The Sims 4 Uniwersytet - pierwsze wrażenia

«134
MOŻLIWE DZIĘKI PROGRAMOWI EA GAME CHANGERS / PROVIDED BY EA GAME CHANGERS

Dzięki programowi EA Game Changers miałam już szansę wyjechać na studia razem z moją simką :) Jak zwykle mam dla Was pierwsze wrażenia, ale bez wielu spojlerów. Najlepiej samemu odkrywać nowości, więc jeśli macie ochotę na pooglądanie kilku fotek i krótki opis rozgrywki to zapraszam ;)

os5etpxoqq78.jpg

Zawsze zaczynam testowanie nowego rozszerzenia na nowym zapisie i sprawdzam CAS, najbardziej interesują mnie ubrania dla simek, więc to pierwsze oglądałam. Nie wiem, jak Wy, ale mam wrażenie, że z każdym rozszerzeniem ciuchy i fryzury wyglądają coraz lepiej, a przede wszystkim są to rzeczy, które poważnie sama bym ubrała, a niektóre nawet mam w szafie ;) Męska garderoba na mnie nie zrobiła wrażenia, swetry może dość ładne, ale reszta w moim przekonaniu to nic specjalnego.

mxzatbodj0jh.jpg
8rw7hovp0fr0.jpg

Mimo początkowych trudności, okazało się, że nie da się po prostu umieścić sima w nowym mieście uniwersyteckim, udało mi się ją w końcu wysłać do Britechester, ale po kolei ;) Zaczęłam od wybrania nowej aspiracji - AMBITNA STUDENTKA i wprowadziłam ją na początek do Wierzbowej Zatoczki, aby mogła aplikować na studia ( mogłam pomyśleć o tym prędzej, że z przypadku na uniwerek nie przyjmują i wypadałoby aplikować ), kosztuje to 75 simoleonów. Zgłoszenie można wysłać przez skrzynkę pocztową lub komputer, w ten sam sposób możecie starać się o stypendium. Trzeba poczekać troszkę na wyniki rekrutacji, a status możecie sprawdzać w sieci. Czekając na te wyniki i szperając w grze przyszło mi do głowy, że ten dodatek pozwoli tworzyć naprawdę fantastyczne historie - stypendia, kariera prawnika czy nauczyciela, pozwala naprawdę na wiele.

W końcu nadszedł długo wyczekiwany list i moja simka mogła zacząć studiować historię ;) Robotyka byłaby dużo ciekawsza, ale te ciekawe kierunki zostawię Wam do odkrycia ;) Zresztą nie na wszystkie kierunki mogłam się zapisać, bo nie miałam wystarczających umiejętności.

c1w78n4zf6a6.jpg
6fvjna0i5yp4.jpg

Nie pozostało mi nic więcej jak zapisać się na Uniwersytet w Britechester. Po podjęciu wszystkich decyzji, swoją drogą trzeba zaliczyć 12 kursów, żeby zdobyć dyplom, mogłam w końcu przenieść się na kampus. Podoba mi się też przy wyborze kierunku spis korzyści, jakie wynikają z niego i możliwości dalszej kariery. Na końcu są jeszcze koszty, wcale nie takie niskie, ale na potrzeby pierwszej uniwersyteckiej rozgrywki skorzystałam z motherlode :)

myuxhgvuismo.jpg
88t2ko30js59.jpg
wxlg6or354hz.jpg

Tu znów natrafiłam na problemy, bo skąd miałam wiedzieć, że mam sterować współlokatorami, w tamtej chwili nie bardzo miałam czas na zajmowanie się trzema studentkami, już wyobrażam sobie dramy, więc zaczęłam od początku ;) Myślałam, że to działa na zasadzie mieszkań, więc jestem rozczarowana, że muszę się zajmować resztą simów, chyba, że czegoś nie wiem albo jeszcze nie odkryłam. Tak się kończy unikanie spojlerów, szczerze do teraz oglądałam w sumie tylko zwiastuny i widziałam fotkę świata, stąd też pewnie moje kłopoty z rozgrywką ;) Wprowadziłam ją w końcu do akademika, w którym nikt nie mieszka.

