Bliższe spojrzenie na pakiet Akcesoriów społeczności w The Sims 4: Dzierganie!

EA_KubaEA_Kuba Posty: 610 EA Community Manager
Witajcie w najnowszym – i ostatnim – bliższym spojrzeniu na rozgrywkę The Sims 4 Włóczkowe historie Akcesoria. Dzielenie się z Wami projektami i postępami prac nad tymi Akcesoriami dało mi sporo frajdy i mam nadzieję, że w przyszłości znowu będziemy tworzyć podobne wpisy. To była świetna zabawa i liczę, że czytaliście je z przyjemnością!
W dzisiejszym poście opowiem o elemencie, który jest kluczowy dla tego pakietu Akcesoriów! Po raz kolejny muszę przypomnieć, że prace nad Akcesoriami wciąż trwają, więc niektóre rzeczy mogą ulec zmianie do czasu premiery.
A teraz porozmawiajmy o włóczkowych historiach!
Aby zacząć dziergać, musicie kupić koszyk włóczki z katalogu budowania/kupowania. Pewnie pamiętacie głosowanie na te koszyki, które odbyło się jakiś czas temu. Oto zwycięski projekt w pełni kolorowej chwały! Nie przepadacie za kolorami? Nie ma problemu, dodaliśmy wariant czarno-biały.

hpdf5vv7ic4w.png

Szykujemy jeszcze jeden koszyk do robienia na drutach! Pamiętajcie o tym?

v8ff5zjb8v03.png

Koszyk pełni rolę twórczego katalizatora (fajne określenie, co?), podobnie jak sztalugi czy stół stolarski w podstawowej grze The Sims 4. Ale w odróżnieniu od nich koszyk włóczki jest przeznaczony do trzymania w wyposażeniu Simów, by mogli zabrać ze sobą robótki ręczne gdzie tylko chcą. Samo dzierganie jest dość proste: wystarczy kliknąć koszyk włóczki w wyposażeniu Sima LUB, mając koszyk w wyposażeniu, kliknąć krzesło, na którym Sim usiądzie podczas dziergania (być może będzie to bujany fotel?), i wybrać interakcję „Dziergaj”.
Projekty są przypisane do Sima, można więc wstrzymać postępy w dowolnym momencie i wrócić do nich później, a także zajmować się kilkoma na raz. Niewielka suma simoleonów odpowiadająca cenie włóczki wystarczy, by rozpocząć nowy projekt.

vnh4uc8ceiup.gif
(Dzieci mogą również dziergać!)

Wraz z poprawianiem umiejętności dziergania Simowie zyskają dostęp do nowych wzorów. Zaczną od dziergania skarpetek i czapek, a kiedy nabiorą wprawy, będą mogli zająć się bardziej wymagającymi projektami jak swetry czy zabawki dla dzieci. Jeśli jednak wolicie specjalizować się w jednej rzeczy – na przykład ocieplaczach na skrzynki pocztowe – nie ma problemu! Dziergajcie cokolwiek Wam przyjdzie do głowy, a osiągniecie 10 poziom, zanim się obejrzycie.
Skoro jesteśmy przy umiejętności dziergania – czasem Wasze umiejętności, a raczej ich brak, znajdują odzwierciedlenie w efektach Waszej pracy. Czasami projekty z włóczki mogą zakończyć się niepowodzeniem, a rezultaty porażki bywają pokręcone. Oczywiście to wszystko kwestia gustu. Może przez przypadek powstanie najsłodszy nieporadny towarzysz lub cudownie drapiący sweter? Nie ma czegoś takiego jak pomyłki, są jedynie szczęśliwe wypadki!

fcpb17p89c3o.png

Jednym z najprzyjemniejszych aspektów umiejętności dziergania jest możliwość odblokowania opcji uczenia dziergania, która pozwala Simom dzielić się tajnikami dziewiarstwa z innymi. Chcieliśmy uczynić tę czynność wyjątkową, dlatego przygotowaliśmy wyjątkowo uroczą animację (dzięki, Haeju!). Teraz, gdy możecie zarażać innych Simów miłością do dziergania, żaden motek włóczki nie jest bezpieczny!

txuf68yxqd5i.png
(Druty do dziergania nie są jeszcze dokończone w interakcji „Naucz dziergania”, ale zaufajcie mi jest ona SUPER SŁODKA)

