Najczęściej występujące problemy techniczne gry i ich rozwiązania.

1235

Komentarz

  • chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    @Franczi Taki problem może świadczyć o zepsutych plikach gry, nieaktualnych modach albo o pirackiej wersji gry.
    Spróbuj rozwiązań opisanych w tym temacie:
    https://forums.thesims.com/pl_PL/discussion/774553/problemy-z-modami-przeczytaj-zanim-napiszesz
  • SweetLucy94SweetLucy94 Posty: 1 Member
    Cześć.
    Pojawił mi się problem z grą po zainstalowaniu dodatku Psy i Koty. Mianowicie laptop sam mi się wyłącza po upływie ok 10 min od uruchomienia gry. Tak jakby się przegrzewał. Specyfikacja mojego sprzętu to :
    -Karty graficzne:
    AMD Radeon R5 Graphic,
    AMD Radeon R8 M445DX
    - Procesor
    AMD A10-9600P Radeon R5, 10 Compute Cores 4C + 6G 2.40 GHz
    - RAM
    8 GB
    Mnie te dane praktycznie nic nie mówią. Zdaję sobie sprawę że Simsy są mega wymagającą grą i że mój sprzęt może być za słaby.
    Ale chciałabym się upewnić i zasięgnąć porady na jaki sprzęt wymienić obecny żeby gra wraz z wszystkimi dodatkami śmigała bez zarzut. Rozumiem że najlepiej do takich gier sprawdza się komputer stacjonarny ale niestety z powodu braku miejsca nie mogę sobie na niego pozwolić. Dlatego interesuje mnie laptop. Jakie powinien mieć optymalne parametry żeby gra się nie zacinała i żeby można było ustawić wysokie detale graficzne ? Chcę uniknąć takich niespodzianek jak przy obecnym laptopie który też był wybierany pod względem The Sims 4. Uwielbiam tą grę, posiadam wszystkie dodatki i boli mnie fakt że nie mogę się nią w pełni cieszyć.
  • EA_KubaEA_Kuba Posty: 610 EA Community Manager
    Hej @SweetLucy94

    Twój komputer spełnia minimalne wymagania gry The Sims 4 i sądząc po jego komponentach ma około 3 lat. Może najpierw, zanim zdecydujesz się na większy wydatek warto byłoby go trochę "odświeżyć" ? :) Pousuwaj z komputera niepotrzebne programy, wyczyść rejestr komputera, zrób kopię zapasową swoich gier, po czym zainstaluj ją ponownie.