y44vl6ovtuui.jpg

Pierwszy dzień był trudny, nowe miejsce, nowi ludzi i od razu masa nauki - prace semestralne, prace domowe, a to wszystko na jutro. Każdy semestr trwa tydzień, więc studia są dość intensywne. W związku z tym, że jednym z zadań w aspiracji jest ukończenie kursu z najwyższą oceną, moja simka musiała przysiąść i wziąć się za pracę. Między 17:00 a 19:00 możecie uczestniczyć również w wykładach gościnnych, wystarczy kliknąć na salę wykładową.

m0r7dx6zgahw.jpg
9wb9vbd79yn6.jpg

Gdybyście zapomnieli zabrać ze sobą na studia jakieś przedmioty ( ja zapomniałam o laptopie ) to zawsze możecie zaopatrzyć się w sklepiku.

e7kyqoktr7uu.jpg

Na szczęście nie samą nauką sim żyje, więc czas było bliżej zwiedzić miasteczko studenckie i poznać kilka osób :) A jak najlepiej poruszać się po kampusie, oczywiście na rowerze! Rower możecie również kupić w tym sklepiku, służy nie tylko do podróży między dzielnicami, ale również można pojeździć na nim rekreacyjnie.

4aci41hfj7ar.jpg
csxx5hpnwhad.jpg

Zabawny bug, przynajmniej mam nadzieję, że to bug ;) Ten oto sim bez żadnych zahamowań wsiadł na mój rower i odjechał, szczęśliwie zostawił go kilka ulic dalej ;)

iup6qwipgi12.jpg

W związku z tym, że moja simka marzy o karierze prawniczej, stwierdziłam, że dobrze będzie jak się zapisze do organizacji - GILDIA DYSKUTANTÓW. Spotkania odbywają się w klubie studenckim w środy, a w każdą sobotę o 8:00 rano na dziedzińcu odbywa się runda dyskusyjna.

8fqp7uqyqpne.jpg
xitew6hrwxx2.jpg
hgnewi0a0shj.jpg

Jeśli nie macie w swoim pokoju małej lodówki to od 7:00 rano w klubie studenckim serwowane są śniadania ( w czasie świąt znajdziecie tam menu świąteczne ), warto tam na pewno zajrzeć, bo wielu studentów spędza w klubie wolny czas, odrabiając lekcje, ucząc się i dyskutując, a nawet możecie wziąć udział w herbatce z poezją ;)

nhnhnmmqaqhd.jpg

W piątki i soboty o 18:00 na arenie uniwersytetu Britechester odbywają się mecze piłki nożnej i mecze e-sportowe. Możecie się też zapisać do drużyny sportowej i rozpocząć treningi w drużynie piłkarskiej albo e-sporcie.

iek4qkj3s2no.jpg

Najbardziej jednak interesowały mnie sekretne stowarzyszenia ;) Namęczyłam się trochę, żeby się do takiego dostać i zastanawiałam się, czy w ogóle tu teraz o tym pisać. Trzymam się jednak zasady, bez spojlerów, więc nie mam zamiaru opisywać Wam drogi jaką moja simka musiała przebyć, żeby zostać członkiem tej organizacji. Powiem jednak, że warto spróbować. Gdybyście gdzieś spotkali studentów w dziwnych szatach i zaczęli ich wypytywać o co chodzi to nie liczcie na to, że otrzymacie odpowiedź, możecie również próbować szukać informacji o tym korzystając z maszyny archiwizującej w np. klubie studenckim, ale raczej będziecie rozczarowani, kiedy wyskoczy Wam błąd 404 ;) Poczytajcie natomiast o legendach i nie sprawcie zawodu duszkowi ;)

