The Sims 3 zacinają się mimo dobrej grafiki w laptopie

Cześć
Postanowiłam w końcu założyć ten wątek, ponieważ dłużej nie wytrzymam, tak sfrustrowana jestem :(
Otóż chodzi o to że mam nowy laptop (Asus K501L z tego roku)

Specyfikacja:
GeForce GTX950M
Intel(R) Core(TM) i5 5200U CPU 2,20GHz
8GB RAM

Na moje oko sprzęt całkiem w porządku jak na trójkę (czwórka śmiga aż miło), a kiedy uruchomię grę po prostu nie mogę cieszyć się z rozgrywki bo na nawet na średnik i niskich ustawieniach gra po prostu muli, długo się ładuje itd :(
Próbowałam już sposobu z tego forum, czyli uruchomić grę prawym poprzez wybranie opcji uruchom z użyciem procesora graficznego NVIDIA - nic
Grzebałam w ustawienich 3D w panelu sterowania NVIDIA - nic
Uruchamiałam z poziomu panelu NVIDIA po zoptymalizowaniu gry w tymże panelu (dodam że zoptymalizowało na najwyższe ustawienia) - nic!
Już się w sumie pogodziłam z tym że nie dane mi grać w The Sims 3 ale może ktoś z Was ma jeszcze jakieś pomysły
Pozdrawiam, Agata

PS. Nawet na starym, czteroletnim lapku lepiej działały...

Komentarz

  • waniSimswaniSims Posty: 1,300 Member
    edytowano sierpnia 2016
    @XxAgatuuusiAxX
    Jeśli chodzi o mulenie i ścinanie się zapisu warto przed rozpoczęciem gry pozamykać programy i usługi działające w tle . Włącz grę i w menedżerze zadań ustal priorytet na wysoki ,grafikę przywróć do ustawień natywnych, tutaj możesz tylko kliknąć na ikonkę The Sims 3 i wybrać uruchom z procesorem graficznym o wysokiej wydajnośći :) W ustawieniach grafiki zmień tylko synchronizację pionową , która domyślnie nie jest włączona )
    xnz0lin3smk3.png

    W trójce często to mulenie gry , zamrażanie simów poprawia się jak zainstalujesz Nraasy .Gra przetwarza cały czas bugi, zablokowanych simów , błędy świata Nraas pozwala skrócić czas tzw przetwarzania danych .Zapis często też powoduje ścinanie gry , ponieważ w czasie gry rośnie pamięć zapisu. Lepiej zapisać sima i go przeprowadzić do nowego otoczenia . Długość zapisu ściśle wiąże się z ilością błędów w świecie i tzw mulenia gry .Zmniejsz ustawienia grafiki .Uruchom jako administrator . Jeżeli masz cc to usuń . :) Zapisuj grę : zapisz jako dosyć często --gra mniej muli .
    Poczytaj tu http://forums.thesims.com/pl_pl/discussion/768876/zacinanie-sie-simow-i-czasu-w-grze

    @edit usunęłam link , dawno tam nie zaglądałam ;)

    W/r co pisz ))
    Post edited by waniSims on
    1.PNG 29.7K
  • Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    edytowano sierpnia 2016
    waniSims napisał użytkownik: »
    @XxAgatuuusiAxX daje linka do bloga Weroniki :) Jest tam wszystko co wpływa na stabilność gry , poczytaj , zastosuj .
    http://weronikasims3.xxx/poradniki/
    Tutaj muszę zaprotestować. Ta osoba na swoim blogu daje wskazówki jak grać na pirackiej wersji gry oraz , jak odblokować pliki ze Store oraz zabezpieczone pliki Custom Content (CC), a to jest nielegalne i taka rada nie powinna mieć miejsca na ma oficjalnym forum EA.
    Poza tym nie polecam instalowania dodatkowych programów typu:Daemon Tools Lite, lub Torrent , gdy można spokojnie spróbować inaczej rozwiązać problem.
    Wszystko jednak zależy od sposobu instalacji gry na nowym komputerze, jej aktualizacji, czy gra zawiera CC, etc.

    Tak, czy inaczej dawno stwierdzono, że laptop nie jest najlepszym sprzętem do gry The Sims 3 - jest ona bardzo rozbudowana, ma inaczej skonstruowany silnik i nie nadaje się na laptopy, a na pewno i nie można jej porównywać z grą The Sims 4, gdyż ta ostatnia została stworzona pod słabszy sprzęt., choć i tu powoli twórcy czwórki i w tej kwestii zaczynają się wycofywać, gdyż gra zaczyna się zmieniać i niewykluczone, że także i jej silnik zostanie przebudowany.

    Na forum jest już parę podobnych tematów i rozwiązanie podobnych do twojego, problemów. Poczytaj sobie porady moje i Sławka tu:
    1. http://forums.thesims.com/pl_PL/discussion/771314/the-sims-3-zacinanie-sie-gry#latest
    2. http://forums.thesims.com/pl_PL/discussion/771247/fps-limiter-0-2-da-sie-go-jakoś-naprawic#latest
    I ewentualnie inne nasze porady:
    1. http://forums.thesims.com/pl_PL/discussion/771709/problem-z-aktualizacja-the-sims-3-1-67#latest
    2. http://forums.thesims.com/pl_PL/discussion/771812/nowy-komputer-a-gra-wciaz-zacina#latest
    3. http://forums.thesims.com/pl_pl/discussion/771709/problem-z-aktualizacja-the-sims-3-1-67#latest
    4. http://forums.thesims.com/pl_PL/discussion/771486/jak-wlaczyc-bez-origin#latest


  • JaktojestJaktojest Posty: 941 Member
    Oj, czyżby odżywało piractwo, z którym tak walczyliśmy w czasach trójkowego forum? :o

