Co z kartą doładowującą Sim Points?


Boję się, że może to pytanie nie pasuje do tego działu, ale zaryzykuję ;P więc z góry sorki.

Czy jest ktoś kto się orientuje co się wogule dzieje? Zawsze były dostępne w każdym sklepie. Jedyne co zdołałam się dowiedzieć w Empiku, że EA ma jakieś wewnętrzne kłopoty z tymi kartami i nie są na czas dostarczane do polski, ale potem za drugim razem w Empiku dowiedziałam się, że to nie jest wina EA tylko problem od strony polskiej, polskiego dostawcy. Te informacje są sprzeczne bo już dowiedziałam się tutaj od francuski, że u nich też nie można dostać tych kart SP, to znaczy, że ten problem nie dotyczy tylko polski i możliwe, że to nie wina polskiej strony.
A kupować SP przez przelew za 30 zł to stanowczo za dużo.Dla obiektu z tajemniczego worka nie jest to warte.Nawet nie ma żadnej informacji coś w stylu "Przepraszamy za usterkę". Mam nadzieję, że to wkrótce się ureguluje i nie wycofają tych kart ze sklepów na stałe. I to nawet jeśli są w magazynach zamówione, to już ich nie ma bo wykupują przed wysyłką do sklepów, ja tak się spóźniłam i nie zdążyłam zamówić :(
Nie mam w zwyczaju narzekania, ale zaczynam powoli się martwić.
Pozdrawiam

Komentarz

  • Opcje
    AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    edytowano sierpnia 2013
    http://sklep.gry-online.pl - kliknij w ten link i w wyszukiwarkę wpis.z słowo karta doładowująca simpoints - są po 1000 sp za 19,90 plus przesyłka, więc opłaca się poczekać do nowego dodatku, kupić dodatek plus kilka kart - wyjdzie taniej.
  • Opcje
    Azilek2012Azilek2012 Posty: 74
    edytowano sierpnia 2013

    Na prawdę to takie proste? Ale nie rozumiem w jaki sposób ma wyjść taniej z dodatkiem? Chyba, że z okazji wydania ostatniego dodatku będą darmowe 1000 SP w prezencie. W tym sklepie nigdzie nie ma mowy ile wynoszą koszty przesyłki, tylko pokazuje łączną wartość 19,90 zł.

    Dziękuję ci jesteś bardzo pomocna :mrgreen::)

    P.S.: Czy gdybym kupiła dodatek w przed sprzedaży przez origin to tylko w wersji elektronicznej? a nie zwykła wysyłka do domu płytki?
  • Opcje
    AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    edytowano sierpnia 2013
    Koszt przesyłki to ok 14 zł - więc jednej karty nie opłaca się - ja kumuluję sobie zakupy, wtedy nie kupuję na mieście np płyty z dodatkiem jak ostatnia Rajska Wyspa, tylko zamawiam przez internet, a dodatkowo karty simpoints - gdy rozłożysz koszt przesyłki na np płytę z dodatkiem i dwie karty - to wyjdzie ci jedna karta za 24zł a nie 600sp za 30 czy 40zł z doładowania telefonem. Dlatego moim zdaniem opłaca ci się albo poczekać do września gdy wyjdzie kolejny SP albo kupić sobie kilka kart doładowujących.
    Ja czasami robię jeszcze inaczej. Koleżanka, która mieszka w dużym mieście, kupuje mi karty w EMPiKu, na gg podaje mi kody a ja jej zwracam kasę przelewem. I też wszystko gra - ale to kwestia zaufania.

    PS - przez origin tylko wersja elektroniczna. Niewskazane jest mieszać wersji elektronicznych z pudełkowymi, więc wstrzymaj się z zakupem. Póki co - zastanów się nad tym co napi.sałam wyżej.
  • Opcje
    Azilek2012Azilek2012 Posty: 74
    edytowano sierpnia 2013
    Alicja1957 napisał użytkownik:
    a czasami robię jeszcze inaczej. Koleżanka, która mieszka w dużym mieście, kupuje mi karty w EMPiKu, na gg podaje mi kody a ja jej zwracam kasę przelewem. I też wszystko gra - ale to kwestia zaufania.

