The Sims 4 Kompaktowe wnętrza - pierwsze wrażenia

dzidziak86dzidziak86 Posty: 4,262 Moderator
MOŻLIWE DZIĘKI PROGRAMOWI EA GAME CHANGERS / PROVIDED BY EA GAME CHANGERS

qmaj4q7q1d1a.jpg

Dzięki programowi EA Game Changers udało mi się zamieszkać w tycim domku i przyznaje, że mają coś w sobie te maleńkie domki, ale ja zawsze miałam do nich słabość, więc tu nie ma zaskoczenia ;) Jak zawsze mam dla Was kilka fotek z nowego rozszerzenia, w większości to zdjęcia nowych obiektów. Pakiet niewiele nowego wprowadza do samej rozgrywki i w szczególności skierowany jest osób, które budują w grze.

Jak na akcesoria zaskoczyła mnie ilość nowych obiektów i ubrań i tym razem ich styl naprawdę przypadł mi do gustu ;) Postawiono na komfort, ciepłe swetry, luźne spodnie, czy zwiewną sukienkę :) Do tego ciekawa paleta kolorów, nie tylko w CASie, ale również w obiektach z trybu budowy. Meble pasują do różnych stylów, więc na pewno będzie można z nich często korzystać.

wvr7caj96g6x.jpg
1upu64aenmc5.jpg

Rozpoczynając rozgrywkę będziecie mogli zdecydować, czy chcecie zamieszkać w małym domku, na początek możecie skorzystać z gotowego, ale jak zawsze w takich gotowych nie ma się czym zachwycać, więc lepiej samemu chwycić za młotek i zacząć budować coś maleńkiego ;)

6zlio3ebj1o6.jpg
66y7o422c0yk.jpg

Mieszkanie w takim domu wpływa na nastrój sima, działanie premii "skupiona", "zainspirowana" i "szczęśliwa" wydłuża się. Do tego dochodzą niższe rachunki, szybsza nauka umiejętności oraz szybszy wzrost roślin. Tyci domek ma wiele zalet, z których warto korzystać. Jeśli chcecie podjąć się wyzwania i zbudować mały, uroczy domek, wystarczy zmienić typ parceli na "MALUTKI DOM MIESZKALNY". W górze ekranu zobaczycie ilość kratek, których nie można przekroczyć, aby zachować funkcje i skorzystać z bonusów, jakie oferuje taka parcela. Maksymalnie 100 kratek, ale możecie też sprawdzić swoje umiejętności i wybudować funkcjonalny dom na 32 kratkach. Ostrzegam, że nie jest łatwo, ale nowe obiekty na pewno Wam pomogą :) Mi się udało, trudność sprawiła łazienka, skorzystałam z prysznica z dodatku uniwersyteckiego, te z podstawki potrzebują dwóch kratek, więc trudno było taki tam wcisnąć, ale można zrezygnować z umywalki albo zamiast toalety postawić na ogrodzie krzaczek ze Spotkajmy się ;) Jak już Wam się uda maleńki domek wybudować to nie zapomnijcie się nim pochwalić przed innymi Simami ;)

f9zvi8ow97uk.jpg

Tu znajdziecie możliwe bonusy, który odblokowują się na parceli w zależności od wielkości domu. Im mniej kratek, tym więcej otrzymanych bonusów.
drkouu53rbci.jpg

Mój maleńki dom, zbudowany na 32 kratkach :)
d0upgyj8u6lo.png

Wracając do nowych obiektów, są naprawdę urocze. Pasują świetnie do dodatku Zostań gwiazdą i Fitnessu :)
jfrultaoo4cp.jpg
x9akrs99nw03.jpg
9ag5sz7ny96u.jpg
8p7947tro8jl.jpg

Moim zdaniem udane akcesoria, coś nowego, można spróbować innego podejścia to trybu budowania. Podobają mi się bonusy, które oferują poszczególne małe domki. Jak dla mnie ciekawy pomysł na akcesoria i naprawdę dobrze się bawiłam w trybie budowy. Mam nadzieję na premierę wybudować domek w każdej maleńkiej kategorii. Najgorsze za mną, więc powinno być już dużo łatwiej.

