Piękne światy do pobrania za darmo

145791025

Komentarz

  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    Ja też bardzo lubię wyspę Gallahada. :smile:
    Choć ma dla mnie jedną małą wadę o której już kiedyś pisałem.
    Kilka domów zbudowanych z kodem constrainfloorelevation. Ja nigdy się nie umiałem posługiwać tym kodem.
    Zawsze gdy chcę przebudować lub zwyczajnie powiększyć dom na bazie tego kodu, to dzieją się dziwne rzeczy.
  • Opcje
    aanielkaaanielka Posty: 86 Member
    Ten kod wcale nie jest taki straszny, też nie umiałam kiedyś z niego korzystać a i teraz nie jestem w tym mistrzem, ale znalazłam sobie na Youtube jakiś prosty poradnik dla opanowania podstaw, poćwiczyłam i jakoś sobie radzę, fakt, że przebudowywanie z tym kodem bywa żmudne, ale da się ogarnąć. Trzeba tylko robić to ostrożnie i po ukończeniu niezbędnych czynności wyłączać go, żeby nie zepsuć innych elementów budowli. Często np. gdy wysokość terenu parceli nie pasuje do domu, który chcę wstawić lub przenieść, kształtuję odpowiednio teren razem z zabudową, żeby pasowała do nowego miejsca, niektóre elementy jak wyjdziesz do okolicy i wejdziesz z powrotem same wskoczą na swoje miejsce, wiele z nich można też złapać i puścić bez stawiania, żeby dopasowały się do nowego ukształtowania.
  • Opcje
    AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    edytowano sierpnia 2017
    Marcinie, tak jak @aanielka napisała - ten kod to nic trudnego, a na pewno nic strasznego. Trzeba tylko opanować technikę i zrozumieć zasady działania. Wiele osób korzystało i korzysta nadal z możliwości, jakie on daje. Dla mnie jest to jeden z najniezbędniejszych kodów!
    Oczywiście - gdy po raz pierwszy go użyłam - popełniłam mnóstwo błędów i w panikę wpadłam (pewnie jak ty), że mi się wszystko rozjechało. Ale wierz mi - przy odrobinie wprawy zbudujesz nie tylko dom z łamanymi schodami, ale garaż połączony z domem, garaż w podziemiach domu, różne łukowate mostki czy dom na podmurówce z oknami na poziomie gruntu (tzw niski parter). Można tym kodem "zagiąć" ścianę, ścianę z oknem, czy "zakopać" w podłożu jakiś obiekt - np skały czy samochód na bagnach :)
    W poradnikach na youtube znajdziesz mnóstwo filmików (nadal są) jak to zrobić, np taki - z mostkiem:

    https://www.youtube.com/watch?v=6eK5gznR56A

    ogrodzenie z łukami:

    https://www.youtube.com/watch?v=y1X9BldGIUE

    garaż w fundamentach(pod domem):

    https://www.youtube.com/watch?v=ndEc3S7_zI0

    szklarnia

    https://www.youtube.com/watch?v=U7S1xxuWzjo

  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator

    Ostatni świat z bloga Mysimsrealty który pokażę, nazywa się Storybrook County.

    Więcej informacji i linki do pobrania w poniższym linku.
    mysimrealty.com/WORLDS_StorybrookCounty.html

    Wymaga wszystkich dodatków, a także kilku zestawów ze store. (poniżej)
    Są opcjonalne, obiekty mogą być łatwo zastąpione przez grę.
    Głównie są to obiekty specjalne jak stół do masażu, japoński grill, traktor, itd.

    Zaczynamy grę w tych samych starterach co w Anne Arbor i Evensdale County.

    zufadmbedbzh.jpg

    Nieopodal jest mała farma wiatraków. Niestety poza parcelami się nie poruszają.

    fnpe1qc09agc.jpg

    Tak prezentuje się część podmiejska.

    gaaflogyef3t.jpg

    A tak miejska.

    1danyh6au60k.jpg

    Tutaj obok części miejskiej jest ratusz, apartamentowce i budynki uniwersyteckie.
    Bez moda jednak nie można studiować we własnym mieście.

    ow3y55hc07du.jpg

    Nie będzie długiej prezentacji, bo stylistycznie miasto jest identyczne do poprzednich z tego bloga. To co mi się w nim natomiast nie podoba to to, że jest tutaj przerost treści nad formą. Autor tych światów zapewne uważa, że im więcej tym lepiej i upycha w każdym kolejnym mieście coraz więcej parcel. No i dochodzi recykling parceli z poprzednich światów. Lubie mieć dopieszczone i starannie zrobione światy w grze, ale nie chce usmażyć na nich laptopa. Trzeba znaleźć złoty środek.

    Poniżej jest park w dzielnicy miejskiej, jest ładny, ale w zasadzie nie ma tam nic do robienia dla simów, a roślin tam jest mnóstwo.