    Z tą koleżanką to nie głupi pomysł :) Ale ja niby mieszkam też w dużym mieście a i tak nie mogę dostać w Empiku :(

    I dzięi jeszcze raz ;)
  • Opcje
    kreatorakreatora Posty: 7,255 Member
    edytowano sierpnia 2013
    Sprobuj Media Market - MPiK zerwal umowe z EA.pl i ma zero. Jesli nie maja -popros by sprawdzili w ktorym ma kompie w ktorym najblizszym Media Market sa. Kosztuje pudelko tez 19.90 Wczoraj kupilam :)
    Moj EA id w Galerii kreatora
    Champion on EA AHQ
  • Opcje
    Azilek2012Azilek2012 Posty: 74
    edytowano sierpnia 2013
    Czy nie masz na myśli Media Markt? Bo gdy ****** w google gdzie on moze być (Media Market) we Wrocławiu, to wyskakuje mi tylko Media Markt ;)

    Dzięki za podpowiedz :D
  • Opcje
    kreatorakreatora Posty: 7,255 Member
    edytowano sierpnia 2013
    Sorry Media Markt oczywiscie walnelam sie
    Moj EA id w Galerii kreatora
    Champion on EA AHQ
  • Opcje
    ksantypaksantypa Posty: 112
    edytowano sierpnia 2013
    Zawsze w 100% można liczyc na sklep internetowy "merlin"!!!!!
  • Opcje
    Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    edytowano sierpnia 2013
    Również mieszkam we Wrocławiu i wiem, jak trudno dostać karty SimPoint, dlatego zarejestrowałam się na www.empik.com i zamawiam przez internet http://www.empik.com wskazując miejsce odbioru karty (najbliższy empik).
    Tą drogą zamawiam sobie także dodatki do TS3 - ostatnio Rajską Wyspę - edycja limitowana, w cenie niższej od sklepowej, bowiem kosztowała mnie tylko 84 zł.

    Można także zamówić przesyłkę do domu, ale wtedy płaci się za nią w zależności od wysokości ceny zamówienia:

    1. Zamówienia do 99,99 zł
    a/ płatność online - 12,99 zł
    b/ płatność przy odbiorze - 19,99 zł

    2. Zamówienia od 100 zł do 199,99 zł
    a/ płatność online - 6,99 zł
    b/ płatność przy odbiorze - 14,99 zł

    Niestety w tej chwili w sklepie internetowym Empiku nie ma kart SimPoints, ale można ją dodać do tzw. schowka i firma powiadomi mailem, kiedy będą dostępne.
    Zazwyczaj zamawiam parę kart i mam na jakiś czas spokój.

    Jest jeszcze drugi sposób, choć trochę droższy (dochodzi prowizja procesora płatniczego, która jest wliczona w zakupie SimPoint na stronie Store).
    Parę razy pilnie potrzebowałam doładować SimPoint w Store i wtedy kupowałam je za pośrednictwem procesora PayPal.
    W miarę opłaca się to robić, gdy dokonuje się od razu zakupu większej ilości SimPoints.

    Rejestracja na Paypal jest darmowa - jest to procesor płatniczy za pomocą którego można doładować błyskawicznie pieniądze na to konto ze swojego banku, a następnie robić zakupy w sieci z firmami, które współpracują z tym procesorem.

    Tutaj można zarejestrować konto:
    https://www.paypal.com/pl/webapps/mpp/home
    Paypal dostępny jest w j. polskim, rejestracja jest prosta, po niej najpierw trzeba powiązać konto Paypal ze swoim bankiem, warunek: trzeba mieć konto bankowe z dostępem do internetu.
  • Opcje
    AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    edytowano sierpnia 2013
    Karty zawsze są w sklepie internetowym gry on-line - link podałam wcześniej. Koszt przesyłki też. Jest jeszcze sklep www.3kropki.pl albo sprawdź w porównywarkach internetowych (skąpiec albo ceneo) - który sklep ma najtaniej - w skład ceny wchodzi cena za kartę plus wysyłka. Niektórzy wysyłają taniej, inni drożej. Na gry on line dodatkowo za każdy zakup zbiera się premie, za które można coś sobie kupić lub obniżyć cenę zakupu.

