Pierwsze wrażenia - Przygoda w dżungli

«1
Witajcie! Kto z Was miał już okazję zagrać w The Sims 4 z najnowszym rozszerzeniem? Ciekawa jestem Waszych wrażeń :) Przeżyliscie już niezapomnianą przygodę? Może spotkaliście słynnego szkieleta? ;) Dajcie znać i wrzućcie jakieś fotki z wakacji w dżungli :) Ja niestety będę dopiero wieczorem testować :)

Komentarz

  • KiqanaKiqana Posty: 27 Member
    Ja grałam, ale nie mam zdjęć... Powiem szczerze, zapowiadał się fajnie. stworzyłam rodzinę i wzięłam nastolatka Armanda. Z powodu tego, że gram bez kodów (Czasem tylko tryb testowy by zresetować sima) to miałam pieniądze tylko na 3 dniową wycieczkę. wynajęłam najtańszą kwaterę i tu już pojawiła się pierwsza i (jak na razie) największa wada. Chcesz spędzić cały urlop w dżungli? wynajmij domek letniskowy! nie ma sposobu by zakwaterować się za darmo na obozie kempingowym. Nie masz dużo kasy? truuuuuuuudno, wynajmij cały dom w którym możesz się nigdy nie pojawić >:( . No ale nic, moja wewnętrzna cebula cierpi i usycha, ale idę na przygodę. Pierwsze miejsce w które poszedłem to muzeum... zacne, ale spędziłam tam tylko chwileczkę, bo dżungla wzywa! Pierwszy portal, pierwsze machanie maczetą, pierwszy wybór i... ugryzienie skorpiona... serio... na szczęście nie było zgonu od razu, miałam parę godzin by błąkać się po targu (zacne miejsce <3 piękne, klimatyczne i nic nie próbuje cię zabić <3 ) w poszukiwaniu lekarstwa, ale cholerstwa nikt nie sprzedaje. W końcu doszłam do tego, że muszę popytać miejscowych, lub znaleźć antidotum w komputerze, więc skok do kwatery (może się cholerstwo na coś przyda!) i... w całym budynku nie ma jednego komputera -.-" i nie ma możliwości kupna... PKP... wewnętrzna cebula wbija się coraz głębiej, ale nie puszczę Armanda! mam co do nie go plany! z wojennym okrzykiem na ustach napadam na muzeum i... jest komputer, ale... antidotum kosztuje 1 000 T.T jęcząc jak dusza potępiona kupiłam i dawaj znowu do dżungli! zwiedziłam parę pięknych lokalizacji (yy... trzy? cztery?) nie narażając się na śmierć już ani razu. W końcu jednak samotność (Armand miał chyba dość gadania sam do siebie, w sumie się nie dziwię) zmusiła mnie do powrotu w okolice targu. tam nauczyłam się tańczyć (Te ruchy są obłędne~) jedzenie dobre, ale słabo odżywcze... a spałam... na ławce, bo szkoda mi było cennego czasu.