    2f9ttkxko7fr.jpg


    Szeregowe domki.

    nghx6cb1m421.jpg

    Uniwersyteckie budynki, tym razem autor zastosował nakładki budynków ze studiów.

    vi7nubpvklxt.jpg

    Tak wygląda wewnątrz.

    i93e845ixuqi.jpg

    Kawiarenka którą chyba już widziałem.

    vbfujxhw7xhq.jpg

    Trzeci budynek w kampusie. Również z nakładką budynku, jednak wewnątrz trochę pusty.

    9qva0el0yj12.jpg

    Przy ratuszu znalazł się także pub "Irlandzki Demokrata" z poprzedniego miasta.
    To ten pierwszy z prawej.

    p1madcbe648m.jpg

    Dosyć masywne apartamentowce, niestety zdjęć nie mam.
    Ostatnie piętra są w obu użytkowane.

    4kxmea3bbxrh.jpg

    Wnętrza kilku innych apartamentowców.

    Pierwszy z nich.

    c2uhmfldksua.jpg

    j5dseo9hx3sb.jpg

    Drugi.

    yob3ccdn9ic7.jpg

    j522gf3k6pz7.jpg

    Trzeci.

    g6qp2m28hlf1.jpg

    Czwarty jest starterem.

    t0idj9uia9wu.jpg

    To tyle. Do miasta można pobrać też save gry. Jest on w linku który podałem na górze.
    Jest on w tabelce z wersjami miasta, tyle że w kolumnie obok. Savy sprawdzałem, są tam rodziny,
    ale chyba są wylosowane bo jakiś gościu popylał w egipskich ciuchach, wątpię by był to celowy zabieg.

    Pamiętajcie, że to miasto jest masywne. Jeśli macie słabsze komputery, to pobierzcie inne miasta z tego bloga.

    Małe podsumowanie w kolejności chronologicznej.

    1. Evensdale County - długa plaża wzdłuż całego miasta jest na plus.
    W dzielnicy podmiejskiej mam wrażenie, że jest za dużo króliczych norek i masywnych parceli w jednym miejscu.

    2. Anne Arbor - chyba najlepiej "zbilansowane" miasto.
    Niektóre parcele może i są masywne, ale na ogół wszystko jest dobrze rozproszone po mieście i nie odczuwa się tego.

    3. Meadow Glen - parcele wokół rynku masywne, ale miasto wynagradza tym,
    że nie ma dzielnicy miejskiej i jest lżejsze. W Meadow Glen wszędzie jest też blisko.

    4. Storybrook County - dużo masywnych parceli w dużych skupiskach, świat dla komputerów z dobrym chłodzeniem. Z plusów można wymienić urokliwy pasaż króliczych norek, przy plaży w dzielnicy podmiejskiej. Wodospad też jawi się zjawiskowo - jednak w Meadow Glen można podziwiać dwa wodospady.

    Nie chcę, żeby zabrzmiało to jak wymądrzanie się nad czyjąś pracą lub nad czyjąś osobą. Sam nie zbudowałem świata (właściwie zbudowałem, ale gra go nie przyjęła) jednak znam na tyle mechanikę gry, aby móc określić bez krzty przekąsu lub zazdrości, czy dany świat jest praktyczny/niepraktyczny lub dopracowany/niedopracowany. Jak już pisałem, trzeba znaleźć w tym złoty środek. :smile:

    Podziwiam autora tych światów, bo są naprawdę dopracowane, a to rzadkość biorąc pod uwagę ile światów jest zrobione na odwal się. Ponadto, te światy są zrobione bez wsparcia innych osób. Na moich zdjęciach te światy prezentowały się dosyć ponuro, jednak w grze prezentują się o wiele bardziej zachęcająco.

    To tyle. :smile: Następne prezentacje powinny być krótsze, ponieważ mam kilka małych światów i kilka mało treściwych.
    Może uda mi się zmieścić kilka w jednym poście, ale to się sprawdzi później.
  • Opcje
    AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    Nie - lepiej poświęć dla każdego świata osobny post - będzie czytelniej.
    Ten ostatni świat - mimo twoich zastrzeżeń - spodobał mi się bardzo. Nie wiem czy to zasługa lepszego oświetlenia miasta czy obróbki zdjęć (jeśli obrabiałeś) -ale jest jasno i wesoło. Apartamentowce i domki szeregowe wyglądają lekko i uroczo mimo swojej "masywności" - jak napisałeś.
    Zaczęłam pracę (trzy parcele) w czwórce, i chciałabym wreszcie je skończyć, więc jeszcze nie włączę trójki, ale już tęsknię :)
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    edytowano sierpnia 2017
    Zastrzeżenia mam głównie do grywalności, nie wyglądu. :smile:
    W mieście są też po dwie królicze norki każdego typu (z wyjątkiem ratusza, szpitala i stadionu).

