Kilka Ciekawostek

w tym temacie opisze to,o czym pisalam w kilu innych,krotko mowic zebralam wszystko razem do kupy :mrgreen:

na poczatek polecam program do odinstalowywania programow,gier i innych plikow,jego zaleta jest to,ze od razu czyszci rejestr z ich pozostalosci


pobierz i zainstaluj ten program http://www.dobreprogramy.pl/Advanced-Uninstaller-PRO,Program,Windows,35429.html


wejdź General Tools-Unistall Programs i klikając po kolei na ikonki z gry odinstaluj grę,za każdym razem pokaże się szare okno i klikaj dalej-Next,program będzie czyscil rejestr z pozostałości plików,jeżeli pokaże się okno coś jak w rejestrze z folderami-plikami,to odhaczasz tylko te,które są pogrubione i klikasz Next,resztę zostawiasz.Chyba,ze będą jeden pod drugim,blisko siebie,to zaznaczasz je,w kwadracie po lewej stronie i klikasz Next.

rx25o6gkxp2h.jpg

drfes183gzq.jpg

aby wyczyscic rejestr ze śmieci wejdź w File and Registry Tools-Registry Cleaner
aby wyczyscic śmieci,pozostałości z neta -to się powinno robić codziennie+czyszczenie historii przeglądania w przeglądarce internetowej- wejdź
File and Registry Tools-Windows Temporary Files


Tutaj znajdziesz pliki naprawcze dla okolic,oryginalne okolice zawierają masę błędów http://ellacharmed.wordpress.com/category/world-fixes-2/

instalacja np. dla wymarzonych Podroży \Program Files (x86)\Electronic Arts\The Sims 3 World Adventures\GameData\Shared\NonPackaged\Worlds\
po podmianie pliku nie trzeba zaczynać gry od nowa-ja w końcu mogę cieszyć się hotelami i miejscami do nurkowania jednocześnie :D ,ponieważ gra nie przycina i nie wywala mojego sima z niektórych jaskiń,zalecane max 2 hotele w okolicy

a tutaj super mod dla tych,którzy spędzają dużo czasu w CAS http://modthesims.info/download.php?t=434510

a ten mod pozwala na umieszczanie tautuazy w dowolnym miejcu+daje mozliwosc edytowania sima na nago http://modthesims.info/download.php?t=434270

super mod na nie działające poprawnie fontanny http://www.den.simlogical.com/denforum/index.php?topic=3026

a tutaj coś dla leniwych,którym się nie chce latać po okolicy i s.z.u.k.a.c kamieni i metali,w końcu edytowany do wersji 1.67 :lol: oczywiście są również dostępne oszlifowane wersje http://www.modthesims.info/download.php?t=383093

wszystkie owoce i ryby dostępne w sklepie http://www.modthesims.info/download.php?t=427297

jeżeli masz problemy z przycinającą gra,to zalecam najpierw posprzątanie pulpitu-czyli krotko mówiąc jak najmniej ikonek i katalogów na nim,do tego polecam ten program http://www.iolo.com/ System Mechanic Pro,można pobrać 30 dniowa wersje testowa,ten program to speed dla komputera



Komentarz

  • Opcje
    ilonailona Posty: 659 Member
    edytowano marca 2014
    Zmiana parceli na plik packages

    potrzebne sa dwa programy
    s3pe http://www.den.simlogical.com/denforum/index.php/topic,189.0.html|
    oraz ten http://www.modthesims.info/d/364038|

    wrzućcie parcele do jakiegoś folderu,programem od Delphy zmieniamy plik na packages
    Step 1 wybieramy folder, w którym znajduje się nasz dodatek w formacie .sims3pack, który chcemy prze konwertować na .package
    Step 2 wybieramy folder, w którym mają się pojawić już gotowe pliki .package,ja wybieram zazwyczaj ten sam
    Step 3 zaznaczamy to puste okienko,pliki packages beda mialy taka sama nazwe,jak sim3packi i klikamy na Extract