Na koniec małe ostrzeżenie, uważajcie przy rozkładaniu łóżka, nie zawsze wszystko idzie z górki i zamiast uzyskać nastrójnik "WŁADCA PILOTA", będziecie zmuszeni spotkać się z Mrocznym Kosiarzem ;)

bwb3sp3d3dx4.jpg
c2so58az51wj.jpg
hf26r6jbpo6m.jpg
vac1hjt4ppdt.jpg
5qnntou163ma.jpg
Post edited by dzidziak86 on

Komentarz

  • ToshikiKageToshikiKage Posty: 152 Member
    U mnie jeszcze nie dostępne do kupienia. Warto?
  • DominikaLoDominikaLo Posty: 1,152 Member
    Fajnie opisane <3 Ale póki co nie planuję, no chyba że dadzą pozniej promocję, za pakiet akcesori jest chyba 50zł więc dla mnie to dużo :smile: Mebelki są bardzo cudne <3 Niespodziewałam się śmiertelnego przygniecenia przez łóżko :lol:
  • dzidziak86dzidziak86 Posty: 4,262 Moderator
    @ToshikiKage trudno odpowiedzieć, to zależy jak się na to spojrzy ;) Ja w większości buduję, więc dla samej ciekawości bym kupiła, dobrze się bawiłam tworząc małe domki i mam ochotę robić kolejne, meble są naprawdę ładne, śliczna paleta kolorów i na pewno pasują do wielu stylów. Rozgrywki nowej to tam w sumie żadnej nie ma, prócz tego, że masz bonusy w życiu sima zależne od wielkości domu, no i nową śmierć. Warto, jeśli wiesz, że będziesz te meble używać i takie domki budować ;)

    @DominikaLo dziękuję <3 Nawet zabawnie ta śmierć wygląda, wystarczyła u mnie jedna próba rozłożenia tego łóżka, żeby to się skończyło tak jak widać na zdjęciach ;)

  • ToshikiKageToshikiKage Posty: 152 Member
    @dzidziak86 Uwielbiam urządzać mieszkania, często moje rodziny mają przerabiane pomieszczenia bo z powodu dokupienia następnego rozszerzenia, zawsze znajduję coś co przyda się moim simom.
    W budowie jestem dość kiepska, tworzę raczej kwadratowe budowle, ale mieszkania mam zawalone rzeczami osobistymi, aby nadać charakteru i wyglądały na typowo zamieszkałe.
    Podejrzewam że z niektórych mebli na pewno bym skorzystała...
  • edakraft2edakraft2 Posty: 1,043 Member
    Ja na pewno kupię, ale też na promocji. Meble bardzo mi się podobają, lubię taki styl , trochę retro. Mimo to, trochę mało zawartości jak na 50 zł więc poczekam. Wystarczy że dodatki i pakiety kupuję w dniu premiery.
  • dizioldiziol Posty: 64 Member
    Dla mnie super akcesoria, mega podobają mi się meble, totalnie w moim stylu, dobierając odpowiednie kolory można stworzyć simom fajne skandynawskie wnętrze. Szkoda, że nie ma nic (prócz drzwi) w trybie budowania.
    Znajdź mnie na twitterze! @diziol
  • ToshikiKageToshikiKage Posty: 152 Member
    ja chyba się wstrzymam do możliwości kupienia w zestawie... Za dużo kasy idzie, kupując tak po kolei, gdy coś wychodzi
  • dzidziak86dzidziak86 Posty: 4,262 Moderator
    Im dłużej gram tym bardziej upewniam się w przekonaniu, że akcesoria są fantastyczne :)

    Zbudowaliście już jakieś małe domki, widziałam, że @diziol już pracowała nad kilkoma ;) To moje, dwa pierwsze są już w galerii, jeden na 32 kratki, drugi na 64 kratki. Kolejne dwa to poziom 1 ( 32 kratki ), ale do galerii trafią dopiero w weekend.

