Nie działa mi galeria :(

Witam,
od zakupu dodatku psy i koty i zainstalowaniu go nie działa mi galeria. Nie mam w ogóle do niej dostępu..
Połączenie z internetem jest dobre. Nie mogę też włączyć origin w grze.
Słyszałam, że może się blokować od konta na origin jak jest jako "rodzicielskie", tylko, że ja zakładając origin miałam 21 lat :disappointed: Mam nadzieję, że uda nam się wspólnymi siłami dojść do tego co się stało. Wierzę w Was, nudno się gra bez galerii

Komentarz

  • SurfGringoSurfGringo Posty: 102 Member
    Próbowałaś naprawić grę w originie? Jeśli nie, to naciśnij na grę prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję "napraw". Może to pomoże.
  • MysiulaMysiula Posty: 6 Member
    też próbowałam i nie zadziałało
  • SurfGringoSurfGringo Posty: 102 Member
    Spróbuj tak:
    u8njzbxvpuc8.png
  • Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    edytowano listopada 2019
    Hej @Mysiula :)

    Z folderu gry znajdującego się w katalogu Dokumenty, usuń:

    - folder cache - sprawdź, czy nie masz w nim zdjęć, jeżeli tak to usuń cały folder, gra po włączeniu wygeneruje nowy. Ten folder zapełnia się, gdy wchodzisz do galerii i przeglądasz tam prace.
    - folder cachestr - ten folder także usuń. W nim znajduje się plik spotlight_pl-pl.package, który zapisuje wszystkie Twoje wejścia do Galerii. Jeżeli Galeria źle się wyświetla to ten plik jest zepsuty. Oczywiście, gra po włączeniu wygeneruje nowy folder z plikiem spotlight_pl-pl.package.
    - folder onlinethumbnailcache - oprócz trzech zdjęć EA z dodatków/pakietów: Wyspiarskie Życie,Kraina Magii, Moschino - trzeba je zostawić (oczywiście, jeżeli masz te dodatki to będziesz miała tam te zdjęcia) - Inne zdjęcia usuń.
    - plik localthumbcache.package - w nim znajdują się zapisy gry, oraz wszystkie wejścia do Galerii - tez trzeba go co jakiś czas usuwać ( gra po włączeniu odtworzy go na nowo).
    - Folder Tray - w nim znajdują się zapisy ( w postaci plików) wszystkich Twoich oraz obcych domów, które dodałaś do swojej Biblioteki Galeryjnej, czyli wszystko co pobierasz z galerii do gry, oraz wszystkie prace, które publikujesz w Galerii.

    Nawet, gdy nie wszystko zapisujesz w Bibliotece, to przy bezpośrednim pobieraniu z Galerii do gry, część plików ładuje się do folderu Tray. Gdy nazbiera się ich sporo to gra zaczyna się psuć, a wraz z nią - Galeria.

    Co możesz zrobić z folderem Tray:

    1. Najpierw wejdź do Biblioteki i usuń z niej wszystko, co się tam znajduje.
    2. Jak już Biblioteka będzie pusta to sprawdź, czy w folderze Tray nie zostały jakieś pliki (jeżeli są to je usuń), zapisz grę według opcji "zapisz jako"(koniecznie!), a następnie wyjdź z gry.
    3. Wejdź do folderu gry znajdującego się w katalogu Dokumenty, tam odszukaj folder Tray i otwórz go, sprawdź, czy znajdują się jakieś pliki, jeżeli są jakie resztki to je usuń.
    4. Napraw grę na Origin klikając PPM na okładkę gry.
    5. Wejdź do gry i sprawdź Galerię.

    Jeżeli nadal będą jakieś błędy to:

    1. Wejdź do katalogu Dokumenty i tam dopisz do folderu gry jakąś nazwę, np stara gra (The sims 4-stara gra).
    2. Włącz grę i przejdź przez Cas, tam wybierz pierwszego z brzegu Sima, a następnie wejdź do jakiejś okolicy - potrzebny jest cały proces, żeby wszystkie pliki systemowe gry połączyły się poprawnie z nową gra, wtedy w katalogu Dokumenty utworzy się nowy folder The Sims 4.
    3. Wyjdź z nowej gry bez zapisywania jej.
    4. Teraz ze starej gry skopiuj na pulpit komputera cały folder saves i wklej go do nowego folderu gry, a ten nowy usuń.
    5. Włącz nową grę i sprawdź, czy pokaże Ci się cała rozgrywka ze starej gry (domy, rodziny, itp...)
    6. Wejdź do Biblioteki i usuń stamtąd domy/rodziny EA - nie musiałabyś wprawdzie usuwać stamtąd prac EA (biblioteka byłaby pusta), gdybyś wkleiła ze starej gry plik TrayDeleteItems, ale obawiam się, że on także może być uszkodzony.

    Pozdrawiam. :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Return to top