    Zdjęć nie obrabiałem. Storybrook County pobrałem w wersji ze światłem z Oazy Szczęścia ze store. (niewymaga tego świata dla światła)
    Może dlatego wydaje się jaśniejsze. Jest jeszcze wersja ze standardowym światłem i światłem z Monte Vista.
    Światło z Monte Vista było jednak za ciemne w Evensdale Country.
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator

    Jak na razie mam 18 światów do zaprezentowania. Ponad 2gb zdjęć z nich.
    Nie lubię zawalać laptopa, zwłaszcza że dysk ostatnio mi wymieniali w serwisie.

    Następny jest Oakwood. Do pobrania w poniższym linku.
    mediafire.com/file/x0p4ybb0q5onh7m/Oakwood.rar

    Wymaga wszystkich dodatków z wyjątkiem Skoku W Przyszłość.
    Akcesoria: Diesel i Impreza w Plenerze.

    Wymaga także gzymsów od Awesims. Awesims usunęła bloga, ale niektóre jej materiały jeszcze są w internecie.
    Link do gzymsów znalazłem na modthesims. Poniżej możecie je pobrać z mediafire. Trzeba je rozpakować i umieścić w folderze Mods.
    mediafire.com/file/xol544h88e424ay/AS_Cornices.zip

    Oakwood to spore miasto, ale puste. Wiele domów się też często powtarza.
    Świat nie jest budowany od siatki, więc drogi są w niektórych miejscach dosyć nierówne.

    8wlms5l5vdeq.jpg

    s51xi2xl5oux.jpg

    3uxashi6d0y1.jpg

    Park

    i177kz30g9bl.jpg

    Kawiarnia

    u0na5ei4uwuv.jpg

    1ycv8eu8m859.jpg

    Siłownia, basen i jadłodajnia. Ten budynek robi zdecydowanie najlepsze wrażenie w mieście.

    7do2qv3zk9fo.jpg

    f4j22lldeitr.jpg

    jlrgpuc0z66h.jpg

    Lekko przerobione Karaoke Mistrza Miecia ze Starlight Shores.

    lg5o1xj7wg11.jpg

    Ratusz i bar.

    yruifl436qdq.jpg

    Kilka dziupli.

    bz5rtthljo6z.jpg

    Szpital jest dosyć niechlujnie potraktowany.

    kf1nbbm419av.jpg

    Pralnia i biblioteka. Budynek miły dla oka z zewnątrz.

    rs6ad1dug01s.jpg

    5utkb84bmv2y.jpg

    Basen. Szkoda, że nie ma łazienek wewnątrz.

    9d52ee3kz4ag.jpg

    fmy222towcj1.jpg

    0rf7m7ps54y7.jpg

    Kilka domów.

    4ypl1kd32aiu.jpg

    Niestety dużo jest tutaj pustych domów.

    r3gj9wic3k73.jpg

    6ncpv7256z37.jpg

    Poniżej jest jezioro. Może mi ktoś wyjaśnić czemu w trybie życia widzę na parceli publicznej zakres działania zraszacza ogrodowego? Nawet jak go włączę, to widać tą kopułę. Na parceli domowej jest niewidoczna w trybie życia.

    1zqlmzviuzsh.jpg

    Leśne rubieże. Jest gdzie hasać koniem.

    ssagnur4zgpx.jpg

    Podwodna żaglówka postanowiła zostać pojazdem wiertniczym.

    6bsn0xiu7irj.jpg

    Skubana zakręciła dopiero przy moim domu. :smile:

    7i49fzqtu6rl.jpg

    Mało piaszczysta plaża.

    95oxzw38gl1y.jpg

    Piasek za wcześnie się kończy. Trawa prześwituje w wodzie.

    9vnzj9k0eoeh.jpg

    w4iemsicukme.jpg

    Osiedle domów-klonów.

    o84ofi21jkoj.jpg

    l4uju1lm8358.jpg

    Poniżej bar "Biznes jak zwykle" ze store.
    Dziwne jest światło w tym mieście. Wszystko jest w kolorze zimnej zieleni. :smile:

    a3kptceyg9n8.jpg

    Salon urody.

    l9s3jhrkpcru.jpg

    72a8702jb2cw.jpg

    Remiza strażacka.

    d3c5tv0tuj4d.jpg

    oqj1kirevf8y.jpg

    avj1q09jwxw2.jpg

    Zakrętasy nad brzegiem jeziora.