    Najdrożej - podkreślam - najdrożej wychodzi zakup sp przez doładowanie telefonem, w następnej - zakup w systemie paypal, Danusiu. Więc naprawdę trzeba być bardzo ale to bardzo zdeterminowanym (upływający termin promocji lub inna pilna potrzeba) aby zdecydować się na to zdzierstwo.
  • Opcje
    Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    edytowano sierpnia 2013
    Azilku, wczoraj dodałam do schowka kartę doładowującą SimPoint, a już dzisiaj dostałam powiadomienie, że już jest dostępna i można ją sobie zamówić (ile chcesz sztuk, nawet jedną) za pomoca strony internetowej. Przy zamówieniu wskazujesz miejsce odbioru - wskazany Empik we Wrocławiu - (ja odbieram często na pl. Grunwaldzkim lub w Rynku) i czekasz na powiadomienie e-mailem, kiedy możesz ją sobie odebrać. Za kartę SimPoint płacisz przy odbiorze normalną kwotę: 19,99 zł (a koszt dostawy zamówienia wynosi 0 zł).
  • Opcje
    AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    edytowano sierpnia 2013
    No, niestety Danusiu - nie każdy ma możliwość odbioru w podany przez ciebie sposób. Chyba, że wskazać można placówkę Kolportera, bo te akurat są w moim malutkim miasteczku.
    Mi najtaniej wychodzi zamawianie "przez koleżankę". Ale po iluś tam zakupach doszłam do wniosku, że dość. I chyba naprawdę jakiś "rewelacyjnie wstrząsający" zestaw zmusi mnie do odwiedzenia store. Zostawiłam tam tyle kasy, że aż wstyd, i na dodatek z połowy nie korzystam.
    Oglądałam dziś Danusiu po raz kolejny na simsdistrict twoją przecudną parcelę Zapomniana uliczka, która jest kompletnie bez obiektów cc i o ile pamiętam - bez store. I podziwiałam każdy detal... I po raz enty po kolejnej reinstalce (:()przyrzekam sobie, że już na pewno bez cc tym razem... I po raz kolejny na coś się kuszę...
  • Opcje
    Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    edytowano sierpnia 2013
    Alu wiem, choć czytaj ze zrozumieniem :), odpowiadałam na wyraźne pytanie Azilki, a skoro Azilka mieszka we Wrocławiu nie potrzebuje "buszować" po sklepach internetowych, w których płaci się za przesyłkę zakupionego towaru.

    Natomiast zakupem SimPoints za pośrednictwem PayPala, co również wyraźnie zaznaczyłam, można się posiłkować w sytuacji, gdy jest jakaś promocja dnia (godzinna)/obniżka, która zaraz się kończy, gdyż wchodząc ze Store na swoje konto w PayPal-u możemy błyskawicznie doładować pieniądze ze swojego banku i w ciągu paru minut dokonujemy zakupu promocyjnych obiektów bądź zestawu.

    Trzeba też zauważyć, że w sklepach internetowych nie tylko płacimy za towar, ale także za przesyłkę i jest to często porównywalna kwota z zakupem za pośrednictwem PayPala, z różnicą, że musimy czekać przynajmniej dobę na zakupiony towar.

    Rozumiem Alu, że posiadasz, podobnie jak ja, większość dodatków ze Store, nie wszyscy gracze jednak je mają, a w sytuacji, gdy zbliżamy się już dużymi krokami do końca trzeciej serii The Sims, można się spodziewać więcej promocji i obniżek, niektóre jednak pojawiają się niespodziewanie i równie szybko znikają.

