Zepsuty save i ustawianie awataru

Pewnie było już coś gdzieś o tym, ale nie udało mi się znaleźć :/
Więc jeden z moich save'ów jest chyba jakiś zepsuty czy coś. Bo na innych gra ładnie działa, a tam się zacina od jakiegoś czasu, simowie czasami jakoś tak chodzą jakby sunęli. I kiedyś mi tam przez ściany wychodzili i się blokowali i raz jak sim mył umywalkę to wystawał przez ścianę a ręce miał do tyłu i tak mył. I na tym save chyba 2 razy miałam błąd zapisu 12 i raz mi się gra wyłączyła ( "program the sims 3 przestał działać" cośtam cośtam ). Próbowałam zapisać jako, ale to nie pomogło. Da się to jakoś naprawić albo zrobić żeby tak się nie robiło?

I moje drugie pytanie. Bo znalazłam na forum jak się ustawia awatar ze swoim własnym simem. I wiem że niektóry mają zwierzątka. Więc żeby taki mieć musiałabym opublikować zwierzątko zrobione przezemnie. Ale problem w tym że u mnie w grze zwierzęta wyglądają jak mutanty - są porozciągane i pokrzywione ( prawdopodobnie przez słabą kartę graficzną )i czy jak opublikuję jakiegoś to jego ikonka będzie normalna, czy będzie pokrzywiona? I się też zastanawiam czy gdybym wystawiała jakieś zwierze na giełdę wymian to też by było pokrzywione, a po pobraniu normalne czy jakie, no ale to nie jest mi zbyt potrzebne, a awatar bym chciała mieć jakiś swój.

Komentarz

  • Opcje
    AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    edytowano lipca 2014
    Wejdź do folderu saves i sprawdź, czy nie masz tam plików z końcówką .bad - jeśli są - wywal natychmiast!

    Pozbyłabym się tej okolicy z błędami - bo nawet jeśli udałoby się ją odzyskać, to coś wgrałaś, czego właśnie tam użyłaś, a co powoduje błędy, i będzie nadal powodować.

    Masz niestety zbyt słabą kartę graficzną - wejdź w opcje grafiki i zmień na słabsze - ustawienia widoczności, odbić, tekstury i detale simów, otoczenia. Niestety - albo kupisz kartę nową, albo obniżysz wymagania wobec tej, którą masz.

    Możesz wysłać na GW dowolną postać - czy to sima, czy zwierzęcia, ale możesz zawsze zmienić pierwszy obrazek jaki jest zawarty w wysłanym Simie czy zwierzaczku - na dowolny - nawet własną fotkę :) Jest taki programik upload image changer, którym się to robi - poczytaj w poradnikach.

    Nie radziłabym ci wysyłać na GW swoich dzieł, póki nie pozbędziesz się tego, co generuje w twojej grze błędy. Inaczej - obdarujesz tym czymś jakiegoś nieszczęśnika, który to pobierze. Może to być błędny strój lub fryzura, skinton, a nawet błędny pattern.
  • Opcje
    pz1zosiapz1zosia Posty: 11
    edytowano lipca 2014
    Nie używałam tam niczego nawet ze store prawie nic, tylko 1 rzecz, ale to potem, a miasto jest z dodatku. Ale czyli nie mogę odzyskać tej rodziny ( 2 simów ) żeby grać jakoś bez zacinania się? Np wyprowadzić do innego otoczenia, a potem wrócić?, albo coś?

    Opcje grafiki od początku były ustawione na najsłabsze. A do mutantów już się przyzwyczaiłam i pogodziłam z tym że na tym komputerze zawsze takie będą.

    Nie mam za bardzo zamiaru czegokolwiek wysyłać na GW ( tylko żeby zrobić sobie awatara ). Ja się tylko chciałam zapytać czy gdybym opublikowała jakieś zwierzątko i ustawiła je sobie na awatar to czy na awatarze wyglądało by tak samo jak w mojej grze czyli jak mutant? Sprawdzę sama jak nie dostanę odpowiedzi, ale myślałam że może ktoś wie jak to działa.
  • Opcje
    kreatorakreatora Posty: 7,255 Member
    edytowano lipca 2014
    Z rodzina nie ma problemu - wejdz w trakcie gry po lewej stronie w opcje Edit miasto - kliknij na dom swojej rodziny i wynierz opcje zapisz do biblioteki - mozna z domem mozna bez.
    Nastepnie wyjdz z gry, usun ten zly sejf z folderu recznie i uruchom zupelnie nowa gre.
    Zamiast tworzyc sima wejdz znow tam w edit miasto - w bibliotece bedzie obrazek Twojej zapisanej rodziny z tego zlego sejfu. Wybierz go i wklej na mapce w parcele ktora bedzie pasowala rozmiarem jesli zapisalas z domem. Jesli zapisalas bez domu to wlasnie w tym edycie mozesz im zbudowac nowy dom.
    Kiedy juz masz swoja rodzine na mapce miasta wroc do poprzedniego trybu gry - i znow zamiast tworzyc sima znajdz opcje "wybierz rodzine do gry" na mapce znajdujesz te ktora wlasnie wkleilas, klikasz na nia i zatwierdzasz V , ze chcesz nia grac . I gotowe - cala Twoja rodzina z umiejetnosciami, poziomem kariery i sprzetem jest do Twojej dyspozycji. Jedyna rzecz - zarcie w lodowce sie zasmierdnie no i stracisz przyjaciol z poprzedniego miasta :)
    Moj EA id w Galerii kreatora
    Champion on EA AHQ
  • Opcje
    pz1zosiapz1zosia Posty: 11
    edytowano lipca 2014
    Dziękuje za odpowiedzi :)
  • Opcje
    LivLiv Posty: 1 Member
    A co jeśli w edycji miasta widać dom ale nie ma on znacznika parceli ani rodziny?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Return to top