Problem z zawieszaniem się rodziny

Hej, od jakiegoś czasu mam problem z moimi simami tylko w jednej rodzinie. Gram w 100 dzieci challenge i mam już 20 dzieci. Problem w tym, że od jakiegoś czasu gra zaczęła się strasznie zawieszać. Rodzina przez pare minut działa płynnie po czym nagle simowie przestają odpowiadać. Czas gry upływa a oni stoją i nie reagują, po jakichś 2/3 minutach gra znowu chodzi płynnie na parę minut i znów jest to samo. Jest to strasznie irytujące zwłaszcza, że nigdzie nie moge znaleźć rozwiązania tego problemu.
Działania, które podjęłam:
- stworzyłam kopie ( nic to nie dało)
- usunęłam mody z folderu mimo, że mam je wyłączone
- próbowałam z ustawieniami graficznymi ale nawet na najniższych gra robi to samo
- eksmitowałam wszystkie podstawowe rodziny z każdej parceli we wszystkich światach
- usunęłam niepotrzebne zapisy gry
- kombinowałam ze zmianą maksymalnej ilości simów, bez skutku
- gdy jedno dziecko opuszczało dom to nie przenosiłam go do nowej parceli tylko po prostu wisi w "innych rodzinach"
Żadne z tych działań nie pomogło. Zastanawiam się czy to wina parceli gdyż zbudowałam dość spory dom i bardzo go ozdobiłam, używałam też sporo kodu "bb.moveobjects on" do przestawiania obiektów. w pierwszych fazach gry była to mała parcela bardzo ubogo wyposażona ale później gdy miałam więcej simoleonów to rozbudowałam ją. Jeżeli wiecie gdzie leży problem to byłabym wdzięczna za odpowiedzi. Nie chce przebudowywać paraceli na mniejszą i uboższą bez efektów bo sporo nad nią siedziałam.
Jeżeli to ważne mam wszystkie dodatki.
Dziękuje za wszystkie odpowiedzi! <3

Komentarz

  • madison_LCmadison_LC Posty: 2 Member
    chodzi o the sims 4 jakby co<3
  • chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    edytowano maja 2022
    @madison_LC Możliwe że chodzi o zbyt dużą ilość rzeczy na parceli, albo w wyposażeniu simów. Ja bym uważał na obiekty które mają animacje, takie jak fontanny, itp. I uważaj jak pobierasz CC od niezależnych twórców. Chodzi mi o fryzury czy ubrania. Wielu z nich tworzy bardzo szczegółowe obiekty, które są bardziej popisem ich umiejętności i reklamą, niż obiektem który ma faktycznie funkcjonować w grze. Dużo z tych rzeczy ma po 8-10 tysięcy polycount, czyli tych punkcików które układają się w siatkę obiektu, a to bardzo dużo i obciąża grę. Nawet drobna biżuteria której nie widzisz po oddaleniu ekranu może być obciążająca jeśli jest bardzo szczegółowa. Warto szukać obiektów tzw. lowpoly, które mają najlepiej mniej niż 1500 vertices. (na polski chyba nikt tego nie przetłumaczył jeszcze w sensowny sposób)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Return to top