    jeżeli parcela nie zawierała obiektów CC i Store,to na tym konczymy,a plik wrzucamy do katalogu Library w moich dokumentach

    jeżeli nasza parcela zawiera CC lub/i Store,to po wypakowaniu do pliku packages pokaże nam się sporo plików,jako przykład wzięłam najnowsza parcele ze Store

    g1jybuiqikpr.jpg

    teraz otwieramy s3pe
    wybieramy File-New,dalej Resource-Import-As dbc-s.z.u.k.a.m.y folderu z nasza parcela z wciśniętym CTRL i A zaznacza nam sie wszystkie pliki,kikamy Otworz,nastepnie wybieramy jakąś nazwę dla pliku i czekamy,az sie wszystkie pliki zaladuja

    wg4mlrkmc411.jpg

    i wybieramy File-Save as podajemy nazwę pliku i gotowy plik wrzucamy do katalogu Library w moich dokumentach

    Ważne: aby parcela zawierająca obiekty Store wyświetliła się poprawnie w grze,to musimy mieć te obiekty zainstalowane,wybaczcie,ale nie będę Was tutaj uczyć hakować Store :wink:...mimo,ze EA zablokowała program do hakowania plików sim3pack,to i tak da się te zabezpieczenie obejść...siedziałam z soboty na niedziele do 4 rano,aby znaleźć na to sposób...moja ciekawość była większa niż zmęczenie :mrgreen:
  • Opcje
    Anna_vel_annAAnna_vel_annA Posty: 3,173 Member
    edytowano marca 2014
    Dzięki piekne za pomoc! :D
    h6shak8bpgow.jpg

  • Opcje
    JaktojestJaktojest Posty: 941 Member
    edytowano marca 2014
    No pięknie - chętnie wyczyściłbym bugi z Rajskiej Wyspy... ale jak to zrobić?

    Pobrać link dotyczący tej lokalizacji z programów naprawczych - i co dalej? Jestem trąbą techniczną. Sorry, Ilona, ulituj się nad niekumatym i opisz to krok po kroku.
  • Opcje
    kubssellkubssell Posty: 1
    edytowano marca 2014
    Czyli jezeli pobiore te poprawione pliki okolic i podmienię je to nic sie nie stanie z moimi zapisami ?
  • Opcje
    ilonailona Posty: 659 Member
    edytowano czerwca 2014
    Jaktojest napisał użytkownik:
    No pięknie - chętnie wyczyściłbym bugi z Rajskiej Wyspy... ale jak to zrobić?

    Pobrać link dotyczący tej lokalizacji z programów naprawczych - i co dalej? Jestem trąbą techniczną. Sorry, Ilona, ulituj się nad niekumatym i opisz to krok po kroku.

    pobierasz plik i po rozpakowaniu dajesz go tutaj \Program Files (x86)\Electronic Arts\The Sims 3 Island Paradise\GameData\Shared\NonPackaged\Worlds
    kubssell napisał użytkownik:
    Czyli jezeli pobiore te poprawione pliki okolic i podmienię je to nic sie nie stanie z moimi zapisami ?

    grasz na tym samym zapisie gry,nie trzeba tworzyc nowego
  • Opcje
    szekla60szekla60 Posty: 4
    edytowano czerwca 2014
    Ilonko - pobralam plik ale..nie mogę rozpakowac....(Isla P.) ***** , ze archiwum ma niewlasciwy format lub jest uszkodzone...Pomocy.
  • Opcje
    ilonailona Posty: 659 Member
    edytowano czerwca 2014
  • Opcje
    AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    edytowano czerwca 2014
    To oznacza że pobrało ci się źle. Pobierz jeszcze raz.
    Nie wiem, czy pobrałaś w "jednym kawałkuy" czy w kilku. Jeśli w kilku - musisz dać te kawałki do jednego folderu i zmienić nazwę KAŻDEJ części - np ściągasz pliki do Isla Paradiso od twórcy ella, to ściągane pliki będą miały nazwę MTS_ella_13286_islaparadiso.part.1,
    MTS_ella_13286.islaparadiso.part.2,
    MTS_ella_13286_islaparadiso.part.3