    Na pewno wrócę do dżungli, jak zdobędę trochę pieniędzy (Mortimerku~ szykuj kasę~) i jestem niesamowicie pozytywnie zaskoczona. parę rad:
    * Kupcie na targu te jedzenie,w ode i środki owado/nietoperzo bujcze
    * Zbierajcie co popadnie w dżungli, każda roślinka się przyda
    * Nie wysyłajcie "pustych" simów, wysoko rozwinięte umiejętności to złoto w tej gęstwinie
    * Miejcie spooooro oszczędności :<
  • HexteerHexteer Posty: 53 Member
    Jestem pod wrażeniem nowego pakietu rozgrywki. Od razu po zainstalowaniu wybrałam się jednym z moim simów na urlop. Pieniądze nie grają roli, nie gram na zasadzie "od zera do milionera". :wink: Zamieszkałam w domku z dwoma sypialniami w pobliżu dżungli. Przed wyprawą kilka razy wybrałam się na targ , by zakupić rzeczy potrzebne na wyprawę (maczetę i spray na pająki otrzymałam jako bonus po zamieszkaniu w domku). Watro kupić po kilka sztuk specyfików i maczet (maczetę można zgubić). Dużo rozmawiałam z tubylcami , by poznać kulturę Selvadorady (jest 5 poziomów) oraz kupiłam podręcznik do archeologii. Wynajmowanie kwatery jest po części zbędne, bo gra mnie tak wciągnęła, że jak wybyłam do dżungli to tak długo siedziałam aż zdobyłam świątynię (na targu można kupić namiot i inne przedmioty campingowe i można np. zrobić sobie przygodę i nocować w dżungli). Zagadki są bardzo fajne, grzebiąc w kopcach z piasku można zdobyć fajne artefakty, których autetyczność można zbadać przy stanowisku archeologicznym (3 poziom umiejętności archeologia) lub wysłać je do zbadania po powrocie do domu. Są sarkofagi z nagrodami. Spotkałam szkieletorka xd, jest śmieszny, można z nim rozmawiać, ale nie pojawia się on w panelu znajomych (u mnie nie ma go). Kroki taneczne są obłędne. Rzeczy z panelu budowania bardzo mi się spodobały choć na początku nie byłam pozytywnie nastawiona do takiego stylu. Ciuszki też są bardzo fajne, kolorowe. Zdjęć nie mam, bo ich zazwyczaj nie robię, ale widoki super :smiley:
  • AericiaAericia Posty: 574 Member
    Uo matko, co się wczoraj działo u mnie!
    Tutaj zrobiłam mały komiks, Poszukiwacze Zaginionej Logiki, zapraszam:
    http://forums.thesims.com/pl_pl/discussion/774098/pwd-poszukiwacze-zaginionej-logiki-komiks#latest

    Miałam screeny wkleić tu ale za dużo ich było, zresztą wyszła mi nawet śmieszna przygoda.
    Tam wydarzenia same układają się w historyjkę. :)

    Pakiet ogólnie ok, są emocje bo rzeczywiście, może być niebezpiecznie.
    Na pewno warto dobrze przygotować się do wyprawy, umiejętności też pomagają (choć mój zeskillowany Sim miał kłopoty... i podejmował raczej złe decyzje). Wydarzenia są zaskakujące - idziesz sobie i BUM - dostajesz info o jakichś pająkach, muchach i innych, które mogą Cię ZABIĆ.

    Widoki bardzo fajne choć na początku nie mogłam się połapać w dżungli. Podróżuje się przez te zarośnięte bramy - trzeba usunąć przeszkodę i dostajemy info że coś spotkało Sima (oraz wybór tego, co robić) - a potem jesteśmy w kolejnej okolicy. Ekran przeładowuje się tylko po przejściu do następnej "krainy". Jest jakaś mapa z basenem, gdzie spotkałam inne Simy jak się kąpały no i na końcu sama świątynia, zbudowana w formie domku, którego pomieszczenia odblokowują się po otwarciu wrót (niestety, same zagadki to raczej losowe wybory - liczyłam na łamigłówki).
    Szkielety po prostu sobie chodzą. Można z nimi pogadać - tyle na razie wiem.

    Mebelki raczej nie przypadły mi do gustu - dużo płaskorzeźb i szarego kamienia. Doszły nowe krzaki z żółtymi kwiatami.
    ID Origin: ukyojin (można sobie posłuchać wycia wiatru bo prawie nic tam nie ma)
    Historyjka: Pamiętnik Psotnika (w pozostałych rolach: Diabeł, szczury, karaluchy, Simbugi i simowa logika)
  • FredraFredra Posty: 269 Member
    edytowano lutego 2018
    Moje bardzo pierwsze wrażenie - weszłam w tryb budowy obczaić nowe przedmioty i wiecie co? Dotarło do mnie jak bardzo dajemy się trzepać z kasy. 5 nowych krzaków! Zaraz, nowych?
    row6v1dpvum2.jpg
    Pomarańczowe - nowy pakiet
    Fioletowe - wampiry
    Niebieskie - ucieczka w plener
    Brak - podstawka
    Niektórym zmieniłam rozmiar aby było lepiej widać w porównaniu ^^