A co można zrobić z tymi wszystkimi dzierganymi projektami? Mnóstwo rzeczy!
Wydziergane obiekty nie tylko można wystawić na Plopsy, ale również podarować je organizacji charytatywnej. Jeśli chcecie zaskoczyć Waszą sympatię, spróbujcie wręczyć jej wydziergany obiekt. Jeżeli postanowicie zniszczyć wszelki ślad po swojej porażce, możecie spruć obiekt i zacząć od nowa! Jeśli udało wam się stworzyć wyjątkowo ładny sweter, rozważcie dodanie go do garderoby i udostępnienie go w Stwórz Sima dla wszystkich członków rodziny.

0u5rq8uvqs8b.png

Chcemy, by Simowie mogli wydziergać coś dla każdego członka rodziny. Simowie stworzą piżamy nie tylko dla małych dzieci, ale i dla niemowląt. Możecie ubrać swojego małego robala we własnoręcznie uszyty strój. Na pewno by podziękował, gdyby tylko mógł! (A jeśli byłby niezadowolony, uprzejmie by to przekazał).
Oto mała próbka szkiców koncepcyjnych nowych ubrań dla najmniejszych Simów:

54jaijt6vn0p.png

Postanowiliśmy również dodać aspirację, która zszyje całą tę pasję do dziergania. Jeśli chcecie poznać wszystkie arkana poplątanej sztuki dziergania, rozważcie przypisanie Simowi aspiracji Pan (lub Pani) włóczki. Jeśli w Waszych żyłach płynie włóczka, pokonacie każdą wydzierganą przeszkodę, jaka przed Wami stanie! Zrealizujcie aspirację, a w nagrodę otrzymacie cechę Święta włóczkowa wiedza. Co takiego robi? Mnóstwo rzeczy! Co odblokowuje? Coś specjalnego! Czy odpowiadam ogólnikami? Być może! Słuchajcie, nie mogę podzielić się wszystkimi niespodziankami.

v4pmdavo78v4.gif

Jak już wspominałem, chcemy wprowadzić jak najwięcej możliwości łączenia dziergania z innymi dodatkami. Koty mogą bawić się koszykami z włóczką i kłębkami włóczki, pojawią się nowe reguły klubowe związane z dzierganiem, nowe opcjonalne kursy na uniwersytecie, a dzierganie będzie wliczane do kontroli emocji. To tylko niektóre nowości. Mam nadzieję, że dzierganie będzie dobrze współgrało z resztą systemów rozgrywki.

