Problemy z aktualizacjami - wątek zbiorczy.

145791012

Komentarz

  • Opcje
    Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    edytowano czerwca 2017
    Gra widzi 7 rzędów w głąb, ale dopóki nie znajdziesz winowajcy, bądź winowajców, nic ci to nie da. Sprawdzanie plików da rezultat, jeżeli będziesz wrzucać ich maksymalnie - 10. A gdy gra w odmówi posłuszeństwa to w takiej dziesiątce wkładasz każdy po kolei do gry. Reszta CC czeka na pulpicie komputera. :)
    I nie myl CC z modami, bo to inna kategoria.
    Jeżeli chodzi o aktualizację CC lub modów to muszę cie zmartwić, jedynie uznani twórcy je aktualizują, reszta ma to w nosie. Dlatego jeżeli ściągasz jakieś rekolory CC z różnych blogów to większość z nich potem jest do wyrzucenia.
    Jedynie meble na TSR są na bieżąco aktualizowane, więc możesz pobrać je na nowo.
    Co do CC z CAS to wiele starszych modeli także jest do wyrzucenia , ich twórcy ich nie aktualizują.
  • Opcje
    kreatorakreatora Posty: 7,255 Member
    Ponownie sciagac sprawdzajac date czy jest rzeczywiscie nowy. Ale najpierw trzeba wykryc winowajcow, bo wtedy wiadomo co trzeba wymienic i szukac nowszej wersji tego.
    Mozesz spokojnie podzielic na mniejsze podfoldery jak leci, ale jednak na przyszlosc trzymac tak jak napisala Danuta jakos posegregowane na rodzaje w podfolderach w mods. Gra bedzie je widziec mimo, ze sa w podfolderach.
    Moj EA id w Galerii kreatora
    Champion on EA AHQ
  • Opcje
    Dobra, udało się. Pogrupowałam bez żadnego sensownego porządku na 6 grup, potem grupę z którą nie działało na mniejsze itd i w końcu znalazłam. W razie czego, to ten mod był niezgodny z aktualizacją:

    http://modthesims.info/d/571322
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    Chciałem zaktualizować dzisiaj czwórkę. Niby się zaktualizowało, ale pod koniec instalacji wyskoczył błąd. Nie pamiętam numeru. Od tego czasu przycisk "graj" jest półprzezroczysty i niemożna grać. Zniknęła też informacja, że jest dostępna aktualizacja. Choć jak kliknie się w zębatkę to nadal jest opcja zaktualizuj. Wylogowałem się i zalogowałem ponownie, ale problem nie zniknął. Przeczyściłem ccleanerem i nic. Wyłączyłem i włączyłem komputer, to samo. Użyłem opcji "napraw grę", ale dalej nic. Jakieś pomysły?
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    Ok. Już działa. :smile: Dopiero za drugim razem naprawianie gry zabanglało.
    Mam pytanie - Czy opcja aktualizacji jest zawsze, bez względu na to, czy jest nowa aktualizacja czy nie?
  • Opcje
    kreatorakreatora Posty: 7,255 Member
    Jest zawsze, ale jesli masz aktualizacje na biezaco , to po kliknieciu wyskoczy info "Twoja gra jest aktualna"
    Moj EA id w Galerii kreatora
    Champion on EA AHQ
  • Opcje
    AnulayAnulay Posty: 108 Member
    Możecie mi powiedzieć co zmienia lub naprawia ta aktualizacja? Wiem, że może piszę, na złym dziale czy coś, ale dopiero co zaaktualizowałem grę i nie mam pojęcia co dodali/zmienili/usuneli
  • Opcje
    VenoVeno Posty: 289 Member
    edytowano lipca 2017
    https://help.ea.com/pl-pl/help/the-sims/the-sims-4/the-sims-4-updates/ - tu masz czarno na białym napisane o tych patchach do gry i w dziale aktualizacje niniejszego forum. A z tydzień poczekamy, aż napiszą co zmienił obecny patch :D
  • Opcje
    marekzbmarekzb Posty: 151 Member
    edytowano sierpnia 2017
    Mnie ostatnia aktualizacja (ze zwierzakami) zrobiła dług na prawie 30 mln. simoleonów. Mojej rodzinie Simów odcięli gaz i prąd i nic nie działało: komputery, tablety, telefony. Nie można było ugotować obiadu, skorzystać z łazienki, wykąpać się. Długu nie można było zapłacić, to taka suma nawet dla gry jest abstrakcyjna. Simowie nie mogą mieć tyle pieniędzy. Nawet wielokrotnie mniej. Próbowałem rodzinę przeprowadzić do nowej siedziby, ale dług przeszedł razem z nią. Pod nowym adresem było to samo: nic nie działało. Dopiero jak zapisałem rodzinę w bibliotece a potem zameldowałem na tej samej działce eksmitując mieszkającą tam tę samą rodzinę, dług zniknął. Ale musiałem zniwelować dom, bo mnie nie było na niego stać i zaczynać od początku, na szczęście z tą samą rodziną. Zniknęły tylko pieniądze i dochody (jeden Sim dostawał tantiemy za książki, a po powrocie przestał dostawać). Na szczęście wyzerowały się tylko pieniądze, zwody praca i zarobki zostały. No i jak mój główny Sim poszedł z jedną Simką do nocnego klubu to spotkał tam szalejącego na parkiecie swojego sobowtóra, na dodatek z tym samym imieniem i nazwiskiem, zawodem itp. Może to on ukradł mu tożsamość i narobił wcześniej tych długów? Niestety w Sims 4 policji nie da się wezwać nawet jak sąsiedzi rozrabiają po nocy (jak w Sims 2 czy 3). Simowie są zdani na siebie, mimo, że można być policjantem.
  • Opcje
    Po aktualizacji gry wyskakuje taka informacja jak w załączniku.
    pkdwa9chndv3.png
  • Opcje
    VenoVeno Posty: 289 Member
    Napraw grę w Origin, widocznie patch nie pobrał ci się do końca. :)
  • Opcje
    Chciałam dzisiaj pograć w simsy, zaktualizowałam je i włączyłam. Chwilę póżniej okazało się, że zaczęły się zacinać przy ładowaniu. Następnie kiedy weszłam do menu głównego zauważyłam, że nie ma opcji "nowa gra" i "wczytaj grę", a także, że wyświetlił mi się samouczek, czyli jakbym zaczynała grę od początku. W mojej bibliotece znajdują się nadal moje stare rodziny, ale zapisów gry nigdzie nie ma. Próbowałam obcji "napraw" lecz nic nie dała. Po ponownym uruchomieniu mam ten sam błąd. Co zrobić w takiej sytuacji?
  • Opcje
    kreatorakreatora Posty: 7,255 Member
    edytowano września 2017
    @Mari_chan1238
    Wyglada na to ze aktualizacja cala sie nie wgrala jakby.
    Ale najpierw wyloz folder mods o ile masz mody z folderu gry na pilpit i sprawdz czy dalej masz ten problem
    Jesli masz -
    Wejdz na Orgin i zamiast napraw klijnij "sprawdz aktualizacje" Przedtem wylacz antywirusa o ile to nie jest program Microsoftu. Antywirus moze nie przepuszczac jakis plikow aktualizacji.
    Moj EA id w Galerii kreatora
    Champion on EA AHQ
  • Opcje

    Po ostatniej aktualizacji gra zaczęła wymagać ode mnie zmniejszenia liczby simów, bo przekraczała ona limit (?). Mam 55 simów w 23 rodzinach. Najniższy limit mówi o maksymalnie 80 simach, ale nawet po ustawieniu do 200 osób TS4 nie dawało za wygraną. Nie mogłam grać, przenosić simów między rodzinami, ani ich edytować. Po przeniesieniu WSZYSTKICH simów do zakładki "inni simowie" uparcie wyświetlała mi się, że mam jeszcze w "moich simach"... 199 osób! Nawet jeden grany sim przekracza limit, więc nie da się grać w ogóle. Zmieniłam limit na "bez ograniczeń", ale teraz przy próbie gry jakąkolwiek rodziną wyświetla mi się "błąd wczytywania gry 102:70c7f9a6:8998dd17" i rada, żeby zresetować grą. Nie pomaga.
  • Opcje
    kreatorakreatora Posty: 7,255 Member
    edytowano listopada 2017
    @Roskaa
    W pierwszej kolejnosci napraw gre na Origin bo wyglada ze sie skopala
    Prawym myszy na okladke TS4 opcja napraw gre.
    Zresetowac gre - to znaczy wyjac caly folder gry z dokumentow na pulpit komputera , Wlaczyc gre - utworzy sie w dokumentach nowy folder gry.
    Zagrac 3 minuty byle jakim simem z CAS
    Wyjsc z gry - wywalic nowo utworzone foldery saves , tray, Na ich miejsce wkleic stare z pulpitu.
    Jednak ten blad moze byc spowodowany modami jesli je masz . Na przyklad nie wymienionym na nowy MC
    Wszystkie modu na interakcje i wiekszosc obiektow z netu jest zepsuta po tej aktualizacji, nie dziala i psuje gre.
    Post edited by kreatora on
    Moj EA id w Galerii kreatora
    Champion on EA AHQ
  • Opcje
    Podobnie jak @Roskaa, wyskoczyła mi informacja o limicie. Z tą różnicą, że był konkretnie przekroczony (~215/80). Pokierowałam się zaleceniem gry i część rodzin poszłam przenieść do innych, a część usunęłam, zredukowałam do 41/80. Różnic w działaniu gry - 0. Stwierdziłam jednak, że na cholere mi tyle tych simów, jak i tak gram tylko 7 i to od bardzo dawna jednym zestawem.
    Gdy chciałam wszystkie pozostałe rodziny pousuwać/poprzenosić, to załaduje mi te 4 rodziny w głównej zakładce. Ba! Nawet mogę jedną przenieść/usunąć i... nic. "Program the sims 4 przestał odpowiadać...". Z modami (aktualnymi) czy bez, z naprawianiem plików czy bez, z usuwaniem tray czy bez, kombinowaniem z folderami i resetowaniem gry czy bez - 0 zmian na lepsze. W sumie to 0 jakichkolwiek zmian z grą i w grze, tylko nerwy i kolejny zawód... Ktoś coś??? Czy dać se siana i czekać do kolejnej dużej aktualizacji?
    Nie wiem, czy to coś zmienia, ale 'zwierzaków' nie mam.