    Ale spoko, jestem marudą :D Przeglądam dalej i kocham fotel i taborecik <3
    ID: granatoweszklo
  • dzidziak86dzidziak86 Posty: 4,262 Moderator
    Mi się bardzo podoba :) Nie ma porównania do Ucieczki w plener. Naprawdę jest tam co robić. Można odwiedzić targ i podyskutować o zwyczajach z sprzedawcami dzięki czemu zdobywamy wiedzę o mieście. Nawet maczetę tam można kupić. Dziwne jedyne, że mi te maczety znikają z wyposażenia :/ Nie wiem, czy po drodze gdzieś w dżungli moi zdobywcy je gubią :)
    vuyi87b8v4t9.jpg
    b54aghwljvk5.jpg
    Na razie biegam od jednej tajemnej miejscówki do następnej :) W końcu dziś spotkałam szkieleta!!!
    3hs46u8go7l8.jpg
    A tu pierwszy znaleziony skarb, niestety chwilę potem nastąpił atak nietoperzy. Na szczęście mój sim przygotował się przed wyprawą, więc miał czym się obronić :)
    3dmfh3ob9xt5.jpg
    Jeżeli chodzi o nowe przedmioty to pasują idealnie do nowego wyzwania w Karczmie :) Remont zrobiłam od razu moim simom w domku :)
  • ANIA3ANIA3 Posty: 1,331 Member
    @dzidziak86 ja jeszcze, co prawda nie mam tego pakietu, bo czekam na zestaw, więc nie mówię tego z doświadczenia, ale o ile dobrze pamiętam, to na którymś ze streamów pokazowych mówili, że maczety są jednokrotnego użytku, czy coś takiego :) i dlatego rozrywali kłącza i zarośla rękami, by zachować maczetę na później xD
    jeśli jednak źle pamiętam, albo mi się to przyśniło, to mnie poprawcie :D
    Keep Calm 
    and 
    patatajaj na tęczowej owcy 

    B)
  • AericiaAericia Posty: 574 Member
    Maczetę można zgubić w dżungli (pojawia się info że przepadła). Moi, zanim wyruszyli na wyprawę, posiedzieli na targowisku i mieli chyba ze 4 (po dwie na głowę) z czego jedną zgubili. Maczety zostały po wycieczce do świątyni ale urlop jeszcze się nie skończył. Podróżnicy migdalą się w kwaterze a noże dalej mają... nie wiem czy ńie znikną kiedy wrócą już do domu, do Wampirowa.
    ID Origin: ukyojin (można sobie posłuchać wycia wiatru bo prawie nic tam nie ma)
    Historyjka: Pamiętnik Psotnika (w pozostałych rolach: Diabeł, szczury, karaluchy, Simbugi i simowa logika)
  • katjasimkatjasim Posty: 10
    Wiadomo kiedy będzie Zestaw 6 w jakiej cenie i co oprócz Przygody w Dżungli w nim będzie?
  • ANIA3ANIA3 Posty: 1,331 Member
    @katjasim a wiadomo wiadomo coś, jeśli ufać ofercie mediaexpert, to będzie u nich dostępny od 16 marca za 85 zł, w zestawie z fitnessem i małe dzieci :) możesz zobaczyć w ich gazetce promocyjnej na ich stronie :)
    Keep Calm 
    and 
    patatajaj na tęczowej owcy 

    B)
  • AericiaAericia Posty: 574 Member
    Oj fajnie! Dwa zestawy akcesoriów, których ni mam jeszcze! :( się pośpieszyłam z zakupem. Trudno, za błędy (i niecierpliwość) trzeba płacić... :(
    ID Origin: ukyojin (można sobie posłuchać wycia wiatru bo prawie nic tam nie ma)
    Historyjka: Pamiętnik Psotnika (w pozostałych rolach: Diabeł, szczury, karaluchy, Simbugi i simowa logika)
  • M3lcikM3lcik Posty: 621 Member
    edytowano marca 2018
    Właśnie właśnie, jak wasze wrażenia kochani. Bo ja tak sobie patrzę na ten pakiet i patrze...i trochę mnie zniechęca jego cena :D Nie chce jednak kupować w trójpakach bo i tak mój biedny lapek nie dzwignie tego wszystkiego.