    Choćby parę dni temu w Store było wiele obniżek na tzw. Kompilacje i Kolekcje, pewnie większość graczy nie wiedziało o nich, to trwało bardzo krótko, a dzięki tym obniżkom parę pakietów udało mi się zainstalować za darmo, a parę innych za - dosłownie kilkadziesiąt Simponts. W tej sytuacji bardzo pomocny okazał się dla mnie PayPal, gdyż nie miałam Simpoint na swoim koncie w Store. :)

    No i przykład z ostatniej chwili, w ten weekend obniżka zestawu "Znowu Zen" i dwa darmowe obiekty z tego zestawu : http://pl.thesims3.com/community/news.html?selMonth=7&selYear=2013#544639027

    W takiej sytuacji, gdyby gracz chciał dokonać zakupu wyżej wymienionego zestawu, nie zdąży zamówić SimPoints w sklepie internetowym i odebrać przesyłki, a więc obliże się smakiem.
  • Opcje
    Azilek2012Azilek2012 Posty: 74
    edytowano sierpnia 2013
    :shock: no coś ty... nie możliwe...
    Niepotrzebnie obraziłam się na tego Empika. Dzisiaj musiałam kupować przez neta karty SP w dwóch różnych Media Markt, bo w każdym z nich nie mogłam zamówić więcej niż 2 szt. Latałam z jednego do drugiego. Ale plusem było to, że z rana zamawiałam, a już po południu były do odbioru :D
    Post edited by Nieznany użytkownik on
  • Opcje
    kreatorakreatora Posty: 7,255 Member
    edytowano sierpnia 2013
    Wpienilam sie bo wyszlo, na to, ze nieprawdziwe info podaje i wczoraj udalam sie do MPiK u mnie zadac wyjasnien. Dostalam - to z Odzialem MPiK Gdansk (czyli cale Trojmiasto i okolica) EA.pl jest pozarta. Poszlo o kase oczywiscie. Jesli ktos jest wiec z Pomorza niech s.z.u.k.a. w tym Carrefour albo MediaMarkt :D
    Moj EA id w Galerii kreatora
    Champion on EA AHQ
  • Opcje
    Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    edytowano sierpnia 2013
    Elu nie denerwuj się, bo to nie Twoja wina. To empik jest ... musiałam postawić trzy kropki, bo nie chce używać niecenzuralnych słów, niestety salony empiku o niczym nie decydują tylko ich centrala.
    Wczoraj dostałam od nich mailem taki komunikat:

    empik.com

    Witamy!

    Miło nam poinformować, że produkty znajdujące się w Twoim Schowku, są ponownie dostępne.

    Produkty, które możesz obecnie zamówić to:
    Karta Doładowująca SimPoints. The Sims 3 Store
    Karta Doładowująca SimPoints. The Sims 3 Store

    Zapraszamy do złożenia zamówienia.

    Jeśli chcesz zrezygnować z powiadamiania o zmianie dostępności produktów, zaloguj się na stronie www.empik.com i w Twoim schowku odznacz mailowe powiadomienie, znajdujące się przy poszczególnych produktach.


    Pozdrawiamy,
    Zespół empik.com

    Zaraz weszłam na ich stronę i faktycznie, produkt był dostępny, ale nie miałam czasu, by go zamówić.
    A dzisiaj, gdy weszłam ponownie na ich stronę by zamówić kartę SimPoint to okazuje się, że ten produkt znowu nie jest dostępny.

    Wychodzi na to, że tak, jak p i s a ł a ś, w empiku nie dostanie się już karty, w dużych miastach może jeszcze gdzieś - w Carrefurze lub Media Markt można się na nią natknąć, choć niedawno obeszłam pół miasta (Wrocławia), chcąc ją kupić gdzieś w sklepie, a byłam w Media-Markt, Empikach, Carfur-ze i Saturnie i nie znalazłam ani jednej sztuki. I to jest wkurzające!

    Post edited by Nieznany użytkownik on
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Return to top