px35abcfbe6j.jpg
v8wkzidscfgw.jpg
xt9xufft3dtx.jpg
bvdzhn4lfhnr.jpg

Pierwszy semestr udało mi się zakończyć z nawet dobrymi wynikami, ale nie ukrywam, że nie jest łatwo je osiągnąć ;) Prezentacje i prace semestralne zabierają wiele czasu. Rozgrywka na studiach jest intensywna i nie sposób się w sumie nudzić. Ciągle jest jakieś zajęcie, a w akademiku kręci się wiele osób, z którymi można spędzać czas. Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze zajęcia dodatkowe, wydarzenia na kampusie, można udzielać korepetycji i chodzić na kursy praktyczne.
Dajcie znać jaki kierunek wybraliście jako pierwszy ;) Czy przykładacie się do nauki, czy raczej w głowie Wam imprezy i spędzanie czasu z przyjaciółmi? A może zawiesiliście semestr albo borykacie się ze spłatą kredytu studenckiego? Czekam na Wasze wrażenia i fotki :)

Na koniec kilka randomowych fotek z obu uniwersytetów.

z2nucud5io5b.jpg
nzj09tmtqikg.jpg
t6acnrjx8yw0.jpg
v97xyzzp0cfx.jpg

skk4dtr06vhs.jpg
g58dwme87p5m.jpg
ryx5suuy1dm5.jpg
lduzfeoz4xpf.jpg

Komentarz

  • AratmahAratmah Posty: 5 Member
    Jak rozwiązane jest jeżdżenie na rowerze ? Czy jest to jeden " świat " bez ekranu ładowania, czy jak chce się przenieść na rowerze z miasteczka studenckiego na teren akademii to pojawia się ekran ładowania ??
  • dzidziak86dzidziak86 Posty: 4,262 Moderator
    @Aratmah pojawia się normalnie ekran ładowania jak przenosisz się między okolicami albo budynkami. Świat podzielony jest na trzy okolice, Uniwersytet Britechester, Instytut Foxbury i Gibbs Hill i jak wsiadasz na rower pojawia się animacja, a następnie ekran świata i ekran ładowania :)
  • AratmahAratmah Posty: 5 Member
    No i to już jest do du** .... Jakby nie mogli tego nie dzielić ...
  • Babluch56Babluch56 Posty: 277 Member
    Na początku myślałam że to nie dla mnie dodatek, ale po recenzji wydaje się być ciekawy.
    Jedyne co mi się nie podoba to sterowanie resztą studentów, przy intensywnej nauce nie jest możliwa pełna kontrola nad wszystkimi naraz B)
  • Cegielka12Cegielka12 Posty: 2 Member
    <3 ja dostane na mikołajki dopiero ten dodatek ale jak dostane to napewno coś wsatwie
  • DominikaLoDominikaLo Posty: 1,152 Member
    Z tymi ekranami ładowania jest czasem upierdliwe, mam laptopa i muszę troszkę poczekać ale jak pomyślałabym o The sim 3 że .. Po prostu napewno mój laptop by tego nie "przeżył" Więc to jest dla mojego lapka dobre :smiley:
    Dodatek hmm.. Bardzo dużo do zwiedzenia, bardzo dużo nauki, jest czymś się zająć :smile:
    Dużo do odkrywania dla mojej Róży :wink:<3 Ale nie wiem czy podejmę się teraz, z tego co wiem to można po studiach jak idzie się do pracy np odrazu mamy 4 lub 5 poziom karier, wiec to trochę dla mnie mnius, w sumie do Histrorii Róży ;)
    Bardzo ładne zdjęcia Moniu ;) Ciekawi mnie robotyka i sekretne stowarzyszenie :smile:
  • chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    Śliczne są te ruiny i wiadukt kolejnowy na ostatnim zdjęciu. Wygląda jak akwedukt. :smile: Widok odległego miasta też fajny. Architektura tego miasteczka studenckiego też jest ciekawa. Taka sałatka stylistyczna, ale nie razi po oczach. Nie wiem ile jest tej grywalnej części w tych miastach, ale ciekawie się to prezentuje. Z dodatku na dodatek dochodzą coraz ciekawsze te miasta.
  • Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    Aratmah napisał użytkownik: »
    No i to już jest do du** .... Jakby nie mogli tego nie dzielić ...
    Musieliby przerobić całą grę ;)
    Najbardziej czekam na panel budowlany.