    Swoją drogą to jestem trochę rozczarowana,że EA nie pokusiło się by dodać coś nowego tylko tworzą "nowości" na meshach już istniejących. Takie nawet głupie głośniki. Po co aż dwa? Czy ktoś zwraca uwagę na ich kolor? Zamiast tego mogli dać chociażby nowe łóżko..
    Tylko wariaci
    są czegoś naprawdę warci

    Moja Galeria
    arlenap89.tumblr.com
    ID: M3lcik
  • ArcySelenaArcySelena Posty: 1
    edytowano marca 2018
    Moja simka znalazła prawdawny skarb i spadła na nią klątwa kichania. Podobno tylko mikstura praprzodków ją uratuje. Ktoś wie skąd wziąć?
  • KiqanaKiqana Posty: 27 Member
    Odkryłam w sobie sadystę i wróciłam do dżungli z Armandem. Zauważyłam kilka naprawdę fajnych rzeczy, które wcześniej jakimś cudem mi umknęły. Można zarabiać jako archeolog i zajmować się tylko tym(wciąż odmawiam używania kodów)! Wynajęłam mieszkanie, które udekorowałam w stylu dżungli (ten styl można ładnie połączyć z niektórymi elementami z ucieczki w plener, przedmiotami z ostatniego Halloween i z kilkoma rzeczami z miejskiego życia) 5-6 dni w dżungli, zbieranie wszystkiego co popadnie, wracanie do domu, ocenianie znalezisk, sprzedawanie ich i artefakty ze stowarzyszenia archeologicznego (tak jakoś to się nazywa) pozwala na dostatnie życie!

    Ale największą zabawą są podstawy na relikty! miodzio! są trzy głowy zwierząt (papuga, tygrys i lama) i bodajże trzy rodzaje podstawek (śmierć, chaos i... coś jeszcze) każde zwierze i każda podstawka dają różne klątwy i błogosławieństwa (poznałam błogosławieństwo słońca, deszczu, zmiany w kościotrupa, przywołania służącego kościotrupa, dobrego jedzenia, nieistniejącego jedzenia i śmierci) podobno po użyciu klątwy relikt się niszczy, ja mam mod który to likwiduje.

    Powiem szczerze, że to jeden z najlepszych rozszerzeń od dłuższego czasu, co jest dość ciekawe patrząc na to, że jak pierwszy raz zobaczyłam zapowiedz poczułam żal, że to nie wilkołaki i wydało mi się to... nudne.

    Mała dygresja... ależ mi się TS3 przypomniało! teraz też zapisuję grę co 5 minut, ale trochę z innego powodu ^.^"
  • dzidziak86dzidziak86 Posty: 4,262 Moderator
    @ArcySelena spróbuj porozmawiać ze sprzedawcami na targu, ja tak znalazłam antidotum na zatrutą strzałkę :)
    Jeżeli chodzi o maczetę to teraz kupiłam ich pięć, może wystarczy :)
  • M3lcikM3lcik Posty: 621 Member
    Pograłam i od razu żałuję,że jest tak mało pułapek w Świątyni. Moja Simka rozbroiła każdą za pierwszym razem dosłownie fuksem. Liczyłam na bardziej skomplikowane łamigłówki.

    Za to Pan Szkielecik jest genialny,i to jak gra na żebrach :D Ale już moja Simka zamieniona w szkieleta z ludzką głową tak fajna nie jest :D

    Czy targ to tylko to coś przy tawernie? Jeżeli tak to biiiiiida. Na zwiastunie wyglądało na targowisko że ho ho a tu co? Trzy stragany i bydka z jedzeniem. A gdzie pamiątki?:D

    Kolejna sprawa: jak się dostać na wyspę? Tam też coś jest ale ja nie wiem jak tam się przemieścić. No i trochę tego wszystkiego mało...Całą drogę od parku do głównej Świątyni można przejść w 5 minut (oczywiście nie simowe...)