    1yn0grk2t4dc.jpg

    kqdj5b5ebo8c.jpg

    Znowu pusty. :frowning:

    f1yjvwz0pe0t.jpg

    Ten poniższy jest ładny.

    rhjtzsg4lo83.jpg

    Lecz też pusty.

    wddkstdkww2u.jpg

    Podejrzewam, że to poniżej nie miało tak wyglądać. Chyba że to jakiś skrót do diabła.

    e8qjo1lsyoa7.jpg

    Kolejne dwa identyczne domy.

    jb028dnungn1.jpg

    xpwebaulzz9m.jpg

    Ktoś chciał stworzyć świat, ale ambicji mu nie starczyło. Może ten temat ma w nazwie "Piękne światy" co miałoby oznaczać też porządne. Myślę jednak, że warto pokazywać w tym temacie każdy świat jaki zwiedziliśmy w grze, żeby ustrzec się przed rozczarowaniem. Najbardziej nie lubię gdy twórcy światów - szczególnie na tumblerze - pokazują tylko najlepsze części swojego świata oraz w bardzo okrojonej ilości zdjęć. Powinno się pokazywać pracę taką jaka jest, a nie idealizować ją w oczach innych. Pokazywanie takiego wyidealizowanego produktu to brak szacunku do swego odbiorcy. Przynajmniej ja tak to odbieram. Taki odbiorca musi później marnować czas, żeby przejrzeć to w grze i jeszcze przeżyć rozczarowanie.

    Nie twierdzę, że sam stworzyłbym lepszy świat. Może też by mi zabrakło ambicji i chęci.
    Ale przynajmniej byłbym szczery i pokazywał prawdę o swojej pracy, a nie wyidealizowane obrazki.

    W linku poniżej możecie zobaczyć oryginalny post autorki, którym reklamuje swój świat na tumblerze.
    Zdjęć jest mało, mają nałożony filtr i pokazują tylko najlepiej wyglądające miejsca w mieście.
    simsinthemovie.tumblr.com/post/85456590766/i-present-to-you-oakwood-welcome-to-oakwood
  • Opcje
    AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    Marcinie, a ja myślę, że szkoda twojego czasu i czytelników zaglądających tutaj na prezentowanie światów - rozczarowań. Tytuł działu mówi sam za siebie. Jeśli bardzo chcesz "oddać sprawiedliwość" to można umieścić bardzo krótką wzmiankę i zobrazować kilkoma (trzema?) przykładami niefortunne rozwiązania. Ale i na to - uważam - szkoda czasu wobec faktu, że w internecie jest całe mnóstwo naprawdę pięknych światów do pobrania. A może załóż osobny temat pt - Tych światów nie warto pobierać... lub Światy - rozczarowania. Co ty na to?
  • Opcje
    Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    @Chojrak - u, Marcinie :) , od dawna oglądam "twoje" światy i uważam, że jest to teraz najlepszy temat w trójkowej części tego forum.
    Nadal wielu graczy gra w trójkę i na pewno często tu zaglądają do ciebie, wiem, wiem, nie ma komentarzy, co nie znaczy, że ten temat nie ma swoich zwolenników. Dlatego mam nadzieję, że nadal będziesz nam pokazywał (oraz opisywał) najpiękniejsze światy.
    Nie pokazuj jednak wszystkiego, bo to niepotrzebne, a i gracz może czuć się zagubiony po obejrzeniu wszystkiego "jak leci". Wybieraj tylko te światy, które twoim zdaniem są godne pokazania, bo szkoda twojego czasu oraz laptopa.
    Z chęcią obejrzę następne ciekawe światy.
    Pozdrawiam serdecznie. :)
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    Ten świat był jednym z najbardziej zaniedbanych. Następne będą lepsze. :smile:
    Choć niektóre też będą miały drobne błędy, jak na przykład słabą optymalizację.

    Ja robiąc relacje badam zarówno stronę wizualną jak i optymalizację/praktyczność.
    Są światy które są piękne, ale na optymalizacji kuleją. :confused:

    Choć macie racje, nie będę robił tutaj śmietniska.
    Jak jakiś świat będzie słaby to tylko o tym wspomnę i co najwyżej dodam kilka zdjęć. :smile:
    Nie ma sensu żebym pokazywał puste wnętrza na zdjęciach jako dowód, że domy są nie umeblowane.
    Odwiedzający ten temat będą musieli uwierzyć mi na słowo.
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    Kolejny świat też ma w nazwie słowo "Oak" czyli dąb.
    Nazywa się "Red Oak Vulcan".

    Jest to malutka wysepka. Jest niezwykle praktyczna, bo ładuje się poniżej minuty.
    Została zbudowana na najmniejszej mapie dostępnej w CAW.

    Wykorzystuje dywaniki króliczych norek. Instalują się razem ze światem.