    PS
    Jak ktoś wie, gdzie i w jaki sposób są te rodziny zapisywane w plikach gry (zakładając, że nie są tylo jakoś magicznie lub nie są w ogóle dostępne dla gracza), to byłabym wdzięczna za pomoc, bo nie tyle o crasha mi chodzi, co o to pousuwanie rodzin z tej zakładki (a najlepiej usunięcie wszystkich, poza tą jedną aktywną rodziną, którą obecnie gram).
  • Opcje
    waniSimswaniSims Posty: 1,300 Member

    @666Elenixa nie masz zwierzaków ale masz aktualizację , która zmienia ilość simów w świecie i to wystarczy żeby zrobił się taki błąd. Generalnie warto jednak pamiętać aby nie przeludnić światów simowych i usuwać duchy z zapisu.
    Wydaje mi się ,że tylko Nowa Gra załatwi problem. Zawsze warto też zapisywać sobie grane rodzinki do swojej biblioteki właśnie w/r takich aktualizacji.
  • Opcje
    666Elenixa666Elenixa Posty: 67
    edytowano listopada 2017
    @waniSims Powiem szczerze, że w 3 wiedziałam jak to zrobić, ale w 4 już nie... Czy da się w ogóle zapisać rodzinę (najlepiej z domem), ale tak, by zachować też rozwój poszczególnych simów? W sensie umiejętności, postępu awansu, aspiracji itp.

    EDIT: Teraz wywala grę jak tylko wejdę w edycję rodzin. Średnio po 2 sekundach...
    Post edited by 666Elenixa on
  • Opcje
    waniSimswaniSims Posty: 1,300 Member

    @666Elenixa z domem nie zapiszesz rodziny. Oddzielnie w czwórce zapisuje się rodzinki i oddzielnie domy. Możesz wszystko to zapisać w swojej bibliotece. Simy zapisane tracą tylko związki a aspiracje , umiejętności i praca zostaje.
    Podeślij mi swój zapis zobaczę czy u mnie wywala z gry. Napisz jeszcze jaka rodzinka była grana w/r co jakbym chciała go oczyścić. Zapis -folder Saves spakuj do pliku archiwum Zip lub Rar i dołącz jako plik do wiadomości ))
  • Opcje
    waniSims napisał użytkownik: »
    @666Elenixa z domem nie zapiszesz rodziny. Oddzielnie w czwórce zapisuje się rodzinki i oddzielnie domy. Możesz wszystko to zapisać w swojej bibliotece. Simy zapisane tracą tylko związki a aspiracje , umiejętności i praca zostaje.
    Podeślij mi swój zapis zobaczę czy u mnie wywala z gry. Napisz jeszcze jaka rodzinka była grana w/r co jakbym chciała go oczyścić. Zapis -folder Saves spakuj do pliku archiwum Zip lub Rar i dołącz jako plik do wiadomości ))

    Cóż, na razie spróbowałam z nową grą i wydaje się ok, więc chyba już tak zostawię. Nie mam już siły się męczyć z EA bardziej, niż to konieczne.
    Swoich plików nie wysyłam innym, bo mam "home-made'owego" antywirusa i różne "rzeczy" na dysku. Nie chce ci przy okazji podrzucić czegoś, od czego twój może zgłupieć :P
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Return to top