    Jakie parametry musi mieć laptop, żeby uciągnął TS4 - samą podstawkę, bez dodatków, modów, kodów i innych cudów? Kiedyś przed dłuższym wyjazdem próbowałem zainstalować cokolwiek z gier simowych i weszły mi tylko drobne gierki z TS 3.
  • Hej
    W końcu znalazłam czas na grę i zastosowałam się do Waszych rad i rzeczywiście działają lepiej ;)
    Nie jest to może szczyt moich marzeń ale jest o niebo lepiej. Nie tną się co najważniejsze (ustawienia max) ale za to teraz jest wszystko tak jakby za mocno podświetlone(?) nie wiem jak to inaczej wytłumaczyć. Obraz w trakcie rozgrywki jest taki, jakby świeciło bardzo mocne simowe słońce. Jak będe dziś włączała grę to zrobię screena :)
    W sumie to mi bardzo już nie przeszkadza ale zastanawiam się czemu tak się dzieje.
    Dzięki za pomoc, pozdrawiam!
  • AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    Musisz sobie zmienić ustawienia grafiki w karcie graficznej. Widzę że masz GeForce, a do niej firma wypuściła świetny programik - GeForce Experience, w którym można ustawić sobie grafikę pod wymogi gry. Warunek - musisz mieć system operacyjny 64 bitowy.

    Co do ścinania gry - możesz jeszcze zrobić następujące rzeczy:
    - kasuj stare zapisy gry. Gdy zapisujesz grę, co trzeci, czwarty zapis zapisuj poleceniem - zapisz jako. Za pięć minut powtórz operację, ale już tylko samo - zapisz. W ten sposób tworzysz nowy sejw , a zapisując po raz drugi opcją zapisz - tworzysz jego backup. I znów za jakieś pół godziny - godzinę - dajesz zapisz jako - a za pięć minut - zapsz. Nadajesz jakąś nazwę - najlepiej nry porządkowe - no Sunset jeden. Potem Sunsetdwa. Gdy wyjdziesz z gry - wchodzisz do folderu z sejwami i usuwasz ten Sunset jeden i jego backup.
    - W ten sposób oczyszczasz grę ze śmieci, które gromadzą się w tle rozgrywki - bez twojej wiedzy i udziału. Sejwy puchną, gra się tnie.
    - Sejwy puchną też od wspomnień - odznacz tę opcję gdy wejdziesz w ustawienia gry. Zmniejsz też wymagania co do jakości tekstur i odbić w lustrach i wodzie.

    - nie graj kilkoma rodzinami w jednym mieście. Tzn nie zmieniaj rodzin zbyt często.
    - nie mebluj simowego domu na dużej działce na full wypas
    - graj na opuszczonych ścianach, w ostateczności na półopuszczonych - podnoszenie ich powoduje zwiększone obciążenie karty graficznej.
    - nie gromadź zbiorów sima w jego wyposażeniu - służą do tego takie skrzynie, które Sim może nabyć w dodatku Wymarzone Podróże. Przeciągasz do nich wszystko, co Sim ma w plecaku. Tzn co się da przeciągnąć.
    - nie nakładaj Simce do każdego stroju innej fryzury. To też obciąża grę...

    Sima przemieszczaj po simowym świecie poleceniem teleportacji. Jest dostępne po osiągnięciu najwyższego stopnia sztuk walki lub kodem - wpisujesz testingcheatsenabled true, i wcisnąwszy shift klikasz na miejsce, do ktorego Sim ma się udać. Sim musi być w tym momencie zaznaczony (aktywny). Simy lubią utykać w różnych dziwnych miejscach, szczególnie w Appaloosa Plains - z powodu błędów w trasowaniu (routingu) map okolicy. Zaradzić można temu instalując mod twallana NRAAS z jego podmodułami - np cheats, error trap i overwatch.
    - nie gromadź zbyt dużo cc. Lepiej wgrać sobie więcej patternów i nimi odmieniać simowe domostwa oraz ubiory. No, chyba że to są jakieś ukochane cc, jak moja francuska kuchnia juvel, made by shino&KCR z TSR :)

    Po każdym wyjściu z gry wchodź do folderu dc cache i sprawdź, czy nie utworzyły się tam pliki tymczasowe plików zbiorczych (w dc cache jest to samo co w dc backup, tylko spakowane w wielkie pliki zbiorcze). Jeden plik waży ok 200MB, więc jeśli utworzyły się od nich pliki z końcówką tmp to je usuń. Dla ostrożności uszereguj pliki poleceniem - sortuj wg typu - i usuń te, które mają wspomnianą końcówkę .tmp
    Opróżniaj też folder featured items. Te zdjęcia do niczego nie są potrzebne, a ważą (np u mnie) ok 1 GB. Są sposoby zapobiegające gromadzeniu się tych fotek w plikach gry, ale ja nie grzebałam w bebechach gry z obawy przed jej padnięciem.
    Jeśli nie wysyłasz niczego na Giełdę wymiany, a masz wgrane cc, to możesz opróżnić folder dc backup bez szkody dla gry - odciążysz ją a wszystko, co wgrałaś - i tak jest w tych plikach zbiorczych. W folderze backup są "luzem" po to, by gra mogła swobodnie z nich korzystać przy pakowaniu Sima czy parceli do wysyłki "w świat" czyli do folderu exports a stamtąd na giełdę wymiany. Jeśli nie wysyłasz - to po co obciążać grę.

    To tak ogólnie - kilka sposobów już wcześniej wypróbowanych przez graczy i opisywanych na innych forach. Powinno ci znacznie pomóc.


Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Return to top