    Tutaj link do pobrania:
    mediafire.com/file/qwzrvencg8hzw1t/red+oak+vulcan.sims3pack

    Oryginalny post autorki na jej blogu:
    angelaesterthesims.blogspot.com.br/2012/10/red-oak-vulcan-sims-3.html

    x088u05nc1d5.jpg

    Dumą tego miasta jest czynny wulkan.

    v9dgbtad6rfy.jpg

    7gc0zecpievq.jpg

    Plaża przy wulkanie.

    r4m7nellv11x.jpg

    Domki. Pokażę wnętrza jednego z nich.

    p7byogah36q6.jpg

    pj4mqwa96xgv.jpg

    hbm4xh8aa850.jpg

    Miałem zagwostkę gdzie znajduje się kuchnia. Myślałem już że jej nie ma, po czym zauważyłem, że kręcone schody sięgają jeszcze głębiej. :joy:

    p9rldzsu33gd.jpg

    Kuchnia ma okna, na tyle domu jest spadek terenu który to umożliwia.
    Poniżej cmentarz.

    2i4e2deblx3y.jpg

    Dzielnica farmowa. Znajdziemy tam parcele publiczne z wieloma gatunkami roślin.
    Jest tam nawet plantacja bananowca. Na końcu tej dzielnicy widać kryjówkę przestępców oraz złomowisko

    05dw7bwvxidm.jpg

    vg5ab9r446y1.jpg

    37e5ba7sa1uo.jpg

    Teraz dzielnica mieszkalna.

    08e6v1uxkz26.jpg

    n7b9tjj4vwdx.jpg

    Domki są przeważnie tanie, lecz dobrze urządzone.
    Poniżej są wnętrza dwóch z nich.

    3ddsoy2lol7g.jpg

    adf6mcujpbea.jpg

    Przy centrum znajdują się mniejsze i tańsze.

    mhao33ezyw3d.jpg

    Budynki publiczne są malutkie.
    Jednak oprócz dywanów-króliczych-norek można tam zobaczyć inne ciekawe rzeczy.

    To poniżej to kino na przykład.
    y2xkxicjk58e.jpg

    W środku są dwie sale z dużymi ekranami.

    3w3q5sx0pc0q.jpg

    Sklep spożywczy na pierwszym planie.

    bxrgr427mgsn.jpg

    Bar Bruntona w wagonie jest jedyną króliczą norką która nie jest zastąpiona dywanem.

    dq2oars0jey5.jpg

    Miasto kończy się pomostem.

    alnlhh3afqag.jpg

    Wewnątrz laboratorium naukowego i szpitala mamy także stół chemiczny, więc simowie mogą rozwijać tam umiejętności.

    jpvln47e6ax4.jpg

    Poniżej posterunek policji.
    Wnętrza z improwizowaną celą mnie rozbawiły. :lol:

    03c5bmr9dfgh.jpg

    Najbardziej mnie zdziwiła remiza strażacka i to jak wiele udało się zmieścić autorce wewnątrz. :smile:

    mjlh62wx9uwc.jpg

    bgomerw1dvpn.jpg

    Ten budynek z flagą, który widać na poniższym zdjęciu, to ratusz.

    wcmer8fim51z.jpg

    Wewnątrz jest nawet gabinet burmistrza.

    396sryd0ceyt.jpg

    Niestety wiele z dywaników króliczych nor zostało źle umieszczonych przez co simowie nie chcą do nich wchodzić.

    Żeby to naprawić musicie wcisnąć jednocześnie shift, ctrl i C, a jak otworzy się miejsce na kod na górze ekranu to wpisać tam "testingcheatsenabled true".

    Klikacie z przytrzymanym shiftem i ctrl gdzieś na pogłogę na terenie parceli i wybieracie opcję "Kupuj na tej parceli".
    Teraz musicie przestawić dany dywanik tak, aby w odległości jednek kratki nic mu nie przeszkadzało. Drzwi też się liczą.

    oikppwkervvp.jpg

    Później wchodzicie w tryb życia i wyłączacie kod. Shift, Ctrl i C, a potem wpisujecie "testingcheatsenabled false".

    Z wnętrz które robią najmniejsze wrażenie mogę wymienić galerię sztuki oraz bibliotekę u podnóża latarni.

