jpg

    Przystań/molo.

    cgcc81fop5uu.jpg

    ijws50w1bw04.jpg
  • chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    Pod murem mamy takie małe ciasne zabudowania do których nie można zajrzeć.
    Takie graciarnie lub magazyny dla mieszkańców.

    mbfqc67cpax1.jpg

    Galeria sztuki to najnudniejszy budynek w mieście. To ten zielony.

    dzz3ykhxe75h.jpg

    Wewnątrz pustki, tylko obrazy na ścianach.

    p4k8ibmlr1b8.jpg

    Ratusz.

    rysia1bsmz14.jpg

    Najbardziej osławiona uliczka w Northeney.

    e6vxgewq9ipt.jpg

    Górne miasto.

    qz39wilifyug.jpg

    Na placu jest zdecydowanie za dużo gatunków drzew (procesor tego nie lubi), ilościowo też irytują bo przysłanają sporo. Najbardziej gryzie mnie to żółte fanstastyczne drzewo, które tam kompletnie nie pasuje. Będę je musiał sobie później usunąć.

    yxqa76wq33do.jpg

    Przed placem jest szkoła.

    g5lq3nyhh4f0.jpg

    ckes8ec1hwgq.jpg

    Ładne boisko.

    l3cdnyq9bbku.jpg

    Dalej jest ścieżka prowadząca na cmentarz, ale to później.

    rbmdbiwp9v7o.jpg

    Największy budynek w mieście. Zdaje się że to stary budynek poczty, czy jakoś tak...

    9aobtzbtaoz3.jpg

    Wewnątrz mamy komis. Mnóstwo rzeczy.

    j52pd7njhxyt.jpg

    W tym samym budynku jest sklep z antykami.

    ni2unj4j10rn.jpg

    Ciekawa ekspozycja.

    tv7qv0igw7cv.jpg

    Za drzwiami jest nektarnia.

    re501jqscg9f.jpg
  • chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    Ścieżką za boiskiem dotrzemy do cmentarza, dwóch małych parterowych domków oraz kościoła.

    1bn3pc1g1fut.jpg

    Kiwisimming pominęła kościół w swoim filmiku. Zza drzew go pewnie nie zauważyła.

    e77rrbubmrod.jpg

    Wewnątrz przy wejściu możecie nawet dostrzec postument z tryskającą wodą święconą.

    qams8958rfae.jpg

    Cmentarz, tutaj podobnie drzewa wszystko przysłaniają.

    1seowfor34cj.jpg

    Jak na tak skromne miasteczko, zbudowali całkiem okazałe mauzolea.

    lpjjyx355i6e.jpg

    Kapliczka z zabawkami dla dzieci.

    u9h3a65jixoc.jpg

    kg31utm0x3r1.jpg

    Jest też kącik dla zwierzaków.

    i6s7p1l6e414.jpg

    Teatr nad urwiskiem.

    zflntaq75zzs.jpg

    Park festiwalowy aka cyrk.

    ihfrtlum8j7y.jpg

    2u2d3blvkha6.jpg

    11e5xamv1vv6.jpg

    Studnia życzeń.

    nz763b6rzrld.jpg

    Trawiaste wydmy.

    ywmohc7e8y13.jpg
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Return to top