    i tak dalej - zmieniając nazwę odcinasz tę część MTS_ella_13286_ tak, by zostały pliki z nazwą isla paradiso.part.. (kolejne numery) Zwróć uwagę by pliki miały dokładnie tylko nazwę islaparadiso.part(kolejne numery). Gdy już zmienisz nazwę we wszystkich - zaznaczasz zawartość folderu i z menu wybierasz swój program do rozpakowywania (ja ma bardzo dobry i darmowy 7zip) a w menu programu wybierasz - wypakuj tutaj. Pamiętaj - musisz wszystkie pliki islaparadiso wypakować "za jednym zamachem" - wtedy dopiero uzyskasz plik islaparadiso.world, który wklejasz w to miejsce które podała Ilona. Oczywiście - jest już tam oryginalny świat islaparadiso - ten musisz wcześniej wyciąć - w jakieś bezpieczne miejsce poza grę. Jak się w razie czego coś by nie udało - zawsze będziesz mieć oryginalny świat.
  • Opcje
    szekla60szekla60 Posty: 4
    edytowano czerwca 2014
    Tak zrobilam.Dziekuje.Dobrnelam do tych 8 partow i za jednym zamachem je rozpakowalam. Jak na razie jest super. Wreszcie mozna normalnie grac. Bez lagow i ścinek.Wymienione kurorty usunelam.
    Nie wiem tylko, czy ja jedyna mam taki problem a mianowicie w moim ulubionym dodatku jaka jest Rajska Wyspa zniknely te prawdziwe 4 syreny,nie stalo sie to po programie naprawczym, lecz wczesniej.******** co moglo byc przyczyną ale nie znalazlam.Kazdy gracz te syreny ma. Gra jest zaktualizowana . mod - jedyny jaki uzywam tez. Usunelam je na próbe i nic to nie dalo.Odinstalowalam dodatek, wyczyscilam rejestr , zainstalowalam ponownie i syren nadal nie ma. Bedę wdzieczna za jakies wskazówki.
  • Opcje
    AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    edytowano czerwca 2014
    Widzisz Szekla (skądinąd co za urokliwy żeglarski nick :-)) - po KAŻDEJ łacie coś się knociło w grze. Ja np nie mogłam przeżyć, że moje Simy podróżniki nie mogą odkopywać skarbów w Egipcie czy innej lokacji - stoją i machają rękami. Tak się stało nie od razu - dopiero po jakiejś łacie. Gdy to naprawiono - zaczęły znikać z wyposażenia Sima ryby złowione w zagranicznych lokacjach, i nie można było dokończyć okazji z tym związanych (złowienie krokodyli i dowiezienie ich na obiad do Francji, lub złowienie żab we Francji i dowiezienie ich bodaj do Chin - nie pamiętam).
    Potem znów był problem z rachunkami, które gromadziły się w wyposażeniu Sima. Potem - mnożące się stadami zombie... Zawsze coś. I nie u wszystkich naraz. A teraz problem z syrenami. Zgłaszało to wiele osób. Będzie jeszcze jakaś łata przed wrześniem - może to naprawią... Oby nie zepsuli czego innego.
  • Opcje
    szekla60szekla60 Posty: 4
    edytowano czerwca 2014
    Dziękuje Alu ! A zatem poczekamy. Bezsensownie chyba pobralam ostatnią latę bo Rajską Wyspą zakończylam kolekcje The Sims 3. No bo czyż mając taki nick - chce się czegoś więcej? :) Ten dodatek stworzono wrecz dla mnie.
    Wolalam się jednak upewnic - czy byly podobne zgloszenia o braku syren.Pozdrawiam!!
  • Opcje