    4peksn2r4wqz.jpg

    viz85bverjlf.jpg

    at7foaabzm45.jpg

    To tyle z tego świata. :smile:
  • Opcje
    SimDelsSimDels Posty: 3,201 Member
    Dzięki za kolejne prezentacje, fajny klimat ma to pierwsze otoczenie, wieś w sims3 próbowałem zrobić tak bardziej na poważnie tylko raz jako część otoczenia i wtedy wydało mi się, że można to zrobić naprawdę fajnie i "realistycznie" i tu widać, że autor naprawdę się postarał.
    Budownictwo szeregowe to z kolei fajna zajawka "miejskości" na której brak często w simsach narzekałem i bardzo fajnie ten pomysł jest zrealizowany. Sporo króliczych nor ale jeśli architektury budowanej jest także sporo to nie jest w moim odczuciu żaden minus choć sam bardzo lubię samodzielne budowanie parceli "króliczych" za pomocą tych dywaników tak jak w "Oak". To daje możliwość zbudowania np fajnego ratusza i tylko jeden mały pokoik może być w nim zaciemniony więc można stworzyć coś dużo ciekawszego niż typową kruliczą norę-parcele poza np jednym małym pokoikiem praktycznie funkcjonalną. W Oak jest to dobrze wykorzystane, budynki są przemyślane jeśli chodzi o funkcjonalność i znów pojawia się wątek fajnie zrobionej farmy (w stylu kojarzonym z USA chyba najbardziej lubi e te czerwone stodoły jakkolwiek to zabrzmi ;) )
    Świetnym pomysłem jest tez molo, świat wydaje się jednocześnie trochę minimalistyczny a z drugiej strony zupełnie wystarczający do tego by się fajnie pobawić. Najciekawszą rzeczą wydał mi się wulkan, genialny pomysł i niezłe wykonanie! Tak sobie pomyślałem, że ciekawe czy istnieją jakieś (dobrze zrobione i funkcjonalne) krainy bardziej fantasy.
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    Znam dużo światów w stylu fantasy, ale dużo z nich jest jeszcze w budowie. :smile:
    Jeden z takich światów robi teraz Nilxis. To ten świat z gazowym olbrzymem na niebie.

    6swgh2h1qprj.jpg

    Jak przedstawię wszystkie światy z których mam zrobione zdjęcia, albo z których zamierzam jeszcze zrobić,
    to pokażę kilka w stylu fantasy. Teraz mam jeszcze 14 światów z tego co policzyłem i kilka badam aktualnie w grze.
    Chcę koniecznie się wyrobić we wrześniu, bo od października zaczyna się rok akademicki i chce się skupić na nauce.
  • Opcje
    SimDelsSimDels Posty: 3,201 Member
    Wygląda kapitalnie i chyba już o nim coś kiedyś pisałeś jeśli się nie mylę. To na obrazku bardzo kojarzy mi sie z Indiami i jeśli dobrze pamiętam było tam sporo odniesień do niezwykłej indyjskiej architektury.
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    Wklejałem to zdjęcie na piątej stronie, pod prezentacją grenlandzkiego miasteczka. :smile:

    Ten fantastyczny świat nazywa się Uranesia.
    Nilxis chciał żeby ten świat był starożytną cywilizacją na obcej planecie.
    W przyszłości świat ma być zaludniony, bo simowie będą częścią tamtejszego uniwersum.
    Nilxis pisał też, że inspirował się hinduskimi świątyniami, architekturą majów, azteków i ludów pd-wsch Azji.

    Tutaj jest temat na MTS, gdzie często zagląda i prosi ludzi o rady związane z tym miastem.
    modthesims.info/showthread.php?t=560138&page=1

    Uranesia kojarzy mi się bardziej ze świątyniami w Birmie.

    d2nmqdd4teiz.jpg
  • Opcje
    AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    Ale super te świątynie. Ciekawie to wygląda! Ten z gazowym olbrzymem budzi we mnie niepokój :) ALe ten malutki wulkaniczny światek bardzo mi przypomina wyspę Gallahada. Szczególnie tą zabudową śródmiejską. Śliczny jest. I zapewnie - mega grywalny!
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator

    Teraz przedstawię dwa bardzo podobne światy, drugi będzie w kolejnym poście.
    Najpierw ten lepszy.

    West Victoria Island
    Malutka wysepka zbudowana na najmniejszej mapie.

    Wymaga dodatków:
    - Rajska wyspa
    - Zwierzaki
    - Miejskie życie (akcesoria)

    Do pobrania tutaj:
    mediafire.com/file/c4lgba5bg4h6jy3/West+Victoria+Island.7z

    Tutaj oryginalny post autorki z jej zdjęciami:
    99simsonthewall.tumblr.com/post/151812146686/west-victoria-island-washington-state-mediafire

    Zaczynam w takim starterze.

    5nznb18aci6q.jpg

    Obok są inne startery.

    v8klyt6y53vc.jpg

    Zbliżenie na centrum miasta gdzie też widać te startery.

    83z7iolog1u6.jpg

    A tak wygląda cała wyspa.

    tg13kbmsu4w3.jpg

    Wracamy jednak do centrum, żeby obejrzeć z bliska pozostałe domy.
    Tuż po lewej od tych starterów znajduje się śliczny wiktoriański dom.
    Choć kolory zdecydowanie nie dla mnie.

    fvk67qx7sbsu.jpg

    Wnętrza w tym mieście są dość ciasno upchane.

    qm8fef0wvlgq.jpg

    bmhvwlhirsx3.jpg

    Kolejne dwa domki.