A teraz porozmawiajmy z naszą główną projektantką modeli obiektów Beth Mohler!
Conor: Możesz nam pokrótce opowiedzieć, czym zajmuje się projektantka modeli obiektów pracująca przy The Sims 4?
Beth: To stanowisko sprawia, że spędzam sporo czasu na zastanawianiu się, jak sprawić, by obiekty w The Sims 4 działały. Tak naprawdę jest to dość skomplikowany proces i nieco różni się od wspaniałej pracy, jaką wykonuje nasz zespół tworzący otoczenia. Współpracujemy z projektantami, artystami koncepcyjnymi, inżynierami, animatorami i specjalistami od efektów specjalnych (czyli praktycznie z każdym!), aby upewnić się, że Simowie mogą poprawnie używać obiektu w trakcie animacji, a także że wszystkie obiekty działają ze sobą. Kiedy już zrozumiemy projekt nowego obiektu, przygotowujemy szkielet, uproszczony model (bardzo ogólną wersję, która ułatwia nam tworzenie kolejnych kopii w przyszłości) oraz ścieżkę (mówi nam, gdzie można umieścić obiekt i jak Simowie poruszają się wokół niego). Kiedy to wszystko zostanie przetestowane przez animatorów i innych specjalistów, możemy wymodelować ostateczną wersję, stworzyć dwuwymiarowe siatki tekstur i dodać tekstury. Przy okazji przenosimy wszystko do gry, aby przetestować, czy obiekty wyglądają dobrze. Podczas przygotowania obiektów trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników. Zdajemy sobie sprawę, że gracze potrafią znaleźć wiele interesujących sposób na umieszczenie ich w grze. Sprawianie, że modele zadziałają ze wszystkim innym, co stworzyliśmy wcześniej, to naprawdę fajne wyzwanie.
Conor: Nad którym elementem Włóczkowych historii najbardziej lubisz pracować?
Beth: Powiedziałabym, że nad bujanymi fotelami! Super, że dodajemy je do gry i nie mogę się doczekać, aż zobaczę je w przytulnych pokojach i na werandach.
Conor: Przed jakimi trudnościami stanęłaś podczas prac nad tymi Akcesoriami?
Beth: Jednym z największych wyzwań było upewnianie się, że samo dzierganie wygląda dobrze i fajnie się je obserwuje! Nie było to łatwe, ponieważ ta czynność musi działać sprawnie niezależnie od tego, co akurat tworzysz. Rozgryzienie tego wymagało wielu prób w sferze modelowania, animacji, inżynierii, projektowania i kierunku artystycznego, abyśmy mogli osiągnąć najlepszy możliwy wynik, biorąc poprawkę na ograniczenia czasowe i techniczne.
Innym interesującym „wyzwaniem” jest to, że sama dziergam w ramach hobby! Kiedy znasz się na czymś (na włóczce!) w prawdziwym życiu, podczas prac nad grą czasami ciężko jest oddzielić wiedzę o tym, jak coś działa i czego można spodziewać się w rzeczywistości, od tego, co jest możliwe i co najlepiej sprawdza się w grze wideo. Muszę to zrównoważyć i stworzyć koncepcję najlepszego sposobu na przeniesienie dziergania do The Sims 4. Sama pasjonuję się dekoracją wnętrz i architekturą, dlatego jest to jedno z moich ulubionych wyzwań i aspektów tworzenia obiektów w The Sims 4.
Conor: Jaka jest Twoja ulubiona rzecz, nad którą pracowałaś przy The Sims 4?
Beth: Chyba starcie zakończyłoby się remisem pomiędzy minilodówką a stanowiskiem robotycznym z Uniwersytetu. Przy pracy nad tym Dodatkiem po raz pierwszy miałam okazję zrealizować jakiś element od początku do końca. Pracuję w Maxis już od jakiegoś czasu, ale jestem stosunkowo nowa w projekcie The Sims 4. Obydwa te obiekty miały skomplikowane funkcje, na których nam zależało, i wymagały stworzenia wielu kolejnych wersji. Przy okazji dużo dowiedziałam się o technicznych aspektach naszej gry. Od tamtego czasu pracowałam również przy paru bardzo fajnych rzeczach, ale o nich na razie nie mogę mówić ;)
Jako fanka The Sims od początku istnienia serii z wielką radością podzieliłam się z Wami paroma informacjami o tym, czym na co dzień zajmuję się przy The Sims 4! Nie pracuję przy The Sims 4 zbyt długo, ale niektórzy z Was mogą mnie kojarzyć z okresu, kiedy pracowałam przy Sims Mobile i dzieliłam się na Twitterze szczegółami powstawania baru z sokami. Dzięki!
Conor: Przy okazji naszego bliższego spojrzenia na bujany fotel pokazałaś zrzut ekranu przedstawiający bujany fotel na wczesnym etapie tworzenia. Czy mogłabyś udostępnić zrzut przedstawiający jak wygląda obecnie?

Beth: Jasne! Mam nadzieję, że wszystkim podobało się obserwowanie, jak powstaje ten obiekt! Oto zdjęcie z nieco późniejszego etapu. Ten program pozwala nam ustalać zasady określające materiały, z jakich jest wykonany obiekt, i ilość zajmowanego przez niego miejsca, a także tworzyć jego szkielet oraz różne warianty kolorystyczne, które widzicie w katalogu.

qze9omx2xya8.png

Dzięki, Beth! Przy okazji – Beth znajdziecie na Twitterze jako @SimGuruBeth. Zacznijcie ją obserwować!
Dziękuję wszystkim Simomaniakom, którzy przyglądają się powstawaniu tych Akcesoriów. To świetny projekt, który powstaje w naprawdę zwariowanych czasach. Dziękuję również reszcie zespołu tworzącego Akcesoria, w szczególności SimGuruSarah, która redagowała moje ględzenie i męczyła się z różnymi ciekawostkami, które pojawiły się w tych wpisach.
Do następnego razu!
SimGuruConor
Kąciki Twórców Problemy techniczne? - AHQ
Post edited by EA_Mai on
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Return to top