    Szekla - ja też nie mam syren, to znaczy u mnie te cztery syreny/trytony z Isla Paradiso nie mają ogonów ani tych "pończoch" z łusek na nogach, ale zachowują się jak syreny. I, co najdziwniejsze, u mnie toto nie działa tylko na jednym zapisie konkretnej rodziny, którą gram już od lat, tylko ją przeprowadzam z miasta do miasta. Kiedy zrobiłam sobie nową grę w Isla Paradiso innymi Simami, syreny normalnie miały ogony, więc coś jest nie tak z moją ukochaną rodzinką... Nie wiem, może u Ciebie jest podobnie - sprawdź po prostu jakimiś Simami na nowym zapisie, na Nowej grze :)
    Ale pierwsze słyszę, że to po aktualizacjach... hmm, mam do TS3 wszystkie dodatki i akcesoria, pobrałam też wszystkie łaty... i tylko u tej jednej rodzinki a to nie halo jest z syrenami, a to kosmici nie przybywają, by kogoś porwać (ostatnio powrócili), a to jednorożców nie ma... dziwne.
    Hello darkness, my old friend...
  • Opcje
    AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    Elisabeth Kreatorą zwana odkryła, że im dłużej gra się jedną rodziną, tym gorsze bugi, i jedyny sposób, to... porzucić rodzinę. Albo zapisać ją do biblioteki i stamtąd pobrać jak nową - będzie miała zachowane związki między sobą, ale utraci związki z simami z okolicy. Ale będzie bez bugów. Ponadto nie można gromadzić w wyposażeniu sima lub simowej rodziny tych wszystkich skarbów zbieranych w Chinach, Francji czy Egipcie albo Isla Paradiso - bo gra zbuguje się szybciej niż rozszczepienie atomu. No niestety - efektem tych wszystkich problemów z trójką jest okrojona czwórka. Bo okazało się, że w simach NIE MOŻNA MIEĆ WSZYSTKIEGO!
  • Opcje
    CioteczkaIndraCioteczkaIndra Posty: 8 Member
    edytowano października 2014
    Hmm, niby tak, Alicjo - ale ja zapisuję rodzinę do biblioteki, po czym ją przeprowadzam - i zawsze jest to samo. A nie mam zamiaru jej porzucać, to już szóste pokolenie. Możliwe, że jest tak, jak mówisz i problem tkwi w niezwykłym bajzlu w ich wyposażeniu - mają tam książki, zdjęcia, nagrobki zmarłych członków rodu i ich zwierzaków, dyplomy, relikty z podróży, pamiątki z wycieczek szkolnych, rośliny, nasiona, ryby, robale, nanity itd... możliwe, że coś z tego szkodzi.
    Hello darkness, my old friend...
  • Opcje
    AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    Wywal całe wyposażenie - ja bym im nawet meble wywaliła z chałupy.
  • Opcje
    CioteczkaIndraCioteczkaIndra Posty: 8 Member
    edytowano listopada 2014
    Nagrobków wywalić nie mogę, bo stracą drzewo genealogiczne, a ja mam na tym punkcie - ogólnie na punkcie powiązań rodzinnych - kompletnego świra, poza tym zmarli ich odwiedzają w grze... Co do mebli - ja ich zapisuję bez domu, samą rodzinkę wprowadzam do nowego świata, nowej chałupki... może fakt, że to wyposażenie im paskudzi, ale nagrobki - ich nie ruszę :)

    EDIT 3.11.2014 - Wyczyściłam pliki zapisu za pomocą s3pe, wywaliłam wszelkie zbędne graty z wyposażenia każdego członka rodziny (zostawiłam im tylko owoce, warzywa, ryby, nasiona, robaki, klejnoty i zakupy żywnościowe) i jest OK, syreny mają ogony :)
    Post edited by CioteczkaIndra on
    Hello darkness, my old friend...
  • Opcje
    AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    Cioteczko - jeśli mogłabym cię o to prosić - jeśli tu zajrzysz - podaj link do najnowszego s3pe, aby inni też skorzystali. A jeszcze gdybyś mogła opisać w jaki sposób można oczyścić pliki zapisu, to już byłoby super!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Return to top