    Jeśli jednak jesteś pewna swojego zakupu to tutaj znajdziesz wymagania rekomendowane dla gry The Sims 4. Skonsultuj je ze specjalistą IT, lub sprzedawcą w sklepie, tak żebyś była przekonana o swoim zakupie :)
    Kąciki Twórców Problemy techniczne? - AHQ
  • kreatorakreatora Posty: 7,255 Member
    edytowano lutego 2019
    @SweetLucy94
    Dodatek Psy i koty wmaga systemu 64 bit wiec jesli masz 32 bitowy to gra na nim nie pojdzie. Jesli gre masz ustawiona w Origin na 32 bity to mimo ze masz system 64 bitowy gra bedzie sie wyłaczac. Ustaw w Origin by gra chodzila w trybie 64 bity,
    Masz dwie karty graficzne musisz byc pewna, ze gra chodzi na tej lepszej R8.
    Zeby to sprawdzic zajrzyj do folderu gry Documents/Electronic Arts/The Sims 4 - tam znajdz dokument tekstowy Config kliknij na to i przeczytaj. Tam znajdziesz info jaką kartę gra wykorzystuje.
    Nalezy zamnknac wszelkie programy jakie nie sa Ci niezbedne lecace w tle. Z grą The Sims4 w szczegolnoscia koliduja takie otwarte aplikacje jak Discord i wszelkie programy graficzne teoretycznie podnoszace jakosc obrazu. To jest dobre przy obrobce zdjec ale taki otwarty program przy działającej grze moze Cie z tej gry wywalić.
    Sprobuj grac w trybie okienkowym - nie przy pelnym ekranie. Opcje przelączania gry w tryb okienkowy znajdziesz w opcjach gry w ustawieniach grafiki.
    Grzejaca sie karta graficzna wywalajaca z gry moze miec tez bardzo prozaiczny powod - Simsy z tym dodatkiem zmuszaja karte do ciezszej pracy ta sie bardziej grzeje a jesli komputer nie byl czyszczony od dnia zakupu to system chlodzenia moze nie byc wystarczająco wydajny. Karta sie przegrzewa i wywala Cie z gry.
    Jesli to komp stacjonarny - wystarczy zdjac mu obudowe i uzyc odkrzacza. jesli lapek trzeba go oddac do servisu aby go oczyscili i kupić mu podstawke chlodzącą. Nie jest specjalnie droga.
    Moj EA id w Galerii kreatora
    Champion on EA AHQ
  • domatorka78domatorka78 Posty: 419 Member
    te problemy są też w simach mobilnych ale wczoraj dostałam info że mobilne simy dostały nowe wsparcie techniczne
  • domatorka78domatorka78 Posty: 419 Member
    mam błędy po instalce dodatku ze spa simowie chodzą brudni albo są sieci na parceli ,wykręca im ręce co mam robić? podczas gry mam wstrzymanego antywirusa ale nie wiem czy przy instalowaniu dodatku powinien być wyłączony napiszcie co i jak robić Ok?
  • Babluch56Babluch56 Posty: 277 Member
    @domatorka78 spróbuj opcji w Origin " napraw grę " często to pomaga.
    Czy masz jakieś wgrane mody ?
  • jerra28jerra28 Posty: 1 Member
    Moi simowie nie chcą wykonywać żadnych czynności, ponieważ ciągle dodaje im się nastrójnik „zawstydzony”. Przerywają czynność i wykonują co chwila „Zobacz co się dzieje”. Nie mam prawie żadnych modów, jedynie cc. Próbowałam już naprawiac grę przez origin. Dodam, że problem zaczął się pojawiać jak do rodziny dołączyło dziecko….
  • jasmin600jasmin600 Posty: 296 Member
    Też tak kiedyś miałam i okazało się że jakieś ubranie cc to powodowało. Simy ubrane w te ciuszki, były postrzegane przez innych jako nagie i wywoływały zawstydzenie i reakcję ,,Zobacz co się dzieje”.
  • domatorka78domatorka78 Posty: 419 Member
    u mnie jest podobnie jak pojawiło się dziecko a moja do rodziny dołączyła to są błędy przenikanie przez ściany i wydłużające się ręce simom i mimo że moja dołączyła do rodziny to w drzewie rodziny jest sama a rodzina jej nie ma próba naprawy przez origin nie pomogła :s
  • Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    domatorka78 napisał użytkownik: »
    mam błędy po instalce dodatku ze spa simowie chodzą brudni albo są sieci na parceli ,wykręca im ręce co mam robić? podczas gry mam wstrzymanego antywirusa ale nie wiem czy przy instalowaniu dodatku powinien być wyłączony napiszcie co i jak robić Ok?
    jerra28 napisał użytkownik: »
    Moi simowie nie chcą wykonywać żadnych czynności, ponieważ ciągle dodaje im się nastrójnik „zawstydzony”. Przerywają czynność i wykonują co chwila „Zobacz co się dzieje”. Nie mam prawie żadnych modów, jedynie cc. Próbowałam już naprawiac grę przez origin. Dodam, że problem zaczął się pojawiać jak do rodziny dołączyło dziecko….
    jasmin600 napisał użytkownik: »
    Też tak kiedyś miałam i okazało się że jakieś ubranie cc to powodowało. Simy ubrane w te ciuszki, były postrzegane przez innych jako nagie i wywoływały zawstydzenie i reakcję ,,Zobacz co się dzieje”.
    domatorka78 napisał użytkownik: »
    u mnie jest podobnie jak pojawiło się dziecko a moja do rodziny dołączyła to są błędy przenikanie przez ściany i wydłużające się ręce simom i mimo że moja dołączyła do rodziny to w drzewie rodziny jest sama a rodzina jej nie ma próba naprawy przez origin nie pomogła :s


    @domatorka78 - Na czas instalacji dodatku do gry zawsze warto wyłączyć antywirus-a. :)

    @domatorka78, @jerra28, @jasmin600 - Błędy gry wynikają zazwyczaj z nieaktualnych modów/CC, a także ze złego jej zapisywania.
    Grę należy zawsze zapisywać według opcji "zapisz jako". Ponadto przed każdą aktualizacją gry bezwzględnie trzeba wyjmować z gry folder Mods. To uchroni grę przed błędami, a nawet zepsuciem rozgrywki, co w konsekwencji może oznaczać utratę całego folderu gry.