  • dzidziak86dzidziak86 Posty: 4,262 Moderator
    @Aratmah naprawdę w całej rozgrywce nie ma znaczenia, że jest ekran ładowania, jest tak od początku i nic nie wskazuje na to, żeby miałoby się to kiedykolwiek zmienić. Dodatek oferuje tak wiele, że taka oczywistość jak ekran ładowania absolutnie nie powinna przekreślać rozszerzenia :)

    @Babluch56 no trochę mnie to też zdziwiło, ale cóż, zawsze można ich podzielić i wyprowadzić ;) Warto mieć to rozszerzenie, a dla tych co lubią pisać historie to koniecznie powinni mieć je w swojej kolekcji. Dziś w końcu zabieram się za budowanie i zobaczę, czy tryb budowy oferuje tak samo wiele jak sama rozgrywka.

    @Cegielka12 chętnie obejrzę Twoje fotki, więc mam nadzieję, że się nimi podzielisz jak już zostaniesz posiadaczką Uniwersytetu ;)

    @DominikaLo to na pewno dla Ciebie dodatek i dla Róży, ale uprzedzam nauki wiele, więc Róża może nie mieć czasu spotkać te swoje przeznaczenie ;) Właśnie nie chciałam pokazywać tych ciekawych kierunków, stąd wybór padł na historię, ale studia w instytucie muszą być bardzo ciekawe, a okolica, gdzie instytut się znajduje jest równie ładna jak ta, w której jest uniwersytet Britechester.

    @chojrak w sumie nie za wiele grywalnej części jest, bo to takie jakby rynki? Na środku jest plac i monument, a wkoło budynki grywalne. Nie są te okolice większe od tych, które do tej pory pojawiały się w grze :)

    @Danuta720 no właśnie mam zamiar teraz przyjrzeć się bliżej części dla budowniczych i zabrać się za jakiś dom ;)
  • Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    @dzidziak86 ja mam już prawie gotowy akademik ;)
  • dzidziak86dzidziak86 Posty: 4,262 Moderator
    @Danuta720 ja sobie bryłę zbudowałam kilka dni temu i czas to urządzać ;) Wiesz, że ja nie lubię budować dużych domów, więc nie dla mnie takie budowle, ale w takim razie czekam na Twoją, bo naprawdę przyda się tam coś lepszego od tych gotowców ;)
  • DominikaLoDominikaLo Posty: 1,152 Member
    Moniu to przeznaczenie to jeszcze dalekoooo :lol::lol: Ale ciekawy dodatek, pochłaniający, też zauważyłam że coraz lepsze ciuszki są, starannie zrobione. A jeśli chodzi o rower to może jest opcja zaznaczenia własności :smile: ?
    po aktualizacji mozna laptop i łóżko zaznaczyć dla danego sima :smiley:
  • dzidziak86dzidziak86 Posty: 4,262 Moderator
    @DominikaLo właśnie sprawdziłam i roweru się nie da przypisać, może dlatego tamten sim próbował mi podprowadzić rower ;) Laptop i łóżko jak najbardziej da się przypisać.
    Tylko daleko i daleko, poczekam ile będzie trzeba ;)
  • Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    edytowano listopada 2019
    Po raz pierwszy po zainstalowaniu nowego dodatku jestem w szoku :o