    9iayjrnkoc9r.jpg

    Ten niebieski z boku jest trochę wyższy.

    q2do0d4lqfip.jpg

    Dziupla spa/księgarnia z dobudowaną siłownią.

    rsddbtrmqmg9.jpg

    cytqjqmnrmnd.jpg

    Zaplecze do ćwiczeń na świeżym powietrzu.

    ih5vgqz2zxdt.jpg

    Ratusz i parking.

    g12em3wf731t.jpg

    Sklep spożywczy. W środku znajduje się zejście do piwnicy, gdzie jest ukryta królicza nora.

    6tocbk0k3pp5.jpg

    Pralnia.

    68nig8k0eq67.jpg

    Niestety wykorzystuje pralki i suszarki z akcesoriów Miejskie Życie, których ja nie mam.
    Gra zastąpiła mi je na kuchenki. Co ciekawe, nic nie mogę z nimi zrobić, ponieważ gra nie przewiduje stawiania kuchni na parcelach publicznych. Autorka wspomniała w swoim poście (którego link podałem na górze) że jeśli macie dodatek Kariera, to nie potrzebne są wam akcesoria Miejskie Życie. Musicie tylko zamienić pralki na te z Kariery. :smile:

    c8162a0f5im0.jpg

    Port.

    z98ng01c4e54.jpg

    Ten pomost z dużą ilością łodzi jest najprawdopodobniej biblioteką.

    qd5nunldlhm8.jpg

    Domy łodzie.

    xnq43k05e77d.jpg

    m2jr9ak7mjs0.jpg

    u5j9fafoh2vf.jpg

    zewbyipkqbeq.jpg

    Teraz moja najmniej ulubiona część wyspy. W zasadzie nic tutaj nie ma oprócz jednego domu oraz lotniska.
    Lotnisko nie pasuje do tak małych wysp. Zwykle na takie wyspy dopływa się promami albo łodziami.

    u8lxziozn7pi.jpg

    Plus tego domu jest taki, że ma dużo roślin uprawnych. Niestety nie ukradniemy plonów z tej działki z racji że jest ogrodzona.

    2z4znx02fjal.jpg

    Port na wysepce.

    rz3ukdltv806.jpg

    Majestatyczne klify.

    ijfnwwes7694.jpg

    Jeziorko po niezamieszkanej stronie wyspy.

    fr6lbx5jxl8m.jpg

    Na wyspie jest też kurort, który wygląda ja schronisko górskie. Bardzo klimatyczna budowla. :smile:

    phwzta7ru72z.jpg

    z3atijes0ym0.jpg

    vw5lwcqxc8t0.jpg

    Pomost na dzikiej plaży.

    xzs2k6x1w5as.jpg

    Duże wrażenie robi posiadłość nad morzem.

    ymrnnfm7s8dd.jpg

    W centrum wyspy jest stadnina oraz jeden z większych domów.

    6msb1gkytfle.jpg

    g77hi4o9oyp2.jpg

    wcc533ragr0e.jpg

    7ktne4u3jnha.jpg

    Niewielki dom w pobliżu.

    rve6bviwj2qx.jpg

    konmnw1a5u08.jpg

    Tereny ćwiczebne dla koni na plaży.

    hqszm00553xl.jpg

    Niedaleko jest już plaża dla simów.

    aroxd9gou3h6.jpg

    Bar oraz dom z altaną z widokiem na morze.

    honjfw5u1pex.jpg

    rru5idehfsvt.jpg

    0lquyhs9e23i.jpg

    Po przejściu prawie całej wyspy wracamy do starterów z początku.
    Z ich prawej strony znajduje się nieduży plac zabaw.

    3u9omzqq0g1a.jpg

    Obok jest też szkoła. Jej dziupla znajduje się w piwnicy.
    Niewiem tylko dlaczego są dwa place zabaw obok siebie.

    f8nrnvkm6lya.jpg

    Jeszcze ten dom znajduje się za szkołą, którego nie pokazałem.

    i7ae2od46jzd.jpg

    I na koniec jeszcze jedna fotka dzikiej plaży.

    241sig1svrfu.jpg

    Ten świat spodobał mi się przez swój surowy klimat.
    Na zdjęciach z plaży możecie zobaczyć jak ktoś starannie zrobił zarośnięte wydmy.
    Z drugiej strony wyspy dominują zaś kamieniste plaże i klify.

    Może ten świat ma mało dziupli, bo brakuje tam laboratorium, szpitala, stadionu, teatru, restauracji, cmentarza i wielu innych. Jednak wizualnie miasto jest bardzo dobre. :smile: Gdyby wywalić to lotnisko i uzupełnić brakujące królicze norki, to miasto byłoby idealne. Nie wiem jednak czy po usunięciu lotniska można w jego miejsce stawiać parcele w trybie edycji miasta.
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator

    Drugi świat jest innej autorki, jednak jak podkreśliła, inspirowała się mocno West Victoria Island.
    Świat ten nazywa się "Windenburg Island". Tak jak poprzedni świat, ten też jest wyspą zbudowaną
    na najmniejszej mapie.