    Polecam uważnie przeczytać ten poradnik i zastosować się do jego porad, a unikniecie w przyszłości błędów w grze: https://answers.ea.com/t5/Problemy-techniczne/Poradnik-Jak-sie-pozbyc-bledow-w-grze-i-problemow-z-modami/m-p/7197126#M1863

    Pozdrawiam. :)




  • ToshikiKageToshikiKage Posty: 152 Member
    Czy wam też częściowo znikneło drzewo genealogiczne ? Mi cała gałąź znikneła gdy sparowałam z rodem Ćwir. Jak i zbyt długie drzewo zanika i urywa się w pełnym momencie.
    Czy tylko mi się tak stało, czy komuś też?
    Stało się to w okolicach 9 pokolenia mojej rozgrywki.
  • domatorka78domatorka78 Posty: 419 Member
    nie wiem nie sprawdzałam ale od wczoraj mam problem z simami bo mi skaczą z miejsca na miejsce jak by jakaś czkawka była .
  • ToshikiKageToshikiKage Posty: 152 Member
    Mam to samo. Zawierają się w miejscu a potem znikają i pojawiają się gdzie indziej.
    Jednak to drzewo genealogiczne mnie martwi bo sporo czasu poświęciłam na jego rozbudowę
  • Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    @domatorka, @ToshikiKage , Sprawdźcie swoje mody/CC w grze, na pewno któryś z nich jest nieaktualny.
  • ToshikiKageToshikiKage Posty: 152 Member
    Tyle że ja nie używam modów i nie mam zamiaru. Gram oryginalnymi wersjami bez ulepszeń. Cała gra mi działa normalnie, po aktualizacjach czy zakupie jakiegoś dodatku zawsze występują drobne błędy ale w okolicach 9 pokolenia, gdy sparowałam mojego Sima z simem podstawowym z gry, drzewka mi zanikały, urywały się tak że znikała mi ta parka. A w ich pokoleniu znikała cała góra i rozgałęzienie.
    Zastanawiam się czy ktoś miał taki problem, i czy można to jakoś naprawić.
    Gram oryginalną podstawką i obecnie mam wszystkie oryginalne dodatki, poza przedpremierowym. Nie używam żadnych modów a jedynymi kodami, jakimi się posługuje to "motherlode" czasem.
    Szkoda mi tego drzewka, naprawdę wiele włożyłam w jego rozbudowę i szlak trafił...
  • Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    edytowano czerwca 2019
    @ToshikiKage, Przykro mi, ale nic na to nie poradzisz. Gra w jakimś momencie ucina drzewko, z tego samego powodu jak usuwa Simów z gry - ze względu na optymalizację. Gdyby tego nie robiła to po jakimś czasie zaczęła by się zacinać.

    Co do zacinających się Simów, ten błąd może być spowodowany niedostateczną ilością pamięci RAM (obecnie powinno być 8 GB Ram), niezaktualizowanymi sterownikami, złym zapisywaniem gry.

    Gdy zapisujesz grę zwykłym zapisem "Zapisz", lub co gorsza "zapisz i wyjdź", to po jakimś czasie gra może się zbugować. Dlatego należy grę zapisywać tylko i wyłącznie według opcji "Zapisz jako".

    A teraz spróbuj tych kroków:
    1. Sprawdź, czy masz zaktualizowane sterowniki karty graficznej do najnowszej wersji i ewentualnie je zaktualizuj.

    2. Z folderu gry znajdującego się w katalogu Dokumenty usuń następujące pliki/foldery:
    - cache,
    - cachestr,
    - onlinethumbnailcache,
    - localthumbcache,
    gdyż w nich znajdują się zapisy starej rozgrywki oraz wszystkich poprzednich interakcji starych, połączeń, błędów aktualizacji, błędów rozgrywki a także Twoich wizyt w Galerii, co obciąża grę i dodatkowo powoduje jej błędy.
    Po ponownym włączeniu gra je odtworzy.

    3. Jeżeli w Bibliotece gry posiadasz dużo zapisanych domów, lub/i rodzin to także je usuń lub przenieś do innego folderu na pulpit komputera.
    Pliki domów ,rodzin z Biblioteki zapisują się w folderze Tray. Możesz skopiować caly folder na pulpit komputera, a potem z poziomu Biblioteki (nie w TRay-u!) usuń wszystko.

    4.Gdy wykonasz wszystkie czynności opisane powyżej, napraw grę na Origin, klikając PPM na okładke gry.

    5. Wejdź do gry i sprawdź, czy pomogło.

    PS. Modów też raczej nie polecam, ale chyba raczej masz na myśli CC, a te bardzo rzadko psują grę, wystarczy pilnować ich aktualizacji.

    Pozdrawiam.
  • ToshikiKageToshikiKage Posty: 152 Member
    @Danuta720 Dzięki, opróżniłam folder "Tray" i usunęłam kilka starych zapisów a gra chodzi bez problemów.
  • domatorka78domatorka78 Posty: 419 Member
    znalazłam ten plik ale ma dopisane package czy to ten mam usunąć?
  • Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    @domatorka78 , jeżeli masz na myśli plik localthumbcache.package to tak, ten plik możesz co jakiś czas usuwać, a na pewno dobrze jest po każdej zmianie w folderze Mods, oraz przed aktualizacją gry. Po włączeniu, gra odtworzy nowy.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Return to top