    1. Nie ma tam żadnej działki o wymiarach 40x30, którą można by zabudować.
    2. Akademiki to atrapy, wykonane tak samo, jak w dodatku Miejskie życie, z tym, że w Miejskim Życiu kamienice są stylowe, a tu to jakieś maszkary.
    3. W tych akademikach można jedynie wyburzyć najwyższe piętro i na jego miejscu zbudować nowy "akademik".
    4. W "Instytucie Foxbury" znajdują się dwa takie "akademiki", każdy na działce 30x20, połączone łącznikiem-atrapą.
    5. Na "Uniwersytecie Britechester" znajdują się także dwa akademiki, paskudne "kobyły"-atrapy (30x20), można zburzyć jedynie najwyższe piętro, ale nie zamierzam tego robić, gdyż nawet piętro nie ozdobi tych paskudnych brył-atrap.
    6. Pozostałe działki w tych dwóch ośrodkach to:
    - "Instytut Foxbury" - jeden wolno stojący dom-akademik, w którym nie można postawić kuchni, żadnej lodówki, oprócz tej nowej-małej, nie można dodać stołówki akademickiej, jak to miało miejsce w poprzednich grach The Sims, nawet śmietnika nie można postawić, lol! :p
    - "Uniwersytet Britechester" - tak samo.
    - Za to w obu uniwersytetach znajdują się kluby studenckie na działkach o wymiarach 40x30.
    I to by było na tyle, jeżeli chodzi o centra uniwersyteckie.

    Został środek, czyli Gibs Hill, zawiera:
    - 3 domki mieszkalne na działkach o wymiarach 20x15
    - Pub na działce o wymiarach 20x20
    - Biblioteka pod Laurami na działce o wymiarach 50x40.....

    Odechciało mi się budować :'(
  • carolacarola Posty: 2 Member
    Wiecie może kiedy dodatek uniwersytet pojawi się do wybrania na origin w opcji: Stwórz swój zestaw?
  • SCD86SCD86 Posty: 82 Member
    Pierwsza myśl: o nie!! Nie po to wymaksowałam sobie ciężką pracą moje dziecko, żeby teraz prowadzić "wyrośnięta" z niej nastolatkę i jakieś inne simy! A w sumie.. najwyżej tamtych zagłodzę ...
  • dzidziak86dzidziak86 Posty: 4,262 Moderator
    @SCD86 brutalnie, dobrej zabawy ;)

    @Danuta720 no tak, rozumiem doskonale i wykrakałam z tymi akademikami ;) Mi też się odechciało wczoraj budować, z trudem zrobiłam front. Kompletnie nie podobają mi się obiekty i mam wrażenie, że jest ich niewiele. Zależało mi na działce 30x20, ale ustawionej krótszą częścią do ulicy, oczywiście obie są postawione odwrotnie. Patrzyłam też pod kątem fotek, jakie wyjdą w galerii i słabo to wygląda ;)
  • nolcanolnolcanol Posty: 667 Member
    Mnie też się nie podoba to, że trzeba żyć resztą simów, dziwne to jakieś i po co to. Tak samo jak dziwi mnie to z tym, że tej kuchni nie można zrobić... Bo co? Młodzi simowie nie potrafią sobie gotować, spalą akademik? :D Normalnie w akademikach są kuchnie, nie każdy żywi się na stołówce.

    @dzidziak86 jakieś rozdanie z tym dodatkiem się szykuje może? :smiley:
    Galeria: nolcanol
    Instagram: nolcanol
    TSR: nolcanol
    eqahdwoysw56.jpg
  • dzidziak86dzidziak86 Posty: 4,262 Moderator
    @nolcanol coś tam się szykuje w najbliższym czasie ;) Dam Wam znać ;)
  • SCD86SCD86 Posty: 82 Member
    Co ja mam robic.. pogram dopiero za 7 godzin.. nie umiem wysiedziec w pracy
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Return to top