    Ale za to widoki bajkowe ♥

    v8gbj3yz0mey.png

    teq9mdnblxu1.png

    mq538ulq8hod.png

    sfuqc2x45ysk.png

    ha0orqnydr3e.png

    dfnpl6iwlgba.png

    jl7itg7es94i.png

    tk9box2r7bg8.png
    Tylko wariaci
    są czegoś naprawdę warci

    Moja Galeria
    arlenap89.tumblr.com
    ID: M3lcik
  • edakraft2edakraft2 Posty: 1,043 Member
    Myślę że na wyspę będzie się można dostać łódką zapewne po osiągnięciu określonego poziomu ... czegoś. Klątwe może zdjąć posąg albo trzeba mieć proszek z kości chyba i poprosić miejscowego o pomoc.
  • kaja36170kaja36170 Posty: 54 Member
    edytowano marca 2018
    Nie grałam w simy od ponad roku, ale jak czytam Wasze wrażenia z gry i oglądam zdjęcia to nabieram ochoty na rozgrywkę. Szkoda tylko, że to pakiet, a nie dodatek na miarę wymarzonych podróży, ale cóż. Pewnie zakupię sobie w ,,trójpaku,, ktoś pisał, że ma wyjść jeszcze w marcu jeśli dobrze pamiętam. Tak przy okazji, wiem, że nie w temacie, wiecie może jak odwampirzyć sima? Nie byłoby wskazanie, żeby moja wampirzyca biegała po dżungli ;)

    No cóż, nikt nie pomógł :/ Na szczęście znalazłam już odpowiedź na moje pytanie. A jeśli chodzi o pakiet, to jakoś nie widzę więcej zachwytów, czyżby był aż tak słaby?
    Post edited by kaja36170 on
  • KhloeKhloe Posty: 10 Member
    Pomóżcie !! :) Jak przechodzę przez główną bramę do dżungli to po prawej (albo lewej - zależy jak spojrzę) są wielkie wrota z pnączami. Jak chce przejść je za pomocą maczety pojawia się informacja "brak możliwości przejścia, może uda się podczas kolejnego urlopu" i ciągle mam to samo. Jak mogę przejść przez te wrota ?
  • kreatorakreatora Posty: 7,255 Member
    edytowano listopada 2018
    @kaja36170
    Pakiet jest bardzo dobry ale ocena zalezy od gracza i co lubi w grze robić. Ja wracam do dzungli w kazdej rozrywce, ale znam osoby co byly tam razy dwa i sa tym juz znudzone. "Bo za łatwe" Fakt nie jest to trudne ale dla mnie najciekawsze jest wlasnie badanie reliktow i klatw z nimi związanych , co wymaga szlifowania krysztalow no i trzeba te krysztaly zdobyc bo one sa niezbedne by relikt zaczął dzialac. Czasochłonne i moze sie wydawać nudne dla gracza ktory nie lubi patrzec na sima ktory sterczy przy stole archeologicznym przez pół dnia.
    @Khloe
    Prawdopodobnie cos trzeba zdobyc lub zaliczyc by te wrota sie otworzyły . Tam prawdopodobnie jest przejście na wyspę ale to moze zalezec na przyklad od ilosci wizyt w swiatyni,albo zdobycia cale kolekcji reliktow i to i uzytych i dzialajacych - a zdaje sie ze jest 9 takich po trzy na kazdego boga.
    Moj EA id w Galerii kreatora
    Champion on EA AHQ
  • MadzielnaMadzielna Posty: 4 Member
    edytowano listopada 2018
    Zapowiadało się fajnie, ale pojawił się u mnie jeden błąd. Jak próbuje przejść przez ten "portal" czy coś w tym stylu wszystko dobrze działa oraz pojawia się 1 zadanie. Jak klikam dobrze i próbuje przejść przez portal to tak jakby mnie cofa i nie mogę wejść nie wiem o co tu chodzi. Pomógł by ktoś?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Return to top