    Wymaga wszystkich dodatków. Nie wymaga akcesoriów ani store.

    Świat wymaga dużo CC jak na tak mały świat.

    CC jest spakowane razem z miastem w pliku o wadze około 39 mb. Z czego połowę zajmuje miasto, a połowę CC.

    Tutaj jest link do pobrania:
    simfileshare.net/download/291271/

    Tutaj jest zreblogowany, oryginalny post autorki:
    sssvitlans.tumblr.com/post/164071703144/brionniee-windenburg-island-coast-of-italy-in

    Tutaj jest ten sam post, ale na jej blogu. Specjalnie daję dwa linki,
    bo na jej blogu jest tak mała czcionka, że nic nie można rozczytać.
    brionniee.tumblr.com/post/164028846670/windenburg-island-coast-of-italy-in-the-late

    Świat ma nieumeblowane domy.

    8h3toyaycl8a.jpg

    9wbb7k0jt5gn.jpg

    Musicie mi wybaczyć, ale zapomniałem zrobić zdjęć całości wyspy. :frowning:
    Przeklajam zdjęcie z posta autorki. Na drugiej wyspie jest tylko lotnisko.

    u7q9gc4fpwnd.jpg

    To miasto także nie grzeszy króliczymi norkami.

    Jest tutaj ratusz, spa/księgarnia, szkoła, bar, biznes/restauracja.
    Poniżej kilka zdjęć. Do niektórych króliczych norek zrobiono dobudówki o różnym przeznaczeniu.
    Ale po kolei.

    cuuy8m7vejcq.jpg

    pin2g0ghux0l.jpg

    Ta dobudówka wyżej to mała siłownia.

    36uvowo87c3l.jpg

    To miał być sklep spożywczy z kasą, ale praktycznie żadne CC mi się nie załadowało.

    qsut4e3x9f88.jpg

    q825ecz4lumt.jpg

    Podobna sytuacja ma się w kinie, które jest dobudówką do spa/księgarni.
    Tylko maszyna do popcornu mi się wczytała, blaty i plakaty filmowe zastąpiła gra.

    54v86hinbjcz.jpg

    klqnlpglc1aj.jpg

    Teraz coś pozytywnego. Pseudo szpital. Budynek nieźle wyposażony. Simowie mogą tam poprawiać umiejętności naukowe.
    Nie pamiętam jednak, czy królicza norka szpitala jest w piwnicy. Jestem prawie pewny, że jej nie było.

    ypxfp4u5nd4o.jpg

    6hnyaqsi3fne.jpg

    Jest nawet poczekalnia oraz gabinet ordynatora. :lol:

    fj9ps6aifvcz.jpg

    948bh6jfkm8g.jpg

    Kolejnym budynkiem, który robi dobre wrażenie, jest biblioteka. Znajduje się tuż obok szpitala.

    tt0hnmetkjdn.jpg

    cutggywzkve9.jpg

    o2zb4unsfadz.jpg

    Może ktoś, kto lubi ekstremalne przebudowy, wyciśnie coś z tego świata.
    Ja tego świata nie polecam.

    Ja mam wersję gry 1.69.
    Może ktoś, kto ma wcześniejszą wersję gry, zobaczy to CC które mi się nie załadowało.

    To tyle. :smile:
  • Opcje
    aanielkaaanielka Posty: 86 Member
    edytowano sierpnia 2017
    W obu światach nie podoba mi się niedopasowanie stylu architektury, zwłaszcza budynków publicznych, do tych ziemistych dróg pokrywających część wysp. Dla mnie to spory zgrzyt. Razi to szczególnie w przypadku drugiego świata - nie wiem czy tak są usytuowane parcele, że nie leżą przy drogach, czy da się to samemu poprawić. Dla mnie, jak na tak małe wysepki architektura jest zbyt miejska? - o ile można to tak nazwać :)
  • Opcje
    MinradelMinradel Posty: 132 Member
    Ja też ciągle czekam na Uranesie, chyba jeden z najbardziej oryginalnych światów chociaż nie kojarzę świata od Nilxis, który by mi się nie podobał.

    Ten nieszczęśnik ;) który rok temu tworzył Śródziemie też dalej przy nim dłubie ;) Tu najświeższe informacje: http://crowkeeperthesimmer.tumblr.com/tagged/middleearth Ten autor zauważyłam bardzo lubi klimaty fantasy i takie rzeczy głównie tworzy.

    Niestety teraz nie za bardzo mam możliwość sama wchodzić i robić zdjęcia ale, jest też bardzo fajny świat kosmiczny: https://saturenorn.tumblr.com/ Też mam na liście ;)



Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Return to top