    kbcl5zn7ubra.jpg
    Galeria

    vgnx57rspb07.jpg
    Galeria

    k8pyfy6akcxe.jpg

    jcbernvhhwyj.jpg
  • HuntressHuntress Posty: 2 Member
    Jak dla mnie bez sensu, coś takiego jak rozkładane łóżko czy szafka z telewizorem powinno się pojawić w aktualizacji albo przy okazji jakiegoś konkretnego dodatku. To straszne strata pieniędzy, mało rzeczy, nic nie wnoszące artykuły za wysoką cenę. Ja jestem na nie.
  • hyuhhyuh Posty: 69 Member
    Jak dla mnie są to jedne z lepszych akcesorii. Bonusy za wielkość domków bardzo mi się podobają, nie było czegoś takiego wcześniej, a meble są urocze.
    Zauważyłam jednak kilka problemów ze składanym łóżkiem i nie wiem czy to moi simowie są pechowi, czy może jednak jest coś na rzeczy. Praktycznie po każdej nocy łóżko się psuje i trzeba je albo wymieniać albo naprawiać. Jeżeli chodzi o śmierć sima poprzez przygniecenie to wydaje mi się to za częste- dwie simki na dwóch różnych składanych łóżkach umarły praktycznie zaraz po sobie. Wam również przydarza się coś takiego?
  • Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    edytowano stycznia 2020
    Te małe domki doprowadzają mnie do klaustrofobii. :p Buduję je tylko po to, żeby sprawdzić, jak to działa w grze. B)

    Jeden już opublikowany - I poziom (32 kratki)
    tpctc01j4for.jpg

    Drugi właśnie skończyłam - III poziom (100 kratek)
    9qtpvk0wchu1.jpg

    Jedynym plusem tak małych domów jest to, że błyskawicznie się je buduje i traktuję je jako przerywnik podczas budowania dużych domów. ;)
  • PabloPablo Posty: 1,881 Member
    Ja wczoraj nabyłem ten pakiet i już mnie drażni. Nie powiem mebelki i ubranka są bardzo fajne i takie inne niż miała gra do tej pory.
    Ale już dwa razy mój jedyny simowy ludzik został przygnieciony przez łóżko i podobnie jak moja poprzedniczka dostaję szału przy budowaniu tych mini domków.
    Nick na orgin: pawel0674
    twitter.com/Pawe60835471
    ax2bcah90lb6.jpg










  • dzidziak86dzidziak86 Posty: 4,262 Moderator
    @Danuta720 urocze domki, ale rozumiem poczucie klaustrofobii ;) Akurat ja wolę robić takie maleństwa, więc pasuje mi ten pakiet ;)

    Moje simy też ciągle padają przez to łóżko, podobno po ulepszeniu rzadziej można zginąć przygniecionym i rzadziej się też one psują.
  • ToshikiKageToshikiKage Posty: 152 Member
    Ja zawsze robię za duże mieszkania, i mnie drażni fakt że przesadzam z rozbudową jak dla jednego Sims. Te akcesoria pomogą mi się zahamować...
  • domatorka78domatorka78 Posty: 419 Member
    domki są śliczne jak domki na działce a i otoczenie jest urocze
  • olliwka_4olliwka_4 Posty: 1 Member
    Zamierzam kupić te akcesoria. Słyszałam że w tych akcesoriach dostajemy więcej kolorów włosów. Śliczne ubrania, tryb budowania nie za bardzo w moim stylu ale czasem będę używać. Małe domki są extra!
  • KirikoKiriko Posty: 4 Member
    Wizualnie mój ulubiony dodatek bez dwóch zdań. Budowanie małych domków, to jest to, czego potrzebuje - nie przepadam za budowaniem, ale wciśnięcie tego czego potrzebuje na małej powierzchni ma swój urok. Jedyne do czego mogę się poważnie przyczepić to to, że przez składane łóżka zabiłam już połowę moich Simów. Nie mam pojęcia, czy to nie jest kwestia jakiegoś bugu. Rozumiem dwóch, trzech, ale dwudziestu trzech? Irytujące. :#
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Return to top